Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: GS 500 ES

Pozdrav svima, imam muku oko rezervoara za Suzuki Gs500es. Bar mislim da je to model. U saobraćajnoj je GSX 500. Na oko je R jer sve živo je izmenjano na njemu pa se ne zna šta je bio... Naime bitno je da je ram po sredini, jedna cev! A ne sa strana.

Gledam oglase, samo jedan lik ima rezervoar koji bi meni MOŽDA odgovarao. Za 550 kubika. A moj 500 (valjda). 498 u saobraćajnoj...

Stajao motor dugo i rezervoar istrulio da nema govora o popravci. Raspao se od dole, nema šta da se krpi.

Šta mi je najjeftinija varijanta? Da dam 100e ovom liku za rezervoar pa da se nadam da paše ili da pravim?

Ja napravio donji deo kalupa od poliester seta. Međutim mozgam se, ja to mogu da napravim i osiguran da bude čvrsto i da iznutra izmažem epoksilom ali mi palo na pamet, to je na karburatorima a oni su vreli... da stavim ispod termofoliju, ima jedna ludačka do 400° znam da ne razmišlja o grejanju. Bolja od PP lima.

Al' onda rezati rupu za čep i slavinu... Metal na poliester mi ne deluje baš sigurno.

Posavetujte me. Svaki savet mi znači

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možda ne bi bilo loše da staviš sliku tvog motora i samog rezervoara. Možda neko ima takav .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: GS 500 ES

To je to. Neka pomoć/savet? Našao sam neki sličan rezervoar, verovatno će trebati prepravka. Ali to znači opet zaštita iz unutra jer samo varenje će napraviti opiljke itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Moj rezevoar na zephyru je jos gori bio, naravno to sam video posle peskarenja... i sredio sam ga za 170eur kod Zvonka u Kragujevcu.. otvoren, ispeskaren iznutra, zasticen, izvaren, varovi premazani tecnim metalom, bas je dobro uradjen. 

Ako odlucis, evo ti njegov br. 0638129618

 

Moje neko misljenje je da kod tih starih motora uglavnom su rezervoari u kriticnom stanju, tako da kupujes drugi pa da bude isto, npr kao meni pun gita i smole i ko zna cega, ja to ne bih radio.. Bolje plati malo ali mirna ti glava, znas kakva je situacija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: GS 500 ES

Mnogo mi to uz sve što sam uradio i planiram da uradim. Ja volim čopere, ovo mi je naletelo u nekoj zameni i ne planiram da se zadržavam dugo.

U pravu si što se tiče mirne glave doduše, tako bih i uradio da mislim da ga zadržim. Hvala ti za broj, možda i zatreba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja