Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To sam hteo i ja da pitam. Da li to vazi i za motocikle? Ako je neko registrovao na 6 meseci, pa morao pre isteka ta dva meseca opet zbog tablice, onda gubi smisao periodicna registracija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mozda je izolovan slucaj ali skoro dve godine nisam registrovao 1000F, tablicu vracao takodje nisam posto sam citajuci medije ostao u ubedjenju da je ista "moja" na 7 godina...

Otisao na tehnicki, platio, dobio nalepnicu....

Mozda su i oni prevideli...

I da, to se desilo 2016god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

I kada se registruje periodicno vazi 60 dana ali od dana kada prodje jedna godina od prethodne reg., zato sto su takse MUP-u placaju za godinu, samo se polisa umanjuje (rok i suma).

E sad ovo sto se desilo @N.F.S.-u jeste izolovan slucaj ali u sustini potpuno ispravno, OK ne sme se voziti ali placena/iznajmljena je na 7 god. i cemu vracanje.

Moguce je da sistem ne prepoznaje, bas cemo probati cim budemo imali slucaj da je proslo vise od 60 dana dali ce sistem dozvoliti, promenu adrese odma prepoznaje i obavestava da "stanku uputimo u MUP".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4305 postova
On 5/24/2019 at 5:37 PM, srbac said:

Ja sam juče uspeo da registrujem auto. Čekao sam od policije  tu Jedinstvenu carinsku potvrdu  10 dana. Auto je uvezen 12.04. 2014 . Da je bio posle 19.04. 2014 verovatno bi trebalo da tražim AMSS potvrdu. :grr:

Cale je neki dan obavio bas na brzaka, iz Belgije, potvrda stigla za 4-5 dana i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova
Pre 1 sat, bdada je napisao:

Moguce je da sistem ne prepoznaje, bas cemo probati cim budemo imali slucaj da je proslo vise od 60 dana dali ce sistem dozvoliti, promenu adrese odma prepoznaje i obavestava da "stanku uputimo u MUP".

Hajde proveri, kada bude zgodno. Od velike važnosti je za sve koji motor upotrebljavaju za enduro/stazu. Imamo tablicu, ali registrujemo samo kada moramo...

 

Bilo bi značajno da znamo ako možemo da sačuvamo tablicu godinama (na prijateljskom tehničkom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kad sam kupovao motor u novembru, bivsi vlasnik odjavio tablice posle mjesec dana, lik u agenciji mu rece da nije morao odjavljivati godinu dana jer je tim samo stvorio meni trosak. Iskreno sam i ja mislio da se posle mjeseca moraju odjaviti. To bi valjalo naici, pa priupitati, ovako samo nagadjamo

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 27.5.2019. at 10:23, Imeiprezime je napisao:

Mislim da je za motore znatno duzi period za produzenje reg.

Nije isti rok za motocikle i automobile? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
On 27.5.2019. at 14:52, Bigor je napisao:

Kad sam kupovao motor u novembru, bivsi vlasnik odjavio tablice posle mjesec dana, lik u agenciji mu rece da nije morao odjavljivati godinu dana jer je tim samo stvorio meni trosak. Iskreno sam i ja mislio da se posle mjeseca moraju odjaviti. To bi valjalo naici, pa priupitati, ovako samo nagadjamo

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока
 

 

Evo da se nadovežem, ja pokušavam već danima da nađem tehnički pregled na kome ću moći da odradim kompletno produženje registracije, da ne izgubim ceo jebeni dan jureći od tehničkog pa do neke policijske stanice itd... Gde je problem? Problem je što je nalepnica istekla pre par meseci, i ja namerno nisam hteo da produžavam registraciju do početka leta, jer, jelte, sada je država dozvolila da motore registrujemo na minimalno 30 dana (ne ulazim sada u isplativost kraće registracije, to je tema za sebe). Suština je da ne mogu da nađem tehnički koji radi i izdavanje nalepnica da hoće da mi produži regsitraciju - kažu "prošlo je 60 dana, mora nova tablica i saobraćajna...". Inače, sestra mi radi u MUP-u upravo na ovim upravnim poslovima, tako da ZNAM da je rok za vraćanje tablica za motocikle produžen na godinu dana. Poslala mi je članove ZOBS-a koji ovo vrlo jasno definišu:

Član 268, stav 10 kaže:

Изузетно од одредби става 9. овог члана, на захтев власника или корисника, 
регистрациона налепница се издаје на краћи временски период који не може бити 
краћи од једног месеца за:
1) возило од историјског значаја (олдтајмере),
2) моторна или прикључна возила која нису првенствено намењена за 
учествовање у саобраћају (пчеларска возила и сл.) и
3) мопед, лаки трицикл, мотоцикл, тешки трицикл, лаки четвороцикл 
и отворени тешки четвороцикл.

I uskladu sa tim Član 274, stav 4. kaže:
 

Изузетно од одредбе става 1. овог члана, власник, односно корисник возила 
за које је регистрациона налепница издата у складу са одредбама 
члана 268. став 10. овог закона, дужан је да врати регистарске таблице у 
року од годину дана од дана истека важења регистрационе налепнице.

Što je, jelte i poptuno logično!!! Kako da uzmem nalepnicu i platim osiguranje na mesec dana, ako posle svaka dva meseca moram da vraćam tablicu i saobraćajnu?

 

U poslednjih 7 dana okrenuo sam najmanje 15 tehničkih pregleda (na stranu što sada mnogi više i ne rade motocikle) i svi su me ubeđivali da:

1) Meni se ne isplati da registrujem motor na kraći period

2) Oni to rade svaki dan i oni su SIGURNI da nakon isteka 60 dana za motocikle mora da se vadi nova tablica i saobraćajna

3) Kad ih uputim na zakon i konkretne članove kažu mi da će ipak proveriti i javiti mi, jer do sad nisu imali "takav slučaj", i naravno, ne jave se...

 

Znači, ima li neko da mi preporuči tehnički pregled u Beogradu koji poznaje zakon i želi da uzme moje pare? Ok, na kraju ću ići u Ljermontvou ako tako mora, ali bih stvarno voleo da ne moram da se šetam ceo dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Zadnji put na godinu dana (tad još nije bilo moguće na kraće, znači motocikl je bio registrovan par meseci u trenutku donošenja novog zakona koji je ovo sve omogućio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

:D Ne smejem se tebi - ali jesi li 100% siguran - znači, jel to tvoje tumačenje zakona, jel to tumačenje nekog inspektora, jel to u sklopu nekog zvaničnog dopisa?!? Znači, hoćeš da kažeš da ako si registrovao na 11 meseci i 29 dana onda možeš držati tablicu kod sebe godinu dana nakon što istekne tih 11 meseci i 29 dana, a ako si registrovao na 12 meseci, onda moraš da vratiš nakon isteka 60 dana?



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

'bem li ga... Iskreno se nadam da nisu doterali tumačenje zakona do apsurda... Pokušaću da dobijem zvanično tumačenje od nekoga iz MUP-a, jer mislim da bi ova informacija bila važna za sve koji voze motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sto ce reci da ti i @severian registrujete na 30 dana i mirni ste godinu dana (sa sevetom neki dan razglabah o ovome) zato sam i pravnika konsultovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Zvao sefa za upravne poslove, zvao radnicu na salteru, zvao saobracajca i svi troje dali razlicite odgovore!!!

Jedino zajednicko im je da ce sutra proveriti i dati zvanicno "saopstenje"

(Kao da gledam da ce opet i ta tri zvanicna odgovora biti razlicita... ) :D

 

Sad video objavu, pa nisam mogao da zovem u radno vreme, da rastumace na licu mesta

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 7 sati, icatenej je napisao:

:D Ne smejem se tebi - ali jesi li 100% siguran - znači, jel to tvoje tumačenje zakona, jel to tumačenje nekog inspektora, jel to u sklopu nekog zvaničnog dopisa?!? Znači, hoćeš da kažeš da ako si registrovao na 11 meseci i 29 dana onda možeš držati tablicu kod sebe godinu dana nakon što istekne tih 11 meseci i 29 dana, a ako si registrovao na 12 meseci, onda moraš da vratiš nakon isteka 60 dana?



 

  Naši zakoni su takvi. Pošto sam radio u Lutriji, evo ti nešto slično iz poreske prakse

  Po zakonu, kad dobiješ neki novčani dobitak, plaćaš porez na njega recimo u iznosu od 20 %. Oporezuju se svi dobitci veći od 10.000 dinara. U praksi to znači da ako dobiješ na lutriji 9.999 dinara - ti ćeš to dobiti. Ali ako dobiješ dobitak od 10.001 dinar, platićeš porez pa ćeš u praksi dobiti 8.001 dinar.  ( Nemojte me držati za reč po pitanju limita za porez i procenta, pošto ne radim više u lutriji, verovatno je nešto menjano. Ovo sam napisao čisto za primer ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja