Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Problem je što u ovoj ovakvoj srbiji država je posebna institucija koja parazitira na narodu a ništa ne ulaže da joj domaćin ojača jer bi je mozda oterao. Odavno ja govorim da je ovde država organizacija za borbu protiv naroda i ne verujem da se iko živ seća da je država bilo šta učinila za svoje gradjane.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
6 hours ago, misa-pei said:

Već dugo se pitam- čija je dužnost da građane štiti od države?

Razmisljao i ja o tome pa kao jel ombudsman, jel Strazbur, jel ovaj onaj i dodjem do zakljucka da je u sustini moja maksimum jednom u cetiri godine sa olovkom u ruci a moze i kao Grci svaki put kad nesto ne valja njih je od 500.000 do 1.000.000 na Sintagmi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Fabricki plin ima i fabricke papire, bilo da ga sada uvozis ili si ga tako kupio u Emil Freyu ti svakako moras imati COC u kome pise koje gorivo koristi tvoje vozilo i u tom slucaju nemas problem sa tehnickim. 
Uostalom to ti vec pise u saobracajnoj. 
 
 
Ne znam koja su dokumenta. Samo sam čuo da je fabrički plin nemoguće atestirati jer su uglavnom uvoženi bez papira ili bez adekvatne dokumentacije.
Zato pitam: uvezeno na divlje i ne piše ništa u saobraćajnoj, ali je fabrika to lepo ugradila i rezervoar nije u gepeku, instalacija uredna fabrička. Šta se vidi na tehničkom pa identifikuju da pored benzina troši još neko gorivo?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Znam za ladu nivu sa fabrickim plinom, ne moze da se registruje jer je auspuh sa strane (tu su ga metnuli zbog plina)...

 

A ombudsman... Kad ste zadnji put culi nesto o njemu (i o zastitniku gradjana)??

Strazbur moze da prodje, al traje dugooo, dok prodjes sve ove nase visestepene sudove....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Ma zato i kazem postoje izbori ali jebe nas sto je ili toplotaj dan ili hladno ili pada kisa ili pada sneg ili ima utakmica ili ili...

 

Protesti za cenu goriva su najbolji pokazatelj istrajnosti ovog naroda. Cim su nam spustili cenu za 20% protesti su prestali :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ajd kad ste zabrazdili u politiku da i ja bacim jednu.

 

Turci su ođe bili 500 godina i bili bi bar još 500 i pored svih nameta koje su izmislili, da nije Austrougarska krenula na jug.

Narod ovakav kakav je nikada ih ne bi skinuo, šačica koja bi i život dala da nešto promjeni bila bi smaknuta od strane svojih najbližih.

I kad su otišli Turci, došli su Austrougari, što nije bilo neko poboljšanje i tako je bilo svaki put.

 

Umjesto da gledate kako će vam život propasti u mjenjanju sistema kojem je cilj da ne postignete ništa, po meni bi bolje bilo da završite šta vam treba od sistema i da produžite dalje, bez da vam prvo djete ima taman ten ili da morate prestati da jedete slaninu, a da vam ostane glava na ramenima. Živite svoj život a ne da vam država bude u glavi u svakom vašem slobodnom trenutku i upravlja svakom vašom mišlju, jer tada vas ima pod kontrolom, koliko god se vi koprcali

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@arnyman mogu da se slozim sa tobom delimicno i trudim se da licno primenjujem takav stav ali ne mozes biti imun na stvari koje te prakticno retroaktivno dovode u polozaj da gubis novac. Osim sto nam se ne retko porezi i neke druge stvari uvedu par godina u nazad zamisli situaciju da si pre mesec dana kupio auto koji je po svim propisima tada bio ispravan i nisi stigao da registrujes i sada je neispravan ne znam zbog koje gluposti. Jbg nije lako na svojoj kozi osecati nepravdu ako si sve posteno platio i rukovodio se u tom momentu vazecim propisima. Nisu to samo pare u pitanju to je osecaj nemoci a licno mislim da je to najgori osecaj koje jedno ljudsko bice moze da dozivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

da se ja pitam, pre bilo kakve price ili kukanja o stanju u srbiji,ako zelis da ucestvujes u diskusiji, da mora se pokaze dokaz da li si glasao ili ne (naravno ne za koga, to je privatna stvar).pun mi kufer drugara kojima je tesko u zivotu, ali tog dana kad jedino imaju mogucnosti da nesto izmene - prezauzeti su,ne mogi, nece, njih to ne zanima...a ti su najglasniji kako je lose, kako su ovi ovakvi, prethodni onakvi..a nabili 30+ godina u dupe, i imaju NULA izlazaka na glasanje..

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
3 hours ago, dvlns said:

Protesti za cenu goriva su najbolji pokazatelj istrajnosti ovog naroda. Cim su nam spustili cenu za 20% protesti su prestali :P

Cenu cega?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Bio sam ironican sto je smajli trebao da docara.

I ja sam hteo da pitam...možda ne živimo u istoj državi ali sad je jasnije.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Aman ljudi koja istrajnost pocinje SP u fudbalu koga boli za proteste, cene, za sve kada mozemo da kometarisemo da li neki fudbaler vredi 100 miliona ili ne vredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Zastave 128  2000-2003g  koje  fabrički imaju  plastične rubove iznad točkova ,  ne mogu da prođu tehnički pregled  jer dodatna oprema po Novim pravilima" nije standarizovana.    

 

Mislim da bi ovo moglo u viceve.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
Pre 3 sati, dvlns je napisao:

@arnyman mogu da se slozim sa tobom delimicno i trudim se da licno primenjujem takav stav ali ne mozes biti imun na stvari koje te prakticno retroaktivno dovode u polozaj da gubis novac. Osim sto nam se ne retko porezi i neke druge stvari uvedu par godina u nazad zamisli situaciju da si pre mesec dana kupio auto koji je po svim propisima tada bio ispravan i nisi stigao da registrujes i sada je neispravan ne znam zbog koje gluposti. Jbg nije lako na svojoj kozi osecati nepravdu ako si sve posteno platio i rukovodio se u tom momentu vazecim propisima. Nisu to samo pare u pitanju to je osecaj nemoci a licno mislim da je to najgori osecaj koje jedno ljudsko bice moze da dozivi.

Prošao sve isto, bacio na otpad auto koje ima tek sređene kočnice i svjetlosnu signalizaciju, jer nedostaju lajsne kojih nigdje nema, čekao dvije godine da mi država vrati državljanstvo da ne budem ilegalac u sopstvenoj kući itd. Što prije prestaneš da brineš o stvarima koje ne možeš da promjeniš i počneš  da razmišljaš kako da se dokopaš toga što ti treba, bez javne egzekucije čitavog državnog aparata, to će ti biti bolje, a vlast ko jebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Pre neki dan odem sa drugarom da pogledamo twinga....za 6ooE.Ističe registracija,za par meseci.Twingo-ko twingo,otišao nosač motora,sajle podizača prednjih sedišta,nema naslone za glavu na zadnjoj klupi,ćelave zimske gume i par rupa prečnika petodinarke negde između prednjeg krila i fara.'Oće biti-nećebiti,jedan u klin drugi u ploču.Prekinem mučnu diskusiju predlogom da pristajemo na cenu+plaćamo registraciju,a na sledeću registraciju ga drugar prenosi na sebe....tuc-muc i tuc-muc....

Matori,(kažem mu)hajde da se vratimo i još jednom pogledamo yuga sa žojkinim motorom,takođe za 6ooE.Bi kao što je i rečeno+tehnički smo prošli -ladna voda.

Naravoučenije ove priče će shvatiti,trebalo bi,svi....Osim onih koji neće sebi to da priznaju.

Što ono reče Voja Brajović u Buretu Baruta''Nemoj da se kurčiš'' ili sentenca iz serije Metla bez drške ''Menjaj sve 'il menjaj sebe''.

Nisi sposoban da održavaš astru H,kupiš sin moj puntarelicu i prst u uho.

Većina nas je naučila na princip ''ispod žita'' i sve je to ok dok nam je puna guzica,svi bi da uzimamo a tanki smo darodavci.

Ili što je poenta,pre ću da kupim alu felne nego da popravim zube...

Ne može...ne može tako da se živi.Daleko od toga da imamo prave ljude na vlasti,ali brate,iskreno,nismo ni mi pravi.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 2.8.2018. at 13:51, sashac je napisao:

 

  Slažem se sa kolegom, evo ovaj klip je očigledan primer za to. Čovek otišao na selo da tamo živi, kupio za male pare ovaj Krajsler Neon od 2000 kubika, pa sad kuka da mu je skupa registracija i onda se tu kao zahvaljuje Srbiji što mora da zapali auto i eto mora da ide u inostranstvo zbog toga. Pa sa takvim stavom će loše da prođe u inostranstvu, tamo bi ga zbog ovakve stvari prvo poslali kod psihijatra na posmatranje da utvrde dal je normalan, a posle bi dobio debelu kaznu - možda i robiju. Evo, ima ovde kolega koji žive u inostranstvu, pa nek kažu kako bi se ovaj proveo da je ovako zapalio auto u nemačkoj il švajcarskoj. 

  Lepo kaže stara izreka " noge opružam kolko mi je jorgan dugačak " , a ovaj lik očigledno nije imao jorgan koji može da pokrije registraciju Krajslera od 2000 ccm. Al verovatno je bilo lepo kurčiti se pred društvom u takvom autu ( ono varijanta - ja sam uspešan seljak, živim od njive i vozim ovakav auto ) .

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Oterali putara da registrujemo i kaze cika “Naprslo ti stop svetlo, truli ti rubovi. Sredi to pa dodji”

Pitam ga kako misli truli kad je povrsinska korozija “Zafarbaj to malo, ne zajebavaj” 

Uzmem ja onu lisnatu smirglu na brusilicu i samo ovlas predjem preko onoga

BCA67C41-6B51-46D7-91EB-FEFDC6BCE31C.thumb.jpeg.cad3e4a059133d38ee79981e2772f42b.jpeg

E sad neka neko meni kaze gde je to trulo i ko je dao za pravo nekom saobracajnom tehnicaru koji se ocito ne razume, da odlucuje o tome da li ja mogu da prodjem tehnicki

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, muljaz je napisao:

Oterali putara da registrujemo i kaze cika “Naprslo ti stop svetlo, truli ti rubovi. Sredi to pa dodji”

Pitam ga kako misli truli kad je povrsinska korozija “Zafarbaj to malo, ne zajebavaj” 

Uzmem ja onu lisnatu smirglu na brusilicu i samo ovlas predjem preko onoga

BCA67C41-6B51-46D7-91EB-FEFDC6BCE31C.thumb.jpeg.cad3e4a059133d38ee79981e2772f42b.jpeg

E sad neka neko meni kaze gde je to trulo i ko je dao za pravo nekom saobracajnom tehnicaru koji se ocito ne razume, da odlucuje o tome da li ja mogu da prodjem tehnicki

Sada na ovo samo uzmeš beli sprej (oko 300 kinti u farbari), prešpricaš i gotovo... Jeftinije i jednostavnije nego se raspravljati sa njima na tehničkom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jeste kad ja ne bih bio veciti buntovnik. Uradio sam ja to i kad sam zavrsio tehnicki pokazao im jedno 5-6 stvari koje oni nisu videli, a mnogo su gore nego to sto jesu videl, ali jbg. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@muljaz upravo u tome jeste sustina, pokidali se mnogi da objasne kako ce ovim potezm putevi biti bezbedniji a ono djoka. Oni vide povrsinske stvari a realno potencijalni opasniji nedostatak nece primetiti. Ulubljeno pa cak i trulo krilo nikako ne utice na bezbednost ali varenu sasiju u domacoj izvedbi nece primetiti

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 32 minuta, dvlns je napisao:

@muljaz upravo u tome jeste sustina, pokidali se mnogi da objasne kako ce ovim potezm putevi biti bezbedniji a ono djoka. Oni vide povrsinske stvari a realno potencijalni opasniji nedostatak nece primetiti. Ulubljeno pa cak i trulo krilo nikako ne utice na bezbednost ali varenu sasiju u domacoj izvedbi nece primetiti

Kod nas se u svemu postuje forma a ne sustina

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ne znam sta je problem da se povrsinska rdja sredi?Jer ta povrsinska rdja kasnije prelazi u dubinsku.Naravno rupa na krilu ne utice na ispravnost vozila ali je ruzno :grr: Za te lajsne su vec preterali ali ja licno volim da mi je motor estetski sredjen (koga ja lazem kad se i kod mene oljustio lak :neznam:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja