Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
59 minutes ago, muljaz said:

Kakve veze ima prva pomoc sa tehnickim pregledom? Treba li mirisljava jelkica u koferu?

Problem je sto svaki TP moze na svoj nacin da tumaci zakone i da te vrati, iako nema razloga za to. Totalno je nebitno da ti trazi prvu pomoc, pogotovo sto se to nigde ne belezi, niti je potrebno da slika kao dokaz da imas. Jer ako nemas, uvek mozes da je pozajmis na dan da ti odradio tp. Mada sam je ja kupio cisto da bih bio ispravan ako mi policija zatrazi negde tokom voznje. Sto se mene tice, treba svako da nosi prvu pomoc ali je veoma glupo da ti na tp traze da im je das na uvid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Negde traze na uvid  prvu pomoc negde ne ja sam  kupio zbog sebe a i najjeftiniji su od 6000 do 7000 se krecu cene sve ukupno  gde sam bio tehnicki za dvotockase je 2000 din a u borci 3500 din i netraze na uvid pp pa kako kom volja na zvezdari oko 5200 din sve ukupno cene su razlicite of tex  do tex prrgleda

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, Imeiprezime je napisao:

Sto se mene tice, treba svako da nosi prvu pomoc ali je veoma glupo da ti na tp traze da im je das na uvid.

Nije glupo (ukoliko je obavezna), u globalu gledajuci ti kao vozac ni ne mozes da znas sta sve treba na vozilu da postoji/ne postoji koliko, kad, sta ... npr : od opreme treba da imate to i to, fali vam ovo, dopunite. I ti si miran na putu i spasen neprijatnosti prilikom kontrolisanja od strane saobracajaca.

E sad sto bi mi da budemo "civilizacija" a da pozajmimo pre teh. i jos se ljutimo kada nam trazi neko na uvid, naravno ukoliko je obavezna.

Ovde prvo treba vratiti naviku odvozenja vozila na teh. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Mislim da bi bolji pristup bio kada bi na TP obavestavali vlasnike da moraju da imaju komplet prve pomoci ili komplet sijalica nego da zbog toga obaraju ljude koji onda iz inata samo pozajme da bi zavrsili papirologiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па у селу овде. А и неке другаре су по граду зајебавали због истих.

Чак ми је рекао и за дефлектор на визиру да морам скинути.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 hours ago, muljaz said:

Kakve veze ima prva pomoc sa tehnickim pregledom? Treba li mirisljava jelkica u koferu?

Promenis tehnicki, najpametnije sto sam procitao ovde.

 

Ja sam otisao jos prosli mesec da pitam jel treba da se skida, kaze treba. Da ne idem za dz tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Komplet prve pomoći je propisan kao obavezna oprema na motociklu. Bez njega nemaš pravo da voziš nigde, pa ni do tehničkog. Ne znam šta je problem. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I sta je sad konkretno problem, ustanova tehnicki pregled, inspekcija koja to kotrolise ili zakonodavac?

 

U pocetku je sve drvlje i kamenje na zakonodavca jer se mora tako kako oni kazu. Onda je bilo da su tehnicki pregledi bili prinudjeni zbog inspekcije koji su tumacili zakon kako hocu. A sad ima i tehnickih pregleda koji rade slicno kao i nekada. Ko koga tu sad zajebava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Glavni problem je sto svaki tp radi na svoj nacin. Mnogo bolje i jednostavnije bi bilo kad bi na ulazu u svaki tp stojala tabla sa uslovima koje moras da zadovoljis pre  nego sto dodjes na tp. Da se napise jasno i glasno i onda bi se i ljudi manje bunili i manje problema bi bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pa svako ima tu tablu, kuci, nadjes na guglu ZOBS, proucis ga i pravac teh.

Inace tehnicki se moze raditi 30 dana pre isteka reg. dodjes ranije, ukoliko neznas ljudi ti objasne koji su nedostatci na vozilu, otklonis, registrujes (datum se poklapa sa datumom isteka, ne skracujes reg.) i svi zadovoljni.

Jedini problem mogu biti dopisi, ali tu je svaki slucaj za sebe, ukoliko je nesto izmenjeno svako ce ti pokazati dopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ako je prva pomoc obavezna oprema i mora da se ima na tehnickim pregledu, zasto nama koji registrujemo zimi ne traze lance. 

Prva pomoc jeste obavezna oprema ali nema veze sa tehnickim stanjem vozila, sto bi trebalo da bude glavna stvar na tehnickim pregledu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kako nema veze ako zakon kaze da nesto moras imati a ti to nemas? Kada dolazis na liniju tehnickog pregleda iskljucujes se sa puta rezervisanog za saobracaj motornih vozila i na isti se vracas, teh. pregled daje procenu dali si spreman za saobracaj sledecih 365 dana.

A lance nisi duzan imati u mestu prebivalista, tako zakon kaze e sad sto kod vas i medved nosi lance to je drugo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 44 minuta, bdada je napisao:

Kako nema veze ako zakon kaze da nesto moras imati a ti to nemas? Kada dolazis na liniju tehnickog pregleda iskljucujes se sa puta rezervisanog za saobracaj motornih vozila i na isti se vracas, teh. pregled daje procenu dali si spreman za saobracaj sledecih 365 dana.

A lance nisi duzan imati u mestu prebivalista, tako zakon kaze e sad sto kod vas i medved nosi lance to je drugo :jee:

Ja kad radim tehnički i za auto i za motor uvek obučem žuti prsluk.

Još me nisu vratili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 47 minuta, gox je napisao:

Ja kad radim tehnički i za auto i za motor uvek obučem žuti prsluk.

Još me nisu vratili

Promeni tehnicki :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Problem je što su taj pravilnik o vozilima i opremi videli kao mogućnost da izvlače novac iz džepova ljudima.  Onda su se tu zaigrali pa pogubili u svemu tome. Deluje mi ko da se tamo gde smišljaju te zakone utrkuju ko će šta da izmisli. Možda nagrađuju one koji nešto novo smisle.  Ne bi me čudilo da jednog dana traže da moraš nositi i pakovanje wc papira ( baba sera se setila i dobila nagradu ) ( mada ga ja uvek imam u koferu ) . Ali, sad da bi na APN-u nosio prvu pomoć i wc papir - treba ti neki kofer, a da bi kofer namontirao na taj isti APN - trebaju ti razne saglasnosti, potvrde, takse i na kraju možeš montirati kofer, a neko će na tv-u das kaže kako nam raste bdp il šta već.  Prva pomoć na primer, oduvek sam je imao, imam je i sad i to istu onu koju sam kupio kad sam registrovao moj prvi motor. U njoj ima uputstvo sa specifikacijom šta sve treba da ima u njoj i sve to i ima u njoj, čak sam još i dodfao neke stvari u nju, al po novom zakonu ona ne valja već sam morao kupiti novu koja je upitnog kvaliteta, ima rok upotrebe od 5 godina, a ona moja prva nije imala taj rok upotrebe. Znači da je ona moja kvalitetnija, ili je ova nova napravljena da  bi posle pet godina morao da kupim novu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 10 sati, Imeiprezime je napisao:

Ne znam, ja sam bio pre desetak dana sa skuterom i niko mi nije trazio prvu pomoc, niti su mi ista rekli za kofer. Proverili kocnice i odradili tehnicki za 20 minuta. Imao sam gresku u broju motora, samo su ustanovili pravi broj i napisali. Sa tim papirima otisao u Ljermontovu i tamo su nasli u starom dosijeu ispravan broj motora i zavrsili mi sve. sutra idem po saobracajnu.

Gde si radio tehnicki odnosno registraciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Aman ljudi, toliko gluposti i problema sa registracijom i tehničkim a vi se uhvatili za prvu pomoć?!?

Terajte onda kod Savana u NL, tamo sigurno može i bez prve pomoći, kacige, prsluka, farova...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
6 minutes ago, Singularitet said:

Aman ljudi, toliko gluposti i problema sa registracijom i tehničkim a vi se uhvatili za prvu pomoć?!?

Terajte onda kod Savana u NL, tamo sigurno može i bez prve pomoći, kacige, prsluka, farova...

Far i prva pomoc- nebo i zemlja.

 

Jos obavezna GALENIKA, ni slucajno druga.

 

A ako doneses sa isteklim rokom dobijes popust pri kupovini druge a oni tu uzmu i samo preprave datum i ponovo u prodaju.

 

Karajte nas, guzimo se <3

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja bi rekao da samo o takvim stvarima razmišljaju, a za sve ostalo ih zabole .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 11 sati, bdada je napisao:

ti kao vozac ni ne mozes da znas sta sve treba na vozilu da postoji/ne postoji koliko, kad, sta ...

.....a trebao bi,jer ces samo ti biti odgovoran ako nemas obaveznu opremu na putu.A lepo je od strane TP sto te upozori i obavesti na nedostatke koje treba resiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja