Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ispostavljen prvi racun, po zakonu svaki teh. pregled mora biti umrezen sa ABS radi pristupa bazi podataka, cena 5.000,00 rsd mesecno, u Srbiji radi oko 3000 teh. pregleda sto kaze da ce ABS inkasirati 1500000 € (slovima-jedan milion i pet stotina hiljada) na ime pristupa bazi podataka. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 42 minuta, icatenej je napisao:

I šta ima u toj bazi podataka?

Dali je na vozilu radjeno ispitivanje (atest) mozes izvuci kopiju o ispitivanju (homologaciji) i tako, inace sve to imas i u sup-u tj dosijeu vozila.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Ovih dana sam u očevo ime prodao yugo55. Stavio ga na oglas.....Ljudi zovu i pitaju samo jedno.....može li da prodje tehnički, ma ni u kakvom je stanju, radili ili ne, kakve su gume, troši li ulje i sl...ma samo može li il ne da prodje tehnički....

Posle 24h, prodao auto, najbrža prodaja u istoriji, činimi se.

Odemo na tehnički, jer je registracija istekla. Tehnički traje jedno 30 minuta. Sem što je slikao auto nisam primetio ništa drukčije nego do sad. Al imaju neku papirologiju više da popunjavaju i mislim da to usporava.

Ujutro kad sam ustao, prvo sam zapalio sveću, pomolio se bogu automobila, okadio ga i .....prošao tehnički.

Imao je on malo korozije, jedan točak malo odstupa u kočenju, nije truo, pozicija crkla pred tehnički, al prodje!

Moje iskustvo!!!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 22.8.2018. at 16:58, gox je napisao:

Evo, sad mi izletese “homologovaninerinirani” delovi plus atest na policijskim motorima by Seba, on se pohvali na FBku.

Znači ništa mi nije jasno, što više čitam vidim da je sve jebe lud zbunjenog.

I sad neko piše da treba skidati kresbarove, nosace prtljaga za registraciju...

22E91500-4BA0-4CFE-B5D3-E245D76E480B.jpeg

BA253EB0-9B8F-41E5-B893-2569D4D7665D.jpeg

Resena misterija, vozila mup, bia ... se NE SMEJU fotografisati a od lica koja su dovezla vozila se ne sme traziti licni dokument na uvid.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 7 sati, bdada je napisao:

Resena misterija, vozila mup, bia ... se NE SMEJU fotografisati a od lica koja su dovezla vozila se ne sme traziti licni dokument na uvid.

Aj sad ovako,slupas se na ulici sa nekim od ovih policijskih sa kras-barovima,taj motor je u trenutku udesa tehnicki NE ISPRAVAN.Koja bi bila dalja procedura i sta bi bilo kad bi bilo?Realna situacija koja moze da se dogodi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Informacija koja će možda nekom koristiti; skoro je isticala registracija na firminom pick up-u, koji je, avaj, brendiran. Na dva tehnička kažu mora da se skidaju reklame (verovatno ih frka jer malo uzimaju za uslugu u poređenju sa zaprećenom kaznom), na trećem kažu da je auto ispravan jer je brendiran samo sa strane a ne napred i nazad. Još se čovek potrudi da objasni da je to 100% jer su imali naknadne seminare gde je to pojašnjavano. Na kraju, auto registrovan, a zamalo da skidamo skupo plaćene folije sa reklamom...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ma dal su pili tečni sapun il im smrde noge...

Moj službeni izlepljen sa strana i malo pozadi, izgreban, poklopac za gorivo druge boje...

Prošao teh dok si rek'o piksla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Kako je ova rečenica puna sebičnosti  "Ukudanjem ove obaveze Vlada Srbije izašla je u susret velikom broju vlasnika koji poseduju starija vozila" ukinuli su nešto što nigde na svetu ne postoji i sad su kao"izašli u susret" ...ajde glasači da se ovo upamti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Interceptor BP je napisao:

Kako je ova rečenica puna sebičnosti  "Ukudanjem ove obaveze Vlada Srbije izašla je u susret velikom broju vlasnika koji poseduju starija vozila" ukinuli su nešto što nigde na svetu ne postoji i sad su kao"izašli u susret" ...ajde glasači da se ovo upamti.

Ne samo sto nigde ne postoji nego su oni licno to izmislili pa nas spasili od samih sebe, samo kod retardiranog uma ovo moze izazvati postovanje i zahvalnost.

Inace vec smo imali dva slucaja neslaganja mase kod putnickih vozila sa tng uredjajem, ABS ne dozvoljava ispravljanje uverenja o ispravnosti (to je ono prvo izdavano,pre abs) kod jednog vozila je bilo 2kg kod drugog 3kg, cena ispravke prava sitnica 6300,00 rsd. (ovo ide posle uradjenog i placenog reatesta od 6000,00 rsd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 5 sati, Interceptor BP je napisao:

Kako je ova rečenica puna sebičnosti  "Ukudanjem ove obaveze Vlada Srbije izašla je u susret velikom broju vlasnika koji poseduju starija vozila" ukinuli su nešto što nigde na svetu ne postoji i sad su kao"izašli u susret" ...ajde glasači da se ovo upamti.

Postoji,postoji.......u Sloveniji recimo.....:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Postoji, ali izuzetno retko. U EU najčešće ide posle 3 godine kod novog vozila, zatim nakon 2 i posle na godišnjem nivou (varijacije su česte ali je ovo neki prosek).

Ruku na srce, realnosti radi, ti pregledi su 2 do 4 puta skuplji nego kod nas po novom.

 

Izvor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 53 minuta, Interceptor BP je napisao:


Šta postoji,tehnički pregled dva put godišnje?

Sent from maj el dži ge-2 manji
 

Da, za vozila starija od 15 godina.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 3 sati, Gliga je napisao:

Ruku na srce, ali i primanja u evropskim zemljama su 3-6 puta veća nego kod nas :D

Ruku na srce, ali to nema baš nikakve veze sa tehničkim pregledima.....i mnogo grešiš u visini primanja......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja