Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

• Drug član, 2750 postova
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Na foliju prve dvije godine zaboravi, onda će dok se malo opuste da skontaju da može na svim staklima, sem prednjih bočnih i šoferšajbe. Ima i u kom procentu zatamnjenosti smiju da budu. Al moraš sačekat malo dok se ispraksiraju šta smije šta ne smije. Ođe je isto bilo, nisi mogao proći ako auto nije kao novo, sada već ima smisla to za šta prigovaraju.

Ja smatram da je bolje ovako, samo da malo smanje doživljaj, kakve su se tranje vozile, krajnje je vrjeme bilo da se to rješava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Po onome sto sam gledao na emisiji SAT nema nekih novina samo sto se moraju striktno primenjivati "propisi" ali tu je izgleda najveci problem izdrkavanje-ili verovatno strah odnosno slobodna procena onog koji kontrolise vozilo.Kakva su sve vozila do sada prolazila tehnicki to je sacuvaj boze!Moj motor nisu ni gledali na tehnickom jer sam im rekao da se zurim i ljudi su mi izasli u susret.Takodje sam cuo da se tehnicki za prikolice za traktore vrsio negde u Trsteniku bez da vozite prikolicu nego samo posaljete papire.I to realno mora da se spreci jer taj koji vozi prikolicu koja nema kocnice je kamikaza!Ono sto je bitno da auto nije istruleo a vec povrsinska rdja je izdrkavanje.

• moto merkat °°, 2993 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Izdrkavanje "krece od gore" pa kada ti iz MUP-a kazu i to vise puta " na terenu cemo zatvarati tahnicke za tacku i zarez" onda ti nadji granicu izmedju izdrkavanja i posla.

Prvo se najebu mame onda se ti isti oglase u novinama kao spasioci.

Vec provereni recept spasioca iz snezne oluje, i opet glupavi narod poveruje da se na teh. izdrkavaju.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Pa dobro vidim da su dosta njih napisali izdrkavanje ali ja ipak mislim da ljudi ne zele da rizikuju posao a tehnicki licencu.Kao do sada su bili dobri a odjednom su dobili moc slobodne procene ;).Sigurno ce oni to malo ublaziti ali to sa istrulelim autom i neispravnom rucnom ili kocnicama mislim da to svako normalan smatra da mora biti ispravno.Takodje gume takozvane celestonke toga imate koliko hocete.Naravno da to sve kosta ali jbg kad bi manje pili ili pusili i kada izracunate koliko para dajete za to imali bi sve ispravno na autu-motoru-traktoru.

• са вером у Бога слобода или смрт, 3299 postova
pre 37 minuta, Mondial je napisao:

i neispravnom rucnom

Нема ''ручне кочнице'' на аутомобилу,сад је то ''паркирна кочница'' ...

Koliko se secam kada sam polagao vozacki bilo je parkirna i pomocna kocnica.Rucna se naziva u narodu kao i jos mnogo reci za koje smo sami izmislili ili pokupili iz nemackog-bugarskog-turskog i td.

• Zainteresovan, 977 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 8/3/2018 at 1:11 PM, bdada said:

Hvala Seve!

Kada smo vec kod toga pitah i za motocikle, kres bar, nosac kofera sve dole, tretira se kao i kuka, bez fabrickog znaka a izlazi iz gabarita vozila-nista.

Posle je Blic pisao da montažno-demontažni uređaji za prevoz prtljaga nisu prepravka ???

Kofer na motoru je isto kao i prtljag na krovu auta, a ne kao kuka.

Niko normalan ne ide sa nosačem skija ili koferom na krovu na tehnički,

ali ga zbog toga, valjda, ne vraćaju ...

Dalje, onaj dokument koji si fotografisao: fabrička kuka ne mora da se atestira,

ali fabrički plin mora da se atestira ???

• moto merkat °°, 2993 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, X8 Vračar je napisao:

fabrička kuka ne mora da se atestira,

ali fabrički plin mora da se atestira ???

Da. :neznam:

Da li je moguće da vozilo ima fabrički ugrađen plin ili CNG na takav način

da ga nije moguće identifikovati prilikom tehničkog pregleda ?

(npr. CNG na Mečki)

• Svrati ponekad, 277 postova
  • Motocikl: Yamaha V star 650

Fabricki plin ima i fabricke papire, bilo da ga sada uvozis ili si ga tako kupio u Emil Freyu ti svakako moras imati COC u kome pise koje gorivo koristi tvoje vozilo i u tom slucaju nemas problem sa tehnickim. 

Uostalom to ti vec pise u saobracajnoj. 

• Svrati ponekad, 236 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Da se ne lazemo, svo ovo sranje je da bi se izvukle pare.

Kakva crna EU i njeni propisi.Treba izvuci pare od debilnog naroda da bi debili na vlasti ziveli kako vec zive.

Zdrav razum nalaze da se samo pokaze procenat u kom su saobracajne nesrece izazvane neispravnim vozilima a koliko prebrzom voznjom, alokoholom, nepaznjom, voznjom pod uticajem droge ( ovo se jos uvek ne proverava na licu mesta)...

Relano drzava nam pliva u govnima i treba pare izvlaciti narodu kako se zna i ume.

Na silovanje macehe zvane drzava kada registrujem motor sam vec navikao pa kada izvade falus od pola metra i maste ga da mi ga uteraju ja se nekako mislima izmestim u krivine,proplanke, livade kojima cu voziti isti motor.

Neki oblik meditacije i duhovno napustanje tela dok je isto pod najgorim mukama.

Srce ubrzano kuca, pritisak skace, drhtavica, potisnuta agresija dok oznojanim prstima dajem devojcici za pultom svezanj novcanica koji je jednak prosecnoj plati u ovoj bedi od drzave.Za to vreme dusa vozi motor i luta po putevima.

Treba malo vezbe ali se isplati.Sacuva se i to malo razuma i izbegne pojavljivanje inicijala u crnoj hronici.

Ono sto me opasno nervira je to sto mi za usrani auto star 17 godina svake godine poskupljuje registracija.Vlasnik sam sokocala vec pet godina i svake godine skuplje.

Onu gorepomenutu jadnicu pitam svaki put kako je moguce da je registracija skuplja svake godine za auto koji je opet svake jebene godine stariji.Odgovor je: poskupeo porez, poskupelo osiguranje, podigli takse i tako svake godine.

Sada je jebeni tehnicki poskupeo za cele 2000 din.

Pa majku vam 2000 puta!

I nemoj da je nekome palo na pamet da mi kaze kako je auto od 17 godina nesiguran.U savrsenom je stanju, vozim dvoje dece u njemu i svaki deo savrseno funkcionise jer se redovno servisira ne zbog drzave nego zbog mene i moje dece.

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

• Svrati ponekad, 395 postova
  • Motocikl: Honda VT600

Problem je što u ovoj ovakvoj srbiji država je posebna institucija koja parazitira na narodu a ništa ne ulaže da joj domaćin ojača jer bi je mozda oterao. Odavno ja govorim da je ovde država organizacija za borbu protiv naroda i ne verujem da se iko živ seća da je država bilo šta učinila za svoje gradjane.

Sent from maj el dži ge-2 manji

• Drug član, 3798 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles
6 hours ago, misa-pei said:

Već dugo se pitam- čija je dužnost da građane štiti od države?

Razmisljao i ja o tome pa kao jel ombudsman, jel Strazbur, jel ovaj onaj i dodjem do zakljucka da je u sustini moja maksimum jednom u cetiri godine sa olovkom u ruci a moze i kao Grci svaki put kad nesto ne valja njih je od 500.000 do 1.000.000 na Sintagmi ;)

Fabricki plin ima i fabricke papire, bilo da ga sada uvozis ili si ga tako kupio u Emil Freyu ti svakako moras imati COC u kome pise koje gorivo koristi tvoje vozilo i u tom slucaju nemas problem sa tehnickim. 
Uostalom to ti vec pise u saobracajnoj. 

Ne znam koja su dokumenta. Samo sam čuo da je fabrički plin nemoguće atestirati jer su uglavnom uvoženi bez papira ili bez adekvatne dokumentacije.
Zato pitam: uvezeno na divlje i ne piše ništa u saobraćajnoj, ali je fabrika to lepo ugradila i rezervoar nije u gepeku, instalacija uredna fabrička. Šta se vidi na tehničkom pa identifikuju da pored benzina troši još neko gorivo?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

• :-D, 610 postova
  • Motocikl: /

Znam za ladu nivu sa fabrickim plinom, ne moze da se registruje jer je auspuh sa strane (tu su ga metnuli zbog plina)...

A ombudsman... Kad ste zadnji put culi nesto o njemu (i o zastitniku gradjana)??

Strazbur moze da prodje, al traje dugooo, dok prodjes sve ove nase visestepene sudove....

Ma zato i kazem postoje izbori ali jebe nas sto je ili toplotaj dan ili hladno ili pada kisa ili pada sneg ili ima utakmica ili ili...

Protesti za cenu goriva su najbolji pokazatelj istrajnosti ovog naroda. Cim su nam spustili cenu za 20% protesti su prestali :P

• Drug član, 2750 postova
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajd kad ste zabrazdili u politiku da i ja bacim jednu.

Turci su ođe bili 500 godina i bili bi bar još 500 i pored svih nameta koje su izmislili, da nije Austrougarska krenula na jug.

Narod ovakav kakav je nikada ih ne bi skinuo, šačica koja bi i život dala da nešto promjeni bila bi smaknuta od strane svojih najbližih.

I kad su otišli Turci, došli su Austrougari, što nije bilo neko poboljšanje i tako je bilo svaki put.

Umjesto da gledate kako će vam život propasti u mjenjanju sistema kojem je cilj da ne postignete ništa, po meni bi bolje bilo da završite šta vam treba od sistema i da produžite dalje, bez da vam prvo djete ima taman ten ili da morate prestati da jedete slaninu, a da vam ostane glava na ramenima. Živite svoj život a ne da vam država bude u glavi u svakom vašem slobodnom trenutku i upravlja svakom vašom mišlju, jer tada vas ima pod kontrolom, koliko god se vi koprcali

• Sviđa mi se 1

@arnyman mogu da se slozim sa tobom delimicno i trudim se da licno primenjujem takav stav ali ne mozes biti imun na stvari koje te prakticno retroaktivno dovode u polozaj da gubis novac. Osim sto nam se ne retko porezi i neke druge stvari uvedu par godina u nazad zamisli situaciju da si pre mesec dana kupio auto koji je po svim propisima tada bio ispravan i nisi stigao da registrujes i sada je neispravan ne znam zbog koje gluposti. Jbg nije lako na svojoj kozi osecati nepravdu ako si sve posteno platio i rukovodio se u tom momentu vazecim propisima. Nisu to samo pare u pitanju to je osecaj nemoci a licno mislim da je to najgori osecaj koje jedno ljudsko bice moze da dozivi.

• Zainteresovan, 841 postova
  • Motocikl: Yamaha VMax 1200, Honda CB400N

da se ja pitam, pre bilo kakve price ili kukanja o stanju u srbiji,ako zelis da ucestvujes u diskusiji, da mora se pokaze dokaz da li si glasao ili ne (naravno ne za koga, to je privatna stvar).pun mi kufer drugara kojima je tesko u zivotu, ali tog dana kad jedino imaju mogucnosti da nesto izmene - prezauzeti su,ne mogi, nece, njih to ne zanima...a ti su najglasniji kako je lose, kako su ovi ovakvi, prethodni onakvi..a nabili 30+ godina u dupe, i imaju NULA izlazaka na glasanje..

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

• neki veliki dr.mr., 651 postova
  • Motocikl: Cbr F4i
3 hours ago, dvlns said:

Protesti za cenu goriva su najbolji pokazatelj istrajnosti ovog naroda. Cim su nam spustili cenu za 20% protesti su prestali :P

Cenu cega?

• Sviđa mi se 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja