Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sad gledam ovu saobracajnu pise bezolovni benzin,a meni na beverlyu 250ie pise samo benzin 98.Dali je to neki buduci problem pri registraciji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 48 minuta, Vule Gilera je napisao:

Masa praznog skutera!

Mislio sam na uverenju, papir od ABS (iz nekog razloga amss uverenje) kod motocikla se u uverenju pise masa praznog vozila (bez mase vozaca) a kada se radi kocioni dijagram dodaje se 75kg kao prosecna tezina vozaca, na osnovu toga pretpostavljam da su na teh. i u registracioni list dodali 75 sto se ne radi tj njihova je greska.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, Vule Gilera je napisao:

20190213_194817.jpg

meni su pre neki dan u autoradu u novom sadu rekli da moja greška na saobraćajnoj je od pre 7 godina i da se setim gde sam radio tehnički kad sam vadio saobraćajnu i da zahtevam od njih da isprave o svom trpšku.Takodje su rekli da oni ispravljaju sve o svom tzrošku.la se nažalost nesećAM gde sam radio jer sam menjao.

Imam takodje grešku iz 2016 za 2 osovine ,ali su mi na 2 tehnička rekli da uredba o nula umesto 2 osovine nije ukinuta aki da sup šalje dopise da se ta gdeška  ignoriše od strane tehničkih-nestavlja se u napomene.Ako se nestavlja to znači da onaj u supu samo tera dalje i da za sad tako prolazi iako su prošle godine mnogi morali da menjaju sobraćajnu zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Secam se prosle god prilikom prve registracije u srb u supu pitala me radnica bezolovni ili samo benzin 98 kao sto pise u onim pratecim papirima. Ja lupio benzin i ostao benzin, meni je to isto u papirima, tj nije dizel ili nesto drugo. Mogu mozda vecu taksu da mi lupe posto nije bmb? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
On 11.2.2019. at 19:09, bdada je napisao:

Ako postoje otvori moras ih imati, apsurd je da su toliko nefunkcionalni da ih je i fabrika izbacila (onaj u sredini) jer sa njima srednji retrovizor gubi funkciju.

 

Druže, ako nemaš srednjeg naslona za glavu, onda ti je auto registrovan za 4 osobe, a ne pet. Ako imaš sigurnostni pojas za srednjeg čoveka na zadnjim sedištima, onda obavezno mora biti i naslon za glavu, jer u slučaju udesa ode vrat.....obično je srednji naslon "low profile" i još uvučen u sedište.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 30 minuta, bmw je napisao:

Druže, ako nemaš srednjeg naslona za glavu, onda ti je auto registrovan za 4 osobe, a ne pet. Ako imaš sigurnostni pojas za srednjeg čoveka na zadnjim sedištima, onda obavezno mora biti i naslon za glavu, jer u slučaju udesa ode vrat.....obično je srednji naslon "low profile" i još uvučen u sedište.....

Sve je to meni jasno ali zaista ima korsi C sa dva (cetiri rupe bez izdignutog dela na sredini) i sa tri naslona ali sve imaju tri pojasa nazad i reg. su za petoro. po C.O.C.-u a meni je on sveto pismo. :neznam:

Dok recimo Grande Punto ako ima dva naslona reg. je na 4 mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Imam Vectru A registrovana za 5 osoba,u avgustu mesecu po novom opet registrovana za petoro.

Nazad ima samo dva naslona u sredini nema niti imaju rupe za srednji naslon,pojasa ima dva normalna a srednji samo za vezivanje preko stomaka (znaci ne obuhvata rame).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nemojte da Vas buni, broj pojaseva odredjuje broj mesta za sedenje. Nasloni su obavezni onoliko koliko ima otvora/rupa za njih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako je onda naša Lada iz 1981. imala pet mesta a nije imala pojase pozadi? 

 

Ovo samo srbin može da trpi. Šta su napravili je skandal, svi odgovorni treba da daju otkaze. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Lada iz 1981 mislim da nije bila bas toliko nasa, zar se nije pravila u Rusiji? Inace za corsu c gledao sam u saobracajnoj 5 mesta za sedenje, sigurno dva naslona pozadi. a za pojaseve sam skoro siguran dva pozadi. videcu po danu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Kako je onda naša Lada iz 1981. imala pet mesta a nije imala pojase pozadi? 

Sve je propisano datumima, do 1981 (ili 79/80 nisam 100% siguran) nije bio obavezan mehanizam za zatezanje pojaseva.

Ali nasi znaju i tu da brljaju pa je jedno vreme (par dana) bio na snazi propis da sva vozila koja imaju pojaseve na zadnjem sedistu moraju imati naslon za glavu, naculi pa pomesali sa prednjim sedistima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Stvar je prosta oko pojaseva i naslona za glavu. Ako se u odredjen model automobila fabricki ugradjivao pojas ili nasloni za glavu, moraju da budu na mestu i na broju. Ako fabricki nisu isli nasloni niti pojasevi, onda ih ni na tp nece traziti. Ima dosta automobila iz 50ih godina koji ni na prednjim sedistima nemaju pojaseve pa mogu da prodju tp. Moj oldtajmer nema naslone za glavu na zadnjim sedistima, niti pojaseve, pa prolazi tp bez problema, jer ih ni fabricki nisu ugradjivali. Na probleme najvise dolaze vlasnici vozila koja su uvozena kao teretna ili van,a preradjivana u putnicka ubacivanjem zadnje klupe, ali prodavci nisu naknadno stavljali pojaseve ili naslone jer ih nije bilo briga, sve dok moze da se proda.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Ja imam yuga 2008god. ovaj noviji tip. 

Pozadi nemam ni naslone ni pojaseve. Sad zimus na tehnickom gleda lik nazad i kaze onako zacudjeno a sta cemo za zanje pojaseve, ja samo reko nisam ga ja konstruktvo i tako proslo. Stvar je u tome da nista nije tacno definisano da bi i ovi na tehnickom pregledu znali sta i kako moze da prodje, sve je negde u vazduhu i svi se boje da im slucajno ne bi dosla inspekcija sa nekim vozilom koje je proslo tehnicki kod njim a imaju npr.malo prasine za krovu. A da ne pricam o tome koliko su ljudi obrazovani za taj posao koji rade na tehnickim pregledima. Uz sve to ulaze i agencije izuzetak ne sve, ne znaju svoj posao ni prava, ljudima fali neka sitnica i onda trce od agencije do agencije da bi ispravili neku sitnicu. A sto se tice nas bajkera, mi smo ugrozeni kako god okrenes, i od strane ove nase drzave banane i polumozgasa koji sprovode zakon. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

A svi se vade vidi se na fotografijama, mislim da niko i negleda fotke one sluze ako nekog navatju da ne valja aprosao skoro tehnicki. Pada kisa pitam jel mogu na tehnicki, odgovaraju mora da bude cist auto? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Mog kolegu sa posla su prošle godine vratili sa tehničkog zato što je dovezao motor po kiši. Kao ne mogu da izmere neku trakciju?

Izgoreo čovek, otišao kod drugih i završio bez problema.

Ako zakon ne zabranjuje vožnju po kiši, zašto se ne može uraditi tehnički pregled? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Yugo amerika 55 iz 87" je imala pojaseve pozadi,ali mislim da oko 2000 su stavili i na obicnog yuga.Nisam bas siguran.
Suraka sa shevroletom prvo odbili jel mu kilometraza na instrument tabli kad ima cifre kad pokaze samo crtice,pa nemogu da slikaju kilometrazu.Gubi kontakt negde.Krenuo covek do majstora pojavile se cifre,vratio na tehnicki i nekako prosao ,al nije gasio auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja