Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
12 minutes ago, Jupiter said:

Kod njih plate ispod 90 hiljada nema...

pa njihov zadatak za tolike plate je da pune budzet i mute vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

A zamena agregata. Iako imamo npr COC proizvodjaca, uvoznika i dalje mrse q i traze da se proizvodjac izjasni jasnije o agregatu...Tipa ne da je ugradjen odgovarajuci agregat , nego da taj i taj je isti kao i prethodni... mislim....aj po Vuku i ako moze na cirilici.. broj je broj, slovo je slovoa , Ako proizvodjac potpise da je to to , da pisanu izjavu, dokument, njima opet nije jasno...

Kao da pekari donose zakon i uredbe, a ne inzenjerski obrazovan kadar....strasno..

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Čisto onako, usput - meni prekjuče skinuli tablice zbog folija na zadnjim staklima (stavio neki prethodni vlasnik). Potreban je atest i za njih, što naravno nisam znao, inače bi folilje davno nestale...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja sam glupo&naivno mislio da ce i logika biti u upotrebi prilikom kreiranja zakona, jer realno, folije na zadnjim staklima nemaju veze ni sa com, I ni na koji nacin me uticu ni na kakve karakteristike vozila. S obzirom da je ista ekipa pisala I prethodni zakon u kojem su folije na zadnjim staklima bile izuzete, nekako mi bilo logicno da ce biti opet isto. Nazalost, potcenio sam ih.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Nema veze, ako budeš bio dobar i platio kaznu u roku od 8dana, oni će ti oprostiti što su te tukli i što si im trošio vreme. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 8/4/2018 at 12:32 AM, stari roker said:

Registrovao Bengulu...

Juce sam skinuo nosace i kofere,a vetrobran sam ostavio da ga skinem na samom tehnickom za slikanje. Na pleksiju mi je nalepnica,a i skida se sa dva srafa. Kad sam stigao tamo,kaze mi covek da ne moram skidati. Moze i tako. Nisam morao skidati ni kofere. Islikali ga,popisali brojeve rama i motora,dimenzije guma,kilometrazu. Naterao na valjke,pregledao svetla i zmigavce.... Sacekali da prodje 15 mknura i dovidjenja Lolo...

Registrovan! 

Leto moze da pocne!

20180803_133457.jpg

Svetla da li samo rade ili i snop itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 39 minuta, hard_rock je napisao:

Svetla da li samo rade ili i snop itd?

Prvo nazad . Upali poziciju,zmigavac - levi,desni, stop. Prednji zmigavci, kratko,dugo. Nista snop,nista podesavanja...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Gepek i koferi ne moraju da se skidaju sa motora, čovek je lepo objasnio

  " 

Arsov je objasnio i kako se, na tehničkom pregledu, tretiraju prepravke na vozilima.

- Ugradnja montažno-demontažnih uređaja na vozilima, koji služe za prevoz prtljaga, ne smatra se prepravkom vozila - objasnio je Arsov.

On je istakao da se prepravkom vozila, koja mora biti ispitana, smatra promena vrste vozila, naknadna ugradnja motora drugog tipa, uređaja za spajanje vučnog i priključnog vozila. " 

 

   http://www.alo.rs/vesti/drustvo/nacelnik-mup-a-razresio-dileme-evo-kako-mozete-da-prodete-tehnicki/179360/vest

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Na foliju prve dvije godine zaboravi, onda će dok se malo opuste da skontaju da može na svim staklima, sem prednjih bočnih i šoferšajbe. Ima i u kom procentu zatamnjenosti smiju da budu. Al moraš sačekat malo dok se ispraksiraju šta smije šta ne smije. Ođe je isto bilo, nisi mogao proći ako auto nije kao novo, sada već ima smisla to za šta prigovaraju.

 

Ja smatram da je bolje ovako, samo da malo smanje doživljaj, kakve su se tranje vozile, krajnje je vrjeme bilo da se to rješava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Po onome sto sam gledao na emisiji SAT nema nekih novina samo sto se moraju striktno primenjivati "propisi" ali tu je izgleda najveci problem izdrkavanje-ili verovatno strah odnosno slobodna procena onog koji kontrolise vozilo.Kakva su sve vozila do sada prolazila tehnicki to je sacuvaj boze!Moj motor nisu ni gledali na tehnickom jer sam im rekao da se zurim i ljudi su mi izasli u susret.Takodje sam cuo da se tehnicki za prikolice za traktore vrsio negde u Trsteniku bez da vozite prikolicu nego samo posaljete papire.I to realno mora da se spreci jer taj koji vozi prikolicu koja nema kocnice je kamikaza!Ono sto je bitno da auto nije istruleo a vec povrsinska rdja je izdrkavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Izdrkavanje "krece od gore" pa kada ti iz MUP-a kazu i to vise puta " na terenu cemo zatvarati tahnicke za tacku i zarez" onda ti nadji granicu izmedju izdrkavanja i posla.

Prvo se najebu mame onda se ti isti oglase u novinama kao spasioci.

Vec provereni recept spasioca iz snezne oluje, i opet glupavi narod poveruje da se na teh. izdrkavaju.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa dobro vidim da su dosta njih napisali izdrkavanje ali ja ipak mislim da ljudi ne zele da rizikuju posao a tehnicki licencu.Kao do sada su bili dobri a odjednom su dobili moc slobodne procene ;).Sigurno ce oni to malo ublaziti ali to sa istrulelim autom i neispravnom rucnom ili kocnicama mislim da to svako normalan smatra da mora biti ispravno.Takodje gume takozvane celestonke toga imate koliko hocete.Naravno da to sve kosta ali jbg kad bi manje pili ili pusili i kada izracunate koliko para dajete za to imali bi sve ispravno na autu-motoru-traktoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Koliko se secam kada sam polagao vozacki bilo je parkirna i pomocna kocnica.Rucna se naziva u narodu kao i jos mnogo reci za koje smo sami izmislili ili pokupili iz nemackog-bugarskog-turskog i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 8/3/2018 at 1:11 PM, bdada said:

Hvala Seve!

Kada smo vec kod toga pitah i za motocikle, kres bar, nosac kofera sve dole, tretira se kao i kuka, bez fabrickog znaka a izlazi iz gabarita vozila-nista.

Posle je Blic pisao da montažno-demontažni uređaji za prevoz prtljaga nisu prepravka ???

Kofer na motoru je isto kao i prtljag na krovu auta, a ne kao kuka.

Niko normalan ne ide sa nosačem skija ili koferom na krovu na tehnički,

ali ga zbog toga, valjda, ne vraćaju ...

 

Dalje, onaj dokument koji si fotografisao: fabrička kuka ne mora da se atestira,

ali fabrički plin mora da se atestira ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 12 minuta, X8 Vračar je napisao:

fabrička kuka ne mora da se atestira,

ali fabrički plin mora da se atestira ???

Da. :neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da li je moguće da vozilo ima fabrički ugrađen plin ili CNG na takav način

da ga nije moguće identifikovati prilikom tehničkog pregleda ?

(npr. CNG na Mečki)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Fabricki plin ima i fabricke papire, bilo da ga sada uvozis ili si ga tako kupio u Emil Freyu ti svakako moras imati COC u kome pise koje gorivo koristi tvoje vozilo i u tom slucaju nemas problem sa tehnickim. 

Uostalom to ti vec pise u saobracajnoj. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Da se ne lazemo, svo ovo sranje je da bi se izvukle pare.

Kakva crna EU i njeni propisi.Treba izvuci pare od debilnog naroda da bi debili na vlasti ziveli kako vec zive.

Zdrav razum nalaze da se samo pokaze procenat u kom su saobracajne nesrece izazvane neispravnim vozilima a koliko prebrzom voznjom, alokoholom, nepaznjom, voznjom pod uticajem droge ( ovo se jos uvek ne proverava na licu mesta)...

Relano drzava nam pliva u govnima i treba pare izvlaciti narodu kako se zna i ume.

 

Na silovanje macehe zvane drzava kada registrujem motor sam vec navikao pa kada izvade falus od pola metra i maste ga da mi ga uteraju ja se nekako mislima izmestim u krivine,proplanke, livade kojima cu voziti isti motor.

Neki oblik meditacije i duhovno napustanje tela dok je isto pod najgorim mukama.

Srce ubrzano kuca, pritisak skace, drhtavica, potisnuta agresija dok oznojanim prstima dajem devojcici za pultom svezanj novcanica koji je jednak prosecnoj plati u ovoj bedi od drzave.Za to vreme dusa vozi motor i luta po putevima.

Treba malo vezbe ali se isplati.Sacuva se i to malo razuma i izbegne pojavljivanje inicijala u crnoj hronici.

 

Ono sto me opasno nervira je to sto mi za usrani auto star 17 godina svake godine poskupljuje registracija.Vlasnik sam sokocala vec pet godina i svake godine skuplje.

Onu gorepomenutu jadnicu pitam svaki put kako je moguce da je registracija skuplja svake godine za auto koji je opet svake jebene godine stariji.Odgovor je: poskupeo porez, poskupelo osiguranje, podigli takse i tako svake godine.

Sada je jebeni tehnicki poskupeo za cele 2000 din.

Pa majku vam 2000 puta!

 

I nemoj da je nekome palo na pamet da mi kaze kako je auto od 17 godina nesiguran.U savrsenom je stanju, vozim dvoje dece u njemu i svaki deo savrseno funkcionise jer se redovno servisira ne zbog drzave nego zbog mene i moje dece.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja