Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 11 sati, X8 Vračar je napisao:

Na koliko lokacija se obavi toliki broj tehničkih pregleda?
Upravo je situacija obrnuta. Svako obavi tehnički pregled kada postoji definisana check lista po kojoj se postupa. Verujem da ima na internetu i lista za tp po kome Dekra postupa u većini slučajeva. Kao i ispit za vožnju. Mnogi ne znaju da voze ali su položili jer su u datom trenutku ispunili potrebne uslove.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

 

Ne bih znao tačan broj lokacija, radi se u preko 60 zemalja.

Za ovo drugo ne bih da ulazim u dublju diskusiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Aj sad, jel prolaze tehnicki pregled motocikli sa “Remusima”, led migavcima i sa “styling” prepravkama(prerade repova...)?

msm, to je sad najbitnije za tehnicku ispravnost, kapiram da se na slikama ne vide krivi ramovi, lose plocice, diskovi koji tresu, celave gume,opasno istegnuti lanci...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Mislim da migavce zagledaju, bar su meni gledali, što je ok. Treba da budu uočljivi i narandžasti. Led obično jadno svetli u onim minijaturama od migavaca.

Ostalo biće da prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Ja sam led i stavio da se bolje vidi i danju i nocu i to je primetna razlika na bolje, nego dal je sad to tehnicka neispravnost, to sam mislio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Poslednji put da sam video da na tehničkom uključuju/proveravaju žmigavce je bilo još u vreme SFRJ.

To je što se tiče motora, a i za automobile bih tako rekao, ali ne smem jer ne obraćam toliko pažnju... :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 9.11.2018. at 11:21, ser je napisao:

Ne moras, al ti uleti koktel u prostorije :)

Te raznorazne unije su gore od Kamore...

to je kartelisanje.Zabranjeno zakonom.Na našu nesreću zakon najviše krše oni koji ga sprovode jer su u dilu.Ili ih ucenjuju  ,pa su u dilu da donesu zakon kojima ovo odgovara .

A NAMA CALEN ZI ,BEZ BITE, NEGO MORAŠ.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Nije problem u uniji,zabranjeno je udruživanje zbog dogovora oko cena na štetu potrošača ili drugačije nazvano kartel. Bilo je i na nekoj televiziji ili nekom portalu pre neki dan diskusije o onom spisku iz Šapca da je to kartelisanje i da treba nadležni organi kao da se pozabave. Naravno od toga nema ništa. Osiguranja imaju veću zaradu,tp uzimaju koliko misle da im pripada a "država" se ne protivi jer na veće cene ide proporcionalno veći pdv. Znači svi zadovoljni a raju ko šiša... U stvari šiša ko stigne i naravno sve to je "za naše dobro ..."

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Da se ja pitam, tehnički za motore bih ukinuo, ne vozi neko motor što mora, nego što mu je to želja, i shodno tome, ulaže dosta para u njega. Šta oni na motoru mogu da pregledaju, samo kočnice, pa ko bi bio lud da vozi motor koji ne koči dobro.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima gomila budala koji bi vozili teske krseve kada to niko nebi regulisao,  mada i svakako ih voze i sada, neregistrovani su, al dzaba i nov motor da je kad majmun sedne na njega...to se ne zavrsava dobro....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

MUP: VRŠENJE TEHNIČKIH PREGLEDA NOVOPROIZVEDENIH KOMERCIJALNIH VOZILA NAKON DONOŠENJA IZMENA I DOPUNA ZOBS

14.11.2018

Nedavno usvojenim izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima koje stupaju na snagu danas, 14. novembra 2018. godine, definisano je da se novoproizvedena vozila, odnosno vozila koja su proizvedena u godini koja prethodi datumu prve registracije, odnosno u godini kada se prvi put registruje, podvrgavaju prvom redovnom godišnjem tehničkom pregledu najkasnije nakon dve godine od dana prve registracije.

Mada se iz obrazloženja koje je pratilo donošenje ovog zakona moglo zaključiti da je namera bila da se novoproizvedena vozila oslobode vršenja redovnih tehničkih pregleda, dakle i godišnjeg i šestomesečnog, prve dve godine, to se ipak nije desilo. Kada je u pitanju obaveza vršenja redovnih šestomesečnih tehničkih pregleda komercijalnih vozila (autobusi, teretna, priključna), promena nije bilo.

Ovo praktično znači da su novoproizvedena komercijalna vozila oslobođena obaveze vršenja redovnih godišnjih tehničkih pregleda ali ne i redovnih šestomesečnih tehničkih pregleda. Kao i do sada, komercijalna vozila se podvrgavaju redovnim šestomesečnim tehničkim pregledima pre isteka roka od šest meseci od dana početka važenja saobraćajne dozvole, odnosno registracione nalepnice.

Od danas, za upis u jedinstveni registar vozila i izdavanje saobraćajnih dozvola i registracionih nalepnica za novoproizvedena motorna i priključna vozila, koja se prvi put registruju, uz zahtev, umesto dokaza o tehničkoj ispravnosti, prilažu se potvrda o saobraznosti vozila i dokaz koji sadrži tačne tehničke podatke o vozilu. Potvrdu o saobraznosti vozila i tehničke podatke o vozilu koji se unose u saobraćajnu dozvolu i jedinstveni registar vozila, obezbeđuje proizvođač ili uvoznik vozila.

Proizvođač odnosno uvoznik vozila odgovorni su za tačnost podataka. Ukoliko uvoznik, odnosno domaći proizvođač, za potrebe registracije vozila izda potvrdu koja sadrži netačne tehničke podatke o vozilu, koji se unose u saobraćajnu dozvolu i jedinstveni registar vozila, kazniće se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 50.000 do 600.000 dinara, ako je u pitanju pravno lice, odnosno 50.000 do 500.000 dinara, ako je u pitanju preduzetnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi smo dobili dopis gde stoji da ukoliko je greska sluzbenika sup moraju izdati dokument bez nadoknade,znaci ako je u r.l. ispravno a greska u saobracajnoj,ukoliko je greska na r.l. to je vec stvar "dogovora" sa t.p. dali ce snositi troskove greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Meni su prošle godine dali prvo nalepnicu za auto,pa o svom trošku zamenili za motor a onda provalimo da ni u saobraćajnoj nešto nije bilo kako treba-ne sećam se šta,zamenili i nju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Znači ako službenik tp unese pogrešne podatke u rl stvar je dogovora dali će on ili ja snositi troškove njegove greške, ma da logično.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ukoliko nece a greska ocigledno njihova (ne mislim prepisan podatak nego pogresno unet) onda kazes da ce inspektoru objasnjavati zasto nece da plate, to menja situaciju i uglavnom dobijes i pice. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
9 hours ago, bdada said:

Ukoliko nece a greska ocigledno njihova (ne mislim prepisan podatak nego pogresno unet) onda kazes da ce inspektoru objasnjavati zasto nece da plate, to menja situaciju i uglavnom dobijes i pice. :)

Zanimljivo koliko pominjanje inspektora ubrzava I pojednostavljuje neke stvari :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nazalost je tako, mnozenjem "pametnjakovica" gde god odes moras znati posao koji nije tvoj i nisi duzan da ga znas (sup,teh.,opstina,banka ...) da bi ostvario svoje pravo, sto nikako nije dobro i zato jesmo tu gde smo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa najgore je to što ako ne znaš bar delimično (to što realno nisi obavezan da znaš) neko će te namerno ili iz nemarnosti zavrnuti.Nije to samo u ovom poslu nažalost s tim se svi srećemo svakodnevno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 11 sati, bdada je napisao:

Nazalost je tako, mnozenjem "pametnjakovica" gde god odes moras znati posao koji nije tvoj i nisi duzan da ga znas (sup,teh.,opstina,banka ...) da bi ostvario svoje pravo, sto nikako nije dobro i zato jesmo tu gde smo.

Drzavni posao???:):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
On 18.11.2018. at 20:57, bdada je napisao:

Sve gde postoji sef, sefov sef, mAnager ... 

Hehehe sad ni pade na pamet, pre si imao majstora, segrta i mozda jos pomocnog radnika sad je pomocni radnik majstor, segrt je sef a majstor je mAnager

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja