Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Šta se dešava u situaciji, nedaj bože, nesreće. Motor natovaren koferima, kreš bar, tank torba, aftermarket auspuh, teflonska creva, itd. - tehnički neispravan na kvadrat. Da li to utiče na naplatu osiguranja ili odgovornost za nesreću. Kontam da bi situacija lako mogla da se okrene na našu štetu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Neki cekamo da padnu cene motorima koji ne prolaze tehnicki :P

 

Zezam se ali ovakve gluposti znace da Rizoma i ostale meni "omiljene" rucice, posude za ulje i ostala "oprema" prakticno onemogucuju da motor prodje tehnicki jer je izmenjen "kocioni sistem" bez saglasnosti proizvodjaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Registrovao Bengulu...

Juce sam skinuo nosace i kofere,a vetrobran sam ostavio da ga skinem na samom tehnickom za slikanje. Na pleksiju mi je nalepnica,a i skida se sa dva srafa. Kad sam stigao tamo,kaze mi covek da ne moram skidati. Moze i tako. Nisam morao skidati ni kofere. Islikali ga,popisali brojeve rama i motora,dimenzije guma,kilometrazu. Naterao na valjke,pregledao svetla i zmigavce.... Sacekali da prodje 15 mknura i dovidjenja Lolo...

Registrovan! 

Leto moze da pocne!

20180803_133457.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Posto se dosta pisalo red je da stavimo tacku na kuku.

Uz izvinjenje drs-u i ostalima, kada bude nesto "crno na belo" sto se tice motocikala i opreme javljam.

IMG_20180804_101852.thumb.jpg.1c4b1203505664aae0028a8cd8911e25.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Smarate sa ovim kukama, otvorite posebnu temu za automobile. Ovde mozemo na miru da diskutujemo o motorima. :pisac:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Lose se to vidi.  Moras bolje uslikati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Boba1990 je napisao:

Smarate sa ovim kukama, otvorite posebnu temu za automobile. Ovde mozemo na miru da diskutujemo o motorima. :pisac:

Mozda tebe smara ali npr kolege koje voze stazu itekako zanima kuka, sama tema nosi naziv "nova pravila teh..." ni u nazivu ni u tagu nije naznaceno da je iskljucivo o motociklima.

Ili bi bilo postenije reci "postoje nova pravila i izmene na teh. koje, saznacete kada dodjete, vidimo se "

Fokusiran pogled iskljucivo na sopstveni problem u datom trenutku nas je doveo ovde gde jesmo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

U pravu si. Nisam mislio u tom pravcu. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li je neko upoznat sa propisima o motociklu i vuči prikolice ( kamp ili neke druge ) ? Prikolica, kuka - kakvi su propisi , mislim na ovako nešto :

 

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Motocikli su "hendikepirani" sto se tice ogromne vecine propisa i legalizacije dodataka/prerada, npr uradjaj za pogon na TNG je nemoguce atestirati jer ne postoji u zakonu a ako povucemo paralelu sa kukom na autu msm da je sve jasno.

Ako uzmemo da bi postojao izuzetno mali broj prerada zasto bi se neko zauzimao da se to spomene u zakonu, postoje stvari koje pune budzet lepim ciframa, ko da se zeza za sicu.

A bezbednost, prilagodi se uslovima saobracaja ili ti "sedi disi ni za disi nisi".

Mi tu imamo kao nekog Jevtica koji samo palamudi o opremi , niko od nas nezna da je jakna sa air-bag najbezbednija jelte ali se dovijamo kojekakvim ledarama i licimo na pokretne jelke ali ce nam i to biti uskraceno.

Ja ne vidim da ce se skoro poraditi na bezbednosti i pomoci motociklistima u istoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 22 sati, severian je napisao:

Desiće se ono što sam već nekoliko puta ponovio (tačnije već se dešava)... Privilegovani tehnički pregledi neće imati nikakvih problema sa mogućim inspekcijama dok god makar slikaju vozilo i odstoje pored njega pola sata. Njima neće doći nikakav inspektor da im piše prijavu zbog nosača kofera na motoru, kuke, matirane farbe na haubi, ili čega god drugog o čemu se danima unazad priča... Oni će imati klijente i normalno će poslovati. Ovi drugi će polako od pritiska početi da pucaju - ili će ih zatvarati inspekcije ili će polako ostajati bez klijenata...

Greška u kopiranju- citiranju, ima par postova gore.

Budući da pratim šta se dešava i samo se nerviram a ništa tu ja ne mogu, ajmo na konkretno i praktično, makar meni tako izgleda.

Objavljujte po gradovima “ privilegovane” al ne mora to da su, agencije i tehničke koji su OK za registraciju. Oni gde se ne moraju skidaju kuke, kreš barovi, viziri, koferi itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

To bi bilo lepo da znamo, ali moze  biti"mac sa dve ostrice"  . Razni ljudi imaju pristup forumu,pa ako "oni" vide spisak moze biti problema...:ups:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Milos je u pravu, kada bi bio neko ko se zaista zalaze za motocikliste (mislim na one sto uzmu kintu iz budzeta na ime dvotockasa) da se napravi kompromis sa zakonodavcem/ima.

Na primer da se uvede ispitivanje naknadno ugradjenih sklopova tipa kres bar, nosaci kofera, dodatna svetla (jacina i usmerenost) i sl. uz naknadu od recimo 5000,00 din. i svima lepo , mi prolazimo teh. oni.kintu u dzep .

Seba, Boban, Ivan nastavljaju da rade mi kupujemo ...

U protivnom imacemo te iste dodatke po mnooogo vecim cenama a istog kvaliteta.

Auspuhe nisam nabrojao jer bi realno bio problem odlazak preko granice a za ostalo niko nista ne pita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 43 minuta, milos-v je napisao:

To bi bilo lepo da znamo, ali moze  biti"mac sa dve ostrice"  . Razni ljudi imaju pristup forumu,pa ako "oni" vide spisak moze biti problema...:ups:

Onda može suprotni spisak. Gde ne ići jer su idijoti :)

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

poslao sam pitanje MAS-u, dvatocka i Vladimiru Jevticu da li mogu da se malo pozabave istrazivackim novinarstvom..od svo troje dobih odgovor da ce se baviti pitanjima koje me (nas) muce, i probati da saznaju sta i kako....moja pitanja su bila sta ce da bude sa vec registrovanim preradama, sta ce da bude sa buducim preradama, sto skidamo crash barove i nosace, i sta ce biti kad nas zaustave sa namontiranim delovina nazad na motor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 23 minuta, zlig0r je napisao:

poslao sam pitanje MAS-u, dvatocka i Vladimiru Jevticu da li mogu da se malo pozabave istrazivackim novinarstvom..od svo troje dobih odgovor da ce se baviti pitanjima koje me (nas) muce...a to je sta ce da bude sa vec registrovanim preradama, sta ce da bude sa budicim preradama, sto skidamo crash barove i nosace, i sta ce biti kad nas zaustave sa namontiranim delovina nazad na motor...

Sredice oni to kao i za registraciju na manje od godinu dana sto su nam sredili ??

Bitno je da su se snimali i pred kamerama hvalili kako su uspeli da za nas nesto izboksuju.

 

Pretpostavljam da ce uspeti za nas nesto da urade i po tom pitanju. :zvizduk:

Ali ce to da nas kosta kao svetog petra kajgana, i nece se nikom isplatiti kao i registracija. ;) 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/da-li-je-ovaj-motor-ljubicast-braon-ili-zut-nadlezni-nisu-mogli-da-daju-taj-odgovor-i/tb9vjfd

 

Dalje... 

"...U Agenciji za bezbednost saobraćaja tvrde da promena fabričkih farova ne znači istovremeno i prepravku vozila...."

 

A radnik na tehnickom vas moze vratiti po slobodnoj proceni iako to nigde ne postoji u pravilniku...

 

Znaci pored svih zavrzlama treba i da brinemo dal ga je tehnicar izdrkao ili umocio negde noc pre toga!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja