Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pričam juče sa drugarom, neki tamo njegov poznanik ima tehnicki pregled sa 4 ‘trake’. Svaka je tehnicki za sebe i kad nakupi dovoljno tih sto vole da plate malo više da ne bi uradili nešto na svom autu i onda svesno a i u dogovoru sa inspekcijom rizikuje kaznu + zabranu na neko vreme. Progura gomilu krseva, inspekcija ga kao zatvori i plati kaznu a on dalje radi na druga 3 Tehnicka.

Dobar matematičar.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Obavezno koristi kondom kada kreneš da nabijaš. Raznih boleština tamo ima.  :zvizduk:

 

EDIT: Post hard_rock -at uklonjen, pa ni moj komentar nema smisla da postoji, te ga ovim edit-om blajhujem.  ;)

 

Promenio član drs
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Obavezno koristi kondom kada kreneš da nabijaš. Raznih boleština tamo ima.  :zvizduk:

Pitanje je ko tu kome, a pitanje je i koliko je to zapravo nabijanje ili je na obostrano zadovoljstvo. Možda bi ti to mogao bolje da prosudis.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja sutra idem na tehnicki tamo gde sam mislio da idem rekli su mi da skinem auspuhe koji su trenutno i da vratim fabricke. Al probacu na drugom tehnickom da vidim sta kazu i drugi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 5 sati, Sale-VFR je napisao:

Ja sutra idem na tehnicki tamo gde sam mislio da idem rekli su mi da skinem auspuhe koji su trenutno i da vratim fabricke. Al probacu na drugom tehnickom da vidim sta kazu i drugi

ako ne ide drugacije onda pošteno a tada  državi sve po spisku jer je krivica njena, kao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Ja sam iskreno zavrinut i unapred iznerviran tehnickim za motocikle, zato sto u najvecem broju slucajeva smo svi na motore stavljali skupe, originalne after market delove koji su bolji od fabrickih, skuplji od fabrickih i svuda u svetu prolaze tehnicki.

 

Na primer sad je neki indijanac propisao a ljudi na tehnickom ne znaju sta da rade da po slovu zakona ne mozes da prodjes tehnicki ako si stavio pancirna creva i platio ih 100 eur, ako si stavio kocionu pumpu Brembo i slicno i platio 250 eur, ako si stavio vece bolje diskove i platio 500+ eur, ako si stavio drugi amortizer i platio 1000+ eur itd jer si po slovu zakona vrsio prepravke na upravljackom i kocionom sistemu.

 

Takodje negde sam procitao da cipovani automobili nece prolaziti tehnicki sto znaci da power commander po slovu zakona ne moze da bude na motoru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

A zamislite tek da odem kod dilera i kazem treba mi potvrda da na motor sme da ide Hel kociono crevo, Brembo RCS19, Galfer ili Braking diskovi 330mm, Ohlins TTX ... a u salonu muk (kao u Londonu sto bi rekao Glogovac :) ) i onda on pise negde u EU i trazi od njih a onaj u EU zove sve koje poznaje da mu kazu da li neko njega zajebava iz neke banana drzave 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ko su ti nepismeni iz banana drzave? 

U neku ruku mi je i drago sto se ovo desava, zaigrala mecka i pred nasom kucom, ali necemo o politici.  :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Nepismeni iz banana drzave su zakonodavci.

 

Ni jednog momenta ne mislim da su vlasnici ili radnici na tehnickom u dobrom polozaju kao i uvek oni ce biti krivi jer neko stoji sa macem nad glavom i preti. Iskreno da sam vlasnik ili radnik na tehnickom ne bih nikoga pustio ko nije po papiru koji su idioti napisali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Na žalost, koliko tehničkih odnosno inspektora koji ih kontrolišu toliko i tumačenja novog pravilnika. Lepo je rekao načelnik uprave saobraćajne policije pre neki dan za medije da se ugrađivanje dodatne opreme koja služi za prevoz prtljaga ne smatra prepravkom na vozilu i da takva vozila moraju proći tehnički pregled (naravno, ukoliko je sve ostalo što treba ispravno). Kako nakon toga neko može da te tera da skidaš nosače kofera zarad slikanja?!?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 40 minuta, dvlns je napisao:

Nepismeni iz banana drzave su zakonodavci.

Znam na koga si mislio, nisi prepoznao sarkazam (kroz ceo post)? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Na žalost, koliko tehničkih odnosno inspektora koji ih kontrolišu toliko i tumačenja novog pravilnika. Lepo je rekao načelnik uprave saobraćajne policije pre neki dan za medije da se ugrađivanje dodatne opreme koja služi za prevoz prtljaga ne smatra prepravkom na vozilu i da takva vozila moraju proći tehnički pregled (naravno, ukoliko je sve ostalo što treba ispravno). Kako nakon toga neko može da te tera da skidaš nosače kofera zarad slikanja?!?

Možda je naivno sa moje strane ali ubedjen sam da ovo nikad nije bila namera. Reč je samo o dosta poostrenom zakonu gde se nije lepo dalo razraditi i implementirati zakon, sto je negde i veći posao nego doneti zakon. Znaci u situaciji šturo i kruto napisanog zakona, nedostatku kapaciteta da se taj zakon implementira, nedostatku kapaciteta (čast izuzetcima) da se prihvati taj novi zakon od strane korisnika a i ujedno primeni taj isti zakon, sve to kad saberes i na to dolijes već revoltiran narod zbog raznih drugih situacija, Onda dobiješ ovako nešto gde se ne zna ko koga a još manje i zašto taj neko nekoga.

Po meni to može i drugačije sa se resi jer ko može da zabrani TP da razmišlja trezveno i tako nastavi da radi. Ok, doći će neka sablasna inspekcija koja će odrediti kaznu i zatvoriti tehnicki, jedan drugi treći, i tako sve redom. To ne ide nikome u korist (sem nekolicini profitera) i ljudi neće moći da registruju svoja vozila, neće moći na posao, stace mašina sa radom, ista ta inspekcija neće imati više šta da radi niti koga da zatvore, i onda.. onda će da se desi nešto. Onda će neko da rešava situaciju i da pojasni sto je trebalo biti jasno i da isprave krivu Drinu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 3 sati, dvlns je napisao:

Ja sam iskreno zavrinut i unapred iznerviran tehnickim za motocikle, zato sto u najvecem broju slucajeva smo svi na motore stavljali skupe, originalne after market delove koji su bolji od fabrickih, skuplji od fabrickih i svuda u svetu prolaze tehnicki.

 

Na primer sad je neki indijanac propisao a ljudi na tehnickom ne znaju sta da rade da po slovu zakona ne mozes da prodjes tehnicki ako si stavio pancirna creva i platio ih 100 eur, ako si stavio kocionu pumpu Brembo i slicno i platio 250 eur, ako si stavio vece bolje diskove i platio 500+ eur, ako si stavio drugi amortizer i platio 1000+ eur itd jer si po slovu zakona vrsio prepravke na upravljackom i kocionom sistemu.

 

Takodje negde sam procitao da cipovani automobili nece prolaziti tehnicki sto znaci da power commander po slovu zakona ne moze da bude na motoru

 

pa ako je sve to stavljeno onda izgleda da je motor sređen za stazu, pistu?  ako se takav ne vozi po pisti onda juri po gradskim ulicama kao luđak jer može bolje i jace kociti, stabilniji je u krivinama zbog boljeg amortizera itd. ako je tako onda još jedna kamikaza na cesti koja ce prije ili kasnije nekoga unesreciti. ako nije ništa od navedenog nego samo face lifting onda mi je žao covjeka i para ali mogao je znati i da mu je i fabrika napravila ljep i siguran motor za ono za šta je namjenjen.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 minutes ago, Sale-VFR said:

Na 2 tehnicka bio svuda isto . Donesi originalne auspuhe ne moze ovako. Tako da tehnicki nisam ni uradio:grr:

Ni ja nemam originalne. Bice problema. Kod mene je komplet izduv aftermarket pravljen bas za 4tx-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Samo sto nisu krenuli oglasi "izdajem fabricke auspuhe, migavce, svetla, felne..... na jedan dan"!!

A kako inace kontrolor utvrdjuje da je fabricki auspuh na motoru?

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@mile fazer Nije poenta u kočionim crevima, niti amortizeru, niti diskovima i pločicama - to tehnički pregledi NE GLEDAJU iako direktno utiče na bezbednost (većina i dalje ni na valjke ne nateruje motor makar da vidi da li motor uopšte koči...). Problem je što će te vratiti kao tehnički neispravnog zato što imaš nosač kofera (kakav god, može  da bude i najhomologovaniji i najbrendskiji i najfabričkiji na belom svetu), što će te vratiti ako imaš aftermarket izduv koji zadovoljava sve propisane norme za buku i emisiju izduvnih gasova a pustiti ako su na motoru fabrički izduvi iz kojih je povađeno sve što može biti povađeno jer, Bože moj, ovi drugi izgledaju politički korektno na fotografiji a buku i izduvne gasove ionako niko živi i dalje ne meri... I tako dalje, i tako bliže...

 

Evo ovaj automobil je "tehnički neispravan".

 

IMG-65ebe21f8971020ca41f4b7d846c3054-_V.

 

Obratite pažnju na ovaj maleni spojlerčić na vrhu zadnjeg stakla i na sajtnu... Obe ove stvari su FABRIČKA Fiatova dodatna oprema za Stila (mislim da je čak i fabrički postojala Abarth verzija Stila sa ova dva detalja). Pa na jebenu Wikipediu kad odete i ukucate Fiat Stilo, izbaci vam fotku automobila sa ovom sajtnom i spojlerčićem. Kako za ime Boga ovo utiče na tehničku ispravnost vozila?!?!?!? Kako iko sa makar dva grama mozga u glavi može proglasiti ovo vozilo tehnički neispravnim zbog jebenog spojlerčića i sajtne?

 

Evo drugi primer - ne znam kakve auspuhe na motoru ima kolega @Sale-VFR, ali ja na Yamahi imam homologovane Marvinge sa granama namenjene baš za XJ600N i nisu uopšte slip-on - znači i da hoću NE MOGU da ih skinem sa motora i privremeno natakarim nešto drugo. To je motor iz 94-te godine, sa tim izduvima je uvezen kod nas pre Bog zna koliko godina, ima DB killere i čuje se kao fen - a prema ovome što kolege pričaju sva je prilika da će biti "tehnički neispravni"... Šta da radim? Da se žalim vodovodu i kanalizaciji?

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, icatenej je napisao:

Na žalost, koliko tehničkih odnosno inspektora koji ih kontrolišu toliko i tumačenja novog pravilnika. Lepo je rekao načelnik uprave saobraćajne policije pre neki dan za medije da se ugrađivanje dodatne opreme koja služi za prevoz prtljaga ne smatra prepravkom na vozilu i da takva vozila moraju proći tehnički pregled (naravno, ukoliko je sve ostalo što treba ispravno). Kako nakon toga neko može da te tera da skidaš nosače kofera zarad slikanja?!?

Ovo je uzrok svih problema,kakvo tumacenje napisi tacno i jasno da svi razumeju

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ja sam spreman da stavim 50 evra da, ako se nastavi ovako, prvi tehnicki pregled ce buknuti u narednih mesec dana. Ko je? Sumaherov brat od tetke... :Bandolero:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
22 hours ago, Savan said:

Pričam juče sa drugarom, neki tamo njegov poznanik ima tehnicki pregled sa 4 ‘trake’. Svaka je tehnicki za sebe i kad nakupi dovoljno tih sto vole da plate malo više da ne bi uradili nešto na svom autu i onda svesno a i u dogovoru sa inspekcijom rizikuje kaznu + zabranu na neko vreme. Progura gomilu krseva, inspekcija ga kao zatvori i plati kaznu a on dalje radi na druga 3 Tehnicka.

Dobar matematičar.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Tako su i meni rekli. Očigledno da je to praksa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja