Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Dok se ovi lokalni usaglase, pitanje sam podigao na visi nivo- pitao sam druga koji je visoki oficir Uprave saobracajne policije i njegov odgovor je bio da je rok godinu dana (saglasno cl. 274 st. 4 Zakona o bezbednosti saobracaja)

 

Ako su lagali mene i ja lazem vas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 12 sati, DjoleLO je napisao:

Dok se ovi lokalni usaglase, pitanje sam podigao na visi nivo- pitao sam druga koji je visoki oficir Uprave saobracajne policije i njegov odgovor je bio da je rok godinu dana (saglasno cl. 274 st. 4 Zakona o bezbednosti saobracaja)

 

Ako su lagali mene i ja lazem vas...

 

I ja sam iz još jednog (isto višeg izvora nego što je moja sestra) dobio potpuno isti odgovor... Čoveku nije jasno zašto bi neko drugačije tumačio :D Jeste tekst tih odredbi malo nakaradno sročen, ali mislim da je suštinski jasno da su u članu 268 stav 10 navedene kategorije vozila za koje važi mogućnost registracije kraće od godinu dana a onda se u članu 274 stav 4 samo pozvalo na taj predhodni stav da bi se reklo da vlasnici tih kategorija vozila ne moraju da vraćaju tablice godinu dana od isteka registracije. Još samo da nađem šaltersku radnicu, šefa upravnih poslova ili tehnički pregled koji će uvažiti takvo tumačenje :D:D:D
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@cika miloje verujem da si srecan sto si prosao tehnicki ali nama ta informacija ne znaci nista jer ne znamo ni zasto i da li si ocekivao da imas problema.

 

Malo je to kao kada bih ja sad napisao danas sam vrsio nuzdu broj 2 bez problema jer znam da neko ima problema sa hemoroidima ili opstipacijom

  • Hvala 2
  • Haha 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Cika Miloje je pre par dana stavio sliku da su ga odbili zbog nosača crash bara koji se jedva vidi....

 

dvlns ne pratis na času, sedi dole 1 :lol3::lol3::lol2:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako stavim na motor neoriginalne retrovizore i migavce da li cu imati problema na tehnickom, da li obracaju paznju na takve stvari, tj da li mora da imaju neki žig ili je bitno da postoje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Prave problem ako migavci nisu narandzasti. Za retrovizore ne verujem da ce nesto reci. Ćutiš i ne pitaš. Ako pitaš, onda ne može :lol3::lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@aca-pn obe stvari moraju biti homologovane, migavci moraju davati svetlost zute boje sa 90 +-30 otkucaja u minuti, ako to ispunjavas nema osnove da ti neko pravi problem, nigde u zakonu se ne spominju reci "fabricki", "originalno" ...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova

Zavrsio sve za 20minuta, ne znam ni sta su radili. Sedeo unutra i pio kafu. Sve ukupno 11.070din.

Jedino pitanje je bilo, jel su ti to napred led zmigavci, reko nisu obicni su. Pitao me da li imam original reko ne, ima homologacija na ovima. Nije bas bio odusevljen al rekao dobro. Doduse, kod mene je malo sabanski raspareno, nazad su narandzasti fabricki a napred aftermarket providni pa to bode oci pretpostavljam.
Nisu pravili problem za auspuh i retrovizore.

Vidim da je novitet papir o teh ispravnosti. Znaci novcanik mi jedva staje u dzep...polisa, papir, kartice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Pre par dana obnovio registraciju i osiguranje za 50cmm Kymco Super 9. Motor je stvarno kao iz fabrike sem par ogrebotina na nalepnicama. Nista nije menjano. Naravno, dosao sam vec sa predrasudama jer sam video razne kulove koji rade u 5 razlicitih tehnickih za dve godine posto registrujem i kola. Samo sto je ubacio skuter unutra, vec su poceli nesto da se domundjavaju i tiho pricaju ali me to nije cudilo jer vidim da je postala standardna praksa izmedju tehnicara - kao da rade u tajnoj sluzbi. Onda su ga stavili na valjke da provere kocnice, pa opet neko domundjavanje, ja stojim napolju i gledam ih, cekam samo da mi se obrate da nesto ne valja pa da ih sasecem odmah. Svetla, migavce, sirenu, paljenje i broj motora nisu ni pogledali, samo broj sasije. Dakle, u startu vec 5 propusta ali to nije moj problem. 
Izlazi matori i morao je nesto da prozbori: "hmm, cuje se neki lezaj unutra, nesto tu nije u redu". A ja: "gospodine, vi radite na tehnickom pregledu i obaveza vam je da znate par osnovnih stvari o mehanici - cuje se kais u variomatu i prenos na tocak buduci da je ovde tisina, neki zvuk mora se proizvede, a skuter nije bio ukljucen tako da nemojte mi sada te price molim vas!". "Pa ne ne, ja sam mislio da je neki lezaj, na proslim skuterima se nije culo". Rekoh, ajde, kakav bre lezaj, nije ovo stelt skuter, naravno da se cuje nesto, o cemu vi to pricate uopste? (prvo, ne mogu da podnesem te fore da nesto mora da se lupetara da bi tek tako lupetarao, a drugo - uvredio mi je skuter koji je u perfektnom stanju, presao 3300km).


Tu je zaklopio njusku i vratio se u kabinu da ispise sta treba.

 

U pitanju je tehnicki VILOX u Tabanovackoj 5v, Beograd, Vozdovac, gomila neznalica kao i svuda, vise stvarno ne znam gde otici, a da vam ne dignu pritisak izigravajuci kao da registrujemo Boinge 747.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto je fora, gomila motora sa raznoraznom dodatnom opremom i prepravkama komotno prolaze tehnicki u Evropi (Nemacka, Engleska, Francuska, Spanija...)  al to kod nas nebi proslo tehnicki, jer jelte veci smo evropejci od njih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ja se sam sebi divim kako se nisam porodio, dok sam registrovao  APN -6. Motor kupljen 1983 u Jugoslaviji, do aprila vozen na trajnu tablicu, i sad nastaju pizdarije (pokusao na milion TP da ga registrujem) uvek odgovor ne moze po novom zakonu mora da ima: km sat, dva retrovizora, zmigavce , napred i nazad, plasticni rezezervoar ( moj hromiran) i tako u krug. Konacno danas uz sve ove uslove dobih (ustvari kupih za 9650d) belu tablicu na A kategoriju.:besan:

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
On 5/29/2019 at 10:50 AM, bdada said:

Onda je rok 60 dana, ovo gore navedeno vazi samo ako si vec reg. na kraci period.

 

Pošto i mene zanima ovaj problem, proverio sam na jednom tehničkom pregledu i kažu da kolko oni znaju tablice se vraćaju posle 60 dana. Pozovem drugara koji radi u policijskoj stanici malopre i on se raspita kod službenice koja radi na tim poslovima, kaže da po dopisima i instrukcijama koje su oni dobili i po kojima su dužni da postupaju, maksimalno važenje tablica za vozila (uključujući i motorcikle) je 60 dana nakon isteka registracije, BEZ OBZIRA da li je motorcikl registrovan na 12 meseci ili na kraći vremenski period. 

 

Je8em ti lude države... Je l ima uopšte nekog da je uspešno registrovao ponovo nakon periodične registracije bez vađenja novih tablica? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

"Ja se sam sebi divim kako se nisam porodio, dok sam registrovao  APN -6. Motor kupljen 1983 u Jugoslaviji, do aprila vozen na trajnu tablicu, i sad nastaju pizdarije (pokusao na milion TP da ga registrujem) uvek odgovor ne moze po novom zakonu mora da ima: km sat, dva retrovizora, zmigavce , napred i nazad, plasticni rezezervoar ( moj hromiran) i tako u krug. Konacno danas uz sve ove uslove dobih (ustvari kupih za 9650d) belu tablicu na A kategoriju.:besan:"

 

 

 

9650 d za apn4???mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 7 sati, AndjeoPakla je napisao:

Je8em ti lude države... Je l ima uopšte nekog da je uspešno registrovao ponovo nakon periodične registracije bez vađenja novih tablica? 

ima, 2018-e registrovao na 4m, od jula do novembra..ove g. od aprila na celu i ne mora nova tablica, jedino sam išao u mup po stiker zbogradi periodične..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

KLE 500 2003.г. технички и регистрација (без одласка у СУП) 16.094 рсд.

Сам технички 3.840  + њихова услуга 960 рсд.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja