Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

• moto merkat °°, 2810 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Kako je onda naša Lada iz 1981. imala pet mesta a nije imala pojase pozadi? 

Sve je propisano datumima, do 1981 (ili 79/80 nisam 100% siguran) nije bio obavezan mehanizam za zatezanje pojaseva.

Ali nasi znaju i tu da brljaju pa je jedno vreme (par dana) bio na snazi propis da sva vozila koja imaju pojaseve na zadnjem sedistu moraju imati naslon za glavu, naculi pa pomesali sa prednjim sedistima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 291 postova
  • Motocikl: Piaggio Liberty 124

Stvar je prosta oko pojaseva i naslona za glavu. Ako se u odredjen model automobila fabricki ugradjivao pojas ili nasloni za glavu, moraju da budu na mestu i na broju. Ako fabricki nisu isli nasloni niti pojasevi, onda ih ni na tp nece traziti. Ima dosta automobila iz 50ih godina koji ni na prednjim sedistima nemaju pojaseve pa mogu da prodju tp. Moj oldtajmer nema naslone za glavu na zadnjim sedistima, niti pojaseve, pa prolazi tp bez problema, jer ih ni fabricki nisu ugradjivali. Na probleme najvise dolaze vlasnici vozila koja su uvozena kao teretna ili van,a preradjivana u putnicka ubacivanjem zadnje klupe, ali prodavci nisu naknadno stavljali pojaseve ili naslone jer ih nije bilo briga, sve dok moze da se proda.....

• Podržavam 2

• Svrati ponekad, 181 postova
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, honda cbr f2, apenac 6

Ja imam yuga 2008god. ovaj noviji tip. 

Pozadi nemam ni naslone ni pojaseve. Sad zimus na tehnickom gleda lik nazad i kaze onako zacudjeno a sta cemo za zanje pojaseve, ja samo reko nisam ga ja konstruktvo i tako proslo. Stvar je u tome da nista nije tacno definisano da bi i ovi na tehnickom pregledu znali sta i kako moze da prodje, sve je negde u vazduhu i svi se boje da im slucajno ne bi dosla inspekcija sa nekim vozilom koje je proslo tehnicki kod njim a imaju npr.malo prasine za krovu. A da ne pricam o tome koliko su ljudi obrazovani za taj posao koji rade na tehnickim pregledima. Uz sve to ulaze i agencije izuzetak ne sve, ne znaju svoj posao ni prava, ljudima fali neka sitnica i onda trce od agencije do agencije da bi ispravili neku sitnicu. A sto se tice nas bajkera, mi smo ugrozeni kako god okrenes, i od strane ove nase drzave banane i polumozgasa koji sprovode zakon. 

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 176 postova
  • Motocikl: Liberty 125 rst

A svi se vade vidi se na fotografijama, mislim da niko i negleda fotke one sluze ako nekog navatju da ne valja aprosao skoro tehnicki. Pada kisa pitam jel mogu na tehnicki, odgovaraju mora da bude cist auto? 

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 257 postova
  • Motocikl: hornet 600

Mog kolegu sa posla su prošle godine vratili sa tehničkog zato što je dovezao motor po kiši. Kao ne mogu da izmere neku trakciju?

Izgoreo čovek, otišao kod drugih i završio bez problema.

Ako zakon ne zabranjuje vožnju po kiši, zašto se ne može uraditi tehnički pregled? 

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 176 postova
  • Motocikl: Liberty 125 rst

Yugo amerika 55 iz 87" je imala pojaseve pozadi,ali mislim da oko 2000 su stavili i na obicnog yuga.Nisam bas siguran.
Suraka sa shevroletom prvo odbili jel mu kilometraza na instrument tabli kad ima cifre kad pokaze samo crtice,pa nemogu da slikaju kilometrazu.Gubi kontakt negde.Krenuo covek do majstora pojavile se cifre,vratio na tehnicki i nekako prosao ,al nije gasio auto

• moto merkat °°, 2810 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moram da kazem koju, ne da opravdam kolege jer kao u svakom poslu ima nas svakakvih zaista.

Kako od prilike kod nas funkcionise tehnicki pregled i procedura istog: prilikom polaganja kada se otvara linija teh. pregleda polaze se praktican deo i testovi, kada se odgovara na testove odgovor se prepisuje iz knjige, tacka i zarez na pravom mestu ... u stvari to je provera dali se znamo sluziti knjigom, ako tumacis "po svom" pao si.

Onda dodjemo do toga da dobijamo razne dopise, izmene, dopune ... ali tu ima prostora za "slobodno tumacenje" a to onda ne moze biti isto na svim linijama.

Npr vozilo mora biti cisto, tako kaze zakon, e sad sta znaci cisto? Upravo izaslo iz perionice, malo isprskano, uprljano ali se vidi koje je boje ... ?

Pa npr lim sme biti "nazuljan" "ocesan ali boja citava" ... onda dodje covek i ima "nazuljanu" haubu (koja se realno moze otvoriti u voznji takva) i ima info da tako moze proci.

Nama kada dolazi kontrola je kao bingo, kako ce inspektor tumaciti npr gore navedeno, ako mu se "ne svidi" ide prijava za nesavestan rad, sudija isto moze samo da potvrdi i zatvara se linija.

Ponovno otvaranje linije t.p. po "novom" je skoro nemoguca misija, na primer promenili su propisane dimenzije objekta i dosta linija koje sada rade u slucaju zatvaranja vise ne mogu biti otvorene.

E sad, prica bi mogla jos u sirinu ali nema smisla, ko je razumeo shvatice, mnogo je propisa nedoreceno, polovicno uradjeno a vozni park je takav kakav je i uglavnom oslikava stanje drustva u kom zivimo.

Ukoliko ne prodjete na jednom teh. idite na drugi, uvek se nadje neko ko "ima nekog" jer tako stvari kod nas funkcionisu, na srecu ili zalost zavisi ko gleda. 

• Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

• Svrati ponekad, 360 postova
  • Motocikl: Honda VT600

Pričajući sa par vlasnika TP mogu i ja neka iskustva ili objašnjenja preneti.TP rade kako misle da minimalno moraju (ima naravno i onih koji preteruju) a "država" da to tako nazovem jedno priča u javnosti ali sa TP ponekad radi sasvim drugo i naravno ne tumači inspektor propise za svaki TP isto.Zakonodavac tu ispada da je čist i pošten a kao za sve su krivi TP.Koji je tačno razlog da je sve tako nedorečeno i zamršeno ne znam ali mogu da predpostavim.Ovako nadležni drže u konstantnom strahu vlasnike tehničkih pregleda što naravno je veoma plodno tle za korupciju i manipulacije a neposlušne je lakše zatvoriti.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki V-strom650

Moje iskustvo od juce sa tehnickog pregleda Suzuki V-strom. 

-Crash bar nije problem

-Naknadno ugradjen Akrapovic su konstatovali da super izgleda i nista dalje.

-Nosac kofera nije problem

- Zadnji kofer nije problem

-Dodatne maglenke nisu ni komentarisali.

Sve ukupno 25 minuta posle doterivanja motora ( 15 tehnicki i 10 placanje) ja otisao kuci. Cak sam dobio i mirisljavu jelkicu na retrovizor.

• Hvala 2

• Grandpa, 85 postova
  • Motocikl: Đoka - Honda VT-600 Shadow
6 hours ago, kizavuka said:

-Crash bar nije problem

Sve ukupno 25 minuta posle doterivanja motora ( 15 tehnicki i 10 placanje) ja otisao kuci. Cak sam dobio i mirisljavu jelkicu na retrovizor.

Hajde podeli sa nama gde, i meni se bliži datum tehničkog :)

• Svrati ponekad, 111 postova
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Moje iskustvo sa teh.pregledom "Auto rad" skroz pozitivno od pre koji dan! Imao sam par nedostataka (xsenoni, neispravna sijalica pokazivaca pravca) ali nisu bili strogi! Posedujem givi nosac kofera i kofer sa ugradjenim givi stop svetlima.Najvise su se zadrzali oko broja sasije i motora te profila guma i indeksa brzine na njima! Gresku koju sam imao na sobracajnoj je greska prethodnog teh.pregleda pa ode 1400 din neplaniranog troska.:grr: Usluga brza, ljubazno osoblje a ambijent ....hmm..sta reci kao da ste na zapadu, oko vas sve stjuardese a docekaju vas dve doduse muske hostese ali profesionalne i na visokom poslovnom nivou! :jee2:

• U prolazu, 15 postova
pre 53 minuta, DedaSale je napisao:

Hajde podeli sa nama gde, i meni se bliži datum tehničkog :)

Auto rad je u pitanju. Cak su mi i nalepnicu registracionu nalepili a to je podrazumevalo skidanje vizira i nosaca navigacije da bi prisli mestu gde se lepi.

• Hvala 1

• Grandpa, 85 postova
  • Motocikl: Đoka - Honda VT-600 Shadow
44 minutes ago, Vule Gilera said:

Moje iskustvo sa teh.pregledom "Auto rad" skroz pozitivno od pre koji dan! Imao sam par nedostataka (xsenoni, neispravna sijalica pokazivaca pravca) ali nisu bili strogi! 

Što se tiče kola, i ja sam bio jako zadovoljan sa njima. Stvarno profesionalni!

12 minutes ago, kizavuka said:

Auto rad je u pitanju. Cak su mi i nalepnicu registracionu nalepili a to je podrazumevalo skidanje vizira i nosaca navigacije da bi prisli mestu gde se lepi.

Hvala na info!

• Svrati ponekad, 238 postova
  • Motocikl: Versys 650

Jel ima nekog ko zivi na Vidikovcu da mi kaze gde mogu da uradim tehnicki. Odjednom su svi prestali da rade tehnicke preglede motora. 

• Svrati ponekad, 319 postova
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Da li si probao mozda kod Neškovića? Skojevsko naselje.... Tamo sam prošle godine radio. Mislim da ima i onaj "Laser" na Vidikovcu.

• Svrati ponekad, 208 postova
  • Motocikl: Honda XL1000VA
On 18.2.2019. at 1:07, kizavuka je napisao:

-Crash bar nije problem

Ajd pošalji gde molim te, bliži se registracija a navodono niko ne sme da pusti sa crash barovima?

• U prolazu, 15 postova
Pre 6 sati, skuteras je napisao:

Ajd pošalji gde molim te, bliži se registracija a navodono niko ne sme da pusti sa crash barovima?

Auto Rad u Novom Sadu.

• 8-bit, 1100 postova
  • Motocikl: KLX300, R1100GS

Danas prošao tehnički, kod one gore agencije. Rolbar, aftermarket auspuh, nosač kofera, pištalica na migavcima, trepćući štop...

Bez problema, cena 2.500 din.

• Drug član, 1056 postova
On 17.2.2019. at 9:30, Rale-Ča je napisao:

Tako je to kad Srbinu das malo neke "vlasti", odmah gleda da te jebe sto vise moze. Pocevsi od portira pa nadalje.

nek jebe ,al o svom trošku

• U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Yamaxa xj 600 s, Peugeot Tweet 50

Registrovao moped 50 cc  na tosinom bunaru servis kiler, cena  sve ukupno malo manje od  4800 din.Moras imati na uvid fluo prsluk i komplet a prve pomoci i potvrdu o max brzini 45 km .Kazu od sledece godine 2020 mere  izduvne gasove i salju izvestaj a od 2021 valjci za max brzinu za mopede do 50 cc /    Od ove godine prva pomoc obavezna kako za mopede tako i za motocikle i obavezno obuci nocu fluo prsluk.Tablica mora imati osvetljenje i katadiopter na repu .  Kofer slikan na mopedu sve ok svaka preporuka za osoblje.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja