Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Koliko vaze tablice na autu posle isteka registracije, t.j. posle koliko moraju da se uzimaju nove. Ranije bilo 30 dana , za motor prosle godine registrovao 55 dana nakon isteka i ostale mi stare, nisam menjao.
60 dana.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 5 sati, Svaler je napisao:

Мислим да сам пратио пројекат на једном другом форуму. Штета.

Opet je dobro ispalo pre svih ovih zezancija sam upeo da zavrsim. Sta da se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000
Pre 4 sati, *zeka* je napisao:

Koliko vaze tablice na autu posle isteka registracije, t.j. posle koliko moraju da se uzimaju nove. Ranije bilo 30 dana , za motor prosle godine registrovao 55 dana nakon isteka i ostale mi stare, nisam menjao.

Supruga vracala skoro tablice posto joj u agenciji za tehnicki rekli 3 meseca. Ona ode u Sup a radnik na salteru joj rekao da do godinu dana nije problem uopste. tako da je najmerodavnije proveriti direktno u policiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Tablice po novom zakonu vaze 2 meseca, odnosno akopre isteka tog roka  registrujes auto, ne vadis nove tablice i saobracajnu. Ako se desi da za dan zakasnis onda menjas tablice i vadis i novu saobracajnu. Ako autu istekne registracija, a ne zelis da ga registrujes, nema potrebe da vracas tablice niti da prijavljujes policiji jer posle dva meseca auto i tablice se automatski odjavljuju iz sistema. Tablice ces vratiti kad sledeci put budes budes isao u policiju posle odradjenog tehnickog pregleda i dobices nove.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To oko vracanja tablica i zamena za nove mi je zesca glupost, to bi trebalo ukinuti. Trebalo bi da bude kupio si jednom tablicu i tvoja je trajno, kao i broj. Ako se na tehnickom utvrdi da je ostecena ili lose citljiva, onda da se menja, ali opet ostaje isti broj. Po meni bi tako to trebalo da funkcionise.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
11 minutes ago, aca-pn said:

To oko vracanja tablica i zamena za nove mi je zesca glupost, to bi trebalo ukinuti. Trebalo bi da bude kupio si jednom tablicu i tvoja je trajno, kao i broj. Ako se na tehnickom utvrdi da je ostecena ili lose citljiva, onda da se menja, ali opet ostaje isti broj. Po meni bi tako to trebalo da funkcionise.

Nije glupost uopste,to je originalni plan drzavnog aparata da stalno uzima pare a da ne radi nista. Siguran nacin finansiranja birokratije.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne znam kako je sad,nisam odavno menjao tablice ali pre par godina nije bilo isto u svim gradovima.U BG nisi morao vracati,a u Valjevu obavezno posle mesec dana,stize kazna na kucnu adresu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Društvo, sada dakle ako ne vratim tablice sa motora na kome mi je istegla registracija (pre 2 meseca) više ni formalno ne činim prekršaj?

 

Ovo je dosta značajno, jer uz tablicu i saobraćajnu (nevezano da li je reg) lako motor ide na prikolici preko granice, ne mora ata karnet i cela ta igranka...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 1 sat, Imeiprezime je napisao:

Nije glupost uopste,to je originalni plan drzavnog aparata da stalno uzima pare a da ne radi nista. Siguran nacin finansiranja birokratije.

Onda neka uvedu "taksu za tablicu" a ne da maltretiraju narod da mora da ide u sup ili daje ovlascenje agencijama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

 

1 hour ago, severian said:

Društvo, sada dakle ako ne vratim tablice sa motora na kome mi je istegla registracija (pre 2 meseca) više ni formalno ne činim prekršaj?

 

Ovo je dosta značajno, jer uz tablicu i saobraćajnu (nevezano da li je reg) lako motor ide na prikolici preko granice, ne mora ata karnet i cela ta igranka...

Od kad su uveli da moze registracija za motocikle na nekoliko meseci, od tad ne moraju da se vracaju tablice po isteku. Valjda su tu bili malo svesni da bi bilo glupo i preterano da mora svaki put sve novo. Onda bi obesmislili skracenu registraciju.

 

48 minutes ago, aca-pn said:

Onda neka uvedu "taksu za tablicu" a ne da maltretiraju narod da mora da ide u sup ili daje ovlascenje agencijama.

Kada su izasli sa novim tablicama bilo je price da ce one biti u tvom vlasnistvu trajno. Posle su skontali neku drugu pricu pa su od toga odustali. Najveca glupost je sto, ako te neko mrzi, pa hoce da ti naudi i skine ti tablicu ili ti jednostavno sama negde spadne, ne mozes da narucis drugu sa istim brojem. Mora sve novo.

 

Kod nas u opstini ne kaznjavaju i ne traze da se vrate tablice po isteku, ali ako ih ne doneses prilikom sledece registracije ili odjave moras da svrljnes na papiru da izjavljujes pod moralnom, materijalnom.... da si je izgubio ili sta vec

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sam od svakog para tablica koje sam trebao vratiti izgubio (zadržao) jednu. Sad u radionici na zidu već postoji kolekcija

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
11 hours ago, aca-pn said:

Onda neka uvedu "taksu za tablicu" a ne da maltretiraju narod da mora da ide u sup ili daje ovlascenje agencijama.

E pa zasto prosto kad moze komplikovano. Ovako imaju pokrice za sve takse koje moras da platis :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Imam corsu c u odlicnom stanju sve serijski,jedino euro kuka sa atestom.Odem danas na tehnicki dajem saobracajnu atest od kuke ,nesto cimaju glavom ,u papirima se pomalo izgubili.Pre pocetka pregleda odbiju me zbog naslona za glavu na zadnjim sedistima,koje nikad nisam imao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako postoje otvori moras ih imati, apsurd je da su toliko nefunkcionalni da ih je i fabrika izbacila (onaj u sredini) jer sa njima srednji retrovizor gubi funkciju.

Ljudi ih vade pa zagube i eto problema, ne samo na teh. nego i u zemljama gde saobracajna policija radi posao (u vremenu izmedju dva teh.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ubo sam, fazon je kad sam rekao da imam euro kuku sa atestom pita jesam je skinuo. Dok sam objasnio da ide na bravicu i klik. 

 

Sledeci dan odbili me zbog kuke,jeste da imam atest,ali on vise nevazi.moram da nabavim novi atest o ugradnji i proizvodjaca kuke.trazim majstora da mi skine kuku i struju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Sve ovo je već poznato, OK je ako ti želiš da na licu mesta (na tehničkom pregledu) odeš i pitaš i oni kažu šta i kako, ali sve si mogao da saznaš i bez maltretiranja i bez čuđenja kad odeš na tehnički a oni te odbiju...

 

Malo guglaj, malo čitaj ovu temu unazad i saznaćeš sve što treba da središ da sigurno prođeš bez problema.

 

Ovo nije upućeno samo tebi cezarpa pa zato i nisam citirao tvoje postove, već svima koji nisu ispratili izmene i probleme koje je doneo novi pravilnik pa odu na tehnički nespremni i čude se, i svađaju se, i dokazuju kako su u pravu... Iako većina toga stoji, krive Drine nećete ispraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Evo da i ja podelim iskustvo sa svima sa teh.pregleda! Prosle godine uvezem i registrujem svoj skuter i sve ok, kada sam juce otisao da produzim reg.na tehnickom su mi rekli da moram menjati saobracajnu jer je ukucana pogresna masa skutera od 351kg umesto 276kg. Trosak neplanirani za moj dzep 1400 din jer se nezna ko je pogresio, da li prosli tehnicki pregled ili sluzbenik u sup-u! Savet radnika na tehnickom da ako se upustim u trazenje krivca je kao borba sa vetrenjacama! Pokusao na licu mesta da se raspitam i za ugradnju drugog izduva za proceduru nijedan radnik na teh.pregledu nije znao da mi objasni proceduru. Strasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Izvini ali meni je za cudjenje da euro kuka sa atestom/bossal i knott/ ugradjena u servisu gde sam dobio atest,da neko u ovoj cudnoj drzavi dok kopira tudje zakone ukine taj atest.Znaci iako sam uradio zvanicno u servisu koji je registrovan samo proglase da nesto nevazi.A za naslone za glavu na zadnjoj klupi stvarno mi nije palo napamet da treba,auto je tako uvezen vozim ga 7 god.Uostalom sta da trazim na netu kad moze zbog bilo cega da te odbije.Najlakse je nov auto doterati na tehnicki.Cekaj da neko kupi motor preko oglasa,dal ce proci tehnicki,malo je potpuno seriskih.

U ovoj cudnoj drzavi otimaju pare na svakom koraku jer imaju rupu u budzetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Gledao sam sat ,nema veze skinuo sam kuku prosao tehnicki .Doduse ostalo su gledali samo kocnice ,svetla i nisu.Sustina je da su u banana drzavi sitne face postali mali banana bogovi koji kroje sudbine .Tamo neka agencija za saobracaj pod izgovorom bezbednosti pravi cuda.Setite se dvaput tehnicki pregled godisnje za starija vozila od 15g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja