Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova
pre 18 minuta, Singularitet je napisao:

Ovo što si napisao (i Icatenej) je opet generalizacija sa hroničnim nedostatkom argumenata, činjenica i proverenih podataka.

Nije generalizacija, već procena (na osnovu više desetina godina života u tom sistemu). Postoji razlika. 

 

No, u pravu si, tek statistika će da dokaže tačno. Samo je tada kasno za mnoge (t. p.), a mi ćemo i dalje da placemo formu, samo bojim se mnogo skuplje (eto još jedne procene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

@Singularitet

1. Dobio onu staru saobraćajnu.

2. Sledeće god. novu.

3. Sledeće god. odnos snaga/masa.

4. Za 2 god. promena prezimena i adrese (ženin motor).

5. Prošle god. broj osovina 0.

6. Ove god. Istekao rok važenja. (morao da menjam zbog prelaska granice)

 

Ako se ništa ne promeni miran sam još 1,5 god do sledeće.

I to sve naravno o mom trošku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Registrovao nekidan WVG2 1.3b '88..naravno da sam pre toga dao limaru da uradi šta je potrebno ( motor okrenuo đir od 1570km u sept. do cg i nazad bez problema ), tehničari uslikali 5,6x i ukazali na neke nedostatke zadnjeg kočionog što ću naravno popraviti, skinuo qq i manji volan pre pregleda ( a i ne koristim je baš ). Znam da moram i prednje amortizere menjati, prva pomoć mi je "istekla" a kao nova..zaključak :

 

..godinama registrujem 4 i 2 točka kod njih, uglavnom starije modele i kažu ljudi da više problema imaju sa mlađim vozilima a i korisnicima iako im je svaka mušterija važna.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

T.P. su sami sebe zajebali kao  u ostalom i sve delatnosti u ovoj zemlji.Zasto se ne vratimo malo unazad.Godinama su T.P. pustali sve i svasta da bi uzeli pare,sad kad treba da rade onako kako su uvek i trebali da rade,malo je para(zbog vremenskog ogranicenja trajanja t.p.) pa podigli cenu,a sad skidaju polise pa cena jos malo gore.
Nedavno sam citao elaborat iz neke davne godine o trajanju T.P. i otprilike vremena koja su data za vrsenje T.P. su otprilike bas 30-35 minuta,tako da se nista nije promenilo novim zakonima.
Svi znamo sta je i kako radjeno(pogresno i lose),pustali krseve,registrovali vozila bez odlaska na T.P. e sad kad treba da se svode racuni.jebi ga.
Da se ne uvrede ljudi sa T.P. ovo je u svim delatnostima,dodje pametnjakovic i pocne da radi kako ne treba(obara cenu rada,ne prijavljuje radnike itd.)ostali prinudjeni da pocnu isto tako da rade i zato smo tu gde jesmo.LJutite se kolko hocete ali ovo je realnost.U Valjevu vulkanizeri,autoperionice,taxi,moleri,elektricari,prevoznici,stolari,medjusobno sami sebe zajebali i sad nam djavo kriv.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Tehnički košta X, polisa Y, ne idu kombinacije f(X)=Ax(BxX + CxY) + log(X+Y)^D.
To što se nepropisno davalo puno provizije na polisu znači samo da je minimalna cena naduvana, posebno za motocikle za koje verujem da svojom greškom ne izazivaju veći % šteta od drugih vozila. Slično kao i za auto škole kad propisaše minimalne cene, sve pod izgovorom da bi manje cene značile nedovoljan kvalitet i fušeraj - daj max cenu i strogo šta se mora i treba pa ko može da organizuje potrebno po manjoj ceni neka je nudi.
Očigledno je napravljeno ovo da se zatvore svi tehnički, osim nekih, a ovako tiho zatvaranje ide uz dodatne kazne.


Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 16 sati, brdy je napisao:

Imali smo pre neki dan kontrolu, bukvalno su r sata listali svaku sliku da nadju nesto, na kraju mi inspektor kaze pazite se, ide se stim da se sto vise tehnickih pregleda pozatvara. Ko izgubi dozvolu nemoguce je po novom da je opet dobije, imaju u planu odozgo da se t.p ko t.p u srbiji unisti, i sav posao preuzme Dekra to su njegove reci.

 

To su gluposti, DEKRA nema nikakve veze sa radom (i obrazovanjem) policijskih inspektora koji napraviše haos u Srbiji, takođe mi ne preuzimamo sav posao nego kupujemo velike velike igrače na tržištu. 

I vrlo bitna stvar kod nas na linijama ne smeju da se prodaju polise što vas automatski stavlja u bolji položaj od Dekre :) 

Isfrustriranost polupismenih inspektora verovatno dolazi od toga što nas ne mogu da drkaju za gluposti ne zbog toga što nas država štiti već iz prostog razloga, DEKRA radi preko 60 000 000 (da tačna je cifra :) )  tehničkih pregleda godišnje pa ne može da nam kaže da ne umemo da pregledamo vozilo. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Pre 20 sati, Savan je napisao:


Stvarno nije. A ti veruj ako hoćeš a ako ne, zao mi je.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Znači Boot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
On 27.10.2018. at 2:04, Darko Floyd je napisao:

 

To su gluposti, DEKRA nema nikakve veze sa radom (i obrazovanjem) policijskih inspektora koji napraviše haos u Srbiji, takođe mi ne preuzimamo sav posao nego kupujemo velike velike igrače na tržištu. 

I vrlo bitna stvar kod nas na linijama ne smeju da se prodaju polise što vas automatski stavlja u bolji položaj od Dekre :) 

Isfrustriranost polupismenih inspektora verovatno dolazi od toga što nas ne mogu da drkaju za gluposti ne zbog toga što nas država štiti već iz prostog razloga, DEKRA radi preko 60 000 000 (da tačna je cifra :) )  tehničkih pregleda godišnje pa ne može da nam kaže da ne umemo da pregledamo vozilo. 

Meni ovo sa DEKRA liči na taxi priču Yandex, Uber i  CarGo . Našli jake igrače u Vladi RS i polako guraju svoju priču. Voleo bi da grešim, ali bojim se da je tako. Živi bili pa videli šta će biti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

CarGo pismeniji od klasičnog taksija 300x, ali taksi rulja blokadama saobraćaja izboksovala Zakon po svojoj meri. Mogu Uber varijante svuda po svetu, ali ne i kod nas ;) 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 14 sati, Singularitet je napisao:

CarGo pismeniji od klasičnog taksija 300x, ali taksi rulja blokadama saobraćaja izboksovala Zakon po svojoj meri. Mogu Uber varijante svuda po svetu, ali ne i kod nas ;) 

Taxisti - poslednja linija odbrane od jeftine prodaje dupeta stranom kapitalu. Valjda će i TP uspeti da se odbrane.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Таксиста у Београду, који не ради ноћ и викенд, значи 8 сати ефективно радним данима, када одбије све трошкове, заради између 100 и 120 хиљада. 

 

О култури и понашању у саобраћају, као и према корисницима услуга, само би трошили речи. Сваки други покушава да ме вози даљим путем. О лоповима што наплаћују странцима из главе да не причам.

 

Закључак је да не поштују посао који обављају, и самим тим би конкуренција добро дошла. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Naravno da ne poštuju posao koji rade jer to većini njih i nije posao. Voziti taksi je prevoz ljudi i trebalo bi da ga obavljaju isklučivo profesionalni školovani vozači. A kod nas bar 90 % taksista su po proifesiji mesari, tesari, obućari pa i nkv radnici i ko zna šta još, pa tako i rade to što rade  !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Prošao tehnički - nosači kofera, rolbar, aftermarket auspuh - sve na motoru.

Naterali na valjke, probali kočnice, žmigavce, pogledali broj šasije i zapisali dimenzije guma.

Ostatak vremena do pola sata blejali.

 

U principu isto kao i pre.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR
On 10/26/2018 at 10:39 PM, brdy said:

Izgleda da se ukida i pisanje polisa na T.P., osiguranja smanjili provizije sa 25% na 5%.
Ide se sa jos vecim povecanjem cena t.p. ovih 3000 sada za putnicka, skocice na 4500.298863c82f3c3751d66ca749eda2384f.jpg

Podigli cene tehnickog na 5000 - 6000 za automobile?

 

45551132_1951078421643215_57528608733790

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Можемо да се згражавамо до сутра, али неписмени нам диктирају услове... Не само везано за ТП...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja