Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Primera radi ( postavio sam slike na forum pre 5 - 6 godina ) , dva momka iz Belgije su putovala po evropi na dva " Peugeot Vogue "  ( nešto kao tomos automatiki ). Bili ovde kod nas nekoliko dana u Jazku i Čačku. Ti njihovi motorići nisu bili registrovani jer se kod njih ne registruju ( i tako neregistrovani proputovaše celu evropu ), a kod nas uvedoše da automatike koji su do tad bili trajno registrovani - sad moramo da registrujemo svake godine. Razumeo bih da su uveli da moraš svake godine da automatika osiguraš , to ima smisla, al kompletna registracija je samo otimanje para ! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Paj sad,vozilo stize na De tablicama,ne col nego regularne,motor zamenjen nekad,nasi raspolazu bazom podataka sa kojim motorom je izasao iz fabrike i "otkriju" da je drugi motor.

Mora se pribaviti saglasnost fabrike (u kodu jedno slovo drugacije,isto ccm a razlika nekih 5 kw) izjava majstora koji je ugradio (kod nas) i onda se moze dobiti potvrda.

Znaci teraju te u krivicno delo,imas datum kada je vozilo prijavljeno da je uslo u zemlju,datum kada je carinjeno i koji datum majstor da stavi na izjavu da je "ugradio" a recimo pregled se radi neposredno posle carinjenja + ne trazi se poreklo motora,a ako ja sad hocu da zamenim motor (taman da je sve identicno) moram imati poreklo. :stabre:

Ista stvar je za kuke na vozilu,kada se uvozi samo se KONSTATUJE nikakvo ispitivanje se nevrsi, ALI ako hocete da stavite kuku na vec registrovano vozilo (identicni proizvodjaci i homologacijske oznake) morate traziti saglasnost proizvodjaca sa smernicama za ugradnju,kuka mora imati uputstvo za ugradnju,izjava majstora koji je ugradio kuku i jos placate pregled/ispitivanje skoro 10000.

Ovo zadnje navedeno vazi za sva vozila koja se trenutno voze a imaju ugradjenu kuku,znaci ko nema papire od kuke moze je baciti i kada budete kupovali bez gore navedenih papira ne uzimajte (homologacijski list i uputstvo za ugradnju).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 4 sati, štampar je napisao:

 

Ево признајем да сам ја крив:D

 

Ако пажљиво прочиташ видећеш да нам је наш добри Миле написао :

 

da ce vas ulazak u EU koštati a to je tek pocetak u jednom segmentu postizanja standarda 

 

Каквог стандарда?Скренуо сам пажњу на оно што се дешава у његовој држави илити у Европи,па јел тамо све по неким екстра стандардима и све функционише беспрекорно?

 

(и одговорио ''шта ће Србија у Европи,видиш да тамо туку кад виде ћирилицу'':neznam:

(Оћемо и ми да усвајамо такве неке ''стандарде''?)

 

И Европа као и цео свет има разно разне проблеме с којима се носи негде успешно,негде мање али далеко од тога да може бити неко ко ће нама да сугерише како треба да вршимо техничке прегледе и сличне глупости.(Кад мало размислим у Србији живи далеко поштенији свет него у тој истој Европи)

 

Немој да мислите да и у ЕУ не постоје возила која се ''провлаче'' кроз технички преглед као и код нас ескивирајући прописе и законе,било и раније а има и сад.

 

И код год вам каже НИЈЕ ТАКО то је само неко ко није добро видео.

 

ЕУ је једна лепо лакирана шарена лажа и кад се тај лак мало загребе добро се види шта има испод....

 

 

:D

Сам си одговорио на своје питање,народ гажен и малтретиран толике године изгубио и вољу и наду па тако и пролази све што неко негде замисли...:neznam:

 

П.С

 

Неки дан у ЛО је укупно 14 камиона враћено са техничких прегледа услед ''техничке неисправности''.... два су тек увежена из Немачке,тамо су били регистровани и вожени....

 

 

Štampar oprosti ali ti generalno nisi za Europu sa takvim stavom kojega imaš pa još izvrtanjem rjeci po sistemu kako tebi paše.

niti jednom nisam rekao da su u HR ispunjeni svi traženi standardi EU i da su baš svi smisleni i ok.  ali barem težimo ka tome da one koji su kvalitetni što prije prihvatimo i ispunimo a one druge pod " moramo " 

tucnjave i premlacivanje ljudi koji dolaze iz drugih država sigurno nije EU standard ali ocito je za tebe to jedan od standarda i siguran sam da ceš se potruditi usvojiti ga.

cjeli taj slucaj premlacivanja za kojega si se zakacio je tvoje viđenje standarda EU i to puno govori o tebi samom pored sveka ostaloga što si vec rekao sam o sebi.

evo mogu ti reci da imaš vec nekoliko istomišljenika koji su u UE po tvojim standardima pa se slobodno prijavi njima za ulazak, reference zasigurno imaš.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/tuca-u-becu-srbi-tukli-srbe-zbog-pitanja-je-li-to-pedrska-zurka/vxj7809

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ko tebe Kurir-om, ti njega Blic-om      :lol2:

 

Mrtva trka, ko bušnijim kurton maše    :P

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3960 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jebo EU!!!

Da čemu valja CH bi bila prvi pristupni kandidat, ovako se nedaju utjerati ka ludo govedo u štalu...

Idemo dalje....

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ko atestira kuke na kolima? Prosle godine stavim kuku na kola, kuka je namenjena za taj automobil i ima plocicu ali kada sam zvao i amss i masinski fakultet u Nisu rekli su mi da se polovne kuke ne mogu atestirati vec samo nove. I sad zbog te nebuloze da ne moze covek da atestira kuku mora da razbucam pola auta da skinem kuku pa da sve to spakujem i odem na tehnicki pa posle opet da razvaljujem da vratim kuku pa da namestim sve to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
51 minutes ago, el classico said:

Jebo EU!!!

Da čemu valja CH bi bila prvi pristupni kandidat, ovako se nedaju utjerati ka ludo govedo u štalu...

Idemo dalje....

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Auuu poredjenje ti je baš pravo :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nisam u Srbiji, ne želim da zvučim licemerno pa da dajem neke savete ali ima li kraja prevarama? Prvo je država (ne)uredila sve sa mnogo nabacanih i nepovezanih propisa i izazvala inicijalno snalaženje. Sada svi, koji te propise moraju da primene, pokušavaju da spasu svoju guzicu i prate krajnje rigorozno svako slovo u tim pravilima. A vozači, vlasnici vozila? Što bi rekli "Nadrealisti": "Opšte ludilo!" Svako skida delove koji su naknadno ugrađeni i dodati, vozi "kao" fabričko vozilo na kontrolu, tamo ustanove da je sve kako treba i onda opet sve nazad. Gde je smisao svega ovoga? Ništa nije kako treba. Ja sam kupio 17" felne, polovne "Carlsson", za 17 godina star Mercedes. Odem s njima na tehnički, oni me pitaju za potvrdu proizvođača o tome da li može da bude ugrađeno na moj model, pročitali, upisali u saobraćajnu (u zamenu za taksu, naravno) i sada nemam brige da li će me neko, negde, nekad, nešto pitati. Gde se upisuju promene na vozilu? Koliko sam shvatio, jednostavno su zabranjene. Da policija kontroliše prilikom rutinskih kontrola to što je odrađeno na tehničkom, pa da donekle i razumem ovo maltretiranje, ali ovako, bezidejno, besciljno... Zaista ne razumem. Možda je Pablo i bio u pravu kada je postavio postojanje tehničkog pregleda pod znak pitanja. Dodao bih, samo u Srbiji. Dokle god se sve ne uredi kako treba, nema potrebe za maltretiranjem svih. Stari sistem bi do tada bio sasvim dovoljan. Ili sam opet u nekoj zabludi?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Po starom sistemu sam ja na primer kupio kuku za auto ( beše il Fadip Bečej il neka firma iz Mladenovca ), na kuki pločica proizvođača, montirano po uputstvu - odgovarajući šrafovi  i sve kako treba. Na tehničkom pregledu prijavio, oni pregledali, upisali u dokumenta i sve u redu.  

 Po novom sistemu, ja kad kupim kuku treba da tražim saglasnost proizvođača ( na primer da od Audija tražim da mi dozvoli da ugradim Fadipovu kuku ). Znači da prvo nađem nekog ko će mi to sastaviti na perfektnom nemačkom, da to pošaljem, čekam na odgovor u kome će verovatno pisati da im nije poznata firma " Fadip Bečej " .  Šta smo dobili time ? Ja sam bezveze kupio fadipovu kuku, ( sad treba da kupim novu - neku uvoznu i da je platim po evropskim cenama , pa opet ista procedura ),  fadipove kuke više niko neće kupovati, pa će otići u stečaj, radnici će ostati nezaposleni. . . 

  Moglo se to bolje i lepše urediti. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 5 sati, drumskalisica je napisao:

Po starom sistemu sam ja na primer kupio kuku za auto ( beše il Fadip Bečej il neka firma iz Mladenovca ), na kuki pločica proizvođača, montirano po uputstvu - odgovarajući šrafovi  i sve kako treba. Na tehničkom pregledu prijavio, oni pregledali, upisali u dokumenta i sve u redu.  

 Po novom sistemu, ja kad kupim kuku treba da tražim saglasnost proizvođača ( na primer da od Audija tražim da mi dozvoli da ugradim Fadipovu kuku ). Znači da prvo nađem nekog ko će mi to sastaviti na perfektnom nemačkom, da to pošaljem, čekam na odgovor u kome će verovatno pisati da im nije poznata firma " Fadip Bečej " .  Šta smo dobili time ? Ja sam bezveze kupio fadipovu kuku, ( sad treba da kupim novu - neku uvoznu i da je platim po evropskim cenama , pa opet ista procedura ),  fadipove kuke više niko neće kupovati, pa će otići u stečaj, radnici će ostati nezaposleni. . . 

  Moglo se to bolje i lepše urediti. 

Najlogicnije bi bilo da fadip trazi od proizvodjaca automobila da moze da ugradjuje svoje kuke, dobije atest i onda svi koji kupe fadipovu kuku ugradjuju bez problema.  Ovako ispada da svaki pojedinacan kupac mora da trazi odobrenje iz fabrike automobila sto je suludo.  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jedva cekaju samo na fadipa da im napravi troska oko testiranja i homologacije kako bi fadip mogao da plasira nekoliko kuka godisnje.. A i sama odgovonorst nakon toga, bas im nedostaje ta stavka. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 12 sati, drumskalisica je napisao:

Po starom sistemu sam ja na primer kupio kuku za auto ( beše il Fadip Bečej il neka firma iz Mladenovca ), na kuki pločica proizvođača, montirano po uputstvu - odgovarajući šrafovi  i sve kako treba. Na tehničkom pregledu prijavio, oni pregledali, upisali u dokumenta i sve u redu.  

 Po novom sistemu, ja kad kupim kuku treba da tražim saglasnost proizvođača ( na primer da od Audija tražim da mi dozvoli da ugradim Fadipovu kuku ). Znači da prvo nađem nekog ko će mi to sastaviti na perfektnom nemačkom, da to pošaljem, čekam na odgovor u kome će verovatno pisati da im nije poznata firma " Fadip Bečej " .  Šta smo dobili time ? Ja sam bezveze kupio fadipovu kuku, ( sad treba da kupim novu - neku uvoznu i da je platim po evropskim cenama , pa opet ista procedura ),  fadipove kuke više niko neće kupovati, pa će otići u stečaj, radnici će ostati nezaposleni. . . 

  Moglo se to bolje i lepše urediti. 

 

Mislim da nema potrebe slati zahtjev proizvodjacu, vec je dovoljno traziti saglasnost od ovlastenog uvoznika ili ovlastenog servisera.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 418 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Pitanje za BDADA ( a može da koristi i ostalima)

Kuka mi nije nigde upisana , EU ,  fabrička , pločica , namenska ... ispunjava opšte tehničke zahteve...  vučni deo nije montiran, ne prelazi gabarite , izvedena instalacija.  

 Jel to to, pije li vodu ?  Da li mi za tehnički  treba odobrenje,  izjava ( ovo što je navedeno kao " Potrebna dok" )  ili to moram da imam i u automobilu ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Za tehnicki ti treba atest a njega dobijas kad odradis sve sa gore navedenog spiska,drugacije ne tj FTJP i bez obzira sto je skinuta vidi se nosac kuke i el. prikljucak jer se vozilo slika sa zadnje strane digitalnim foto aparatom.

Jedino treba proveriti,ko je uvezao vozilo posle 19.04.2014 i poseduje uverenje ABS dali ima upisana,ukoliko ima a na teh. dodjete bez kuke takodje ste neispravni.

Inace se ne upisuje u saobracajnu (za sad) pa se mora atest nositi sa sobom,uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kuka koja se skida ne vidi se otpozadi kad je skinuta. Bar ne na 3 kuke koje sam ja imao. Prikljucni deo je sakriven iza branika, a elektricni prikljucak se zarotira na gore tako da je i on sakriven iza branika kad se ne koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moram opet da spomenem jos jednu nelogicnost (da ne kazem glupost) !

Morate uz vucni uredjaj priloziti njegovu dokumentaciju tj "uputstvo za ugradnju na predmetni tip vozila" a to znaci da je proizvodjac vucnog uredjaja istu namenio za to vozilo,imao mere,napravio namenski, bla bla ...

ZASTO traziti odobrenje od proizvodjaca vozila??? Proizvodjac vucnog uredjaja ga je vec trazio cim je dobio homologaciju za odredjeno vozilo!

Ili neko ima procenat od izdate saglasnosti? :tuzno:

 

@Savan sve je to tako (kod nekih kuka) samo sto ovde policija ima pravo da te posalje na vanredni teh. ukoliko posumnja u bilo sta,u tom slucaju automatski si neispravan i dalje se samo dodaju neispravnosti i podize cifra kazne.

 

Ja bih pre savetovao kolegama da (a od toga nema nista)  se zahteva,trazi,protestuje,mitinguje ... pojednostavljenje procedure koje je moguce i izvodljivo.

Ostavljene su nam dve solucije:

1. Puni djubradima dzepove prazneci svoje

2. Krsi nelogican zakon i dovijaj se kako znas

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - bdada - jedno teorisko pitanje :  Neko je na primer završio za automehaničara, ali ne drži servis - radi u firmi. On sam ugradi kuku, napiše izjavu o ugradnji, priloži fotokopiju svoje diplome - da li se to priznaje ? 

 ( znam ljude koji su sa trećim razredom srednje škole dobili diplomu automehaničara, sa četvrtim tehničara i posle završili mašinski fakultet i sami održavaju svoja vozila , pa im glupo da sad mora neko da im ugrađuje kuku ) .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Je l u praksi ovo odobrenje proizvođača za ugradnju vučnog uređaja znači a) generalno odobrenje da može da na to i to vozilo može da se ugradi odgovarajući vučni uređaj ili b) odobrenje da se ugradi baš ta i ta kuka te i te fabrike, tj. pojedinačno odobrenje koje se daje za svaki model kuke/fabrike?

 

Meni deluje kao da se misli na a), a da se podobnost kuke rešava homologacijom. Ne znam kako je u praksi ali sam prilično siguran da to smisao originalnog propisa koji smo mi prepisali :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Hacky, niko to još ne zna sigurno.

 

Nas dvojica drugara (u ovoj temi poznatih kao revolucionari :D ) pokušavamo još od kraja prošle godine da sagledamo proceduru (da, jeste, strejtaši smo i hteli smo sve legalno, nevezano za TP). Niko kod ovlašćenih uvoznika ne zna kako i šta da napiše na tom papiru. Pojma nemaju. Bolje da im tražiš redovne servise za Dž, nego taj papir :) ...

 

Ostalo imamo (čak i famozno uputstvo za ugradnju na predmetne modele automobila, kuka ima homologaciju, pločicu, servis ugradio i dao izjavu itd).

 

Cirkus!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova
Pre sat vremena, Savan je napisao:

Kuka koja se skida ne vidi se otpozadi kad je skinuta.

Kod mene na Doblu se vidi, baš kako je bdada napisao (vidi se nosač i port za svetlosnu signalizaciju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@drumskalisica na izjavi mora biti pecat servisa i potpis majstora,izjava pisana u prvom licu.

@Hacky proizvodjacu/predstavniku prilozis dokumentaciju kuke i saobracajnu pa bi trebali da "sroce" saglasnost na osnovu toga.

 

Jos jedna zanimljivost vezano za izdavanje saglasnosti,kod naknadnog zatamnjivanja stakala takodje je potrebna saglasnost proizvodjaca, Mercedes i BMW NE izdaju saglasnost jer to ne smatraju prepravkom na vozilu,ABS to uvazava i za pomenuta vozila se radi bez saglasnosti za ostala se vadi (PLACA) toliko o jednakostima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

"Odobrenje proizvođača vozila za ugradnju vučnog uređaja" - u tehničkoj specifikaciji većine automobila stoji da vučeno vozilo moa biti lakše od X kg ako ima kočnice i Y kg ako ih nema, te vertikalna sila koja je dozvoljena.
Kakvo drugačije odobrenje je potrebno, kada je vozilo fabrički napravljeno da se može povući prikolica određenih karakteristika???
Sve su to gluposti

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 45 minuta, bdada je napisao:

@drumskalisica na izjavi mora biti pecat servisa i potpis majstora,izjava pisana u prvom licu.

@Hacky proizvodjacu/predstavniku prilozis dokumentaciju kuke i saobracajnu pa bi trebali da "sroce" saglasnost na osnovu toga.

 

Jos jedna zanimljivost vezano za izdavanje saglasnosti,kod naknadnog zatamnjivanja stakala takodje je potrebna saglasnost proizvodjaca, Mercedes i BMW NE izdaju saglasnost jer to ne smatraju prepravkom na vozilu,ABS to uvazava i za pomenuta vozila se radi bez saglasnosti za ostala se vadi (PLACA) toliko o jednakostima!

 

Kome Bog, tome i svi svetci. ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 hour ago, severian said:

Kod mene na Doblu se vidi, baš kako je bdada napisao (vidi se nosač i port za svetlosnu signalizaciju).

Ja bi to odmah skinuo i baciJo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja