Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 6 minuta, InkaBar je napisao:

Ako stignem, sutra ujutru idem u Agenciju za bezbednost da cujem sta ce mi oni reci za mog kafic-trkaca

podeli taj info, imam cb400 scrambler projekat koji stoji na 70% i ne znam da li uopste da ga nastavljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
17 minutes ago, zlig0r said:

podeli taj info, imam cb400 scrambler projekat koji stoji na 70% i ne znam da li uopste da ga nastavljam...

Verovatno sve mora biti dotovano, homologovano, atestirano... i masno plaćeno.

Tu ne mislim samo na delove, već i na varove, proračune, lemne tačke, buksne itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n
10 minutes ago, lord_oblivion said:

Verovatno sve mora biti dotovano, homologovano, atestirano... i masno plaćeno.

Tu ne mislim samo na delove, već i na varove, proračune, lemne tačke, buksne itd.

Ja ne volim rec "verovatno". Idem/zovem/pitam/svadjam se ako treba dok ne dobijem info. I ja ocekujem da ce biti pametovanja, ali videcemo... javljam naravno sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
14 minutes ago, MOTOM said:

Drugar registrovao pre neki dan...

 

viber image.jpg

U USA voze bez maski skroz pa nema problema sa tehnickim ako je mehanicki ispravan motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Pratim ovu temu od kad je aktuelna i mogu samo jedno reci, a to je da se u principu nista nije promjenilo, sve je isto samo njega nema. Ko je lud na tehnickom da nekoga vrati zbog gluposti i da izugbi musteriju ( svi se bore za musterije ) posto zna, ako ga vrati ode taj drugome i taj ce ga pustiti. Jos su nama draze pare od svakog zakona. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja juče bio na tehničkom i nisam prošao... Na stranu što mi nije radila pozicija za zadnju tablicu, ali ni ova ˝tačkica˝ na faru ne može da prođe. Drugi polovan far 1500 dinara...

Zakazan novi tehnički za danas u 10:30h...

ALa24Oq.jpg

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 18 minuta, štampar je napisao:

 

 што би се неко иживљавао због ситнице и глупости и ризиковао одлазак муштерије на друго место?

kontam da je gazda napravio matematiku, da bolje da izgubi deo musterija dok traje ovo ludilo i dok se ne iskristalise sve, nego da pusti nekog i da mu inspekcija zajase na vrat da nije nesto po propisu, i da dobije kaznu i zabranu rada...prpa ljudima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Kolegu sa posla vratili sa tehnickog. Nema jedno mačije oko na zadnjem braniku. Noviji auto. 2014god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

@MaRRe

Vidis, ja bih stavio to macije oko i otisao kod drugog na tehnicki.

Ako hocemo u Evropu moramo je mi sami dovesti u nasu kucu. Kad god sam sta kupovao ili trazio uslugu na Zapadu pitao sam ( gdje kupujem ili trazim uslugu ) koliko mogu dobiti popusta na robu ili uslugu i uvijek sam dobijao na obostarno zadovoljstvo. To je na Zapadu normalno, ali kod nas jos uvijek nije. Juce odem da kupim neke dijelove za auto i ladno pitam prodavca koliko ce mi dati popusta na kupljenu robu? Prodavac bez okljevanja rece 10% i ja pazarim, posto sam se vec raspitao za cijene kod drugih. Samo 5 min, ranije je covjek ispred mene kupovao dijelove za auto i platio full cijenu. Da ne bude zabune trgovca nisam nikad prije vidio da neko ne misli da me zna pa mi je dao popust. E ovo sve pisem sto tako treba da se ponasamo i na Tehnickom da pitamo gdje je najpovoljnije obaviti tehnicki i pored toga traziti, ako ima i popust. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Utjerivac je napisao:

Jel to u Kuli samo jedan tehnicki pregled?:stabre:

Nije, ali ovde vec godinama radim tehnicki i registraciju i jedini su oni koji su bas preozbiljno shvatili pravilnik i striktno se njega pridrzavaju, tako da nisam mogao da izbegnem sudbinu... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jedina dobra stvar je da se ne placa novi tehnicki ukoliko se primeceni nedostaci na autu otklone u roku od tri dana. Tada se samo slikaju i proveravaju nedostaci zbog kojeg vozilo prvi put nije proslo tehnicki. Ako prodje tri dana tada se placa i radi novi kompletan tehnicki. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 23 minuta, ThePainkiller je napisao:

Jedina dobra stvar je da se ne placa novi tehnicki ukoliko se primeceni nedostaci na autu otklone u roku od tri dana. Tada se samo slikaju i proveravaju nedostaci zbog kojeg vozilo prvi put nije proslo tehnicki. Ako prodje tri dana tada se placa i radi novi kompletan tehnicki. 

Ovde neke "kolege" pokusavaju da izdejstvuju ponovno placanje pune cene koju su podigli na 3000 i za sijalicu neispravnu ako te vrate! :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 6 sati, ThePainkiller je napisao:

Nije, ali ovde vec godinama radim tehnicki i registraciju i jedini su oni koji su bas preozbiljno shvatili pravilnik i striktno se njega pridrzavaju, tako da nisam mogao da izbegnem sudbinu... ;)

 

Vidis zbog kojekakvih stvari ja sam do sada promjenio barem 5-6 osiguravajucih kuca i tehnickih, doktora za istu vrstu bolesti, za kojesta majstora i sve ono sto mi nije odgovaralo prvenstveno ljudski pa onda cjenovno. Samo kod nas postoji duboko ukorjenjena izreka: Navika je jaca od ljubavi. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Upravo bio u Agenciji za bezbednost saobracaja, nemam nikakve lepe vesti. Prvo moram da naglasim da su svi sefovi bili odsutni zbog dolaska Izrealskog predsednika tako da sam pricao samo sa frontom 1.reda odbrane... 

 

Trazio sam da mi pojasne nacin registrovanja motocikla koji je prepravljen u cafe racer.... Ovako:

 

1. Prvo bih trebao da kontaktiram proizvodjaca motocikla (Hondu) ili njihovog ovlascenog predstavnika u SRB (Delta Auto Moto) kako bih od njih dobio potvrdu kojom odobravaju planiranu/izvrsenu prepravku motocikla. To mora biti potkovano tehnickim crtezima, distribucijom mase, promenama centra tezista itd i njihov uticaj na karakteristike...bla bla. Misljenja sam da ovo naravno nece dati niti hteti da urade ali ici cu za sat-dva pa cu pitati, ne mrzi me.

2. Sa tom potvrdom, dokazom o vlasnistvu itd pisem Zahtev prema Agenciji za upucivanje ka nekom od ovlascenih pravnih lica za vrsenje ispitivanja vozila. Uz zahtev ide uplatnica RAT - 310din i jos jedna za obradu dokumentacije za ispitivanje vozila - 3300din.

3. Odlazim u AMSS/Vincu/Masinac/TehnoLab... (to je u Bg-u, ima ih jos u NS, KG i Nisu) i predajem vozilo na ispitivanje

4. Ukoliko vozilo zadovolji uslove atesta dobijam Poztivan izvestaj od izvrsioca ispitivanja i odlazim na tehnicki pregled. Ako prodjem tehnicki pregled vracam se kod izvrsioca sa jos jednom uplatnicom od 3000din

5. Nakon svega Agencija za bezb saobr izdaje Uverenje o ispitivanju, tj atest na srpskom.

 

Na pitanje "pa vec je bio reg takav kakav je" odgovor je "svakako morate imati atest za sve izvedene radove", sto nas dovodi na isto.

 

"Ok, a sta da radim ako proizvodjac ne zeli da izda Potvrdu ili jednostavno vise ne postoji/zatvorena proizvodnja?" 

"To je onda samogradnja, a samogradnja je zabranjena Zakonom iz 2013 god."

 

Tada sam vec morao da se sklonim zbog dolaska pomenutog Big Giant Head-a. Uglavnom tip sa kojim sam pricao je ipak uctiv covek, nije masina i javlja se i na tel 011/312-18-09, slobodno zovite ako vam treba nesto. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Mislim da je svima jasno da se Agencija ogradjuje trazeci Potvrde od proizvodjaca, a njihovi ovlasceni "ispitivaci" sluze samo za kontrolu kvaliteta izvedenih radova po odobrenju proizvodjaca! 

 

Proizvodjac = odobrava radove

Ispitivac = kontrolise usaglasenost sa odobrenim radovima

 

Ne znam kakvi su stavovi proizvodjaca ali to cemo vremenom cuti.... Mislim da nema nista od atestiranog motocikla, sto znaci da jedino ostaje da se ceka. Kapiram da ce biti isto kao i sa legalizacijom i Zakonom o ozakonjenju - svi koji su izvrsili izmenu i registrovali kao takav motor do XY datuma imace pravo da podnesu Zahtev za ispitivanje BEZ Potvrde proizvodjaca i odobravanju radova (samogradnja). Nadam se.... inace ode kafe racer u izlog kafica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
4 hours ago, ThePainkiller said:

Ja juče bio na tehničkom i nisam prošao... Na stranu što mi nije radila pozicija za zadnju tablicu, ali ni ova ˝tačkica˝ na faru ne može da prođe. Drugi polovan far 1500 dinara...

Zakazan novi tehnički za danas u 10:30h...

ALa24Oq.jpg

ja ti druze rekao ima godinu dana gde sve to mozes da uradis i jos bi dobio tehnicki gratis. plus te sada ne bi zajebavao za ove sitnice. al jbga kad volis da placas

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Agencija za bezbednost saobraćaja je privatna firma. Pisalo se o tome ranije. Naprasno su novinari to "zaboravili" i zaćutali. E, sad vi vidite koliko smo mi blesavi što dopuštamo da takve stvari prolaze i da nam kroje kapu kako kome odgovara ako je u dilu sa vlastima.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 41 minuta, InkaBar je napisao:

To mora biti potkovano tehnickim crtezima, distribucijom mase, promenama centra tezista itd i njihov uticaj na karakteristike...bla bla. Misljenja sam da ovo naravno nece dati niti hteti da urade

Ako urade onda ces dobiti smernice kako uraditi a ne saglasnost,ako daju saglasnost onda sve to radis sam,u tom slucaju to treba da proracuna i potpise masinski inženjer sto je obimniji posao za tebe ali imas "slobodu" kako motor da izgleda.

Kako god jako me zanima odgovor i nebi bilo lose pitati vise proizvodjaca/zastupnika raznih marki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja