Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
On 6/3/2019 at 12:07 PM, AndjeoPakla said:

 Kod mene (Petrovac na Mlavi) ni ovo ne bi prošlo jer po njima tablice važe 60 dana nakon isteka registracije za vozila i nakon toga moraju nove, jer su oni tako to protumačili zakon/dopis/ili možda gledali u pasulj.

 

Evo da ispravim prethodnu tvrdnju. Juče otišao lično da vratim stare tablice (istekla registracija pre 11 meseci), i reko ajd da pitam da mi oni protumače ona dva člana ZOBS-a koja su citirana na prethodnoh strani. Pitao sam jasno: ako sutra registrujem motor npr. na 3 meseca, da li mi nakon toga važe tablice još 2 meseca ili 12 meseci? Tetka na šalteru krajnje neljubazna i nezainteresovana za saradnju, te ne isplati ti se da tako registruješ, to ti je cimanje, pa raspitaj se pa dođi, registruj ti na 3 pa vidi kad registruješ sledeći put da li može ili ne, trt mrt.. Tu me iznervira, odem kod nekog šefa, pokažem mu ona dva člana da mi kaže je l to važi ili ne, zove nekog nadležnog iz Požarevca i posle par trenutaka mi potvrđuje da može (konačno trenutak istine). Jedino ako se motorcikl registruje na 12 meseca tada tablica važi još 2 meseca. Tako da eto, morao sam da budem bezobrazan, trošim svoje vreme i živce, da iznosim članove zakona itd itd da bih ostvario zakonsko pravo. :rat1:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Tehnicki pregled u V.Stepe - kazu "strucna lica" za Transalp, ne mogu ove gume Continental ContiEscape.

To su KROS gume.

Ubedjivanje nije pomoglo.

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
7 hours ago, dejankiss said:

Tehnicki pregled u V.Stepe - kazu "strucna lica" za Transalp, ne mogu ove gume Continental ContiEscape.

To su KROS gume.

Ubedjivanje nije pomoglo.

 

:lud:

Continental Escape Dual Sport Tire

The Continental Escape Dual Sport Tire delivers high performance for big bore, dual sport bikes on the road or off the beaten path.

Features:

  • 70% on-road and 30% offroad
  • Distinctive tread pattern designed mostly for high-performance, on-road use but can also be used for light offroad use
  • Tread compound developed to work across a wide range of weather and road conditions
  • Good wear characteristics when used for high-mileage touring
  • Eligible for Continental's free 3 year roadside warranty

Strašno. Što ih nisi pitao da ti pokažu pravilnik ili nešto napismeno gde to piše, i da ti daju spisak dozvoljenih guma kako bi otklonio nedostatak na svom vozilu i osposobio ga za saobraćaj.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Tehnicki pregled u V.Stepe - kazu "strucna lica" za Transalp, ne mogu ove gume Continental ContiEscape.
To su KROS gume.
Ubedjivanje nije pomoglo.
 
Sent from my SM-A500H using Tapatalk
 
 
 
 
Kad slepča progleda, daleko vidi. Osetili neku vlast pa muda porasla.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Nepomaze, u vecini slucajeva vlasnici teh.pregleda su policiski sluzbenici ili njihove supruge ili rodjaci! Meni su jedva pristali da vrate 1500 din jer sam zbog njihove greske mase skutera morao praviti novu saobracajnu! Jos je vlasnik meni pretio i u fazonu ajd da te vidim koji ce inspektor da ga natera da mi refundira trosak nove saobr. Odem u inspekciju kazu brate to ti je borba sa vetrenjacama:maloljut:. Toliko sam bio besan ne zbog novca j.... 1500 din ali nevolim nepravdu. Ako drzis teh.pregled i sklepas pare bar nauci to da radis pi zakonu a ne da se frlja glupostima po ledjima gradjana. Doslo mi da iznajmim dva tetovirana misicava gospodina da uteram pare i da mu pocupamo valjke:jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Zato i postoji ta razlika izmedju teh.pregleda da kod nekih sve moze a neki te vrate zbog mirisljave jelkice ako joj je istekao rok trajanja:na_glavi:. Ti kod kojih sve moze redovno upraznjavaju mesne preradjevine sa institucijama zaduzene za kontrolu istih:Bokilic:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prijatelj juce bez ikakvih problema prosao teh. pregled u Lapovu Hondom cx500 iz 80godine.

Preradjena u kucnim uslovima, cafferacer, kocnicu ima za slikanje, nikakva homologacija nicega,  one led trake kao stop svetlo, zmigavci plasticnim vezicama fiksirani..... Zestoooka prerada, od firiketa nosac tablice iz tocka, sve Hondino skinuto i stavljeno kinesko. Prosao kao sa novim motociklom :D

Sada zaplet, isti covek isti tehnicki,  produzenje registracije za ducati s2r 800, kazu ne moze! Mora iz SUP-a da izvadi carinsku deklaraciju valjda posto je 2015to uvoz...

I da, u Lapovu 2000din pregled, u Kg 3600din.

Nema logike nikakve, negde teraju da skidas fabricki kofer a negde prodje karabudz :D, bas smo indijanci covece....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To može biti jer za to iz 1980. godine moraju da se pomuče da dokažu da nije tako izašao iz fabrike...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema drug sta da se dokazuje, pozicija/stop se jedino po mrklom mraku vidi, kocnice nema... Zanemarimo izgled koji je brusilicom prepravljan a konstrukcijski ostecen...

Umeju (teh. pregled) da vrate zbog nedostatka katadioptera iznad tablice inace...

Glupost bez granica...

I stvarno mi je zao da dam toliki novac a da oni nagadjaju sta i kako treba.

Sledeceg produzenja registracije cu insistirati da odrade sve radnje propisane, sve provere, pa neka zarade to sto gluposcu uzimaju.

Uhhhh...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Jbg, sve ste u pravu, svi komentari istiniti ali zato se i treba informisati i snaći. Naučiš šta može a šta ne može pa ga poklopiš kad se proserava... A ako ne uspe a znaš da si ispravan - ideš na drugi tehnički.

 

Najveći užas po meni je to što sada tehnički pregled ispravnosti vozila za učešće u saobraćaju prolaze vozila koja na slici izgledaju prihvatljivo. Meni su za auto rekli da vratim stare farove i da ne moram da ih povezujem (ne treba da rade farovi kako bi prošao tehnički pregled :lud:) a drugaru su tražili da samo stavi manju felnu za slikanje iako mu zadnje kočnice uopšte ne rade.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa kao i  sve u ovoj nazovi državi i ovi novi propisi su ispali nakaradni.Od sve bezbednosti (čime su zdušno pravdali nove propise) ostalo samo lepe slike i ništa više nije bitno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
10 hours ago, PremieRacing said:

Jbg, sve ste u pravu, svi komentari istiniti ali zato se i treba informisati i snaći. Naučiš šta može a šta ne može pa ga poklopiš kad se proserava... A ako ne uspe a znaš da si ispravan - ideš na drugi tehnički.

 

 

A ne, ne tako lako. Ako nisi zadovoljan i ako ne rade po propisu mora da postoji nacin da se to promeni. Ne moze da radi svako ko sta hoce. Znaci, ustanova mora da postoji gde mozes da se zalis na funkcionisanje tog npr tehnickog pregleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

- Ovlašćeno stručno lice u ALPROS (Škoda), u naselju Stepa Stepanović baci pogled na ovaj auspuh i kaže - ne može, nije original. To se mnogo sjaji. I ove oznake na auspuhu ništa ne znače.

Vrteo se gledao, otvarao usta nešto... a motor stariji od njega. Ode, dođe...

(Bilo svedoka... iskontrolisao sam i ruke i jezik).

Uzmem dokumenta nazad i mrš u pm.

 

- Čuveno stručno lice u MIBIS, kineski skuteri stariji od njega, a savetodavno lice u pratnji Dugi, razborit, mudar, sluša i ponavlja ko pokvarena ploča - to su kros gume , ne može... to su kros gume...

Srećom pa sam svratio samo po savet.

 

- Još jedan, ali ovog puta Dunav auto u krugu kod DMB-a, nije mu bio dovoljan auspuh, nego i vizir GIVI povišen nije po P.S-u... to zna jer i njegov prijatelj ima jedan takav.

A uz prugu prema Rakovici stecište sve nekog odbeglog sveta. Što propaliji tehnički spolja skuplja usluga unutra 3800.- i naravno stručnjak posebno za TOMOS skutere, ali su mu japanci u krvi pa opleo i po gumama i po auspuhu. Sve mu sumnjivo to. A kažu kolege - STRUČNJAK.

- Završilo se nekako posle dva dana uz skidanje rol bara na licu mesta, ali ni to nije kako bi trebalo. Tumači iz AMSS-a su za varijantu - samo fabrički može, a ostalima ni Bog ne pomaže.

--------------------

Mi u tu Evropu sigurno nećemo ni za 100 god, a dotle ćemo da se nosimo onako kako nam ga skroje. Mada će priča o EU uvek biti podsticaj.

Pa ovom prilikom pozivam "licencirane" inspektore, Ovlašćena lica u Ministarstvu saobraćaja sa kliznim radnim vremenom, Ministarstvo trgovine, tumače iz AMSS-a... da konzumiraju samo vitaminske preparate u zvaničnom prometu

i sve nas ostale da napravimo po gradovima (u posebnoj temi) neki rejting, neku listu, aplikaciju... i da se oceni rad i kvalitet tehnickih pregleda.

 

Valjalo bi objaviti sve izmene, dopune propisa, dopise i tumačenja MUP-a na jednom mestu, da se zna šta je slobodno tumačenje, a šta zaista piše. Mnogi tehnički su tu da bi nešto brljali-mrljali.

 

A što se tiče inspekcije... postoji prijava Inspekciji rada (anonimno)... sastavljanje zapisnika o neispravnosti vozila i šta otkloniti pa primedbe na zapisnik... Primedbe na rad određenog TP u pismenoj formi upućene lokalnom SUP-u zatrpavši ih stotinama primedbi itd itd... ideje će se uvek naći. Pisma SAT emisiji da im serveri ne rade na prazno.

 

Inače inspekcije ove servise za pranje tepiha baš nešto i ne uznemiravaju.

4e57100acdca82a7dbd6f81252c30769.jpg&key=a382dc8d7bf0adebac40f553cc52f76412365de40127f7fb71cfb00db12300987bf5a17db8f5be2bf1363acd748c3205.jpg&key=b991d84ac8157320704b7288437e1c172fc217051afffe7a2a7a113099924638e80c6cb17e4b40601d01fca91ca64500.jpg&key=943960ed4fcbe1e1681670b3f8bbe6b9687f2565388c6742bc15b6934867d555ed002a88a1ea06cccbae58e7a73c4efc.jpg&key=a591f16a76ee4f0ffd79851505307dc99e68d6a4b91cc32e326ceeca5ead727f

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja