Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stari dobro proveren recept.

Tehnickim su zapretili kaznama od 500000 din. zatvaranjem za tacku i zarez, dva zatvaranje povlace nemogucnost otvaranja linije u tom objektu a kontroloru bavljenje tim poslom, ZAUVEK!

Onda kao "olabave kajase" i spasavaju narod od "ludaka" sa tehnickog ali ostave sitnicu kao sto je kuka a 90% kuka na vozilima je uredno homologovano ali moraju na ispitivanje jer nemaju znak fabrike (ima ih mozda 10%).

Tu dolazimo do jednog uslova za ispitivanje, cuvena saglasnost proizvodjaca 6000-12000.

Slucajno, pa bas i ne, uvoznici novih vozila su trazili podizanje na euro 4 normu kao minimum jer je velika razlika cene vozila polovno/novo i ugrozava im "biznis".

Sa euro4 ta razlika bi se smanjila a samim tim povecala mogucnost prodaje novih vozila (naravno dodatnim zaduzivanjem kupca, kupovna moc gradjana nikog ne zanima, imate banke).

ABS to resava "saglasnoscu", uvoznici uzimaju skoro 100€ po vozilu (polovnom,sa kojim nemaju veze) a ABS kintu kroz "atestiranja" i svi zadovoljni i bezbedni, osim nas naravno.

Nebi me cudilo da, ukoliko uvide broj motocikala sa kres barovima npr uvedu samo saglasnost proizvodjaca, mozda i bez ispitivanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd

Vase vozilo ne moze da prodje tehnicki, ne rade Vam prskalice na farovima. - Prskalice?! Gde se to pali? (Renault Scenic 2004) - Ne znam, zakacio sam ga na komp koji kaze da ne rade. Zemlja Austrija. 

 

Vase vozilo ne moze da prodje tehnicki, ne rade Vam dve sijalice. - Koje sijalice? Rade sve... - U vratima... Isti auto, ista zemlja.

 

Jeste, kako oni mogu, a mi ne mozemo...

 

Vlasnik tog auta primi od poslodavca zakonom garantovanu 13. i 14. platu. 13. je za godisnji, letovanje, a 14. za bozicne praznike. A kod nas kako bese? Na to ga poslodavac jos i dodatno stimulise kovertom, ali to je druga prica...

 

Cekamo ludaka da zapali servis...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
16 hours ago, bdada said:

90% kuka na vozilima je uredno homologovano ali moraju na ispitivanje jer nemaju znak fabrike (ima ih mozda 10%).

A ako kuka ima znak fabrike (opel, vw...), ne treba izjava proizvođača?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

@muljaz

Znam da ti nije pravo, ali stavi se u njegovu poziciju, on to mora da slika, ako to kontrolor bude gledao reći će šta je ovo, a on onda mora da mu dokazuje da je u pitanju bila samo površinska korozija. Kakve su šanse da mu on to dokaže? Tebi je to pola sata posla, da rješiš to pitanje za stalno, za taj i za svaki sledeći pregled, a njemu može napraviti veliki problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 57 minuta, mradomir je napisao:

A ako kuka ima znak fabrike (opel, vw...), ne treba izjava proizvođača?

Ne treba nista, uredno prolazis teh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3627 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ali kontrolor nema potrebe da dolazi kod njega i da radi nasumicne provere. Policajac mene zaustavi na ulici, primeti da nesto vizuelno nije ok... u daljem procesu ce da utvrde da li me neko pustio, a nije trebalo ili to moze da prodje...
To sto oni rade to je cisto preterivanje. Taj putar ima pozadi sanduk koji je na hiljade mesta nekim teretom ostecen i tu sad ima korozije, znaci morao bih celog da ga farbam ako njih pitam. Nigde nije truo osim na jednom mestu

Sto neko gore kaze, ne bave se sustinom. Da on ne bi bio kaznjen prolazi krpljenje i maskiranje koje veze sa mozgom nema. A isto kao sto vozacima smeta nesto u vezi propisa, pa imaju pravo da se bune, tako imaju pravo i vlasnici tehnickih pregleda da se bune.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, štampar je napisao:

:staa2:

Ево идеје за одличан посао

 

''Услужно гравирам ознаке на кукама,цена ситница''

 

:jee::jee::jee:

 

 

Na malim alu plocicama, stane u dzep, kovertu ... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, mradomir je napisao:

I ako mi kuka nije ranije bila upisana u saobraćajnu?

Da, ni sada se ne upisuje, trebalo bi kasnije, videcemo kako ce se to resiti ali ako imas znak nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Seljacine sad preterase, bolje da je skinuo tu lamperiju sa Calibre pa "poletvao" balkonsku ogradu, kada vec spominje decu.

Pravno, ako nista mogao bi da odgovara za unistavanje reg. tablice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Čin, način i sve ostalo ne zavređuju nikakav komentar.

Ali

Ima jedna dobra stvar u vezi ovog klipa :). Na kraju klipa, Youtube mi je ponudio da pogledam sledeći klip. Jedna zanimljiva gospođica na putu oko sveta motorom.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Kada pogledas ove sad likove koji na YT kace snimke svoje "borbe za pravdu" potpuno ti je jasno da treba jos ostrije tehnicke preglede uvesti. Ovaj indijanac sa nadimkom Sumaher koji je sam sebi dao i izrazito "sportskim" automobilima Bravo i Calibra i prastarim R-om u dvoristu jeste lik koji ce izazvati saobracajnu nesrecu. To je profil koji u okolnih 5 sela sece krivine, "leti" po putu i ne ustupa nikome prvenstvo jer je on Sumaher

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Da, ni sada se ne upisuje, trebalo bi kasnije, videcemo kako ce se to resiti ali ako imas znak nema problema.

Kako se ne upisije meni proveravali jel uvezane sa kukom i kad ima papir agencije da je bila kuka na vozilu oni to upisali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Kada pogledas ove sad likove koji na YT kace snimke svoje "borbe za pravdu" potpuno ti je jasno da treba jos ostrije tehnicke preglede uvesti. Ovaj indijanac sa nadimkom Sumaher koji je sam sebi dao i izrazito "sportskim" automobilima Bravo i Calibra i prastarim R-om u dvoristu jeste lik koji ce izazvati saobracajnu nesrecu. To je profil koji u okolnih 5 sela sece krivine, "leti" po putu i ne ustupa nikome prvenstvo jer je on Sumaher
Jbg meni smesno jer znam licno lika, i dobro znam kakva je dileja, na taj r redovno vozi njegovog sina koji ima velike predispozicije da nasledi svog oca, za neku godinu. Doticno vozilo je bilo u skroz neispravnom stanju, a ova kalibra zuta je dosta nabudzena jer on voli da se istice u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto mi nema zvuka na klipovima preko foruma. Pojacam do maks i ništa se ne čuje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, ivica744 said:

@Jupiter,pogledaj Sumaherov klip pa mi reci gde bi otisle 13.i 14. plata
a)na malterisanje kuce
b)treci auto
c)drugi motor
:):):)

Ma ne mogu... :) Inace sve sto sam naveo u prethodnom postu jeste tacno. Kao sto je tacno i da sam se do granice sa Srbijom dovezao autoputem, da bih nakon toga do Beograda doskakutao, takodje autoputem. I jos jedna stvar iz domena saobracaja, u Becu sam gorivo placao 1.3 eura, sto mu dodje ista cena kao kod nas...

 

Hocu da kazem da ovde na vlasti imamo go*na*e zamotane u ukrasni papir... I da, ne vole svoju zemlju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja