Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ljudi, jel ima neko iskustva sa vađenjem kopije dokumenata od prve registracije u Ljermontovoj? Ne mogu da registrujem ni skuter ni GS-a bez dokaza o tome? Skuter je kupljen kod nas od drugog vlasnika i registrovan prvi put 2014-e, a GS uvezen i registrovan takođe 2014-e. Kupljen isto od drugog vlasnika.

Sada ne mogu da registrujem dok ne dobijem dokumentaciju o prvoj registraciji iz MUP-a. Koja je procedura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Totomoto ukoliko nemas ti (ili prethodni vlasnici) fotokopiju carinske deklaracije moras sa saobracajnim dozvolama na salter pa da iz dosijea izvade i kopiraju ti carinske (oko 700din. i overe na poledjini) , ukoliko su vozila reg. prvi put u Bg dosijei su tu.

Kada dobijes carinske pogledaj datume, ukoliko su ocarinjeni pre 19.04.2014 registrovaces bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja sam juče uspeo da registrujem auto. Čekao sam od policije  tu Jedinstvenu carinsku potvrdu  10 dana. Auto je uvezen 12.04. 2014 . Da je bio posle 19.04. 2014 verovatno bi trebalo da tražim AMSS potvrdu. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za vozila uvezena 2013 a registrovana 2014 traze Jedinstvenu carinsku potvrdu, jer nisu unesena u bazu. Baza nije kod Mupa nego kod nekog drugog ! :lud:

najbolje pitati ljude sa tehničkog ! 

Juče kad sam registrovao auto tražio sam trubače da proslavim ali ih nije bilo :maloljut:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

registrovao vmaxa danas. sve kulturica, nikakvo njakanje, isproveravali, slikali, jedino sto nije standardno na motoru su retrovizori i auspusi...no i jedno i drugo ima homologaciju i E broj na sebi...no, zavrsavamo papirologiju, placam (21800), i dovikuje radnik momku na salteru : "stani! morace da menja saobracajnu!"

meni u glavi vec onaj koeficient pod Q sto je valjda, no proveravao sam to pre par nedelja ovde, ispalo da mi je dobar, sta sad moze biti?!?

i nastavlja momak: "broj osovina - pise mu NULA! mora da pise DVA" 

reko druze, pre 2 godine sam morao da menjam jer ste mi rekli da pise 2 a mora 0, i sad mi kazes da ne sme 0 nego 2?! gledam gde je skrivena kamera, ne verujem...izvadim telefon, google, nadjem clanke iz novina iz 2017te, i krenem da citam na glas...i reko ko sad ovde koga zeza?!

na to on - dobro - ostavicemo nula...hvala dovidjenja...

@bdada? sta je ispravno?:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ispravno je 0 (za sada).

MUP kaze 0

ABS kaze 2

A mi smo pod MUP-om.

U prevodu ostavljaju prostora da MUP kaze (za godinu, najvise dve ...) da je ABS bila u pravu pa da kane kinta u budzet. :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Јучер ме нису хтјели примити на технички због носача на фотки. Одмах у старту ми је радник рекао да ће ме тешко примити. На питање што, имам заказано? Па знаш мораћу проверавати на нету, гледати фотографије; јеси ли нешто пеправљао? При томе, носач (креш бара) је у габаритима мотора, тј, не вири и нема било каквог утицаја на функционисање возила. 

kle 1.jpg

kle 0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500
Pre 6 sati, slave74 je napisao:

Idi na neki drugi TP . TP vazi iz cele Srbije.

То сам и урадио. Заказао преглед у другом. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako si otpočeo u jednom ne možeš u drugom da završiš, jer te upisao u sistem. Ako nisi počeo, onda ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Нисам почео. Није ми проблем да скинем те носаче. Пола сата посла, ал не желим. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 24.5.2019. at 19:43, JevtaNS je napisao:

Bogami je ranije ali ne znam kada.Moram pogledati u ABS papirima

Cim imas papire ABS nema sta da trazis.

 

Poenta je da teh. pregledi imaju pristup bazi ABS, ako je vozilo registrovano prvi put posle 19.04.2014 a nema ga u bazi ABS mora se priloziti carinska kao dokaz da je ocarinjeno pre gore navedenog datuma.

Za datum carinjenja nema online baze podataka nego se mora fizicki priloziti (na teh. se kopira i prilaze uz zapisnik) zato se mora u MUP po istu.

Problemi koji su moguci je da vozila kada se prevode u drugu opstinu prenosi se i dosije, trebalo bi, ali praksa kaze da "putuju" godinama a u tom putu znaju i da se zagube ili ih nikada ne posalju.

Takodje ima i registrovanih bez uverenja abs pa se moraju naknadno raditi, nekim cudom uglavnom se radi o vozilima iz Bg.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, srbac je napisao:

Ako si otpočeo u jednom ne možeš u drugom da završiš, jer te upisao u sistem. Ako nisi počeo, onda ok.

Sada moze otici i na drugi teh. pregled, jedino sto se plati dva puta, trebalo bi i ako se vratis na isti da se naplati ali nije u praksi, narocito sa ovim cenama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja