Jump to content

Moto Zajednica

Motori iz uvoza

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Kako sam pre par dana prodao svoj motor i odpoceo potragu za novim, gledajuci po oglasima, vidim da je puno motora iz uvoza. Pretezno iz CH, a par stvari su simptomaticne za vecinu oglasa:

Na 80% motora kilometraza je izmedju 25 i 43k km. za 2004....2009+ godiste. ( isti takvi motori, kupleni u Srb. imaju od 35 do 70k km. )

Za 90% motora nije dostupna servisna knjizica koja bi opravdala tvrdnje prodavaca o navodnoj kilometrazi  

Cesto se desava da prodavci podmladjuju motore ( npr. kolor sema na motoru /boja agregata nikako ne odgovara godistu )

Malo ko je od njih rad da prosledi br. sasije kako bi se proverila istorija motora ( ukoliko je odrzavan u ovlascenom servisu, sto u 99% slucajeva nije ) koji je "po njihovim recima" EXTRA, KAO NOV...

Pregledom oglasa u CH nikako nisam uspeo da nadjem modele koji se nama nude ( isti parametri kao kod nas: godina proizvodnje, stanje, kilometraza... ) po cenama koje su u Srb. Cene u CH su identicne kao kod nas ili vece ... 

Uzimajuci sve gore navedeno u obzir namecu mi se dva zakljucka,  nasi preprodavci ( uvoznici polovnih motora ) namaju pojma sta kupuju pa im Svajcarci uvaljuju motore bez bilo kakvih dokaza o prethodnom odrzavanju/kilometrazi/godistu..  ili su oni posteni a mi.... 

Kilometraza kao faktor pri izboru mi nije prva stavka na listi prijoriteta ali ako za polovan motor dajes 4-5k EUR onda prica o "navodnoj kilometrazi" dobija jednu posebnu dimenziju.

Ovom temom nisam imao nameru da upirem prstom na nikoga, ali kada nekoliko puta napravite 300-500km vikendom u cilju obilaska motora koje ste izdvojili na oglasima kao vama interesantne a isti su od strane prodavaca hvalospevima opisani kao bolji od novih... kada vas na kraju saceka nestrucno ispoliran motor sa namazanim gumama a na vase gore pomenute komentare prodavac kaze da je sve ono sto je on napisao u oglasu njemu rekao Svajcarac....dolazim do zakljucka da su se Svajcarci zaista pokvarili u poslednjih 5-6 godina, postali su neposteni i manipulativni.... a meni ne ostaje nista drugo nego da dnevnim listanjem oglasa zaista naletim na nekoga koga Svajcarac nije prevarijo ...ili da skuplam za novu masinu.

I kao zakljucak namece se pitanje ....ko tu koga pravim ludim... 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Druze, posle nekoliko godina pracenja oglasa, (kupio 2 motora, prodao 2 auta), naucio sam da izbegavam svajcarce, kao sto bih da trazim kola izbegavao auto placeve. 
NOV NOV NOV!!! 2006 godiste, Uvoz CH CH CH
Ako ne napise bar 5 puta NOV, oglas i ne otvaram.

 

Ako nadjes primerak u inostranstvu koji ti se svidja, onda kontaktiraj prodavca i vidi sa ovima sto uvoze za koliko bi ga uvezli. Ovi "NOV-i" su uvezeni sa zaradom kao primarnim ciljem. I ja kad god sam gledao mobile.de, sve sto je sa malom kilometrazom i da deluje dobro na slikama, uopste nije jeftinije nego kod nas, ali je daleko veci izbor naravno.
 

 


 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 2 sati, easy and slow je napisao:

Kako sam pre par dana prodao svoj motor i odpoceo potragu za novim, gledajuci po oglasima, vidim da je puno motora iz uvoza. Pretezno iz CH, a par stvari su simptomaticne za vecinu oglasa:

Na 80% motora kilometraza je izmedju 25 i 43k km. za 2004....2009+ godiste. ( isti takvi motori, kupleni u Srb. imaju od 35 do 70k km. )

Za 90% motora nije dostupna servisna knjizica koja bi opravdala tvrdnje prodavaca o navodnoj kilometrazi  

Cesto se desava da prodavci podmladjuju motore ( npr. kolor sema na motoru /boja agregata nikako ne odgovara godistu )

Malo ko je od njih rad da prosledi br. sasije kako bi se proverila istorija motora ( ukoliko je odrzavan u ovlascenom servisu, sto u 99% slucajeva nije ) koji je "po njihovim recima" EXTRA, KAO NOV...

Pregledom oglasa u CH nikako nisam uspeo da nadjem modele koji se nama nude ( isti parametri kao kod nas: godina proizvodnje, stanje, kilometraza... ) po cenama koje su u Srb. Cene u CH su identicne kao kod nas ili vece ... 

Uzimajuci sve gore navedeno u obzir namecu mi se dva zakljucka,  nasi preprodavci ( uvoznici polovnih motora ) namaju pojma sta kupuju pa im Svajcarci uvaljuju motore bez bilo kakvih dokaza o prethodnom odrzavanju/kilometrazi/godistu..  ili su oni posteni a mi.... 

Kilometraza kao faktor pri izboru mi nije prva stavka na listi prijoriteta ali ako za polovan motor dajes 4-5k EUR onda prica o "navodnoj kilometrazi" dobija jednu posebnu dimenziju.

Ovom temom nisam imao nameru da upirem prstom na nikoga, ali kada nekoliko puta napravite 300-500km vikendom u cilju obilaska motora koje ste izdvojili na oglasima kao vama interesantne a isti su od strane prodavaca hvalospevima opisani kao bolji od novih... kada vas na kraju saceka nestrucno ispoliran motor sa namazanim gumama a na vase gore pomenute komentare prodavac kaze da je sve ono sto je on napisao u oglasu njemu rekao Svajcarac....dolazim do zakljucka da su se Svajcarci zaista pokvarili u poslednjih 5-6 godina, postali su neposteni i manipulativni.... a meni ne ostaje nista drugo nego da dnevnim listanjem oglasa zaista naletim na nekoga koga Svajcarac nije prevarijo ...ili da skuplam za novu masinu.

I kao zakljucak namece se pitanje ....ko tu koga pravim ludim... 

 

Pomjesao si druze stosta u svom postu, ali si u sustini rekao dosta tacnih stvari. Kao prvo motore u CH ili bilo gdje na Zapadu prodaju nasi ljudi ( citaj Balkanci i Turci ) koji od toga zive ili im je to dodatni izvor prihoda. Svaki ovlasteni diler ili moto kuca koja prodaje polovne motore daje neki vid garancije na motocikl, garanciju na kilometrazu, ispravnost motora ili vremensku garanciju. Znam dosta nasih ljudi koji pratne "lokalne" oglase, a ne Ricardo, Mobile itd. i kupuju lakse havarisane, pokvarene, pred veliki servis ili motore koji nisu prosli tehnicki.  Vlasnici takvih motora  ne zele da daju velike novce za popravke ili opremanje motora za tehnicki vec prodaju po nekoj cijeni samo da ih se rijese...Godiste motora i   kolor sema  se ne slazu zbog toga sto se u CH u saobracajnu upisuje godina prve registracije tako da ima i do tri godine razlike od godine proizvodnje do godine registracije. NIsu bas ni Zapadnjaci vise revnosni u odrzavanju motora u servisima, pa radi toga i nemaju servisne knjizice ili istu imaju do 10-15K  ( dok je motor u garanciji ) i dalje odrzavaju motore  sami ili kod prijatelja i privatnih radionica kao i kod nas. Skoro sam nasao na Ricardu BMW R1200R 2007. sa 54K km za 2700CHF ( ostale cijene istih motora su oko 5.5-6.5K CHF ) ,ali covjek lijepo napisao da treba uraditi veliki  servis, zamjeniti korpu kvacila i lamelu, sto se njemu nije vjerovatno placalo pa je motor ponudio po toj cijeni. E taj motor ce neko od preprodavac uzeti, dovesti ovamo i osposobiti da bude u voznom stanju i za isti traziti duplo vise, ali u evrima. Ne kazem da se i ovdje ne moze naci ( treba imati srece ) dobar primjerak, ali je to bas rijetkost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Ufff... Generalno nisam neko ko se preterano uključuje u teme koje recimo možemo svrstati pod "razno" ali ova je nešto u šta baš moram jer sam jedan od teških kupaca i neko ko je detaljno uključen u sve to oko uvoza i kilometraže ali za četvorotočkaše (što je donekle i logično s obzirom da sam iz Šapca :) ). Uvek iskopam motor sa pravom km, na ovaj ili onaj način ali to traje. Pratim oglase u IT/DE/NL/SLO/CH. Osim iz CH, sam mogu da organizujem kupovinu i uvoz bez problema iz pomenutih zemlja ali uvek je ta CH najjeftinija. Ono što sam primetio je da motor koji se ovde prodaje po nama pristupačnoj ceni se tamo zadrži na oglasu ne duže od 24h. Izuzetak je jedan žuti TDM koji je uvezen pre 2 meseca u Niš, koštao je u CH 1700 CHF i stajao 4 meseca.  Kod nas je prodat za 2 sedmice, sveže ofarbane desne strane i novih nalepnica (a prvo su okačene bile slike iz CH pa sam skontao da je to taj). Razlog niske cene su kao što je već navedeno hitnoća prodaje, velika km ili dodatno ulaganje. Sam vozim pristupačnog FJR-a iz CH koji sam uzeo od drugara za koji znam da je prava km (oko 60 000km a ne nestvarnih 20 000km) ali i to ima cenu a to je veliki servis koji je i kod nas skup i već 20 dana čekam delove a mogu tek da zamislim tamo koliko košta. Takođe, svi prodavci već imaju uigrane šeme: konstantno okretanje oglasa (po ko zna koliko puta dnevno), ljudi na terenu koji u roku od par sati već budu sa novcem kod prodavca, ljudi koji na placu gde kupuju vozilo gledaju vozila koja još nisu sređena za oglase i koji imaju još nižu cenu.  Tako da većinu vozila u inostranstvu onaj ko malo ređe gleda ne može ni da vidi i na osnovu toga formira mišljenje da je to nemoguće. I da ne zalazim još u neke stvari koje još dodatno spuštaju cenu vozila na kraju. Takođe, kad je oglas u CH napisan na italijanskom...hm onda vam je tek jasno zašto je taj motor jeftin. Isto tako, motor ako je u CH to ne znači da je tu kupljen i vožen. Zbog toga treba gledati uputstvo za upotrebu ako ima na kom je jeziku jer servisnu tek retko koji ima. Malo zgužvano i ispreskakano (u gužvi sam a nisam hteo da iskuliram post), ali shvatiće se poenta.  :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja se isto tako lepo iznervirao..motori u srb od prvog vlasnika a oni od toga imaju samo dva kljuca i nista vise nikakav dokument nista validno za motocikl koji se prodaje naravno uvozni su u pitanju bili..pa ti ja lepo ukljucim nemacku italiju i svajcarsku oglase pa gde se prvo pojavio..A kad ja tamo kod vlasnika covek lepo spremi kafu i kaze dodji da vidis prvo dokumenta pa motor i tako ja lepo kupim motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

A jel probao neko da od naših ovlašćenih uvoznika motocikala na osnovu broja šasije proveri da li je taj motocikl zaista kupljen nov u Srbiji? Jel hoće oni da daju takvu informaciju ?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Stvar je jasna da su vozila koja se prodaju u Srb donja granica cene u inostranstvu. Uostalnom koliko para toliko muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 57 minuta, srbac je napisao:

Stvar je jasna da su vozila koja se prodaju u Srb donja granica cene u inostranstvu. Uostalnom koliko para toliko muzike.

Pa pojma nemam šta se događa, ali mi ipak neverovatno da neki motor (isto godište i sa istom kilometražom uvezeno iz švajcarske) ima manju cenu u Srbiji nego što je najniža cena u Švajcarskoj?

ja pre neku godinu kupio mogsadašnjeg BMW gs u Šavajcarskoj (od prvog vlasnika i sa svim papirima od prvog do zadnjeg dana) i platio ga tamo 3.330 franaka, a ovde za takav motor (takođe uvezen iz Švajcarske i sa sličnom kilometražom) traže 2.600 evra (sa svim plaćenim dažbinama)? A prevoz i dažbine prelaze 1.000 evra, pa ispada da je motor tamo kupljen za ispod 1.500 evra.

E neka mi neko nađe tamo oglas sa cenom ispod 3.000. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Nije vam reper ni cena na našim oglasima. Svi mi kad prodajemo uračunamo sve što smo radili na cenu motora i to je kao cena. Na osnovu naše cene, neko drugi će da da "realnu" cenu svog motora i tako u krug. Veštački naduvano tržište. Naši motori gube na tehničkoj amortizaciji 100-200 EUR godišnje, u EU 1000 EUR godišnje. Takođe, nisu reper ni cene tamo, 800-1000e treba da motor iz CH dođe ovde na ime kupca.  Sa druge strane, treba i naći taj motor tamo, otići po njega, srediti papire, dovesti, iscimati se oko svega. I to košta. Niko ti neće dati motor ili auto po ceni od preko, to smo svi valjda svesni. Opet smatram da je ISPLATIVIJE (ne pametnije) kupiti od poznatog prodavca  kod nas nego ići sam gore na slepo. Ići sam gore je isplativo kad kupuješ motor za bar 3 godine pa platiš više 500-600e koje uštediš kasnije kroz eksploataciju. Jer ako to radiš za motor koji voziš jednu sezonu, opet će svi kupci baš kao i mi sada što pričamo: a jeste malo sutra ta km, ko zna koliko je on prešao, to je gore spušteno još davno i slične priče. Mi Srbi smo takvi i to treba da prihvatimo. :)

 

Evo vam primer:
https://www.tutti.ch/de/vi/aargau/fahrzeuge/motorraeder/yamaha-fjr-1300-frisch-ab-mfk-04-2018/22146812

 

2600 CHF je 2253 EUR (aproksimativno). Na licu mesta taj motor se uzima za 2000 EUR (možda i manje) - zbog kilometraže i zbog toga što je već 4 meseca na oglasima (lično pratim sve motore tu jer sam sebi tražio). 1000 EUR je dovoz, carina, pregled, fakture, poliranje i slično. Za 3500 EUR (cena koju bi verovatno neko traži pa da zaradi bar 300-400 EUR), nema ni jedan na oglasima kod nas i otišao bi za 10 dana. Btw, pogledajte ko oglašava i km. Ne vraćaju svi gore km bez obzira da li se zoveš Hans, Omer ili Milorad, to se radi pre ulaska u Srbiju od strane uvoznika naših. Da nije km ključna stvar, bilo bi nešto drugo. Opet dajem primer mog FJR, plaćen ovde nešto ispod 4000 EUR. Plastike bez ogrebotina, svi sunđeri tu, šrafovi svi isti, prav kao strela, nove gume, diskovi kao novi, sve ok. Ali se čuje lanac i španer. Samo raspremanje i sklapanje FJR-a traje bar 2-3h (možda i više) puta radni sat koji je tamo bar 60-70 CHF. Na to dodajte delove za zamenu: španer kod nas 110e, lanac 80e, klizači, dihtunzi, štelovanje ventila, odmah i menjanje ulja, 600-700 EUR. Lakše ga je prodati i kupiti nešto drugo što ti nije dosadilo a ispravno je. Mi to ovde sredimo za 1/3 cene i opet svi srećni na kraju, svi vozimo motore i ovde lažemo jedni druge da je baš naš model motora, najbolji (dok ga ne prodamo). :) Šalu na stranu, YAMAHA je stvarno najbolja! :yamaha:

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
3 hours ago, BMXBandit said:

A jel probao neko da od naših ovlašćenih uvoznika motocikala na osnovu broja šasije proveri da li je taj motocikl zaista kupljen nov u Srbiji? Jel hoće oni da daju takvu informaciju ?

2500 je izdavanje servisne istorije za Hondu u Delti u servisu. Ne znam da li tu saznaš da

je baš ovde i kupljen jer nisam ni kupovao taj dokument, samo pitao.

 

Inače, to za CH je neko izmislio prvi, pa ostali prihvatili

jer je na Nemačku već trulo pozivati se, Italija i Francuska su poznate po lošijem održavanju vozila

i sada je sve iz CH.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Sticajem okolnosti, ja se u poslednje vreme bavim uvozom vozila iskljucivo iz Svajcarske. Do pre neki dan sam vozio Ducati Multistradu sa 46hkm na satu a bila je u takvom stanju da me veliki broj ljudi pitao da li je nova. A, 90% ljudi koji su me zvali na oglas su pitali otukud tako velika kilometraza i da ih to najvise plasi. Gospodo, mogu da vratim kilometrazu na manje od 10.000km i smem da se opkladim da ne bi primetili. Danas sam sa carine podigao i registrovao za sebe jedan motor iz 2014. godine sa 72hkm na satu ali je u izuzetnom stanju. Svi kilometri su napravljeni na dugim relacijama i vozio ga je samo jedan covek. Motor sam kupio od ovlascenog prodavca i servisera. Kod njih je motor kupljen kao nov i kod njih su uradjeni svi servisi, apdejti i opozivi. Bas me zanima sta ce kupci da kazu, ako ih uopste bude, kada ga budem oglasio ?!  :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To i nije nikakva ozbiljna kilometraža kako za napraviti tako i za sklopove. Svako ko koristi motocikl za dnevne potrebe i povremeno putuje turistički napravi 10000 za sezonu.

 

Svojevremeno dok sam vozio "ER5" čitao sam test gde su rasturili primerak posle 50.000km i bukvalno nije postojala ni naznaka habanja. Čak šta više na forumu je bilo nekoliko primeraka sa preko 100.000 na satu i jedan ekstremni primerak sa 180.000 koji je bio kurirski. Svi su bili ispravni. Kako se ta kilometraža od 30.000 ustoličila u Srbe pojma nemam. Sasvim sam siguran da svaki motocikl može da ide do 150.000 bez većih zahvata bez obzira koliko je većina nas na forumu pristrasna i glasna u favorizavanju proizvođača. 

 

Redovni servisi, ali ne samo ulje i filteri, već održavanje sajli, kočnica, prenosa, itd. se kod nas izbegava pa ima dosta zapuštenih primeraka pa se onda svede na to da pored motocikla samog treba i gledati koliko je vlasnik pedantan. Ja nemam servisnu ali vodim u svesci evidenciju kada je šta servisirano. Dobar motocikl se vidi po mnogo čemu.

 

Mora se priznati da iz Swiss dolaze uglavnom estetski očuvani motocikli. To i nije čudno jer kod njih nema prašine po putevima, neasfaltiranih ulica, kada padne kiša nemaju slojeve peska po felnama i viljuškama. Kod nas je muka živa sačuvati motocikl. Ja ga perem bar jednom mesečno, posle kiše obavezno a na svakih tri meseca i obavezno pred sezonu i na kraju iste detaljno ga perem i nanosim sprej za zaštitu plastika, carnauba vosak, brzi vosak po ramu, felnama itd. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre 18 sati, Dudic90 je napisao:

Ufff... Generalno nisam neko ko se preterano uključuje u teme koje recimo možemo svrstati pod "razno" ali ova je nešto u šta baš moram jer sam jedan od teških kupaca i neko ko je detaljno uključen u sve to oko uvoza i kilometraže ali za četvorotočkaše (što je donekle i logično s obzirom da sam iz Šapca :) ). Uvek iskopam motor sa pravom km, na ovaj ili onaj način ali to traje. Pratim oglase u IT/DE/NL/SLO/CH. Osim iz CH, sam mogu da organizujem kupovinu i uvoz bez problema iz pomenutih zemlja ali uvek je ta CH najjeftinija. Ono što sam primetio je da motor koji se ovde prodaje po nama pristupačnoj ceni se tamo zadrži na oglasu ne duže od 24h. Izuzetak je jedan žuti TDM koji je uvezen pre 2 meseca u Niš, koštao je u CH 1700 CHF i stajao 4 meseca.  Kod nas je prodat za 2 sedmice, sveže ofarbane desne strane i novih nalepnica (a prvo su okačene bile slike iz CH pa sam skontao da je to taj). Razlog niske cene su kao što je već navedeno hitnoća prodaje, velika km ili dodatno ulaganje. Sam vozim pristupačnog FJR-a iz CH koji sam uzeo od drugara za koji znam da je prava km (oko 60 000km a ne nestvarnih 20 000km) ali i to ima cenu a to je veliki servis koji je i kod nas skup i već 20 dana čekam delove a mogu tek da zamislim tamo koliko košta. Takođe, svi prodavci već imaju uigrane šeme: konstantno okretanje oglasa (po ko zna koliko puta dnevno), ljudi na terenu koji u roku od par sati već budu sa novcem kod prodavca, ljudi koji na placu gde kupuju vozilo gledaju vozila koja još nisu sređena za oglase i koji imaju još nižu cenu.  Tako da većinu vozila u inostranstvu onaj ko malo ređe gleda ne može ni da vidi i na osnovu toga formira mišljenje da je to nemoguće. I da ne zalazim još u neke stvari koje još dodatno spuštaju cenu vozila na kraju. Takođe, kad je oglas u CH napisan na italijanskom...hm onda vam je tek jasno zašto je taj motor jeftin. Isto tako, motor ako je u CH to ne znači da je tu kupljen i vožen. Zbog toga treba gledati uputstvo za upotrebu ako ima na kom je jeziku jer servisnu tek retko koji ima. Malo zgužvano i ispreskakano (u gužvi sam a nisam hteo da iskuliram post), ali shvatiće se poenta.  :)

Dudicu jel bese si ti uzimao tdm900 kod nekog ernesta ili enesa iz Vladimiraca cini mi se, da si ga nahvatao da je spustao kilometrazu, tako sto si nasao taj motor na oglasu od preko?...

A vidim da se ljudi u njega kunu i i da su mu svi motori ne preko 35 hiljada km... mada ruku na srce, dosta njih izgleda zaista pristojno, ovako na oglasu...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
2 hours ago, VukMar said:

Dudicu jel bese si ti uzimao tdm900 kod nekog ernesta ili enesa iz Vladimiraca cini mi se, da si ga nahvatao da je spustao kilometrazu, tako sto si nasao taj motor na oglasu od preko?...

A vidim da se ljudi u njega kunu i i da su mu svi motori ne preko 35 hiljada km... mada ruku na srce, dosta njih izgleda zaista pristojno, ovako na oglasu...

 

Da, kod Denisa. Motor pokazuje 20k a na oglasu 40-45k bilo. Ali bez obzira na to, Denis ima vrhunske motore. Malo će mi biti 3 života za kajanje što sam prodao mog TDM 900. I retko ko će se požaliti na motor kupljen kod njega, bez obzira na kilometre. I sad kad sam tražio motor, 2 puta sam bio kod Denisa, oba puta žuti TDM-ovi (jedan 36k drugi 21k). Perfektni...Dogovorimo se mi i oko cene vrlo lako.... ali žuti, to nisam mogao da progutam. I onda mi iskoči FJR i uzmem njega.
I da se nadovežem na Alekreov post: kad se održava kako treba, do 100 000km mahom svaki može da dobaci. U Holandiji retko koji ima ispod 80-90000-100 000km a da je pristupačan. A lično sam te par puta prošle godine gledao gore, verujte mi da su perfektni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Apsolutno se slazem sa svime recenim, osim sa tim spustanjem km i nasim lakim prelazenjem preko te cinjenice. Posto osoba spremna na tako providnu malverzaciju nije vredna poverenja.... a danas u srbiji nije i nikad nece biti tek tako dati 2-5 hiljada evra(a toliko se u proseku krecu motori kod spomenutog preprodavca)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Sve to stoji, ali mi u Srbiji imamo dve opcije: dati više para za skuplji motor van ili jeftiniji na našem tržištu i prihvatiti taj rizik za km. 99% nas će izabrati drugu opciju. A onda se bira da li je bolje uzeti od prodavca sa renomeom ili bez. A svi biramo sa dobro reputacijom i prihvatimo sve to propratno jer nemamo drugi izbor. Lično sam imao pre par godina Virago 535 kupljenog od Dejana iz Subotice. Virago 1993. a prešao 19 000km. Naravno da nisam verovao u km ali ja sam se 3 godine navozao sa tim motorom bez problema. Ali bukvalno je motor bio kad ga pogledaš vidiš da je dobar. Kad ga voziš osetiš i snagu i zdrav agregat. Jednostavno tada ne gledaš km sat. Posle evo već 10 godina kako sam konstantno na motoru (ono ispod 500ccm ne računam), popravljao ih, kupovao i prodavao i sebi i prijateljima, ipak sam izgradio stav da mi je opšte stanje motora iznad kilometara (a bilo je teško da se to uradi :)). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Bitno mi je u kakvom je stanju a zabole me odakle je motor. Pre cu se odluciti da uzmem motor koji je vec registrovan na nase tablice a u dobrom stanju nego na stranca. 

Taj lik neka ima dobre motore iz uvoza, ne sumnjam, ali za vracane kilometraze treba da je u corci, da je iole normalna drzava...a ne da se trazi jos i opravdanje...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Motorno vozilo najradije kupujem registrovano na naše table (i da se vidi da se svakodnevno vozi) od fizičkog lica kome verujem kada ga pogledam u oči.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre 3 sati, Dudic90 je napisao:

Sve to stoji, ali mi u Srbiji imamo dve opcije: dati više para za skuplji motor van ili jeftiniji na našem tržištu i prihvatiti taj rizik za km. 99% nas će izabrati drugu opciju. A onda se bira da li je bolje uzeti od prodavca sa renomeom ili bez. A svi biramo sa dobro reputacijom i prihvatimo sve to propratno jer nemamo drugi izbor. Lično sam imao pre par godina Virago 535 kupljenog od Dejana iz Subotice. Virago 1993. a prešao 19 000km. Naravno da nisam verovao u km ali ja sam se 3 godine navozao sa tim motorom bez problema. Ali bukvalno je motor bio kad ga pogledaš vidiš da je dobar. Kad ga voziš osetiš i snagu i zdrav agregat. Jednostavno tada ne gledaš km sat. Posle evo već 10 godina kako sam konstantno na motoru (ono ispod 500ccm ne računam), popravljao ih, kupovao i prodavao i sebi i prijateljima, ipak sam izgradio stav da mi je opšte stanje motora iznad kilometara (a bilo je teško da se to uradi :)). 

MotoSuDejan, od njega sam kupio diversion 900 sa 40.000 km na satu... posle malo voznje, ispostavilo se da trosi 9l/100km odvezem kod Bokilica da odradi karbove i on covek prilikom zamene svecica i filtera vazduha nadje na samom filteru napisano na zadnjem servisu u Svici pre dve godine od tog trenutka kilometrazu 95.000 km...

Motor me od tog trenutka sluzio perfektno, zanimljivo da nije cak ni ulje trosio,covek kome sam prodao vozi idalje(zamenio lanac bregaste doduše)...

Ali opet, bez blama spustiti 40-50 hiljada i jos jedna stvar koja me kod njega konkretno nervira sto iako je milioner(video si mu kucu i okucnicu) sve svoje motore čerupa kao lešinar. Nosače, kofere, svu mogucu dodatnu opremu i prodaje na kupujem-prodajem... i to ide dotle da naslone za ledja odvaja od kofera i prodaje separatno.... mislim, kad je dosta jbt

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Bio je zimus i jedan motor sa 82000km na 28000km. Samo permutovane brojke. Svašta se vidi kad stalno pratiš oglase i ovde i tamo. :) Tome nažalost nisu stali ni Nemci niti bilo ko drugi na "rep", tako da tek mi nećemo. Mislim da će se to iskoreniti tek sa usponom električnih vozila kada će kilometraža biti manje bitna i kada će to biti teže raditi. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
pre 1 minut, Dudic90 je napisao:

Bio je zimus i jedan motor sa 82000km na 28000km. Samo permutovane brojke. Svašta se vidi kad stalno pratiš oglase i ovde i tamo.

Samo da se prate oglasi...ne vredi...

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 minutes ago, Dudic90 said:

Bio je zimus i jedan motor sa 82000km na 28000km. Samo permutovane brojke. Svašta se vidi kad stalno pratiš oglase i ovde i tamo. :) Tome nažalost nisu stali ni Nemci niti bilo ko drugi na "rep", tako da tek mi nećemo. Mislim da će se to iskoreniti tek sa usponom električnih vozila kada će kilometraža biti manje bitna i kada će to biti teže raditi. 

Kada se izbace zastareli satovi i uvede neka vrsta kriptografije na satove. Mislim i nije toliko tesko, treba samo volje... kad moze u mobilne telefone moze i u automobile...Polako, bice i to.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
Upravo sada, VukMar je napisao:

Dudiću tebe vodim kad budem kupovao sledeci motor i zime nema:sampion:

Ja sam ga vodio, mislim da nisam pogrešio. Makar za njegovo poznavanje TDMa...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja