Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, doktor je napisao:

Žiko, zanimaju me ti tehnički propisi i da li su novijeg datuma?

Razlog malo izlazi iz okvira teme, ali je na neki način i povezano...

Pre neku godinu zamalo nisam imao udes jer nisam video uključen migavac na autu koji je skretao...razlog je bio onaj prastari izbledeli migavac koj sam video tek kada sam bio previse blizu. Tada sam se raspitivao kod čoveka koji je bio instruktor i u tom trenutku radio u AMSS na pregledu...postojali su veoma skromni propisi u vezi sa tim...čini mi se da je bilo regulisano samo brzina treptaja, ali ne i intenzitet...pa me zanima kako je sada.

Nisam nešto skoro gledao sve tehničke propise, ali sam nedavno slučajno naišao baš na podatke za migavce i bilo je sve vrlo detaljno navedeno (sa brojkama i crtežima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
On 16.8.2018. at 18:50, Astral je napisao:

Ovo nije resenje. 

Zasto?

Pa zato sto kod nas policija ima akcije.

Pri odredjenoj akciji, zaustavljaju samo ciljana vozila.  

Ti ces pri akciji kontrole tehnicke ispravnosti biti zaustavljen i oteran na vanredni tehnicki. Tamo ce biti dokazano da si tehnicki neispravan ,bices iskljucen iz saobracaja i kaznjen.

Nije problem taj jedan dan kada moras na tehnicki. Problem je stav po pitanju tehnicke ispravnosti. 

Kolega dvlns je potpuno u pravu. 

Njegov motocikl je ispravan, ima bolje rezultate na kocenju nego fabricki motocikl. Zasto ga proglasiti neispravnim??

dvins nije u pravu a tebi Astral pokušati cu objasniti još jednom.

ako za svoj motor kupiš renomirane radijalne pumpe za prenje kocnicefirme tipa Brembo ili Nissin za njih dobiješ i tvornicko ujerenje o kontroli ispravnosti i kvalitete koja ti pomaže na teh. pregledu kao naknadno ugrađeni neorginalni djelovi koji pored tog tvornickog atesta moraju proci i vašu kontrolu kvalitete i ako prođu to platiš i ugradiš i sa potvrdom vašeg  atesta moci cete ih upisati u saobracajnu dozvolu kao naknadno ugrađeni komad, tako za auspuhe i ostalu opremu koji zadovoljavaju vaše državne norme koje vidim usklađujete sa EU normama.

znaci nitko ti ne brani djelove od konkurencije ALI neki nebi na naknadni atest jer treba se zajebavati i platiti pa udri po nekome. 

zamisli one jeftine kineske radijalne pumpe ( https://www.aliexpress.com/item/1-Pair-of-22mm-Universal-Adjustable-Motorcycle-Brake-Clutch-Levers-Master-Cylinder-Reservoir-Set-For-Honda/32888419349.html?spm=2114.search0104.3.3.172d576c9mhJD5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10696_5013115_10084_10083_10618_10307_10820_10821_10301_10303_10059_5013415_100031_5013215_10103_5013315_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_16,ppcSwitch_5&algo_expid=530ac592-2859-48ba-840e-3fefb8bf3e38-0&algo_pvid=530ac592-2859-48ba-840e-3fefb8bf3e38&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0 )

koja rade odlicno samo nezna se kad ceš ostati bez kocnica u vožnjizbog slabe kvalitete materjala i izrade. pazi cjenu niti 30 eura. da ih rade od govana trebale bi biti skuplje pa sad zamisli kvalitetu, trajnost i pouzdanost prije svega.

e sad ljepe su i malo koštaju za razliku od 300 eura pocetno od brembovih ili nissinovih sa atestom. voziš i hoce stat na pješackom a ona ne koci jer je izletio O-ring u cilindru. jebeš klinca ili ženu koje si srušio jer motor ti ljepo izgleda s tim ili slicnim sranjem od kocnica.

hoceš biti baja da ti ljepo izgleda motor onda plati atestiranu robu pa plati još vašu potvrdu atesta pa budi baja do jaja. e to ne biste i zato šutite i radite šta vam se kaže i ne pametujte jer samo gubite energiju i pokazujete vlastitu licemjernost.

 

ajde bog ovoj temi i svim licemjerima koji su se javili i tražili razlog zašto nebi prošli a nisu se zabavili nacinom da prođu jedan glupi tehnicki pregled. Srbijo još strože i deri dok se svi krševi ne sklone s cesta i prerade ne ATESTIRAJU. naknadna ugrađivanja bi još i dodatno oporezivao.

onaj iz drugog klipa što je zapalio onaj krš a trebao je i onaj naranđasti o isti trošak je iz južne Srbije i to oko Leskovca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@mile fazer sada si poprlicno bezobrazno izneo stav o svima nama kao da smo ne znam kakvi slepci i kukavci. Da li u HR moras da atestiras Brembo ili Accossato ili ne?

 

Nikakve kineske delove ne stavljam na motor i nikakvog baju ne izigravam vec radim ono sto radi veoma mnogo ljudi svuda u svetu.

 

Da li ti ovo lici na kineski racun (licno moj racun od predhodne kupovine)?

 

 

IMG_20180419_143826983.jpg

 

Da li ovo izgleda kao kineski disk

 

 

IMG_20180421_124712894.jpg

 

Jesu ovo lose gume

 

 

IMG_20180525_163901873_HDR.jpg

IMG_20180525_163843688_HDR.jpg

 

Isprovocirao si me jer si negde zakljucio da sam slepac koji kupuje kineske delove i kuka a ovo je sve uradjeno pred sezonu plus Gubelini zadnji amortizer i nov lanac i lancanici pa saberi molim te koliko je to para ulozeno u CBR600RR iz 2005 

 

U pravu si samo u jednom treba da odes iz ove teme jer te se ne tice a nacin na koji si se sad obratio je kod mene potpuno promenio sliku o tebi na zalost

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova

Au mile, sa kakvog ti Olimpa moralnosti delis ovde lekcije, doduše kao i inače, mora da si bezgrešan...

 

PS. Dovla, džabe se trudiš, zna mile bolje šta si ugradio, a i kakav si čovek... :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 2 minuta, dvlns je napisao:

Mile sada ai poprlicno bezobrazno izneo stav o svima nama kao da smo ne znam kakvi slepci i kukavci. Da li u HR moras da atestiras Brembo ili Accossato ili ne?

 

Nikakve kineske delove ne stavljam na motor i nikakvog baju ne izigravam vec radim ono sto radi veoma mnogo ljudi svuda u svetu.

 

Da li ti ovo lici na kineski racun (licno moj racun od predhodne kupovine)?

 

 

IMG_20180419_143826983.jpg

u principu to ne radimo ali smo svjesni da nismo u reguli i da bi mogli snositi posljedice, i sda da te pitam pa reci dali si u pravu. šta te koci da sa tom kocnicom i tvornickim atestom odeš do tehnickog i pitaš šta da radiš ukoliko ne znaš. reci ce ti ili skidaj ili atestiraj pa donesi potvrdu državnog tjela koje se time bavi da je tvornicki atest napravljen i da podlježe ispravnosti i standardima koji se traže od te kocnice, plati to sve i uradi i na teh. pregledu ( kod nas se tamo to radi ) upiši u saobracajnu i vozi. to napravi i za  auspuh i za amortizer i za sve drugo što si ugradio i potroši brdo novaca. tada ceš shvatiti da ti je fabricka postava motora savim dobra i predobra.

prvo ti je kit amortizera, drugo jeradijalna kocnica i s tom cjenom i nije neki pojam kvalitete jer moja nissinova je koštala 300+ eura a bilo je jako skupljih, i trece je nekakva kit opruga vilice i sve skupa je sa transportom 527. 

puno ljudi to radi, tocno, samo odrade i onaj drugi dio price da to legaliziraju ili se voze na rizik iskljucivanja iz prometa i placanja kazne. 

tko je tu bezobrazan ili licimjeran?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Pa ovako odgovoricu ti, ti si licemeran jer tvoja Nissin od 300+ eur sa moje strane nije dovedena u pitanje a ovo sto si video je zimska rasprodaja u Omnia Racing. Prvo su Bitubo opruge, drugo je Accossato kociona pumpa 19X20 trece su Bitubo ventili za prednju viljusku. 

 

Dodatno bdada ti je odgovorio nema atestiranja. Dodatno na dodatno napisao sam da bi po ovom zakonu ja trebao od uvoznika Honde da trazim pisanu saglasnost da su ovi delovi kompatibilni sa motorom a to su svi ovi proizvodjaci vec dobili i Bitubo, i Accossato i Galfer....

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

dvlns i ona zadnja guma ti je za izbaciti te iz prometa jer premašuje tvornicku dimenziju a sda vidi šta se svrbi pa država ne valja, ti bi morao jedno 10 atesta napraviti i platiti a to košta

pre 16 minuta, severian je napisao:

Au mile, sa kakvog ti Olimpa moralnosti delis ovde lekcije, doduše kao i inače, mora da si bezgrešan...

 

PS. Dovla, džabe se trudiš, zna mile bolje šta si ugradio, a i kakav si čovek... :)

severijan a da nisi ti ta moralna vertikala koja smije djeliti sudove?

 

pre 9 minuta, štampar je napisao:

И НИКАД нема проблема са  оригиналном кочницом,на БМВ-у нпр....:D

e moj Štampar tu si u pravu za BMW.ove samo ne u mom slucaju ako si na to ciljao, na mom bivšem BMW. kvar je bio u ABS druck modulatoru.

 

niste me iznenadili jer baš vas dvoje sam i ocekivao i samo da znate sada cu baš i ostati u temi osim ako severijan nešto ne poduzme sa svojih pozicija na forumu pa me skloni iz teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 27 minuta, štampar je napisao:

:stabre:

Па сад...зависи колко си спреман да попружиш:D

 

Пре много година је човек добио атест и регистровао ''пеглицу'' са ломбардинијевим дизел мотором од 450 кубика и 10 КС.

Сви смо знали да ТО НЕ МОЖЕ али смо погрешили,за неке људе је могло.

 

Исто би било и сада.

 

 

Ovde se necu sloziti sa tobom, u stvari za peglicu neznam jer nisam video ali sam prisustvovao atestiranju Nive sa Fiat 1.7D motorom i Uaz sa MB 200D motorom, radili su inzenjeri i sve je ispitano, izmereno, medjuploca ... voze se i dan danas.

Hocu reci da si ranije mogao imati i vezu ali ako nesto nije uradjeno kako valja potpis nisi mogao dobiti, msm na atest, druga stvar je bilo tako nesto registrovati ali si "preradio sutra" posle reg.

Problem danasnji je sto u ABS sede nadobudna ali nestrucna lica zaposlena sa zadatkom, ali zadatak nije bezbednost nego "visi politicki ciljevi" a tu trpe prvenstveno pametni, sposobni i savesni ljudi.

@mile fazer mesanje u ovu temu sa tvoje strane vidim kao prvoklasnu provokaciju, pratis je i verujem da si shvatio sa kojim problemima se mi ovde susrecemo, bar deo, za ostalo, kada KOD NAS uradis atest za nesto od gore navedenog mozes "stati" pred nas i reci da smo licemeri, aljkavi ... jer To i To moze i uradio SAM tako i tako.

Inace moj licni stav je da nataknem sve homologacije sa sve EU propisima na .... kao sto rekoh gore, Kinezi, Arapi svi iznuse jel da a sve homologovano do moga, i ta homologacija je visa politika kolonijalistickog zapada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova
pre 18 minuta, mile fazer je napisao:

severijan a da nisi ti ta moralna vertikala koja smije djeliti sudove?

 

Ja svakako nisam, to je bar prosto, al bogu mi, nijesi ni ti. A voliš... 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 26 minuta, bdada je napisao:

Ne pratis na casu, ovde NE MOZES atestirati!!!

sve se može atestirati samo plati, ali ako na teh.pregledu to ne priznaju onda skidaji stavljaj orginale. možda se sada trenutno ne može atestirati ali morati ce se moci u dogledno vrjeme baš zbog toga da, kako bi rekli stari, i vuk bude sit i ovce na broju. ipak je to novo kod vas i vlada opca zbunjenost na sve tri strane tj. kod vas kao krajnjih korisnika, kod st. za teh. preglede ali i kod pisaca zakona i pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tehnicki priznaje ali ABS ne dozvoljava!!! Jel kontas, agencija za bezbednost saobracaja, bog i batina kaze NE MOZE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova
pre 22 minuta, mile fazer je napisao:

niste me iznenadili jer baš vas dvoje sam i ocekivao i samo da znate sada cu baš i ostati u temi osim ako severijan nešto ne poduzme sa svojih pozicija na forumu pa me skloni iz teme

A koje su to moje pozicije na forumu, veće od tvojih? Sokole naš sveznajuci, a bez dlake na jeziku :D

, kako voles sebe da dozivljavas. 

 

Nego, aj krua ti, objasni nam još jedan krug šta može kod abs... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

A cudio sam se kada su neki u nekoj temi popili ban zbog Mileta. Javno se izvinjavam svima koji su prepoznali vrhunskog licemera a ja pokusavao da vidim drugacije.

 

Mene zabole uvo za zakone i propise kod vas pa cak i da diskutujem na vasem forumu ali kada bih to uradio sigurno ne bih sve nazvao kukavcima i solio im pamet za njihovu muku koja mene ne dotice

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 4 minuta, bdada je napisao:

Ovde se necu sloziti sa tobom, u stvari za peglicu neznam jer nisam video ali sam prisustvovao atestiranju Nive sa Fiat 1.7D motorom i Uaz sa MB 200D motorom, radili su inzenjeri i sve je ispitano, izmereno, medjuploca ... voze se i dan danas.

Hocu reci da si ranije mogao imati i vezu ali ako nesto nije uradjeno kako valja potpis nisi mogao dobiti, msm na atest, druga stvar je bilo tako nesto registrovati ali si "preradio sutra" posle reg.

Problem danasnji je sto u ABS sede nadobudna ali nestrucna lica zaposlena sa zadatkom, ali zadatak nije bezbednost nego "visi politicki ciljevi" a tu trpe prvenstveno pametni, sposobni i savesni ljudi.

@mile fazer mesanje u ovu temu sa tvoje strane vidim kao prvoklasnu provokaciju, pratis je i verujem da si shvatio sa kojim problemima se mi ovde susrecemo, bar deo, za ostalo, kada KOD NAS uradis atest za nesto od gore navedenog mozes "stati" pred nas i reci da smo licemeri, aljkavi ... jer To i To moze i uradio SAM tako i tako.

Inace moj licni stav je da nataknem sve homologacije sa sve EU propisima na .... kao sto rekoh gore, Kinezi, Arapi svi iznuse jel da a sve homologovano do moga, i ta homologacija je visa politika kolonijalistickog zapada.

shvatio sam i predobro i o tome i pricam i ponavljam jer smo prošli kroz to samo nam je država dala dvije godine prelaznog perioda da se dovedemo u red a vama to traže odmah i sad, naravno da nam je bilo lakše ali nemoj misliti da i kod nas nije bilo otpora prema traženom.

bilo je ali smo MORALI prihvatiti šta se traži od nas, koštalo je i mene to kroz skinute djelove koji sada came u garaži.

provokacija pa još i prvoklasna? šta bi ja stim i zbog kojeg cilja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ta vaša ABS je napučena mnogobrojnim “stručnjacima” raznoraznih profila i odgovarajućim političkim pedigreom..

Jerbo da nije ne bi radili ovakve nebuloze.... izmišljaju toplu vodu.

U CH možeš vanserijske dijelove koji imaju odgovarajuću dokumentaciju od uvoznika i ovjerenu od majstora koji je to sve ugradio na vozilo, na tehničkom legalizirati.

Bez atesta. A strogi su u 3pm...

Pogledaju papire, pogledaju te dijelove i stave svoj potpis na protokol. I toje to.

Ispušne sustave ne upisuju u prometne dozvole, ostalo da...

 

A tek u Njemačkoj na TÜV, ako planiraš neku preradu odeš lipo na razgovorom sa Gospinom u plavom mantilu i sve ti lipo objasni šta i kako.

Ali ima i tamo nesposobnih ili lijenih ljudi koji se ograđuju sa “ne može”.

 

Odeš kod drugog, trećeg i vidiš da može...

 

Postoji li tehnički u Holandiji??

 

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 18 minuta, bdada je napisao:

Tehnicki priznaje ali ABS ne dozvoljava!!! Jel kontas, agencija za bezbednost saobracaja, bog i batina kaze NE MOZE.

pa netko od vas je rekao tko tamo sjedi i tumaci pravila, imate BJB, MAS, klubove, AMSS, sa kime od njih ste konkretno kontaktirali da se problemi iskristaliziraju i rješe? 

pre 18 minuta, dvlns je napisao:

A cudio sam se kada su neki u nekoj temi popili ban zbog Mileta. Javno se izvinjavam svima koji su prepoznali vrhunskog licemera a ja pokusavao da vidim drugacije.

 

Mene zabole uvo za zakone i propise kod vas pa cak i da diskutujem na vasem forumu ali kada bih to uradio sigurno ne bih sve nazvao kukavcima i solio im pamet za njihovu muku koja mene ne dotice

naravno šta je tu cudno, ja odlucujem o tome koga i kada treba banovati, ne možeš vjerovati koliko me se vaša muka tice samo ostaceš uskracen objašnjenja jer ga ne zaslužuješ.

 

pre 27 minuta, severian je napisao:

A koje su to moje pozicije na forumu, veće od tvojih? Sokole naš sveznajuci, a bez dlake na jeziku :D

, kako voles sebe da dozivljavas. 

 

Nego, aj krua ti, objasni nam još jedan krug šta može kod abs... 

stanimire na tu temu ja mogu biti eventualno tek iza tebe, ako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 1 minut, dvlns je napisao:

A tacno me zabole medjunozje sto mi neces odvovoriti

tako to ide kad ispucaš ofucane adute i ne ostane ti ništa pametnije za reci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8121 postova

Nema šta, pro si, navikao na boks u 15 rundi, predamo se u 8-oj od iscrpljenosti :)

 

Kad oladis, pročitaj onaj prvi post od gore opet, pa sam sebi reci da li je ton primeren.. Ili čak ukusan. 

 

Aj laku noć! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Koji si ti adut izneo osim linkova sa aliexpress-a i price sta kukate i treba da vas drkaju.

 

Evo ti jos jednom sa moje strane ofucani adut. Ljudi pisu da su morali da skinu ovako nesto sa motora 

https://shop.touratech.com/stainless-steel-crash-bar-bmw-r1200gs-from-2013.html

 

A ovako to izgleda u DE cak nije ni dobar kao ovaj Touratech plus ima Akrapa

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=265674735&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

I found this offer at mobile.de:

BMW R 1200 GS Komfort & Dynamik2 / Akrapovic
First Registration: 05/2013
Mileage: 45,985 km
Fuel: Petrol
Power: 92 kW (125 Hp)

Price: €11,480

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 2 minuta, severian je napisao:

Nema šta, pro si, navikao na boks u 15 rundi, predamo se u 8-oj od iscrpljenosti :)

 

Kad oladis, pročitaj onaj post od gore opet, pa sam sebi reci da li je ton primeren.. Ili čak ukusan. 

 

Aj laku noć! 

a šta je sa onim međunožjem . da nisu na snazi dvostruki kriteriji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja