Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da, vozilo treba da radi i prodje tenhicki po pitanju kocnica, uredjaja za upravljanje, svetlosne signalizacije i ostalog sto je bitno za bezbednost u saobracaju. Ali preseravanje tipa - fali ti lajsna na vratima, prasnjavo vozilo, matirana farba i ostali kozmeticki nedostaci zbog kojih se sada ne moze proci tehnicki pregled, su nevidjena glupost koju su sada uveli. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova
Pre 9 sati, Savan je napisao:

Trebao bi da dodjes na neko vreme da živiš ovde. Ali stvarno da živiš a ne samo da prebrodis jedan period do povratka u maticu. Video bi da nije to bas tako kao sto to liči i siguran sam da bi korigovao svoja sadasnja ubedjenja.

 

Verujem 100%, jer živiš tamo, sigurno je na ličnom nivou za tebe tako kako kažeš. Moj stav o ksenofobiji u Holandiji baziram na činjenici ko tu dobija izbore, generalnom stavu društva prema imigraciji i, na kraju krajeva, i prema tom proširenju EU (na siromašne). A to mi sve govori da je društvo prilično ksenofobično u totalu, što je šteta za takvu zemlju - gde je sada skliznula.

 

I pazi, Holandiju obožavam, a na kraju krajeva jednom Holanđaninu iz Holandije dugujem poverenje za prvi veći posao u životu :) .

 

Ja da sam EU, ja bih ceo Balkan (ukupno preostalo van EU svega ispod 20M stanovnika), đuture primio u EU, baš kao RUmuniju i Bugarsku onomad, pa onda snagom kapitala i svilenog političkog pritiska, polako socijalizovao. Nisu ova društva Poljska i Mađarska, u smislu snage, pa da mogu zatvorene autokrate da ostanu nedodirljive. Naravno, da ovo znaju i političari iz EU, nisu blesavi, pa zašto misliš da je proširenje ipak na stand-by?

 

Pa jbg, ksenofobična lokalna javna mnjenja, a idu stalno neki izbori (evo, na proleće za evropski parlament), pa se svi boje desno populističkih partija i onda... dobiješ ovo šta dobiješ: podrška EU autokratama na Balkanu, kako bi situacija bar prividno bila stabilna, a EU uticaj očuvan. Podrška blanko, bez obzira na te čuvene "vrednosti". Boli ih djoka, ne žive oni ovde...

 

I onda dođemo do veze sa tehničkim pregledom... jer, lokalne autokrate po balkanskim društvima ne umeju da organizuju državu i sistem, naprotiv, ruše svaki privid istog. To su patrijarhalni mozgovi, koji ne vide ništa loše u klijentelističkom društvu, to im je interes. Onda prepišu nešto pro-forme iz EU, naprave haos, a u isto vreme aparatom prisile seju nesigurnost među one koji taj haos treba da sprovode i onda dobiješ haos^2... gomilu sluđenih ljudi, u nepostojećem sistemu.

 

Odatle sledi ono što smo dobili - pojedinci, jedan po jedan, odlaze tamo gde im je predvidljivo i lično bolje da organizuju sebi život. I tako, polako dobijamo prazan Balkan, a u EU istih onih 20M ljudi... jedan po jedan, da ksenofobične domaćine manje boli :D

 

edit: qq, tek sad vidim koliko sam nakenjao :), a izašlo ispod prstiju u trenu, kao proLJev :D

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
 
Verujem 100%, jer živiš tamo, sigurno je na ličnom nivou za tebe tako kako kažeš. Moj stav o ksenofobiji u Holandiji baziram na činjenici ko tu dobija izbore, generalnom stavu društva prema imigraciji i, na kraju krajeva, i prema tom proširenju EU (na siromašne). A to mi sve govori da je društvo prilično ksenofobično u totalu, što je šteta za takvu zemlju - gde je sada skliznula.
 
I pazi, Holandiju obožavam, a na kraju krajeva jednom Holanđaninu iz Holandije dugujem poverenje za prvi veći posao u životu  .
 
Ja da sam EU, ja bih ceo Balkan (ukupno preostalo van EU svega ispod 20M stanovnika), đuture primio u EU, baš kao RUmuniju i Bugarsku onomad, pa onda snagom kapitala i svilenog političkog pritiska, polako socijalizovao. Nisu ova društva Poljska i Mađarska, u smislu snage, pa da mogu zatvorene autokrate da ostanu nedodirljive. Naravno, da ovo znaju i političari iz EU, nisu blesavi, pa zašto misliš da je proširenje ipak na stand-by?
 
Pa jbg, ksenofobična lokalna javna mnjenja, a idu stalno neki izbori (evo, na proleće za evropski parlament), pa se svi boje desno populističkih partija i onda... dobiješ ovo šta dobiješ: podrška EU autokratama na Balkanu, kako bi situacija bar prividno bila stabilna, a EU uticaj očuvan. Podrška blanko, bez obzira na te čuvene "vrednosti". Boli ih djoka, ne žive oni ovde...
 
I onda dođemo do veze sa tehničkim pregledom... jer, lokalne autokrate po balkanskim društvima ne umeju da organizuju državu i sistem, naprotiv, ruše svaki privid istog. To su patrijarhalni mozgovi, koji ne vide ništa loše u klijentelističkom društvu, to im je interes. Onda prepišu nešto pro-forme iz EU, naprave haos, a u isto vreme aparatom prisile seju nesigurnost među one koji taj haos treba da sprovode i onda dobiješ haos^2... gomilu sluđenih ljudi, u nepostojećem sistemu.
 
Odatle sledi ono što smo dobili - pojedinci, jedan po jedan, odlaze tamo gde im je predvidljivo i lično bolje da organizuju sebi život. I tako, polako dobijamo prazan Balkan, a u EU istih onih 20M ljudi... jedan po jedan, da ksenofobične domaćine manje boli
 
edit: qq, tek sad vidim koliko sam nakenjao :), a izašlo ispod prstiju u trenu, kao proLJev
 
 
Da si kenjao,nisi. Smrdelo bi. Mudro si zborio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kako u uniju primiti tih 20 miliona ljudi, a da se ne prelije na standard? Fluktuacija ljudi i uopšte radne snage je garantovana u EU, a po logici stvari migracije kreću iz ruralnih krajeva ka boljem standardu. Uvek bilo trbuhom za kruhom.

Evo sad, gomila lekara (i ostalog zdravstvenog osoblja) odavde briše u EU, pretežno Nemačku. Zašto? Pa zato jer je standard bolji, a ima mesta za zaposlenje! A zašto ima toliko mesta za zaposlenje? Pa zato što nemački lekari (i ostalo zdravstveno osoblje) masovno prelazi u Švajcarsku. Zašto? Plate, standard... Ko bi rekao da Nemcima nije po volji :neznam:

Nisam siguran kolikim delom tu igra ksenofobija, a kolikim čist interes - da mi Turčin, Balkanac, migrant, ko god, ne ubije cenu rada ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 2 sati, severian je napisao:

 

Verujem 100%, jer živiš tamo, sigurno je na ličnom nivou za tebe tako kako kažeš. Moj stav o ksenofobiji u Holandiji baziram na činjenici ko tu dobija izbore, generalnom stavu društva prema imigraciji i, na kraju krajeva, i prema tom proširenju EU (na siromašne). A to mi sve govori da je društvo prilično ksenofobično u totalu, što je šteta za takvu zemlju - gde je sada skliznula.

 

I pazi, Holandiju obožavam, a na kraju krajeva jednom Holanđaninu iz Holandije dugujem poverenje za prvi veći posao u životu :) .

 

Ja da sam EU, ja bih ceo Balkan (ukupno preostalo van EU svega ispod 20M stanovnika), đuture primio u EU, baš kao RUmuniju i Bugarsku onomad, pa onda snagom kapitala i svilenog političkog pritiska, polako socijalizovao. Nisu ova društva Poljska i Mađarska, u smislu snage, pa da mogu zatvorene autokrate da ostanu nedodirljive. Naravno, da ovo znaju i političari iz EU, nisu blesavi, pa zašto misliš da je proširenje ipak na stand-by?

 

Pa jbg, ksenofobična lokalna javna mnjenja, a idu stalno neki izbori (evo, na proleće za evropski parlament), pa se svi boje desno populističkih partija i onda... dobiješ ovo šta dobiješ: podrška EU autokratama na Balkanu, kako bi situacija bar prividno bila stabilna, a EU uticaj očuvan. Podrška blanko, bez obzira na te čuvene "vrednosti". Boli ih djoka, ne žive oni ovde...

 

I onda dođemo do veze sa tehničkim pregledom... jer, lokalne autokrate po balkanskim društvima ne umeju da organizuju državu i sistem, naprotiv, ruše svaki privid istog. To su patrijarhalni mozgovi, koji ne vide ništa loše u klijentelističkom društvu, to im je interes. Onda prepišu nešto pro-forme iz EU, naprave haos, a u isto vreme aparatom prisile seju nesigurnost među one koji taj haos treba da sprovode i onda dobiješ haos^2... gomilu sluđenih ljudi, u nepostojećem sistemu.

 

Odatle sledi ono što smo dobili - pojedinci, jedan po jedan, odlaze tamo gde im je predvidljivo i lično bolje da organizuju sebi život. I tako, polako dobijamo prazan Balkan, a u EU istih onih 20M ljudi... jedan po jedan, da ksenofobične domaćine manje boli :D

 

edit: qq, tek sad vidim koliko sam nakenjao :), a izašlo ispod prstiju u trenu, kao proLJev :D

 

 

di ceš bolje, život bez gužve, ceste prazne pa samo šibaj. 

a da, tehnicki pregled:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Tako cu i ja moj, pojavila mi se korozija na lajsni.

 

Tuzno je ovo, ali pre svega jer se neko skolovao, zeleo svojim radom da stvori, a to mu se na svakom koraku raznim prevarama i nametima onemogucava.

 

Znate li vi gde zivite? Znate li od kog novca se finansira projekat Beograd na vodi? Evo link na jedan u moru tekstova koje treba da procitate, cisto informativno... Ako znate engleski, i ako vas zanima. Verujem da znate (jos iz onog vremena) da se predstavnici vlasti i kriminalci druze. Vrana vrani oci ne vadi. Zasto bi privrednom kriminalcu smetao npr. ubica iz susednog resora... Mislim, stvarno... Cuj, tehnicki! E, a policije na ulicama skoro nije bilo ovoliko. Prasinari zaustavljaju vozila, legitimisu, uzimaju pare, smeskaju se... Neko bi rekao diktatura. Kakva EU, nema ovo veze sa pravilnicima i pristupnicama... Znate li ko kupuje stanove za kes?

 

Ah da, tehnicki, kuka... Nemam kuku, a ono rdjavo cu da zamazem temperom... Jbg, moras da se snadjes, prvo trafika, posle menjacnica...

 

Edit: Glupa tema, niko ovde nije budala da ne zna sta je tehnicki ispravno vozilo, a sta pikavac u pepeljari. 

Promenio član Jupiter
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Nego Mile, ajde nam proturi informaciju kako je kuka resena u Hr.

pa glatko, od proizvođaca atestirana euro kuka. kupuju se u svakom ducanu autodjelova i sa njome se dobije i atest proizvođaca. tjekom vonžje bez prikolice ne smije biti montirana na vozilu, mislim na samu kuku kao element a ne na njenu nosivu konstrukciju bilo tvornicki ugrađenu bilo naknadno montiranu za taj tip vozila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 887 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Aaa mi veći katolici od pape,kod nas ti atesti ništa ne važi jer ni oni pojma nemaju mora to naš atest i naravno famozna saglasnost proizvodjača i ft1p i bla bla i još puno para...

Sent from maj el dži ge-2 manji

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ej bre da trazim saglasnost od proizvodjaca dal smem da zalepim folije na stakla:tras2::grr::grr::grr:,atest za kuku koja je fabricki predvidjena i za koju postoje izvodi na autu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
Pre sat vremena, mile fazer je napisao:

pa glatko, od proizvođaca atestirana euro kuka. kupuju se u svakom ducanu autodjelova i sa njome se dobije i atest proizvođaca. tjekom vonje bez prikolice ne smije biti montirana na vozilu, mislim na samu kuku kao element a ne na njenu nosivu konstrukciju bilo tvornicki ugrađenu bilo naknadno montiranu za taj tip vozila. 

Ljudi ne mogu da shavte da se ovde traži atest ugradnje.I to ne može papir servisa ovlašćenog nego ovlašćene institucije ili čak ne može uopšte kao samogradnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 315 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Upravo stigao sa tehnickog....Sa kamionom.Sve uspesno zavrseno ali...Registracija istice u sredu 08.08. ali...Posto se u SUPu nagomilalo predmeta i zbog sadasnjeg strajka advokata ( ne znam kakve to veze ima ) da ne ocekujem da ce biti registrovano tek za 15 dana???

Znaci kamion na parking  vozac kuci ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 887 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
Ljudi ne mogu da shavte da se ovde traži atest ugradnje.I to ne može papir servisa ovlašćenog nego ovlašćene institucije ili čak ne može uopšte kao samogradnja.

Ajde ne budimo smešni....ugradnja kuke je jednostavnija i manje opasna od zamene kočnica a malo komplikovanija od zamene točkova a za to ne treba ništa. Jasno je da neko namerno komplikuje proceduru i svi predpostavljamo zbog čega.

Sent from maj el dži ge-2 manji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 2 sati, Interceptor BP je napisao:
Pre 3 sati, JevtaNS je napisao:

Ljudi ne mogu da shavte da se ovde traži atest ugradnje.I to ne može papir servisa ovlašćenog nego ovlašćene institucije ili čak ne može uopšte kao samogradnja.


Ajde ne budimo smešni....ugradnja kuke je jednostavnija i manje opasna od zamene kočnica a malo komplikovanija od zamene točkova a za to ne treba ništa. Jasno je da neko namerno komplikuje proceduru i svi predpostavljamo zbog čega.

Sent from maj el dži ge-2 manji
 

U Sloveniji ti mora kuku ugraditi ili proizvođač ili ovlaštena organizacija.Nema ništa u samogradnji. Naravno da dobiješ sve papire i sve izjave firme koja ti je ugradila kuku da možeš iči na homologaciju. U slučaju da nešto pođe po zlu (otpadne kuka pa se desi udes,itd....) zna se ko nosi posledice.

Smešna je tvrdnja da je ugradnja kuke jednostavnija i manje opasna od zamene kočnica , pogotovu ako uzmemo u obzir nove automobile sa novim tipom priključaka za prikolicu. Neznanje (ili uzimanje stvari olako) se kažnjava spaljivanjem auto kompjutera, ali to je nebitno, zar ne?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 28 minuta, bmw je napisao:

Naravno da dobiješ sve papire i sve izjave firme koja ti je ugradila kuku da možeš iči na homologaciju

Koja organizacija vrsi homologaciju, dali nesto kao nasa agencija za bezbednost saobracaja ili tehnicki pregled na osnovu homologacije kuke i izjave servisa upisuje u saobracajnu?

I koliko to kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, sashac je napisao:

 

Koja je ovo kenjaza,jednom 250 jednom 300 eura za krpljenje 10cm sajtne.To moze da prica nekom ko nema nikakve veze sa autima

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
U Sloveniji ti mora kuku ugraditi ili proizvođač ili ovlaštena organizacija.Nema ništa u samogradnji. Naravno da dobiješ sve papire i sve izjave firme koja ti je ugradila kuku da možeš iči na homologaciju. U slučaju da nešto pođe po zlu (otpadne kuka pa se desi udes,itd....) zna se ko nosi posledice.
Smešna je tvrdnja da je ugradnja kuke jednostavnija i manje opasna od zamene kočnica , pogotovu ako uzmemo u obzir nove automobile sa novim tipom priključaka za prikolicu. Neznanje (ili uzimanje stvari olako) se kažnjava spaljivanjem auto kompjutera, ali to je nebitno, zar ne?
 
Za onog ko nije nikad u ruke uzeo kljuc, da namontira kuku je n.fizika. Pa i moj sin od 4 god ce da je namontira, da ne idemo u sitna crevca sve su to gluposti, koja su lako resiva mogla da budu, ali u Smrdistanu ne ide tako.
A pazite sad na ovu stvar, doznali ovi smradovi iz agencije da reno 5 i jos neka vozila na fabrickim plocicama im nije upisana ndm, e onda oni moraju da zovu ovlascenog predstavnika u Srbiji, Renault Srbija da im izda potvrdu koja im je stvarna ndm, u pocetku su davali te potvrde a onda su prestali, vec je moguce samo da vam izdaju novu plocicu tj nalepnicu za tricavih 13000 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Koja organizacija vrsi homologaciju, dali nesto kao nasa agencija za bezbednost saobracaja ili tehnicki pregled na osnovu homologacije kuke i izjave servisa upisuje u saobracajnu?

I koliko to kosta?

Upis kuke u homologacijski karton automobila vrši Tehnički pregled (ne svaki, ima nekoliko ovlaštenih u zloveniji) na osnovu papira proizvođača (atest,TUV,itd...) te izjave o stručnoj ugradnji sa strane servisa, proizvođača,itd. To u "deželici" košta 45 eur-a, bez obzira da li upisivao samo kuku , ili još zatamnjena stakla, aftermarket žmigavce, plinsku instalaciju i još gomilu gluposti.....cena je ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
, ali u Smrdistanu ne ide tako.


Smrdistanu? Svaka čast.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Koja je ovo kenjaza,jednom 250 jednom 300 eura za krpljenje 10cm sajtne.To moze da prica nekom ko nema nikakve veze sa autima

Ma veze sa vezom nema. Samo je hteo malo pažnje i žrtvovao je svoj auto koji je toliko istrulio sa strane da ženska noga bez problema može da udje. Ne znam jel to ikoga može da začudi sto neće proci tehnicki.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 1 sat, severian je napisao:

I treba li posebna pisana saglasnost proizvođača vozila za ugradnju kuke, bez obzira na njenu homologaciju?

 

e ovo me nasmejalo....izvini....

Proizvođač tu nema nikakve veze niti se bilošta pita  pošto je auto tvoj. Tačka. Privatna svojina. Proizvođač kuka svojim atestom,certifikatom ,izjavama garantuje da se u slučaju stručne ugradnje vozne osobine automobila neče poremetiti ili promeniti. Zato se te stvari ne ugrađuju "ispod krova u štali" več u ozbiljnim organizacijama koje znaju svoj posao...Zato se i ne gubi garancija na vozilo, niti postoji šansa da se pale svetla na armaturi,itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, bmw je napisao:

e ovo me nasmejalo....izvini....

Proizvođač tu nema nikakve veze niti se bilošta pita  pošto je auto tvoj. Tačka. Privatna svojina. Proizvođač kuka svojim atestom,certifikatom ,izjavama garantuje da se u slučaju stručne ugradnje vozne osobine automobila neče poremetiti ili promeniti. Zato se te stvari ne ugrađuju "ispod krova u štali" več u ozbiljnim organizacijama koje znaju svoj posao...Zato se i ne gubi garancija na vozilo, niti postoji šansa da se pale svetla na armaturi,itd....

Malo si pobrkao loncice,kako proizvodjac kuke moze da garantuje da se nece promeniti vozne osobine auta?Menjaju se gabariti vozila,tezina vozila,opterecenje na zadnjoj osovini,itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja