Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4769 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moram da kazem koju, ne da opravdam kolege jer kao u svakom poslu ima nas svakakvih zaista.

Kako od prilike kod nas funkcionise tehnicki pregled i procedura istog: prilikom polaganja kada se otvara linija teh. pregleda polaze se praktican deo i testovi, kada se odgovara na testove odgovor se prepisuje iz knjige, tacka i zarez na pravom mestu ... u stvari to je provera dali se znamo sluziti knjigom, ako tumacis "po svom" pao si.

Onda dodjemo do toga da dobijamo razne dopise, izmene, dopune ... ali tu ima prostora za "slobodno tumacenje" a to onda ne moze biti isto na svim linijama.

Npr vozilo mora biti cisto, tako kaze zakon, e sad sta znaci cisto? Upravo izaslo iz perionice, malo isprskano, uprljano ali se vidi koje je boje ... ?

Pa npr lim sme biti "nazuljan" "ocesan ali boja citava" ... onda dodje covek i ima "nazuljanu" haubu (koja se realno moze otvoriti u voznji takva) i ima info da tako moze proci.

Nama kada dolazi kontrola je kao bingo, kako ce inspektor tumaciti npr gore navedeno, ako mu se "ne svidi" ide prijava za nesavestan rad, sudija isto moze samo da potvrdi i zatvara se linija.

Ponovno otvaranje linije t.p. po "novom" je skoro nemoguca misija, na primer promenili su propisane dimenzije objekta i dosta linija koje sada rade u slucaju zatvaranja vise ne mogu biti otvorene.

E sad, prica bi mogla jos u sirinu ali nema smisla, ko je razumeo shvatice, mnogo je propisa nedoreceno, polovicno uradjeno a vozni park je takav kakav je i uglavnom oslikava stanje drustva u kom zivimo.

Ukoliko ne prodjete na jednom teh. idite na drugi, uvek se nadje neko ko "ima nekog" jer tako stvari kod nas funkcionisu, na srecu ili zalost zavisi ko gleda. 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 879 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pričajući sa par vlasnika TP mogu i ja neka iskustva ili objašnjenja preneti.TP rade kako misle da minimalno moraju (ima naravno i onih koji preteruju) a "država" da to tako nazovem jedno priča u javnosti ali sa TP ponekad radi sasvim drugo i naravno ne tumači inspektor propise za svaki TP isto.Zakonodavac tu ispada da je čist i pošten a kao za sve su krivi TP.Koji je tačno razlog da je sve tako nedorečeno i zamršeno ne znam ali mogu da predpostavim.Ovako nadležni drže u konstantnom strahu vlasnike tehničkih pregleda što naravno je veoma plodno tle za korupciju i manipulacije a neposlušne je lakše zatvoriti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-strom650

Moje iskustvo od juce sa tehnickog pregleda Suzuki V-strom. 

-Crash bar nije problem

-Naknadno ugradjen Akrapovic su konstatovali da super izgleda i nista dalje.

-Nosac kofera nije problem

- Zadnji kofer nije problem

-Dodatne maglenke nisu ni komentarisali.

Sve ukupno 25 minuta posle doterivanja motora ( 15 tehnicki i 10 placanje) ja otisao kuci. Cak sam dobio i mirisljavu jelkicu na retrovizor.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
6 hours ago, kizavuka said:

Moje iskustvo od juce sa tehnickog pregleda Suzuki V-strom. 

-Crash bar nije problem

-Naknadno ugradjen Akrapovic su konstatovali da super izgleda i nista dalje.

-Nosac kofera nije problem

- Zadnji kofer nije problem

-Dodatne maglenke nisu ni komentarisali.

Sve ukupno 25 minuta posle doterivanja motora ( 15 tehnicki i 10 placanje) ja otisao kuci. Cak sam dobio i mirisljavu jelkicu na retrovizor.

Hajde podeli sa nama gde, i meni se bliži datum tehničkog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Moje iskustvo sa teh.pregledom "Auto rad" skroz pozitivno od pre koji dan! Imao sam par nedostataka (xsenoni, neispravna sijalica pokazivaca pravca) ali nisu bili strogi! Posedujem givi nosac kofera i kofer sa ugradjenim givi stop svetlima.Najvise su se zadrzali oko broja sasije i motora te profila guma i indeksa brzine na njima! Gresku koju sam imao na sobracajnoj je greska prethodnog teh.pregleda pa ode 1400 din neplaniranog troska.:grr: Usluga brza, ljubazno osoblje a ambijent ....hmm..sta reci kao da ste na zapadu, oko vas sve stjuardese a docekaju vas dve doduse muske hostese ali profesionalne i na visokom poslovnom nivou! :jee2:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-strom650
pre 53 minuta, DedaSale je napisao:

Hajde podeli sa nama gde, i meni se bliži datum tehničkog :)

Auto rad je u pitanju. Cak su mi i nalepnicu registracionu nalepili a to je podrazumevalo skidanje vizira i nosaca navigacije da bi prisli mestu gde se lepi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
44 minutes ago, Vule Gilera said:

Moje iskustvo sa teh.pregledom "Auto rad" skroz pozitivno od pre koji dan! Imao sam par nedostataka (xsenoni, neispravna sijalica pokazivaca pravca) ali nisu bili strogi! 

Što se tiče kola, i ja sam bio jako zadovoljan sa njima. Stvarno profesionalni!

 

12 minutes ago, kizavuka said:

Auto rad je u pitanju. Cak su mi i nalepnicu registracionu nalepili a to je podrazumevalo skidanje vizira i nosaca navigacije da bi prisli mestu gde se lepi.

Hvala na info!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jel ima nekog ko zivi na Vidikovcu da mi kaze gde mogu da uradim tehnicki. Odjednom su svi prestali da rade tehnicke preglede motora. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Da li si probao mozda kod Neškovića? Skojevsko naselje.... Tamo sam prošle godine radio. Mislim da ima i onaj "Laser" na Vidikovcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA
On 18.2.2019. at 1:07, kizavuka je napisao:

Moje iskustvo od juce sa tehnickog pregleda Suzuki V-strom. 

-Crash bar nije problem

-Naknadno ugradjen Akrapovic su konstatovali da super izgleda i nista dalje.

-Nosac kofera nije problem

- Zadnji kofer nije problem

-Dodatne maglenke nisu ni komentarisali.

Sve ukupno 25 minuta posle doterivanja motora ( 15 tehnicki i 10 placanje) ja otisao kuci. Cak sam dobio i mirisljavu jelkicu na retrovizor.

Ajd pošalji gde molim te, bliži se registracija a navodono niko ne sme da pusti sa crash barovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-strom650
Pre 6 sati, skuteras je napisao:

Ajd pošalji gde molim te, bliži se registracija a navodono niko ne sme da pusti sa crash barovima?

Auto Rad u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1758 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Danas prošao tehnički, kod one gore agencije. Rolbar, aftermarket auspuh, nosač kofera, pištalica na migavcima, trepćući štop...

Bez problema, cena 2.500 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2770 postova
On 17.2.2019. at 9:30, Rale-Ča je napisao:

Tako je to kad Srbinu das malo neke "vlasti", odmah gleda da te jebe sto vise moze. Pocevsi od portira pa nadalje.

nek jebe ,al o svom trošku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Registrovao moped 50 cc  na tosinom bunaru servis kiler, cena  sve ukupno malo manje od  4800 din.Moras imati na uvid fluo prsluk i komplet a prve pomoci i potvrdu o max brzini 45 km .Kazu od sledece godine 2020 mere  izduvne gasove i salju izvestaj a od 2021 valjci za max brzinu za mopede do 50 cc /    Od ove godine prva pomoc obavezna kako za mopede tako i za motocikle i obavezno obuci nocu fluo prsluk.Tablica mora imati osvetljenje i katadiopter na repu .  Kofer slikan na mopedu sve ok svaka preporuka za osoblje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Другар је скоро полагао (након последње промене закона) и прва помоћ НИЈЕ потребна за мопеде.

Ок, регистровао си, и то је најважније, али како могу да измишљају тако?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Ma ovo mi je 8 registracija na zute table sledeca godine moraju da se zamene tablice i saobracajna ko na automobilima a imaju u kileru prvu pomoc tip a kosta 1190 din sto da se stresiram zbog hiljadarke ko nema moze da pozajmi samo da ima na uvid radnik na tehnickom ali izgleda da mora da se ima od ove godine do sad mopedima nije trebalo ali sad treba .Ionako za dve godine bice motorcikl jel uveliko prelazi max brzinu od 45 km.A kako je krenula ova kisa bice nam potrebna penta i camac a ne motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Danas produžio reg na BMW R 1150 28800din sa tehnickim pregledom koji košta 2400din u Moscow kod LJermontove sa led maglenkama koje su iznad volana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ma ovo mi je 8 registracija na zute table sledeca godine moraju da se zamene tablice i saobracajna ko na automobilima a imaju u kileru prvu pomoc tip a kosta 1190 din sto da se stresiram zbog hiljadarke ko nema moze da pozajmi samo da ima na uvid radnik na tehnickom ali izgleda da mora da se ima od ove godine do sad mopedima nije trebalo ali sad treba .Ionako za dve godine bice motorcikl jel uveliko prelazi max brzinu od 45 km.A kako je krenula ova kisa bice nam potrebna penta i camac a ne motor.
 
E pa to je kvaka. Ko nema, odma u njihovu radnju da kupi povoljno!

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мајку ли им јебем, да им јебем.
Јамаха ми не прође технички због носача кофера а пежоов скутер са јебеном потврдом да не иде преко 45 више не може да се региструје, сад мора неки нови папир. Мрш!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ne znam, ja sam bio pre desetak dana sa skuterom i niko mi nije trazio prvu pomoc, niti su mi ista rekli za kofer. Proverili kocnice i odradili tehnicki za 20 minuta. Imao sam gresku u broju motora, samo su ustanovili pravi broj i napisali. Sa tim papirima otisao u Ljermontovu i tamo su nasli u starom dosijeu ispravan broj motora i zavrsili mi sve. sutra idem po saobracajnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4769 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 55 minuta, muljaz je napisao:

Kakve veze ima prva pomoc sa tehnickim pregledom? Treba li mirisljava jelkica u koferu?

Prva pomoc spada u obaveznu opremu OSIM za vozila L1,L2 i L5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja