Jump to content

Moto Zajednica

Motori iz uvoza

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Prvo bih zeleo svima da se zahvalim na odvojenom vremenu za citanje posta kao i na konstruktivnim komentarima koji ( verujem ) direktno dovode do demistifikacije termina "iskreno dobar motor" i "CH uvoz"  a na kraju indirektno i do vece bezbednosti na putu svih nas na dva tocka.

Inicijalno nisam imao nameru da fingiram nikoga kao niti jednu ciljnu grupu bilo da su u pitanju individualni uvoznici, firme koje se time bave  ili neko treci... Kao sto rekoh, kilometraza, servisna, vlasnicka istorija ...nije to toliko bitno za nekoga ko se razume u ono sto kupuje jer zdrav razum nalaze da se udaljite od prevaranata koji u vecini slucajeva igraju na kartu uzbudjenja/adrenalina, potencijalnog kupca a ukoliko je isti tehnicki ne upucen tim bolje po njih... Naj veci problem cele tematike je neiskrenost i ne transparentnost, a ako cemo iskreno i bezobrazluk pojedinaca koji su toliko istrajni u svojim lazima da i sami pocinju u to da veruju. Znam da ovim postom necu promeniti stanje stvari na trzistu u Srbiji kao sto ( sigurno ) necu probuditi ni savest kod onih sa druge ( tamne ) strane  ove price. Sto se mene tice, moj RSD, EUR vise nece videti pa makar to znacilo i pauzu od 1-2 sezone u cilju generisanja dovoljnog fonda za kvalitetan motor.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Dva tocka teram oko 25 godina, do sada posedovao oko 15 razlicitih motora, u poslednjih 6 godina promenijo 4 motora. Svi iz uvoza i manje vise u veoma dobrom stanju. Kod svakoga od njih sam nasao ponesto sto je prodavac precutao, namerno ili slucajno...verovatno ono prvo. Sa svakim sam otisao do Trebinja, Sarajeva...Budve i niti jedan od njih me nije ostavijo na putu. Razlog za pisanje ovog posta je izmedju ostalog i asistencija mljadjem kolegi pocetniku prilikom kupovine motora....te price, dramaturgija, ubedjivanje, kletve na svoje i tudje ime ukoliko nije onako kako oni zazu da jeste .....i da nisam bijo prisutan ko zna sa cime bi mucenik otisao kuci... mozda sam ja suvise detaljan prilikom odabira motora ali 4-5k EUR danas nije lako izdvojiti...kako neko rece " na tudjim greskama se uci a na svojim gubi " ...  

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Govorimo za sada o uvozu tj. trgovini uz očekivanu zaradu. Ja sam Integru kupio od jednog gospodina kome ću se na godišnjicu kupovine zahvaliti na dobrom vozilu koje mi je prodao. Vlasnik je bio, a ne trgovac.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Mene čudi to da iako većina veruje da se motociklima iz uvoza vraća kilometraža, čak i za nekoliko puta, opet se motori kupljeni u Srbiji nedovoljno cene, tj. stoje na oglasima relativno dugo, iako su u odnosu na uvozne skuplji nekih 300-400 evra. Ja pošto bih za sledeći motor voleo XJ6, pratim ponudu prošle 2 godine polovnih XJ6 N/S/F u oglasima u Srbiji i stekao sam utisak, kao što već rekoh, da i ti koji su kupljeni novi u Srbiji teško se prodaju. Evo konkretnog primera :

 

XJ 6F 2010. prvi vlasnik 10.000 km 4300 evra :

https://www.polovniautomobili.com/motori/12579569/yamaha-xj-6-f-diversion

 

Xj 6S 2009, drugi vlasnik, nov u Srbiji 38.500 km, bio je jedno vreme 3999, a onda je cena spuštena na 3750 evra

https://www.polovniautomobili.com/motori/12228040/yamaha-xj6-s-diversion

 

i sad sam hteo da navedem primer jednog iz Subotice uvoznog koji je stajao na oglasima preko 6 meseci, 2009 god, oko 30.000 km  (nije relevantno), XJ6 S, koji je dugo bio na ceni 3900 evra, a posle spušten na oko 3700 evra i sad sam video da je nestao iz oglasa.

 

Tako da se pitam ko bi kupio taj uvozni, kad mu je cena skoro ista kao i ovih kupljenih nov u Srbiji sa servisnom knjigom iz koje se može proveriti kilometraža. Ja da sam odlučio da pređem sa 250 na 600 cc bez mnogo razmišljanja bih kupio jedan od navedenih dva, ako su u dobrom stanju, vrlo moguće da uopšte ne bih ni spuštao cenu.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

4000 ponudi za ovaj noviji na konto 8 godina starih guma, bez obzira na kilometražu ili slično... Sviđaju mi se oba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
4 hours ago, BMXBandit said:

Mene čudi to da iako većina veruje da se motociklima iz uvoza vraća kilometraža, čak i za nekoliko puta, opet se motori kupljeni u Srbiji nedovoljno cene, tj. stoje na oglasima relativno dugo, iako su u odnosu na uvozne skuplji nekih 300-400 evra. Ja pošto bih za sledeći motor voleo XJ6, pratim ponudu prošle 2 godine polovnih XJ6 N/S/F u oglasima u Srbiji i stekao sam utisak, kao što već rekoh, da i ti koji su kupljeni novi u Srbiji teško se prodaju. Evo konkretnog primera :

 

XJ 6F 2010. prvi vlasnik 10.000 km 4300 evra :

https://www.polovniautomobili.com/motori/12579569/yamaha-xj-6-f-diversion

 

Xj 6S 2009, drugi vlasnik, nov u Srbiji 38.500 km, bio je jedno vreme 3999, a onda je cena spuštena na 3750 evra

https://www.polovniautomobili.com/motori/12228040/yamaha-xj6-s-diversion

 

i sad sam hteo da navedem primer jednog iz Subotice uvoznog koji je stajao na oglasima preko 6 meseci, 2009 god, oko 30.000 km  (nije relevantno), XJ6 S, koji je dugo bio na ceni 3900 evra, a posle spušten na oko 3700 evra i sad sam video da je nestao iz oglasa.

 

Tako da se pitam ko bi kupio taj uvozni, kad mu je cena skoro ista kao i ovih kupljenih nov u Srbiji sa servisnom knjigom iz koje se može proveriti kilometraža. Ja da sam odlučio da pređem sa 250 na 600 cc bez mnogo razmišljanja bih kupio jedan od navedenih dva, ako su u dobrom stanju, vrlo moguće da uopšte ne bih ni spuštao cenu.

 

 

To sto je nestao iz oglasa ne znaci da je prodat mozda je samo istekao oglas.

 

Recimo ja sam u potrazi za R motorom i vrlo malo ih je kupljeno u Srbiji (mislim na ove sto se prodaju). Generalno motori koji su kupljeni ovde i dobro ocuvani se prodaju mahom na preporuku redje preko oglasa. U Srbiji se godisnje proda jako malo novih motora da bi ponuda uopste postojala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08
17 minutes ago, dvlns said:

Recimo ja sam u potrazi za R motorom i vrlo malo ih je kupljeno u Srbiji (mislim na ove sto se prodaju).

Iznenadio sam se koliko si u pravu, evo probao sam da postavim filter na

Sport / Super sport Kupljen nov u Srbiji od 2008 god. do 2016 god. od 500 cm3 do 750 cm3 od 85kW +

tj. R motori kupljeni u Srbiji 600-750cc 

i izašlo je svega 7 rezultata, dok kada se iz filtra izbaci Kupljen nov u Srbiji dobije se 44 rezultata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jedno pitanje, da li bih mogao da ocarinim motor koji nema zmigavce (KTM EXC) ili bi bilo bolje da ih prvo namontiram pa onda na carinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja uglavnom gledam po Italiji (subito.it) nesto kao kod nas Kupujem Prodajem

Dosao sam do informacija da mogu da prodjem carinu ali ne i amss pregled bez zmigavaca, jel moguce da se ostavi taj pregled za kasnije ako na primer necu odmah da registrujem motor?

Inace pade mi na pamet posto po ovom novom zakonu sve mora da bude fabricki, a motor koji gledam fabricki nema ugradjene zmigavce, po njihovim pravilima sa zmigavcima ne bih mogao da prodjem tehnicki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je izasao iz fabrike bez migavaca neces nikad moci da ga registrujes, neces dobiti uverenje (amss kako kazes) tj platices ga ali ces dobiti odbijenicu jer raspolazu fabrickom bazom podataka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja