Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 24 minuta, Savan je napisao:

Nije mi jasno kako uspe broj motora da nestane? To je cesa pojava a dok recimo broj sasije skoro nikad ne nestane. Zanimljivo.

 

:)

Iz razloga sto se vise broj motora ne vodi u papirima pa samim tim nema potrebe za ukucavanje kao nekada sto se radilo, sada ide laserski i mnogo plice pa samim tim ga korozija mnogo brze unisti, ugrubo receno broj je bitan dok je u fabrici na traci i posle nema potrebe za istim pa je i nacin ukucavanja drugaciji.

Inace broj ne mora ceo da bude unisten, dovoljno da samo jedan nije citljiv i mora na ukucavanje, ukoliko ga uneses na osnovi "lici mi na" velika verovatnoca da ce se u sistemu pojaviti isti tj vec registrovano vozilo i eto problema.

Kada sam pitao eminentnog strucnjaka zasto jos uvek zavodimo broj motora jer ga ceo svet izbacio + njegovo trazenje oduzima mnogo vremena i uglavnom je izuzetno tesko zbog mnogo komponenti i elektronike (i rizika da nekom nesto ostetimo) covek mi odgovorio "mora, zbog kradje" uredno sam mu se zahvalio na komplimentu jar sam shvatio da je rekao kako Srbi jedino kradu, dok drugima br. nista ne znaci tj nema kradje.

 

^ ^^ momci aluminijum oksidira, zna biti gore od celika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ja se nadam da ce u jednom trenutku, posto se priblizavamo EU i uvodimo njihove regulative, prestati da se gleda broj motora jer se on klasifikuje kao rezervni deo. 

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa deklarativno se približavamo EU ali realno mislim da smo sve dalje sa ovim zakonima iako su svi uvedeni pod izgovorom da to mora zbog EU.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kad su se uvodile nove pvc saobracajne, bilo je pomena da nece biti upisivan broj motora.

Naravno lopine ne bi bile lopine, da ne provuku nesto na cemu ce vecini gradjana koji poseduju vozila izmamiti jos koji dinar za svoja suplja dupeta i gladne oci.

Ipak nesto nisu slagali. Broj motora se ne vidi u saobracajnoj, vec se mora ista staviti u citac...

 

I to nije sve, vlanike vozila su poceli da guze i na atestima za ugradnju autogasnog uredjaja. I tu vam mogu naci neuskladjenost sa brojem motora, iako se vozilu vec par godina produzava registracija.

Od nekog cate ti zavisi dal ces imati problem ili ne.

 

I jos ovo. Kad vas tako nacepe nadlezni govnari, i zatraze potvrdu od uvoznika vozila u Srbiju, vi im se obratite i sacekajte negativan odgovor.

A onda pisite mailove direktno proizvodjacu vozila,a zatim svim predstavnicima uvoznika te marke u okolnim  drzavama.

Meni je Grand motors odbio da izda potvrdu da mi vozilo zadovoljava euro3 norme, iako zadovoljava.

Onda sam postupio po gore navedenom uputstvu, i dobio odgovor od GM Hrvatska, gde je sluzbenica direktno kontaktirala proizvodjaca i prosledila mi prepisku. Zatim je pozvala GM u Beogradu i rekla im to.

Zatim je mene zvao sluzbenik GM iz BG i rekao da su uspeli da mi obezbede potvrdu euro3, koja ce me kostati (u to vreme 11000din).

Zatim sam uplatio , podigao potvrdu i licno im se nacestitao nove godine, stoka bezrepa, zavidna i pohlepna.

Iako tome ima 10 godina opet sam se iznervirao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Iz razloga sto se vise broj motora ne vodi u papirima pa samim tim nema potrebe za ukucavanje kao nekada sto se radilo, sada ide laserski i mnogo plice pa samim tim ga korozija mnogo brze unisti, ugrubo receno broj je bitan dok je u fabrici na traci i posle nema potrebe za istim pa je i nacin ukucavanja drugaciji.
Inace broj ne mora ceo da bude unisten, dovoljno da samo jedan nije citljiv i mora na ukucavanje, ukoliko ga uneses na osnovi "lici mi na" velika verovatnoca da ce se u sistemu pojaviti isti tj vec registrovano vozilo i eto problema.
Kada sam pitao eminentnog strucnjaka zasto jos uvek zavodimo broj motora jer ga ceo svet izbacio + njegovo trazenje oduzima mnogo vremena i uglavnom je izuzetno tesko zbog mnogo komponenti i elektronike (i rizika da nekom nesto ostetimo) covek mi odgovorio "mora, zbog kradje" uredno sam mu se zahvalio na komplimentu jar sam shvatio da je rekao kako Srbi jedino kradu, dok drugima br. nista ne znaci tj nema kradje.
 
^ ^^ momci aluminijum oksidira, zna biti gore od celika.

Broj je i nakon fabrike bitan jer je to sastavni deo kvaliteta. To sto se ne upisuje u saobraćajnu je nešto potpuno nevezano za to.
A sto se tiče korozije, sve jedan koji sam ja video, morao je majstor da uzme krpicu i odmascivac da bi očistio taj deo gde je ukucan ili ugraviran broj.

Mislim da je više problem u nedostupnoscu i time nemogućnošću da se lepo očisti mesto gde se nalazi broj a potom i očita broj.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 29 minuta, Savan je napisao:

Broj je i nakon fabrike bitan jer je to sastavni deo kvaliteta. To sto se ne upisuje u saobraćajnu je nešto potpuno nevezano za to. 

Kodna oznaka je bitna, u vecini tvojih vozila to je prvih sest brojeva a ostalih osam samo povecavaju sansu za potrebom ukucavanja novog broj.

Veruj mi da na svakom petom-sestom vozilu iz uvoza (znaci mladji od 2001) se mora ukucavati broj, kod FIAT vozila (uglavnom Punta) svaki treci je za ukucavanje narocito vozeni u planinskim predelima gde ga so pojede.

 

Posebna prica je promena motora u inostranstvu, npr covek u Nemackoj promeni motor (bilo je slucajeva i menjanja u garantnom roku i zbog kvara) a strucnjaci raspolazu podatkom koji je broj bio kada je izasao iz fabrike, e onda pocinju peripetije, pise se izjava servisera koji je zamenio motor tacnije teraju te u delo davanja lazne izjave jer kada si zamenio motor? Znas i sam kako ide procedura carinjenja vozila, pravljenja ulaza u zemlju, posle toga ocitavanje brojeva za potrebe carine da bi mogao cariniti i za sve imas rok tri dana i onda se tebi KAO pokidao auto i zamenio si motor. Kada, za tri dana si sve obavio? I u tom slucaju netreba poreklo motora a kada ti se zaista pokida i hteo bi da zamenis onda moras dokazati poreklo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja