Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne šalim se nego sam imao takva iskustva sa našim tehnickim pregledima. Zadnje iskustvo je bilo pre nepunih mesec dana. A inače imam dobrog drugara koji se takođe kao i ti bavi istim stvarima pa mi je sve to malo jasnije nego sto ti možda možeš da pretpostaviš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Izvini ali izvlačiš sam neke zakljucke koji nisu tacni. To je nekolegijalno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savane, druže, gde se gasiš?



Izvini ti druže, možeš i da biraš da promenis kanal umesto meni da kukas. Jbg nemamo svi isto mišljenje a često se tvoje i moje ne podudaraju. Ja bih rekao da sam ja u pravu ali ti to nećeš priznati sto opet nije razlog da ja tebe ucutkujem, zar ne?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mene sitno bole qrac kako je u "uredjenoj" (nigde ne pise da donosenjem svih tih modernih zakona narod lepse zivi) Evropi i ne znam koji je razlog da tezimo ulasku u istu. Ja hocu da od ovoga sto imamo ovde vidimo sta moze najbolje da bude. Zajebi me sa tom pricom kako mora od necega da se pocne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
pre 16 minuta, Savan je napisao:

 


Izvini ti druže, možeš i da biraš da promenis kanal umesto meni da kukas. Jbg nemamo svi isto mišljenje a često se tvoje i moje ne podudaraju. Ja bih rekao da sam ja u pravu ali ti to nećeš priznati sto opet nije razlog da ja tebe ucutkujem, zar ne?
 

 

 

Ama preneo si sta misliš o ovoj temi super jasno... Ne znam sto te loži da ovoliko budeš dosadan? Al, teraj brate, ako ti je na radost :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dosadan si i ti ali ti to ne primećuješ, mada ja sam čini mi se tebi veća opsesija, ne znam iz kog razloga ali kao sto i sam reče - nemoj da ti ja kvarim sreću. Zamisli kad bi ja prestao da budem dosadan kako i kome bi ti onda pametovao?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Koliko ja shvatam ovo se zove pišanje po sirotinji.
Šaraj malo šaraj:na_glavi:

Stvarno nije. A ti veruj ako hoćeš a ako ne, zao mi je.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ajde slusamo, daj konstruktivan predlog! 
Te fore EU, to tako treba, za vase dobro ... bla bla bla preskoci.

Ajde ovako, ti si čovek tu usred svih dogadjanja na tehnickim pregledima i sigurno znaš dosta bolje od mene detalje iako i ja znam više nego dovoljno. I reci onda jel nema svakakvog djubreta međju tim tehnickim pregledima, jel nema bar 50% neškolovanih gazda koji znaju samo da sabiraju i oduzimaju a neretko iskljucivo uz pomoć digitrona, reci da međju tvojim kolegama saradnicima nema onih koji ne znaju ni šta ni kako trebaju da pregledaju, reci pošteno da međju njima nema bar 50% koji jednu jedinu odredbu ne umeju ni da pročitaju kako treba a ne Još i da razumeju bez da im neko to ne sazvace i uprosti.

I jel takvi treba da opstaju i dalje da kvare drugima, jel takvi treba da budu primer, oni da pregledaju auto samo da bi uzeli novac.

Znam da ti to još bolje znaš kakvih sve smradova ima i da se tu treba dobro proterati metla kroz sve to i napraviti nešto da valja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ljudi zaboga, ne triba izmišljat toplu vodu koja je daaaavno izmišljena.
Struka bi tribala sa malo razumijevanja proučiti postojeće zakone u drugim zemljama i iz svake uzeti najbolje...
Još bolje, otkantati implementiranje tih EU nebuloza. Što će vam to??


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Jedini ili najveci problem u Srbiji je sto kada zakonodavac shvati da je neki zakon ili propis besmislen on to ignorise. Vremenom samo olabave i prestanu da kontrolisu ali zakon i dalje postoji pa eventualno nekad neko ukine. Setite se debilne sajle za slepanje za koju su pisali kazne i otimali pare. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Lepo kažu ljudi,strpite se godinu dve dok se ne uhoda sistem,pa će biti ko u jevropi.

Ja ove godine dobio 6-tu saobraćajnu za isti motor u 8 godina,koja 'by the way' važi još 2 godine. Ali to je za moje dobro. Samo da se sve uhoda,još koju i biće kako treba.

:lol3::lol3::lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Odavno je icatenej u ovoj temi lepo objasnio suštinu ovih propisa... Oni koji "treba" da postoje neće imati kontrole, ostali će ih imati dok ih ne pozatvaraju. 

 

Ovi prvi nisu nepismeni, to su isti oni (uglavnom) koji su do juče registrovali i bez vršenja tehničkog. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Savan poceo sam pisati ali upravo ovo sto Seve kaze je sustina cele price.

Ja ovde iz principa iznosim sve nebuloze i primere gde se bukvalno otimaju pare izmrcvarenom narodu, zasto? Pa eto osecam moralnu potrebu da iznesem desavanja a vezano je i za nas hobi i jos uvek zivim u nadi da ce se uspavani narod trgnuti pre nego cela drzava padne u ruke (placeno u €) strancima, tim istim civilizovanim strancima gde ti zivis a koji su do pre 100 god. trgovali ljudima tamnije puti i zaradili enormna bogatstva a to se i danas radi, trenutno sa nama.

Apsolutno nema pomaka u bezbednosti u saobracaju osim punjenja hm ne mogu reci ni budzeta nego dzepova odredjene grupe parazita, dali sam u pravu? Na zalost imamo temu crna hronika i mnogo iskusnih kolega koji izgubise zivote ne svojom krivicom, pokoj im dusi.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^^^ Savan generalizovao vlasnike i zaposlene na TP, na osnovu lošeg iskustva i određenih primera, pa bespotrebno posredno zakačio i Bdadu.

Mnogi generalizuju mučenu policiju na konto izvesnog kukolja u službi, pa uvrede naše uvažene drugare sa foruma poput Trottle Adict-a.

Ovo što si napisao (i Icatenej) je opet generalizacija sa hroničnim nedostatkom argumenata, činjenica i proverenih podataka.

Muljaže u nekom procentu svuda ima, ali pre bih rekao da su propusti u propisima iz ovog slučaja posledica gluposti, nedostatka praktičnog znanja i informisanosti pojedinih stručnjačića u tim radnim grupama.

 

Jbg, teorije zavere uvek lepše zvuče ali je istina neretko mnogo prostija i banalnija.

Da lepo sledeće godine (recimo) osvežimo ovu temu i potkrepimo je statističkim podacima o broju zatvorenih TP, što da ne.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Izgleda da se ukida i pisanje polisa na T.P., osiguranja smanjili provizije sa 25% na 5%.
Ide se sa jos vecim povecanjem cena t.p. ovih 3000 sada za putnicka, skocice na 4500.298863c82f3c3751d66ca749eda2384f.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Provizije kao i cene polisa odredjuje drzava, ni sada nije dozvoljeno 25% ali se to nadoknadi kroz "reklame" i slicne stvari.

A apsurd je da je jedino Srpsko osiguranje Dunav, ostali iznose pare iz zemlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja