Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

• Zainteresovan, 743 postova
On 6.11.2018. at 12:03, mradomir je napisao:

Prošao tehnički - nosači kofera, rolbar, aftermarket auspuh - sve na motoru.

Naterali na valjke, probali kočnice, žmigavce, pogledali broj šasije i zapisali dimenzije guma.

Ostatak vremena do pola sata blejali.

U principu isto kao i pre.

gde si bio i koliko para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• , 986 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 v-tec
Pre 20 sati, shoyyka je napisao:

Ja preključe registrovao TDM-a...28800 sa tehničkim...tehnički 1500...ajd svi ovamo,pojedemo,popijemo i još vam ostane...nije mi jasno kako nije svuda ista cena...

Gde je to u AR tehnički 1500....ja platio 3000 na ulasku u AR iz pravca Orašca, sa leve strane ima neki tehnički,zaboravio sam ime firme.

• Zainteresovan, 669 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

To su gluposti, DEKRA nema nikakve veze sa radom (i obrazovanjem) policijskih inspektora koji napraviše haos u Srbiji, takođe mi ne preuzimamo sav posao nego kupujemo velike velike igrače na tržištu. 
I vrlo bitna stvar kod nas na linijama ne smeju da se prodaju polise što vas automatski stavlja u bolji položaj od Dekre  
Isfrustriranost polupismenih inspektora verovatno dolazi od toga što nas ne mogu da drkaju za gluposti ne zbog toga što nas država štiti već iz prostog razloga, DEKRA radi preko 60 000 000 (da tačna je cifra  )  tehničkih pregleda godišnje pa ne može da nam kaže da ne umemo da pregledamo vozilo. 
Na koliko lokacija se obavi toliki broj tehničkih pregleda?
Upravo je situacija obrnuta. Svako obavi tehnički pregled kada postoji definisana check lista po kojoj se postupa. Verujem da ima na internetu i lista za tp po kome Dekra postupa u većini slučajeva. Kao i ispit za vožnju. Mnogi ne znaju da voze ali su položili jer su u datom trenutku ispunili potrebne uslove.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

• Skuteras, 3045 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja koliko sam razumeo unija tehnickih pregleda ili sta vec se dogpvorila za cenu tehnickog pregleda, ali ne moras da naplatis toliko ako neces. 

• Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: Yamaha V star 650
Pre 11 sati, X8 Vračar je napisao:

Na koliko lokacija se obavi toliki broj tehničkih pregleda?
Upravo je situacija obrnuta. Svako obavi tehnički pregled kada postoji definisana check lista po kojoj se postupa. Verujem da ima na internetu i lista za tp po kome Dekra postupa u većini slučajeva. Kao i ispit za vožnju. Mnogi ne znaju da voze ali su položili jer su u datom trenutku ispunili potrebne uslove.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Ne bih znao tačan broj lokacija, radi se u preko 60 zemalja.

Za ovo drugo ne bih da ulazim u dublju diskusiju.

• Svrati ponekad, 111 postova
  • Motocikl: Honda

Aj sad, jel prolaze tehnicki pregled motocikli sa “Remusima”, led migavcima i sa “styling” prepravkama(prerade repova...)?

msm, to je sad najbitnije za tehnicku ispravnost, kapiram da se na slikama ne vide krivi ramovi, lose plocice, diskovi koji tresu, celave gume,opasno istegnuti lanci...

• Podržavam 1

• 8-bit, 891 postova
  • Motocikl: KLX300, R1100GS

Mislim da migavce zagledaju, bar su meni gledali, što je ok. Treba da budu uočljivi i narandžasti. Led obično jadno svetli u onim minijaturama od migavaca.

Ostalo biće da prolazi.

• Svrati ponekad, 111 postova
  • Motocikl: Honda

Ja sam led i stavio da se bolje vidi i danju i nocu i to je primetna razlika na bolje, nego dal je sad to tehnicka neispravnost, to sam mislio.

• Svrati ponekad, 258 postova
  • Motocikl: GSF 1200 S

Poslednji put da sam video da na tehničkom uključuju/proveravaju žmigavce je bilo još u vreme SFRJ.

To je što se tiče motora, a i za automobile bih tako rekao, ali ne smem jer ne obraćam toliko pažnju... :neznam:

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 743 postova
On 9.11.2018. at 11:21, ser je napisao:

Ne moras, al ti uleti koktel u prostorije :)

Te raznorazne unije su gore od Kamore...

to je kartelisanje.Zabranjeno zakonom.Na našu nesreću zakon najviše krše oni koji ga sprovode jer su u dilu.Ili ih ucenjuju  ,pa su u dilu da donesu zakon kojima ovo odgovara .

A NAMA CALEN ZI ,BEZ BITE, NEGO MORAŠ.

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 275 postova
  • Motocikl: Honda VT600

Nije problem u uniji,zabranjeno je udruživanje zbog dogovora oko cena na štetu potrošača ili drugačije nazvano kartel. Bilo je i na nekoj televiziji ili nekom portalu pre neki dan diskusije o onom spisku iz Šapca da je to kartelisanje i da treba nadležni organi kao da se pozabave. Naravno od toga nema ništa. Osiguranja imaju veću zaradu,tp uzimaju koliko misle da im pripada a "država" se ne protivi jer na veće cene ide proporcionalno veći pdv. Znači svi zadovoljni a raju ko šiša... U stvari šiša ko stigne i naravno sve to je "za naše dobro ..."

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

• U prolazu, 55 postova
  • Motocikl: Piaggio Liberty 124

Da se ja pitam, tehnički za motore bih ukinuo, ne vozi neko motor što mora, nego što mu je to želja, i shodno tome, ulaže dosta para u njega. Šta oni na motoru mogu da pregledaju, samo kočnice, pa ko bi bio lud da vozi motor koji ne koči dobro.....

• prof.dr. pametnjaković, 3393 postova
  • Motocikl: Nike patike

Ima gomila budala koji bi vozili teske krseve kada to niko nebi regulisao,  mada i svakako ih voze i sada, neregistrovani su, al dzaba i nov motor da je kad majmun sedne na njega...to se ne zavrsava dobro....

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

• Svrati ponekad, 258 postova
  • Motocikl: GSF 1200 S

MUP: VRŠENJE TEHNIČKIH PREGLEDA NOVOPROIZVEDENIH KOMERCIJALNIH VOZILA NAKON DONOŠENJA IZMENA I DOPUNA ZOBS

14.11.2018

Nedavno usvojenim izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima koje stupaju na snagu danas, 14. novembra 2018. godine, definisano je da se novoproizvedena vozila, odnosno vozila koja su proizvedena u godini koja prethodi datumu prve registracije, odnosno u godini kada se prvi put registruje, podvrgavaju prvom redovnom godišnjem tehničkom pregledu najkasnije nakon dve godine od dana prve registracije.

Mada se iz obrazloženja koje je pratilo donošenje ovog zakona moglo zaključiti da je namera bila da se novoproizvedena vozila oslobode vršenja redovnih tehničkih pregleda, dakle i godišnjeg i šestomesečnog, prve dve godine, to se ipak nije desilo. Kada je u pitanju obaveza vršenja redovnih šestomesečnih tehničkih pregleda komercijalnih vozila (autobusi, teretna, priključna), promena nije bilo.

Ovo praktično znači da su novoproizvedena komercijalna vozila oslobođena obaveze vršenja redovnih godišnjih tehničkih pregleda ali ne i redovnih šestomesečnih tehničkih pregleda. Kao i do sada, komercijalna vozila se podvrgavaju redovnim šestomesečnim tehničkim pregledima pre isteka roka od šest meseci od dana početka važenja saobraćajne dozvole, odnosno registracione nalepnice.

Od danas, za upis u jedinstveni registar vozila i izdavanje saobraćajnih dozvola i registracionih nalepnica za novoproizvedena motorna i priključna vozila, koja se prvi put registruju, uz zahtev, umesto dokaza o tehničkoj ispravnosti, prilažu se potvrda o saobraznosti vozila i dokaz koji sadrži tačne tehničke podatke o vozilu. Potvrdu o saobraznosti vozila i tehničke podatke o vozilu koji se unose u saobraćajnu dozvolu i jedinstveni registar vozila, obezbeđuje proizvođač ili uvoznik vozila.

Proizvođač odnosno uvoznik vozila odgovorni su za tačnost podataka. Ukoliko uvoznik, odnosno domaći proizvođač, za potrebe registracije vozila izda potvrdu koja sadrži netačne tehničke podatke o vozilu, koji se unose u saobraćajnu dozvolu i jedinstveni registar vozila, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 50.000 do 600.000 dinara, ako je u pitanju pravno lice, odnosno 50.000 do 500.000 dinara, ako je u pitanju preduzetnik.

• Drug član, 2143 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi smo dobili dopis gde stoji da ukoliko je greska sluzbenika sup moraju izdati dokument bez nadoknade,znaci ako je u r.l. ispravno a greska u saobracajnoj,ukoliko je greska na r.l. to je vec stvar "dogovora" sa t.p. dali ce snositi troskove greske.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja