Jump to content

Moto Zajednica

Motori iz uvoza

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
3 minutes ago, nikvuksa said:

Ja sam ga vodio, mislim da nisam pogrešio. Makar za njegovo poznavanje TDMa...

S obzirom koliko ti prelaziš, tebi je odavno istekao garantni period. :) A TDM-če je pravo, vidiš i videćeš sam. :yamaha: Kad budeš uzimao novu STeneru, tebi neće hteti da daju garanciju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, VukMar said:

MotoSuDejan, od njega sam kupio diversion 900 sa 40.000 km na satu... posle malo voznje, ispostavilo se da trosi 9l/100km odvezem kod Bokilica da odradi karbove i on covek prilikom zamene svecica i filtera vazduha nadje na samom filteru napisano na zadnjem servisu u Svici pre dve godine od tog trenutka kilometrazu 95.000 km...

Motor me od tog trenutka sluzio perfektno, zanimljivo da nije cak ni ulje trosio,covek kome sam prodao vozi idalje(zamenio lanac bregaste doduše)...

Ali opet, bez blama spustiti 40-50 hiljada i jos jedna stvar koja me kod njega konkretno nervira sto iako je milioner(video si mu kucu i okucnicu) sve svoje motore čerupa kao lešinar. Nosače, kofere, svu mogucu dodatnu opremu i prodaje na kupujem-prodajem... i to ide dotle da naslone za ledja odvaja od kofera i prodaje separatno.... mislim, kad je dosta jbt

Taj motor može da pogazi pola miliona, uživaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

A da li placam 95.000 ili 40.000 km? Nisu to samo brojevi na satu to su i brojevi na papirima evropskog porekla. 

 

Ovo je samo opaska na pricu nije toliko strasno sto su skinuti kilometri ako je dobar motor. Slazem se ali nemoj ni cenu dirati kada skines km.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E neka mi neko nađe tamo oglas sa cenom ispod 3.000. 


Pa ti onda gledaj šta se u Srbiji prodaje. A možeš zamisliti kako teku pregovori oko cene :)



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
13 hours ago, X8 Vračar said:

Motorno vozilo najradije kupujem registrovano na naše table (i da se vidi da se svakodnevno vozi) od fizičkog lica kome verujem kada ga pogledam u oči.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

I ja se uglavnom ovog pridržavam.

Nevolja je samo što je i taj od koga kupujemo u 99% slučajeva kupio taj motor ( ili auto) od nekog uvoznika.

A još veća kad naletiš na nekoga ko iskreno veruje da je kilometraža prava.

Desi se,ponekad, da se naleti na pravu kilometražu, npr. ako je neko lično uvezao motor za sebe pa ga posle sezone ili dve prodaje, ali to je baš retkost.

Ima bar godinu dana da tražim neki polovan autić za auto školu. 

Nemoguća misija. Sve uvoznici. Sedišta ponovo tapacirana, volani obloženi kožom, ma sve kao novo. To je sada već postala industrija. Skidaju se stotine i stotine hiljada kilometara sa sata......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Požega, Srbija
  • Motocikl: Suzuki DRZ400s, Suzuki V-Strom 800DE

Procitao sam sve od prvog do poslednjeg posta, jer je tema aktuelna da aktuelnija i interesantnija ne moze biti. Moj sadasnji motor (Varadero1000) kupio sam od poznatog coveka, sa 64hkm na satu prosle godine, sada je vec 75.5hkm posto se lepo vozikamo. Prilikom kupovine mi je bila ok prica da je motor kod coveka vec 7 ili 8 godina sto se lako dalo proveriti. E sad, da li cu imati istu srecu prilikom sledece kupovine... 

Gledam oglase na mobile.de za mladjeg Varadera, ali i za Yamahu SuperTenere1200 koja mi se bas bas svidela (sa svim svojim prednostima i manama). I cene su gore bas bas ozbiljne, i to za verzije iz 2011. godine. Za iste te pare su ovde vec spakovani GS-ovi sa hvalospevima u opisu oglasa. Iskreno, u glavi mi se vodi borba o mogucem prelasku na GS1200 (onaj bez ADV:), a najpre ce biti noviji Varo ili SuperTen1200.

Kako cemo proci prilikom izbora ko ce to znati, ali dobro cu voditi racuna o svemu, kao i kada sam kupio Varu. Inace tada sam gledao 6 TDM-ova, i potrosio brdo para da putujem da vidim svaki motor i da ga licno probam. Bili su vlasnicki motori i bio sam razocaran stanjem svih motora. Nakon toga sam se nasao u dvoristu kod Denisa u Vladimircima i bio odusevljen motorima i stanjem samih motora koje je tad imao u ponudi (otisao sam na preporuku), ali jednostavno nista nije odgovaralo za mene i suprugu osim jedne MINT TDM900 koja je nazalost tada bila prodata. I da, svi motori su bili jako niske kilometraze, sto meni nije bilo toliko bitno. Ljudi su me poslali kod njega, svi garantuju, a i kad vidis motore prosto neverovatno dobro izgledaju.

I na kraju jedno pitanje zbog koga sam se zapravo i odlucio da se pridruzim diskusiji:

 

Da li je neko negde cuo (ja mislim da sam negde cuo vest) da ce vracanje kilometraze biti obuhvaceno zakonom u skorije vreme i to kao krivicno delo? Mislim da je od strane nadleznih to lako za pracenje, samo da neko ozbiljnije krene time da se bavi. Nadam se da sam dobro cuo, pa da nas u nekoj skorijoj buducnosti manje boli glava prilikom odabira vozila iz uvoza.

Veliki pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

 Nekako sproljeca kupismo TDM850 kod denisa u vladimircima.savrsen motor...meni licno je mnogo bitnije stanje motora nego kilometraza.motor se moze ubiti i na 20.000km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Tacno je da je bitnije stanje od kilometraze, ali ako ima 130000 km na satu i fabricko je stanje, zasto onda vracati kilometrazu na 30000 km... zar to nije prevara?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nije mi uopšte jasno ta priča od prvog puta kad sam je čuo: "Da se vraćanje sata uvrsti u krivična djela.." ..To je krivično djelo prevare, i ono postoji jedno hiljadu godina..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Nije ista cena motora sa predjenih 130 000 i sa 30 000km...koliko oni tu dobiju para,a za koliko ga kupe...biznis...e sad ako bi se to kažnjavalo...i za auta,teško je to dokazati ali dovoljno je da se nekoliko njih kazni...e onda manje placeva,pa automatski manje i poreza u budžet...sve povezano...ko šiša gradjane...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Nije motor ko`   auto da mu zagledaš farbu koliko ima gita, meriš levu i desnu stranu centra točkova, ispod haube, teraš na kanal, dijagnostiku, enterijer..........lakše se proveri : prvo provozaš ( kako pali, povlači, koči; gume, lanac, izduv, diskovi, pločice, sve se vidi ), ako ima štender da li šetaju točkovi, skineš sedište i oplate , vidiš aku i regler a poneseš unimer :) kako puni..

 

A kilometri kao i milje, četvorotočkaši se voze 365 dana a dvotočkaši max 200 i ne taksiraju, možda rentiraju ako je iz uvoza, tako da je olako izračunati realni broj na cajgeru po godištu proizvodnje.

 

Naravno da većina sve to zna, čemu tolika fama :givemebeer:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Bila je svojevremeno emisija o tom vraćanju kilometraže u civilizovanim zemljama. U Nemačkoj konkretno, istraživanje je pokazalo da svaki TREĆI auto ima vraćanu kilometražu. Pazi, svaki treći! A nemaju baš toliko turaka, balkanaca, i ostalih prevaranata! Dalje, pričalo se o tome da, auto industrija ima koristi od toga. Da se vlasnici polovnih vozila valjda razočaraju, ne znam... I konačno, softvere za vraćanje kilometraže kod najnovijih modela ne provaljuju nikakvi hakeri, nego ih fabrika pušta posle određenog vremena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 minutes ago, WoodyRider said:

Bila je svojevremeno emisija o tom vraćanju kilometraže u civilizovanim zemljama. U Nemačkoj konkretno, istraživanje je pokazalo da svaki TREĆI auto ima vraćanu kilometražu. Pazi, svaki treći! A nemaju baš toliko turaka, balkanaca, i ostalih prevaranata! Dalje, pričalo se o tome da, auto industrija ima koristi od toga. Da se vlasnici polovnih vozila valjda razočaraju, ne znam... I konačno, softvere za vraćanje kilometraže kod najnovijih modela ne provaljuju nikakvi hakeri, nego ih fabrika pušta posle određenog vremena. 

Ovo je teorija zavere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Najbolji automobili su pravljeni do 2000, sve posla toga je većinom smeće.

 

Radim u auto industriji, trendovi su danas takvi da proizvođači samo sklapaju, sve ostalo su uglavnom eksterni dobavljači koje fabrike cepaju pa satiru. To je bar ono što se vidi a ima puno toga što mi robovi ne znamo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ljudi, zasto ste toliko optereceni kilometrazom, ako motor radi i sluzi lepo, ne trosi vise od litre ulja izmedju servisa, lepo ide i pouzdan je, koga zabole koliko je presao. Ja sam moj motor kupio od clana foruma, na satu je stajalo 25 000 km. Motor je kupljen pocetkom 2015. a inace je 2001. godiste, ja sam ga cenio da je imao predjenih minimum 75 000 km, a vrlo verovatno i vise. Zamenio sam mu lamelu, plocice, prekontrolisao zazore na ventilima, svecice, slavinu za gorivo i udri. Motor na predjenih 6 000 km potrosi 500g/ml 10w40 ulja, a posto je uljara, i fabricki je voleo malo da srkne ulja. 

 

Mi volimo da se lazemo da smo pronasli biser u moru kamenja, da je neko kupio auto/motor i na njemu izgubio 4/5 vrednosti, a sve to kako bi ga, jednog dana, ustupio nama da uzivamo u voznji u kojoj taj isti nije mogao/zeleo. Lepo je verovati u bajke.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja prodao motor sa 120 000 KM garazisti iz Holandije, posle 2 nedelje na njegovom sajtu vidim moj motor nasminkan i sa 50 000km... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
18 hours ago, begec said:

 Nekako sproljeca kupismo TDM850 kod denisa u vladimircima.savrsen motor...meni licno je mnogo bitnije stanje motora nego kilometraza.motor se moze ubiti i na 20.000km...

Crveno-plavi? Leo Vince izduv 2u1 (ako se ne varam Leo)? Ako je taj, brutalan je motor. Uživo se bolesno dobro čuje a na oko kao nov. I da, na njemu je prva km (nešto između 25 i 35k mislim), pratio sam ga u CH zbog drugara koji je na kraju kupio sličan od Denisa ali sa oko 50k jer je bio jeftiniji i treba da se radi španer i lanac a mi to popravimo relativno jeftino. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
4 hours ago, Gajo Sevojno said:

Ja prodao motor sa 120 000 KM garazisti iz Holandije, posle 2 nedelje na njegovom sajtu vidim moj motor nasminkan i sa 50 000km... 

Zato se u NL kupuju vozila sa "NAP gecontroleed" oznakom na oglasu i papirom o tome i naravno sa APK. Lično vozim BMW sa 338 000km nabavljen na taj način i proveren na originalnoj dijagnostici kod nas i sve se poklapa. Moj najbolji prijatelj vozi Super B sa 800 000km. Ni jedan ni drugi ne odaju više od 200 000km.  To je dobra strana iz NL, očuvanost vozila. Svako ko je bio u NL, videće da je to najbolja zemlja za uvoz i zašto. Iz IT na pravih 200 000km, ne znaš odakle da kreneš sa sređivanjem, da li limarija ili enterijer (a motor video ulje na polici pumpe).  Pre par godina sam uvezao 147 iz IT, bila u minusu sa servisom 18 000km (dakle 38 000km nije menjano ulje a imala 209 000km i veliki servis na 198 000km). Kod nemaca na 150 000km, enterijer kao deponija, prepun dlaka od pasa i pocepan.
Iz iskustva sa NL, znam da JET cars B.V. (kao jedan od većih) vraća sve kilometraže. I još par placeva koji drže Turci. Sa pravim Holanđanima imam samo najbolja iskustva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Vidim stalno poruke sta vas boli koliko je presao. E pa sta boli onog sto prodaje? Jel vratio zato sto nema veze ili zato da bi prodao skuplje ili lakse ili sta god. 

 

Poenta je da svaki vraceni km meni neko pokusava da naplati i to ne volEm.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Problem je i sto carina dere, pa se na to nadoveze pdv, usluga prvog ,drugog speditera. Cesto spedicija trazi za svoju uslugu predaje papira carini vise nego sto izadje carina sa pdv-om.

Zato se pribegava i povecavanju kilometraze da bi se sto jeftinije proslo, pa kad se vec ponovo vraca kilometraza, zasto ne vratiti na prihvatljivo nisku kilometrazu za vozilo dobre ocuvanosti.

U ovoj drzavi samo se traze rupe u zakonu, koje su nelegalne, a svi znaju za to, od policajca , tuzioca, do vrapca na grani. Kad mi je jedan spediter rekao ,koliko je zaista jeftino sredjivanje papira za uvoz, ali da deru jer im se moze.

Ja sam nekad imao speditera za uvoz automobila za  50dm, a sad mislim da traze i po 200e.

 

S druge strane nas narod voli da ga lazes pri prodaji vozila. Baba ga vozila sredom do pijace, devojka vlasnik u svajcarskoj, deda imao kracu desnu nogu itd itd. Tako voli da cuje i da je vozilo manje preslo nego sto mu razum govori.

Sve je to u redu, malo me nervira samo ,kad tu pricu uvaljuje meni, pogotovo sto nisam kupac. Valjda se tako ubedjuju ,lazuci se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
21 minutes ago, hard_rock said:

Fora sto motor sa 100.000km u Srbiji ne bi prodao nikad...to zna pa zato i vraca...

Slažem se. Osim ako nije reč o Africi, Varaderu, BMW 1100, FJR i sličnim motorima koji su poznati da prelaze X00 000km bez otvaranja agregata. Kontam da taj koji dođe da kupi te motore gleda samo stanje. Mislim da nema Afrike kod nas a da nije okrenula bar 2-3 puta sat. I opet vredi više nego sličan motor mlađi 10-15 godina. Varadero je priča za sebe. Evo na primer test jednog posle 100 000km:
https://www.motorradonline.de/motorrad-dauertest/dauertest-yamaha-fjr-1300-100000-kilometer.104001.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 3 sati, Dudic90 je napisao:

Zato se u NL kupuju vozila sa "NAP gecontroleed" oznakom na oglasu i papirom o tome i naravno sa APK. Lično vozim BMW sa 338 000km nabavljen na taj način i proveren na originalnoj dijagnostici kod nas i sve se poklapa. Moj najbolji prijatelj vozi Super B sa 800 000km. Ni jedan ni drugi ne odaju više od 200 000km.  To je dobra strana iz NL, očuvanost vozila. Svako ko je bio u NL, videće da je to najbolja zemlja za uvoz i zašto. Iz IT na pravih 200 000km, ne znaš odakle da kreneš sa sređivanjem, da li limarija ili enterijer (a motor video ulje na polici pumpe).  Pre par godina sam uvezao 147 iz IT, bila u minusu sa servisom 18 000km (dakle 38 000km nije menjano ulje a imala 209 000km i veliki servis na 198 000km). Kod nemaca na 150 000km, enterijer kao deponija, prepun dlaka od pasa i pocepan.
Iz iskustva sa NL, znam da JET cars B.V. (kao jedan od većih) vraća sve kilometraže. I još par placeva koji drže Turci. Sa pravim Holanđanima imam samo najbolja iskustva.

Holandjani kupuju motore u Belgiji za preprodaju, iz razloga sto su u Belgiji jeftiniji i najveci razlog je taj sto u Belgiji ne postoji tehnicki pregled za motore, tako da je provera kilometraze jako otezana. Inace ne bih generalizovao stvari, ima i medju Holandjanima itekako prevaranata, a i medju Turcima postenih... Zivim duuuugo ovde pa znam. Inace moj motor je otkupio cistokrvni Holandez..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nemojte mi dirate holandiju dok nisam tu da mogu da odgovorim :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja