Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kakva je situacija sada za prikolice samogradnja na tehnickom. Registrujem je od 2012 kada sam je i napravio i atestirao. Do sada sam samo nosio kopiju atesta posto je original u supu i saobracajnu. Registracija istekla u maju 2017 jel se menjaju tablice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Hvala, to sam i prepostavio , znaci moram u sup da trazim original. Nadam se samo da ga imaju u arhivi mada nije mi jasno koji su mi ga k...c uzimali. I jel tačno ono da mora da bude zakačena za auto sa regularnom kukom prilikom teh.pregleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Obavezno neka ti overe kopiju da je verna originalu, ukoliko slucajno nemaju trazis duplikat gde je radjen (ako je amss duplikat je msm 1500 din u sup-u je fotokopija 650).

Mi slikamo zakacenu za vozilo ali jos uvek kuka ne mora biti regularna jer ni jedan podatak od vozila koje je vuce ne uzimamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Mozda nije mesto za pitanje u ovoj temi ali kakva je situacija sa uvozom i saobraznosti polovnih vozila iz Rusije? Ima li sanse da se tako nesto registruje kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako je homologovan za evropsko trziste trabalo bi da moze, kazem trebalo jer uvek mogu nesto da izvoljevaju, jedino sigurno je ukoliko bi nasao vozilo pa slikao saobracajnu i identifikacionu plocicu i prosledio clanu protulsr , radi za Dekra , nadam se da nije problem sto u njegovo ime pisem, vise puta je nudi pomoc na forumu , meni je tako dosta vozila proverio pa mu se i javno zahvaljujem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Ako je homologovan za evropsko trziste trabalo bi da moze, kazem trebalo jer uvek mogu nesto da izvoljevaju, jedino sigurno je ukoliko bi nasao vozilo pa slikao saobracajnu i identifikacionu plocicu i prosledio clanu protulsr , radi za Dekra , nadam se da nije problem sto u njegovo ime pisem, vise puta je nudi pomoc na forumu , meni je tako dosta vozila proverio pa mu se i javno zahvaljujem.

 

Promenio sam nik konačno ali i dalje nije problem da pomognem :) 

 

Pošaljite mi slobodno ID pločicu i saobraćajnu na mejl: darko.stevanovic@dekra.com proverićemo da li može da se registruje.

 

@bdada nema potrebe da se zahvaljuješ, imaš broj zovi uvek kad treba.  

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 1 sat, Hacky je napisao:

Hvala ljudi. Dakle postoje razlike u homologacijama za EU i rusko trziste, kao sto je slucaj sa EU-SAD trzistem?

 

Bas tako.

najsigurnije je da proverimo pre nego sto das pare.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da li neko može da mi kaže kakva je situacija u vezi vučnih prikolica sa jednim točkom, koje se kače kroz osovinu zadnjeg točka. Dakle, prikolica za koju nije potrebna kuka.

Nešto kao popularna Moto Mule:

https://www.facebook.com/MotoMule

 

(sajt je u izradi)

 

74e634c7a2e40a5c42e8149b9b9b7f0a.jpg

 

Podrazumevano, samogradnja.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Koliko kapiram ni po  svetu ih ne "registruju". Nema treće tablice. Jednostavno zakače i vuku. U Srbiji ne možeš ni kuku i prikolicu za auto kupljenu u prodavnici da registruješ normalno i bez peripetija, tako da prikolica za motor u samogradnji je misaona imenica... Znači - zakačiš i vučeš i bole te ona stvar.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

I dalje je prikljucno vozilo? Kao takvo trebalo bi da podleze istim propisima kao i bilo koja prikolica u samogradnji za auto. Mada iskreno, ako ti je potrebna prikolica za motor mislim da je vreme da razmislis o drugom prevoznom sredstvu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Neki ljudi vole da kampuju, a vole i komoditet pa im odgovara da vuku kamp prikolicu i kad putuju motorom. U tu svrhu se u svetu i prave male kamp prikolice predviđene za motocikle, neki čak i na konstrukciju bočne prikolice montiraju čamac radi pecanja. 

 A sve to nije od juče već ko zna od kad. Moći će to i kod nas, samo dok utvrde šta će sve da atestiraju, oporezuju i debelo naplate.  Da ne poverujete, al ove " Suza " kamp prikolice se prave i u Ukrajini . 

  

IMG_0038.jpg

beb0147ada72c92391db2b6883b8ce8b.jpg

pscover1.jpg

pscampertrailer.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ako treba da ponesem 60+kg kojecega idem kolima, sigurno necu ici motorom...

 

/Valjda nemam dovoljno godina i bolova u krstima da bih ovo razumeo u potpunosti/sarcasm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Tipično srBski, postaviš vrlo precizno pitanje o nečem što te interesuje i dobiješ sve samo ne odgovor.

Ne postavlja se pitanje DA LI JE POTREBNA i ŠTA ĆE MI, već DA LI MOŽE/sme da se zakači i vozi.

Igor je dao odgovor u svom stilu, kao i uvek :takoje: a voleo bih da pročitam i šta misli @bdada :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 22.10.2018. at 9:49, lord_oblivion je napisao:

Podrazumevano, samogradnja.

Kod nas da bi registrovao samogradnju papirologija i procedura su isti kao kada bi kretao u serijsku proizvodnju.

Tehnicki nacrt sa svim proracunima, jedan model koji bi koristio u saobracaju, jedan u razmeri 1:1 da se ispita sa spravama predvidjenim za to, jedan umanjen za jos neka ispitivanja , profesor koji bi ispratio projekat, sertifikovan varilac koji bi potpisao radove, svi racuni od potrosenog materijala ... 

To je trenutno procedura u tehnoloski razvijenoj i u saobracaju bezbednoj Srbiji. 

Dobro rece icatenej ne mozes ni prikolicu i kuku sa papirima registrovati, inace meni licno zanimljiva spravica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jos nesto bi bilo problem, spajanje sa motociklom.

Kada se ugradjuje kuka potrebna je saglasnost proizvodjaca tako da bi u ovom slucaju takodje bila potrebna e sad tesko bi neka fabrika dala saglasnost da se nesto vuce zakacano za tj kroz osovinu.

Opet imamo slucaj BMW i recimo naknadno zatamnjivanje stakala, prica glasi da BMW tu radnju ne smatra prepravkom te ne izdaje saglasnost pa su vlasnici te marke oslobodjeni pribavljanja iste, istina je malo drugacija i stav BMW-a je da oni smatraju dovoljnom zatamnjenosti ono sto oni u fabrici urade i NE DOZVOLJAVAJU naknadno zatamnjivanje na svoja vozila, ABS je preko toga presla i i dalje ubire novac od mnogobrojnih vlasnika iako se kosi sa politikom same fabrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Trebalo bi neko da tuži ABS za diskriminaciju.Ista je priča i zaugradnju gasa u automobile jer vw koncern nikad nebi izdao saglasnost jer smatraju da je jedino fabrička ugradnja ispravna tako se sad po našem zakonu to ne smatra za prepravku a zatamnjenje stakala da. To su samo neke nebuloze koje su na snazi a na žalost nisu jedine. Dokle će to biti na snazi ostaje da vidimo ali nadam se da će osobe koje su smislile i implementirale ovakve nakaradne gluposti nekad sustići neka kazna ako ne sudska onda bar nebeska...(iako ne verujem u ta sranja sa karmom i sudbinom)

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
5 minutes ago, Interceptor BP said:

... ali nadam se da će osobe koje su smislile i implementirale ovakve nakaradne gluposti nekad sustići neka kazna ako ne sudska onda bar nebeska...(iako ne verujem u ta sranja sa karmom i sudbinom)
 

 

 

Kada su izgledi mršavi, onda daj šta daš; pa makar i ne verovao u to  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
29 minutes ago, bdada said:

Jos nesto bi bilo problem, spajanje sa motociklom.

Kada se ugradjuje kuka potrebna je saglasnost proizvodjaca tako da bi u ovom slucaju takodje bila potrebna e sad tesko bi neka fabrika dala saglasnost da se nesto vuce zakacano za tj kroz osovinu.

 

Mislim da u ovom slučaju prikolice kroz osovinu ne bi bilo 'problema' jer kuka fizički i tehnički i kako god, ne postoji.

Sklop koji obuhvata zadnju viljušku, zajedno sa šipkom koja prolazi kroz zadnju osovinu je fizički i sastavni deo prikolice. Na samom motorciklu nisu potrebne bukvalno nikakve prepravke, dorade i obrade. Upra,vo je to razlog što razmišljam u tom smeru.

Ispravi me ako grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znam od ranije iz ove teme kakva je procedura kad bih hteo da registrujem bilo kakvu samogradnju u vezi motornih vozila ali pitanje je bilo šta mi može saobraćajac realno ako/kad me zaustavi? Šta će da mi piše, na osnovu kog člana i stavke?

Mislim da se vučna prikolica za motorcikl u našim zakonima nigde ne spominje, tačnije nikom nije ni palo na pamet da je čovečanstvo izmislilo takvu skalameriju. Iako su u proizvodnji i upotrebi još od (pre?) 1960tih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U praksi imao bi prikljucno vozilo zakaceno za vucno koje nije registrovano/osigurano sto zakonski nije dozvoljeno kako god ono izgledalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako misliš da vučeš bilo kakvu prikolicu motorom, mislim da bi ti bilo jednostavnije da izvadiš pasoš u nekoj drugoj zemlji i tamo registruješ motor, nego da se ovde izboriš sa papirologijom . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja