Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 17 minuta, brdy je napisao:

Kod nas na jugu je jedino problem sto narod nema para

A u ostatku Srbije mislis ima para ili su svi zaposleni pa imaju mogucnost cekova i adm.? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, markoizkule je napisao:

Zašto svi oni koji misle da je cena od 2000-3000 isuviše velika lepo ne dignu kredit od 100k eurica i naprave tehnički i nek naplaćuju po 500 dinara.

da se razumemo, cena od 2 ili 3hiljade je MALA dok je pre bila i mala i ponižavajuća.

 

Svi kao štedimo i skupo im sve, a onda se ode u kafanu i za veče potroši toliko sa društvom.

Ne kazem da cena 2-3000 velika .ali ako se prezivljavalo sa 1-1500 moze i sa novom bez problema.Evo bas pre neki dan bilo tacno 20 godina kako radim sa vulkanizerskom poredjenja radi tad je krpljenje gume bilo 5 litara benzina ili 3 kutije marlbora a danas je 250 dinara.a to sto si rekao za kafanu.ja sam to vec vise puta spomenuo u raznim temama i za letovanja i zimovanja i za nove aute itd.☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
57 minutes ago, štampar said:

Па то тамо код њих у ЕУ,вијагра и штатијазнам...код нас брате традиционални напитак:D,добар за све

 

 

Rakija Šljivovica Profimedia_1000x0.jpg

Afrička šljiva? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
Just now, ivica744 said:

Ne kazem da cena 2-3000 velika .ali ako se prezivljavalo sa 1-1500 moze i sa novom bez problema.Evo bas pre neki dan bilo tacno 20 godina kako radim sa vulkanizerskom poredjenja radi tad je krpljenje gume bilo 5 litara benzina ili 3 kutije marlbora a danas je 250 dinara.a to sto si rekao za kafanu.ja sam to vec vise puta spomenuo u raznim temama i za letovanja i zimovanja i za nove aute itd.☺

Prezivljavalo se ali znas kako..jako tesko.

dobro su radili samo oni koji su imali zaledjinu i mogli su da rade 20 komada svaki dan (uglavnom dunav auto i tehnicki koji su otvarali razni policajci, inspektori itd).

 

Ja sam morao da otpustim jednog radnika jer ga nisam mogao placati i da mi ostane za racune. morao sam vanredno zavrsiti za automehanicara kako bi kao vlasnik mogao sa jednim radnikom da radim da prezivim.

Sada jeste situacija bolja sto se tice novca i radniku sam odmah povecao platu za 10 hiljada. ali kolicina stresa i problema koja je dosla sa novim zakonom je zamenila onaj stres oko zarade i da li cu zaraditi dovoljno za racune i platu. I dalje zaspim svako vece sa mislju sta ce me docekati sutra na poslu i da li cu zaglaviti "na ulici" zbog nekog zareza koji sam propustio na nekom zapisniku.

 

Kolicinu sikaniranja od strane inspektorata i njihove nekolegijanosti je za ginisa. Radi se SVE da se svako ko nije podoban (pri vlasti) zatvori.

 

Naravno svaka bransa ima svoje probleme i svoje stresove...i svaciji problem je najveci...ali morate razumeti da nije sve po principu: vidi njega uzima po 3000 za tehnicki..garant zivi ko knez.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
A u ostatku Srbije mislis ima para ili su svi zaposleni pa imaju mogucnost cekova i adm.? 
U pravu si kolega
d2e4236cbf6d86a4000892e9c8aff2b1.jpg
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Upravo sam bio sa drugom na tehnickom za njegov motor. Original Yamaha nosac kofera, original Yamaha kofer moraju dole. Objasnjenje poremecena ja ukupna masa vozila kao i gabariti. 

 

IMG_20180822_101747083.jpg

IMG_20180822_101738800.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Naravno na pitanje da li moze negde da se uradi atest odgovor je ne postoji mesto za atestiranje i vracamo i naknadno ugradjene ksenon farove i sve ostalo jer nema atestiranja

 

P.S. naravno da ja znam da Yamaha ne pravi nosace i kofere da neko ne pomisli da sam odlepio ali su kupljeni u Platneru kao originalni Yamaha delovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kako može da bude poremećena ukupna masa vozila ako ista izmerena ili izračunata ne prelazi maksimalnu deklarisanu masu iz specifikacije proizvođača?

 

Znači moj drugar koji ima 140 kila remeti masu vozila samim tim što je seo na motor ili u auto? A suvozač?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Samo da kazem da je glupo da napisem javno koji je tehnicki jer nam rade registraciju preko 50 vozila za firmu i da nisu preplaseni sigurno ne bi odbili ovo. Ljudi jednostavno ne znaju sta da rade kao sto smo pisali.

 

Da dodam da su rekli za crash pad-ove da je ok jer ne prelaze gabarite migavaca :) 

 

Nije poenta da li ce na nekom drugom tehnickom proci ili nece nego da li ce posle biti akcija vanredni tehnicki za sve motore sa koferima a cini mi se da svi znamo odgovor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 8/21/2018 at 10:14 AM, brdy said:

Ako neko planira da ulazi u posao oko t.pregleda malo je zakasnio, jer njega hvataju nova pravila koja za stare jos nisu aktuelna, tu spadaju kamere i razvlakacnica.
E sad ako imate zgradu, a opremu za rad ne, istu mozete da dobijete od osiguranja. Mi smo pre 8 godina dobili opremu koja je kostala oko 40k evra od ams osiguranja, koju otplacujes 5 godina.
Sa provizijom od 20 posto na polisu osiguranja a neki imaju i vise, plus jos od t.pregleda koja hiljada tehnicki moze da napravi pare ako umes da radis.
Npr dodje ti teretno vozilo gde je polisa 80000, kolka je zarada od provizije plus tehnicki 5000.
Ili putnicko polisa 15000 jos dodatnih 3000 od tehnickog, puta 5,6 vozila dnevno.
Kod nas na jugu je jedino problem sto narod nema para pa skoro svi idu na rate da registruju, knjiga je puna. Dok npr za Beograd je druga prica, tamo rate ne postoje vec samo kes, cekovi i administrativna.

E pa tako reci. Ovo mi nije bilo jasno - koja je veza osiguranja i tehničkih pregleda.

Kada se ta oprema otplati, tehnički će ponovo biti besplatan jer je od osiguranja dovoljna zarada

+ samo osiguranje će još da poskupljuje + lažno prikazan malus za prvu registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
3 minutes ago, Mitlar said:

Поред лађења муда на ТВ како технички претерују од стране "стручњака свих фела"- МУП је проследио свим техничким допис у којима инсистирају на лајснама, рол-баровима коферима и сл.

Само се сви играју глувих телефона.

Upravo tako jer i bdada je napisao odmah da su iz MUP-a resili  da skrenu sav gnev na tehnicke preglede a njima prete za sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure
Upravo sam bio sa drugom na tehnickom za njegov motor. Original Yamaha nosac kofera, original Yamaha kofer moraju dole. Objasnjenje poremecena ja ukupna masa vozila kao i gabariti. 
 
IMG_20180822_101747083.thumb.jpg.0b9410f01aebb1b9cc3e90af7ac54994.jpg
IMG_20180822_101738800.thumb.jpg.3b2fdaae76588bc4df8aae6d424445b6.jpg

Pa meni motor ima da bude izbusen ko sir od rupa za srafove kad krenu da mi skidaju sve sto im se učini da treba da ide dole sa motora. Napominjem da mi je motor serijski od prvog do poslednjeg srafa, tako je izašao iz fabrike.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Samo da saobraćajci skontaju da smo svi sa koferima nelegalni...

A šta ako stavim rol torbu, da li može da me isključi iz saobraćaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
7 minutes ago, mradomir said:

Samo da saobraćajci skontaju da smo svi sa koferima nelegalni...

A šta ako stavim rol torbu, da li može da me isključi iz saobraćaja?

Kako mislis samo da skontaju pa oni to vec znaju samo sto jos uvek nije prosao jedan ciklus registracije od uvodjenja pravila pa mozda nece sada akcijati ali sledece godine ukoliko ostane ovako ocekuj da te svaki saoracajac zaustavi cim vidi kofer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 4 minuta, dvlns je napisao:

Kako mislis samo da skontaju pa oni to vec znaju samo sto jos uvek nije prosao jedan ciklus registracije od uvodjenja pravila pa mozda nece sada akcijati ali sledece godine ukoliko ostane ovako ocekuj da te svaki saoracajac zaustavi cim vidi kofer

a kada ne vidi kofer, pita te : "Gde ti je prva pomoć"?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 minute ago, dvlns said:

Kako mislis samo da skontaju pa oni to vec znaju samo sto jos uvek nije prosao jedan ciklus registracije od uvodjenja pravila pa mozda nece sada akcijati ali sledece godine ukoliko ostane ovako ocekuj da te svaki saoracajac zaustavi cim vidi kofer

Pa kontam da nas još po inerciji ne diraju, ali ako kazne jednog, pa drugog, na kraju ćemo biti "najlakša" lova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Znam masu slucajeva,gde ljudi koji zive na selu ,van grada, ne mogu da prodju tehnicki i ne planiraju da ga rade. Ne znam da li ce takav broj vozila uticati na budzet i da li ce drzava osetiti razliku...?

 

Meni je registracija za motor u aprilu i nadam se da ce se nesto resiti do tad,po sadasnjim pravilima ne bih prosao sigurno jer u faru imam projektor i xenon,crash padove i aftermarket lonac,nosac i kofer koji mogu da skinem. Ako npr ne budem mogao da prodjem ,gotovo sigurno cu voziti bez registracije jer bih morao da zamenim ceo far i lonac koje nemam. 

Drzava bi jedino osetila i mozda nesto uradila kad bi ljudi mogli da se usaglase i da bojkotoju tehnicke preglede. Ne moraju to svi da urade,ali kada bi bio prilican broj vozila budzet bi osetio. Kazna za voznju sa isteklom registracijom nije velika. 

Kako drzava sa nama,tako bi trebali mi sa njom,u siromasnoj zemlji samo su pare vazne. Mi smo mnogo neslozni postali kao narod i mislim da nema nista od toga. 

 

Skoro sam cuo pricu u grckoj (ne secam se gde i koja plaza) hteli su da pocnu sa naplatom lezaljki zasebno od pica. Skupili se grci i "razmontirali" celu plazu. Vlasnik sve to sredio i nema vise naplate. 

 

Kada bi ljudi kod nas bili svesni da je drzava narod i da su zaposleni u nekoj firmi firma ,svasta bi mogli da uradimo. U nasem slucaju cemo samo trpeti, cutati i gledati kako da napustimo domovinu. Mislim da u svom okruzenju,ne poznajem nikoga mladjeg od 30 da zeli da ostane u Srbiji.  Tuzno je to... 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
5 minutes ago, milos-v said:

Znam masu slucajeva,gde ljudi koji zive na selu ,van grada, ne mogu da prodju tehnicki i ne planiraju da ga rade. Ne znam da li ce takav broj vozila uticati na budzet i da li ce drzava osetiti razliku...?

 

Meni je registracija za motor u aprilu i nadam se da ce se nesto resiti do tad,po sadasnjim pravilima ne bih prosao sigurno jer u faru imam projektor i xenon,crash padove i aftermarket lonac,nosac i kofer koji mogu da skinem. Ako npr ne budem mogao da prodjem ,gotovo sigurno cu voziti bez registracije jer bih morao da zamenim ceo far i lonac koje nemam. 

Drzava bi jedino osetila i mozda nesto uradila kad bi ljudi mogli da se usaglase i da bojkotoju tehnicke preglede. Ne moraju to svi da urade,ali kada bi bio prilican broj vozila budzet bi osetio. Kazna za voznju sa isteklom registracijom nije velika

Kako drzava sa nama,tako bi trebali mi sa njom,u siromasnoj zemlji samo su pare vazne. Mi smo mnogo neslozni postali kao narod i mislim da nema nista od toga. 

 

Skoro sam cuo pricu u grckoj (ne secam se gde i koja plaza) hteli su da pocnu sa naplatom lezaljki zasebno od pica. Skupili se grci i "razmontirali" celu plazu. Vlasnik sve to sredio i nema vise naplate. 

 

Kada bi ljudi kod nas bili svesni da je drzava narod i da su zaposleni u nekoj firmi firma ,svasta bi mogli da uradimo. U nasem slucaju cemo samo trpeti, cutati i gledati kako da napustimo domovinu. Mislim da u svom okruzenju,ne poznajem nikoga mladjeg od 30 da zeli da ostane u Srbiji.  Tuzno je to... 

Gresis druze, prvo mislim da je kazna ozbiljna, drugo nemas osiguranje i u slucaju neke nezgode popijes jos mozda i krivicnu prijavu tako da se ja ne bih sa tim zanosio

 

Mrzi me trenutno da kopam posledice ali znam da uopste nisu naivne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Samo kazna ako te zaustave da ti je istekla registracija nije strasna. Mislim da je 6000din bez nekih zabrana. Skoro je pisao kolega @Throttle Addict o tome. A u slucaju nezgode si u pravu sve pada na tvoj teret. Mislim da onom drugom osiguranje pokrije stetu,ali posle tebe jure da platis to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Jedini ispravan put je da se dodje do resenja kao u EU. Homologovani delovi plus strucna ugradnja jednako atest, mesto na kojem mozes da atestiras sve druge slucajeve kada nemas sve potrebne papire.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja