Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
On 31.5.2019. at 11:40, gucci je napisao:

Pre par dana obnovio registraciju i osiguranje za 50cmm Kymco Super 9. Motor je stvarno kao iz fabrike sem par ogrebotina na nalepnicama. Nista nije menjano. Naravno, dosao sam vec sa predrasudama jer sam video razne kulove koji rade u 5 razlicitih tehnickih za dve godine posto registrujem i kola. Samo sto je ubacio skuter unutra, vec su poceli nesto da se domundjavaju i tiho pricaju ali me to nije cudilo jer vidim da je postala standardna praksa izmedju tehnicara - kao da rade u tajnoj sluzbi. Onda su ga stavili na valjke da provere kocnice, pa opet neko domundjavanje, ja stojim napolju i gledam ih, cekam samo da mi se obrate da nesto ne valja pa da ih sasecem odmah. Svetla, migavce, sirenu, paljenje i broj motora nisu ni pogledali, samo broj sasije. Dakle, u startu vec 5 propusta ali to nije moj problem. 
Izlazi matori i morao je nesto da prozbori: "hmm, cuje se neki lezaj unutra, nesto tu nije u redu". A ja: "gospodine, vi radite na tehnickom pregledu i obaveza vam je da znate par osnovnih stvari o mehanici - cuje se kais u variomatu i prenos na tocak buduci da je ovde tisina, neki zvuk mora se proizvede, a skuter nije bio ukljucen tako da nemojte mi sada te price molim vas!". "Pa ne ne, ja sam mislio da je neki lezaj, na proslim skuterima se nije culo". Rekoh, ajde, kakav bre lezaj, nije ovo stelt skuter, naravno da se cuje nesto, o cemu vi to pricate uopste? (prvo, ne mogu da podnesem te fore da nesto mora da se lupetara da bi tek tako lupetarao, a drugo - uvredio mi je skuter koji je u perfektnom stanju, presao 3300km).


Tu je zaklopio njusku i vratio se u kabinu da ispise sta treba.

 

U pitanju je tehnicki VILOX u Tabanovackoj 5v, Beograd, Vozdovac, gomila neznalica kao i svuda, vise stvarno ne znam gde otici, a da vam ne dignu pritisak izigravajuci kao da registrujemo Boinge 747.

Traže li još uvek potvrdu da ne može da razvije brzinu veću od 45km/h?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
10 hours ago, severian said:

Našao neko TP u bg, gde umeju da citaju Zakon, pa da mi registruju motor sa starom tablicom, isteklom pre 6mes? 

Sad sam pitao drugara,ako je motor bio registrovan na godinu dana,onda mora najkasnije za dva meseca da se registruje da ne bi istekle tablice. A ako se reg na, recimo 6 meseci,onda posle isteka imas fore jos 8 meseci da registrujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova
pre 15 minuta, Imeiprezime je napisao:

Sad sam pitao drugara,ako je motor bio registrovan na godinu dana,onda mora najkasnije za dva meseca da se registruje da ne bi istekle tablice. A ako se reg na, recimo 6 meseci,onda posle isteka imas fore jos 8 meseci da registrujes.

Pisano već ovde, tako tumace na tp, ali nije tako po zakonu. Tražimo tp na kom znaju da citaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
13 minutes ago, severian said:

Pisano već ovde, tako tumace na tp, ali nije tako po zakonu. Tražimo tp na kom znaju da citaju. 

 

A da ti ipak potražiš nešto jednostavnije, ... realnije.

Na primer ... jednoroga u duginim bojama  :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Juče/sinoc ceo Utrecht bio u duginim bojama, sigurno bi se našao i neki jednorog. :D

3eae6935599c1cfa4d0079ff9eec2879.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova
Pre 8 sati, drs je napisao:

 

A da ti ipak potražiš nešto jednostavnije, ... realnije.

Na primer ... jednoroga u duginim bojama  :D

Nadao sam se, aktivno, i sa 19 godina kao brucoš, nadam se evo i čitav život kasnije, da će i zemlja u kojoj sam rođen sazreti do bavljenja suštinom, iz trenutnog naplaćivanja forme.

 

Što bi rekao onaj sa fudbala, nada umire poslednja. Pa ako negde ima takav TP, a vi javite... :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

A je l mogu da se zaobiđu stručnjaci sa tehničkog? Npr na tehničkom se odradi samo tehnički pregled vozila, u filijali osiguranja se uplati i napravi polisa, uplate se bilo gde sve ostale neophodne uplatnice i pravac policijska stanica. Kod mene (Petrovac na Mlavi) ni ovo ne bi prošlo jer po njima tablice važe 60 dana nakon isteka registracije za vozila i nakon toga moraju nove, jer su oni tako to protumačili zakon/dopis/ili možda gledali u pasulj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

kolege, imam jedno pitanje

 

da li ce praviti problem na tehnickom ako im dovezem Yamahu TDM900 samo sa jednim Robertovim auspuhom sa desne strane umesto sa 2 topa (kako je bilo fabricki)?

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova
pre 53 minuta, AndjeoPakla je napisao:

A je l mogu da se zaobiđu stručnjaci sa tehničkog? Npr na tehničkom se odradi samo tehnički pregled vozila, u filijali osiguranja se uplati i napravi polisa, uplate se bilo gde sve ostale neophodne uplatnice i pravac policijska stanica. Kod mene (Petrovac na Mlavi) ni ovo ne bi prošlo jer po njima tablice važe 60 dana nakon isteka registracije za vozila i nakon toga moraju nove, jer su oni tako to protumačili zakon/dopis/ili možda gledali u pasulj.

Po onome šta kaže igor, u Ljuboviji to sa mup može... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
59 minutes ago, shoyyka said:

Znači ipak si se odlučio za jednu cevku...ccc...

PS ja bih voleo da ih ima tri...:)

O ukusima se ne raspravlja. Meni je ruzno da motor ima dva auspuha, bilo koji motor. Mene ako pitas, levo je copava i lanac, desno je auspuh :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 13 minuta, Markone88 je napisao:

O ukusima se ne raspravlja. Meni je ruzno da motor ima dva auspuha, bilo koji motor. Mene ako pitas, levo je copava i lanac, desno je auspuh :)

 

Uh, TDM (bilo koji) sa dva (lepa) topa...mmmm... perfekcija... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, ThePainkiller said:

Uh, TDM (bilo koji) sa dva (lepa) topa...mmmm... perfekcija... :care:

Sto ljudi sto cudi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9
On 2.6.2019. at 13:17, Scholesy198 je napisao:

Traže li još uvek potvrdu da ne može da razvije brzinu veću od 45km/h?

Meni nisu trazili nista vise... ali to im je sveto pismo, bitnije od svega, teski degenerici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Nove izmene, idemo, samo trpaj narod od 8.6 sva teretna preko 3.5t mora posedovati tahograf, ovde kod mene na jugu srbije dosta voze tamice sad on treba da mu ugradi digitalni tahograf od 800e koji vise vredi nego celo vozilo.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Evo i olaksavajuce okolnosti za neke

IMG_20190605_091320.thumb.jpg.15c17de588a9e0ec8eb0b1a5724980ed.jpg

Posto se jedva vidi prepisacu tekst:

"Sto se tice zahteva da vlasnici vozilapri tehnickom pregledu stave na uvid carinsku deklaraciju radi utvrdjivanja cinjenice da li za vozilo mora postojati uverenje o ispitivanju vozila, obavestavamo vas da ovo ministarstvo za vozila koja su prvi put registrovana tokom 2014. godine nece proveravati da li postoji odgovarajuce uverenje."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja