Jump to content

Moto Zajednica

Motori iz uvoza

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ispade sad, na osnovu svega što smo napisali, da nemci, holanđani, švajcarci, belgijanci i italijani samo po ceo dan vraćaju kilometraže... A prepošteni srbi nasedaju... I ne veruju.... :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
1 hour ago, Gajo Sevojno said:

Holandjani kupuju motore u Belgiji za preprodaju, iz razloga sto su u Belgiji jeftiniji i najveci razlog je taj sto u Belgiji ne postoji tehnicki pregled za motore, tako da je provera kilometraze jako otezana. Inace ne bih generalizovao stvari, ima i medju Holandjanima itekako prevaranata, a i medju Turcima postenih... Zivim duuuugo ovde pa znam. Inace moj motor je otkupio cistokrvni Holandez..

U svakom žitu ima kukolja, de facto. Ja sam samo izneo moja iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Мали да га назовем оф....продао сам пре пар година мотор са 107.000 а прошле године га видим на огласима са 50-ак хиљада км.

Од моје продаје је променио пар власника па се неко направио паметан.

А притом нико мотор механички није пипнуо и цена наравно већа него моја продајна.

Има муљара на све стране. 

Баш сад гледам да пазарим мотор и што и сами кажете све од преко што ваља је или иста цена као код нас или чак већа и скоро сваки продавац каже како је километража 100 % тачна и како га је возио неки старији човек или неко ко није имао времена и још пуно глупих изговора. Једноставно нисам паметан. 

Једино ако купим нов могу да будем сигуран или да се водим стањем агрегата и општим стањем мотора па да се почне неко одржавање које ја сматрам да је мени адекватно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

He, he, ja sam mu promenio korpu i auspuhe, i menjao se sa Zekom. I Zeka ga je kasnije prodao sa pravom kilometražom. I relativno skoro sam ga prepoznao u oglasima ali je bio toliko malo prešao da sam poželeo opet da ga kupim :) .

Ima majstora i kod nas. i to vrsnih i iskusnih.

Učili po Nemačkoj i Holandiji :) .

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Jeste , pisao sam vec negde da me je dečko iz Subotice  zvao i rekao kako je uzeo dobar motor sa 50,000 na satu a poznao da je moj po nekim slikama sa neta. Razočarao se kad sam mu rekao da sam ga ja prodao sa 120,000km .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da ima motora sa malom kilometrazom, to stoji ali ti motori imaju  svoju cenu.. Nema logike da u Srb budu jeftiniji motori nego preko. Lično imam druga koji vozi zzr iz 2012 i ima 8000km a od tih 8 je prešao 6 samnom kada sam ga vodio u Srbiju. I masu drugih znam koji voze 1000km po sezoni. U stvari takvi su u velikoj vecini. Ja lično vozim i po 30000km godišnje i derem ga za sve pare, tako da od mene ne preporučujem kupovinu :)))

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Ne da nema logike da u Srbiji budu jeftiniji motori nego nema logike da neko uveze u Srbiju motor prodaje ga jeftinije od ovih u Srbiji i jos zaradi a svi vidimo da su cene preko takve kakve jesu. Sto ga onda vlasnik nije prodal preko za te pare za koje je dao preprodavcu iz Srbije?

 

Ono sto ja gledam je jedino jeftinije u UK nego u Srbiji a i u UK motori za stazu imaju opreme u vrednosti dva motora. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ko god želi da kupi dobar motor sa malom km i da nije promenio vlasnika koliko neko čarapa, a pritom spreman je da izdvoji doplatu za te opcije, ja ću mu pomoći drage volje. Naravno koliko sam u mogucnosti.

Sto se tiče NAP sertifikata u NL, on se ne izdaje za motocikle. Izmedju ostalog zato sto i u NL kao i u Be ne postoji (obavezni godišnji)tehnicki pregled za motocikle pa nema ni nekog redovnog unosa kilometraže kako bi se kontrolisao tok. Sto se tiče prevaranata, sve zavisi prvenstveno od tebe samog. Ako se obratiš u neki ‘jeftin’ salon, onda tražiš da budeš prevaren. Zato na svu sreću postoje dovoljno normalnih salona koji nude normalnu garanciju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odličan doživljaj, od samog uzbudjenja pre puta, pa sam put do tamo, energija koja je tamo prisutna i na kraju sad na zadnjim atomima put nazad.

Nikakav problem, pretpostavljam da već imaš linkove gde da gledaš polovna vozila, A ako nemas javi da ti pošaljem. Da je suzuki kod tebe u opticaju pa da se dogovaramo za njega, ali čini mi se da je yamaha u pitanju ili cbr beše?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
3 minutes ago, Motorcycle Emptiness said:

Tebi bas ne vredi govoriti :grr: uzmi 750 ako ima covek, ako ti bas ne legne menjacemo se :jee:

Savan ima 750 cini mi se iz 2017 ili cak 2018 koji bih ja vrlo rado posedovao ali kada platis carinu i pdv tesko da ima matematike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste 750, rekao bih zadnja serija iz 2017 a možda se i varam i nije bila bas zadnja ali sad više nema 750.

Poslaću ti linkove na pp i detalje od mog motora možda i bude interesantno i pored nerealno niskih cena novih motora u Srbiji. Ili su možda cene u NL previše skupe ni to nije iskljuceno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nedostatak carine su nadoknadili tzv. ekološkim taksama u većini evropskih država koje nemaju auto industriju, npr. Austrija.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

A jel uspevate u Nl da pazarite direktno od prvog - trećeg vlasnika, ili se uglavnom plac ogradi? Ako kupuješ sa placa, tj pravnog lica onda valjda imaš povraćaj poreza 10% u kešu kad napustis zemlju, ali motor nije više nevin. Plac i preprodavci od njih naprave kurve - motore. Ne znaš ko ih sve i koliko d'izvines jebo.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Zamisli da ti buduća žena kaže: ti si mi treci, a kasnije saznaš da si u stvari devetnaesti. Nije strašno ako je sve u dobrom stanju...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 hour ago, milosmc said:

A jel uspevate u Nl da pazarite direktno od prvog - trećeg vlasnika, ili se uglavnom plac ogradi? Ako kupuješ sa placa, tj pravnog lica onda valjda imaš povraćaj poreza 10% u kešu kad napustis zemlju, ali motor nije više nevin. Plac i preprodavci od njih naprave kurve - motore. Ne znaš ko ih sve i koliko d'izvines jebo.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Prvi vlasnik vec ima iskustvo kupovine novog vozila tako da cesto takav auto zavrsi kod dilera u zameni za nov. Ali ne-retko bude i automobila/motora od prvog vlasnika na oglasima. Drugi/treci vlasnik vec ima dosta ponuda.

Povracaj pdv-a nije iskljucivo vezano za prodaju sa placa, svakako mora biti pravno lice od kojeg kupujes ali uslov je da pre toga to vozila nije bilo nikad u privatnom vlasnistvu. Tako da mozes kupiti na placu vozilo ali ako je to vozilo poreklom od fizickog lica onda nemas povracaj pdv-a.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre sat vremena, milosmc je napisao:

A jel uspevate u Nl da pazarite direktno od prvog - trećeg vlasnika, ili se uglavnom plac ogradi? Ako kupuješ sa placa, tj pravnog lica onda valjda imaš povraćaj poreza 10% u kešu kad napustis zemlju, ali motor nije više nevin. Plac i preprodavci od njih naprave kurve - motore. Ne znaš ko ih sve i koliko d'izvines jebo.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ako kupuješ vozilo sa placa možeš da kupiš:

1. Vozilo koje je bilo registrovano na neko pravno lice. Tada imaš mogućnost povraćaja poreza.

2. Vozilo koje je bilo registrovano na privatno lice. Tada ne postoji mogućnost povrata poreza pri izvozu.

Tako meni objasniše...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 6/30/2018 at 8:52 AM, jasminko VIR said:

 

Ima bar godinu dana da tražim neki polovan autić za auto školu. 

Nemoguća misija. Sve uvoznici. Sedišta ponovo tapacirana, volani obloženi kožom, ma sve kao novo. To je sada već postala industrija. Skidaju se stotine i stotine hiljada kilometara sa sata......

Kako polovan za auto školu ???

Po Beogradu se kandidati obučavaju na Mercedesu A klase !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
5 hours ago, milosmc said:

Zamisli da ti buduća žena kaže: ti si mi treci, a kasnije saznaš da si u stvari devetnaesti. Nije strašno ako je sve u dobrom stanju...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

A u sustini to nista nije merodavno za stanje vozila ali nekako uvek volim da ne bude vise od 3 prethodna vlasnika. Jbg, kako god, kod svakog je bilo po nesto i svako je to prihvatio kao prihvatljivo i onda kad saberes 7 prihvatljivih nedostataka onda to bude ipak po meni previse. isto nije ni pravilo da ako je prvi ili drugi/treci vlasnik da je sve perfektno. Pogotovu kad je u pitanju drugi ili svaki sledeci vlasnik obavezno gledam koliko je to vozilo bilo u vlasnistvu. Kad je poduzi period u pitanju to mi uliva nekako vise poverenja da se ne radi o nekoj kanti koje hoce vlasnik da se resi.

 

Svakako je lutrija jer i pored sve dobre volje pa cak i prvog vlasnika, to je polovno vozilo. Cinjenica da je kod prethodnog sve bilo idealno je koliko dobro toliko i lose. Sve sto se kod prethodnog nije pokvarilo i nije zamenjeno je potencijalni rizik za novog vlasnika, tako da..valja se prekrstiti pre kupovine :D (ili je to sujeverje?)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
2 hours ago, X8 Vračar said:

Kako polovan za auto školu ???

Po Beogradu se kandidati obučavaju na Mercedesu A klase !!!

Meni je moj deda uvek govorio da se najbolje uči na raspuštenici i starom biciklu. :) 

Naučiš se a nikakvu štetu ne napraviš.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2
  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja