Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5690 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Juče registrovao. Piše se sve i svašta, uglavnom bez pokrića i utemeljenja. Ima gomila torija zavere ali se ponešto stvarno valja iza brega... Ukratko, prejebavaju se MUP, vlada-skupština i ABS. Očekuju se barem još dve izmene zakona ove godine, jedni predlažu, hoće da budu rigorozni, drugi amortizuju zbog pritiska javnosti (čitaj dva tehn. godišnje) U prevodu, niko nema pojma na šta će to sve na kraju da ispadne. Vrlo je izvesno da nas stvarno čeka dva tehnička godišnje za vozila preko 160K. To su reči gazde tehničkog gde registrujem - drugar bajker...

 

Za sada su ih ograničili sa pola sata po tehničkom i par fotografija kao dokaz da je vozilo bilo prisutno. Valjci još uvek mogu da se "srede" (zbog CBS-a prednji točak ne može da prođe valjak pa ide zadnji oba puta). Očekuje se verovatno video nadzor na tehničkom ali još uvek ne. Što se tiče after market-a na motorima, njihov odgovor je "kako mi da znamo šta je original a šta ne? Ko će da napravi taj pravilnik - katalog koji će biti Biblija za te stvari?

 

Tehnički je 1200 rsd, cela rega 13200. Prošle godine je bila 11300 tako da se usluga lagano povećava... Od parcijalne rege još uvek nema ništa jer nije usklađen zakon za osiguranje i bla, bla...

 

Eto.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 7 minuta, alexanto je napisao:

Vrlo je izvesno da nas stvarno čeka dva tehnička godišnje za vozila preko 160K

Kupujmo domace, nijedno starije Zastavino vozilo nema preko 100000. :jee:

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Ja danas svratio do tehnickog da nesto pitam i gledajuci auto radnik sa tehnickog kaze da ne prolazi tehnicki i ako mu nedostaje ukrasna lajsna na vratima.

Da li je to moguce sta nekoga briga ako nemam lajsne na vratima (ja ih imam ali kazem koja je to glupost) :(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
Ja danas svratio do tehnickog da nesto pitam i gledajuci auto radnik sa tehnickog kaze da ne prolazi tehnicki i ako mu nedostaje ukrasna lajsna na vratima.
Da li je to moguce sta nekoga briga ako nemam lajsne na vratima (ja ih imam ali kazem koja je to glupost)
Sta isto nekog briga da li imas vrata, soferku itd. ne ugrozavas nikoga

Sent from my BV8000Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On ‎11‎.‎7‎.‎2018‎. at 13:51, zlig0r je napisao:

dal si lud, hoces da robijash?!? :D

volan je tek početak.

Za ovo mi sledi doživotna, sam ga sjebao, sam ga skinuo, sam ga vratio, sam ga izbušio na više mesta, prepravio, uglavio...

 

IMAG0101.jpg

IMAG0108.jpg

IMAG0109.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 1 sat, alex1974 je napisao:

Ja danas svratio do tehnickog da nesto pitam i gledajuci auto radnik sa tehnickog kaze da ne prolazi tehnicki i ako mu nedostaje ukrasna lajsna na vratima.

Da li je to moguce sta nekoga briga ako nemam lajsne na vratima (ja ih imam ali kazem koja je to glupost) :(

kao što se i vidi, nemam lajsnu na vratima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Najbolje bi bilo da se osnuje specijalni sud za zločine protiv bezbednosti u saobraćaju. Sedište suda može i kod nas, ali sa sudijama iz EU, naraFski. Pa lepo svi da stanemo u kolonu jedan po jedan i da se dobrovoljno prijavimo - možda kazne budu blaže (ona fora sa 50% ko se sam prijavi ispred zatvora u roku od 8 dana).

 

Zatvorskih kapaciteta nemamo, ali ako ustupimo zemlju, sami izgradimo zatvore i budemo plaćali subvencije po zatvoreniku - strani investitori će rado preuzeti upravljanje zatvorima. Možda čak i odobre neki kreditčić pod nejpovoljnijim (mada tajnim, jer to je ipak poslovna tajna) uslovima. Štaviše, to bi mogla da bude jedinstvena šansa za razvoj robizma (robija-turizma). Oni nama njihove robijaše, mi njima subvencije.

 

Mi, doduše, već decenijama uspešno razvijamo robizam kod nas - u specifičnoj varijanti. Ko je ovde odavno zreo za robiju, njemu je Srbija turistička meka. 365 dana si na all-inclusive odmoru - a imaš i subvencije.

A kako svemirska ravnoteža i nalaže, ako je to tako - onda oni koji zaslužuju odmor moraju u ćuzu. Stvari moraju biti u balansu.

 

Zato nemojmo trošiti vreme na odlaganje neminovnog, nego neka se svako spremi da odradi svoj deo u bajbokani, kako bi doprineo vaspostavljanju balansa i dao svoj doprinos razvitku Srbije.

 

Ja ću među prvima da se prijavim - samo da nadležni usaglase stavove - gde treba da se javim i koliko para da ponesem za letovanje.

Ne bih da odlažem neminovno, a i nešto se mislim - gde da me posle smeste u neki novoizgrađeni zatvor, pa znate li vi kako se danas fušari u građevini.

 

I zato ovim putem molim nadležne organe, institucije, službe, agencije, saveze,  - kao i -   braću, kumove, svaje i jetrve  (jednom rečju) bližu i širu rodbinu prethodno navedenih a uključenih u donošenje odluka od suštinske važnosti za dalji razvoj robizma u Srbiji da se adekvatne mere donesu čim prije i po najvišim standardima ikada viđenim.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sve ovo ozbiljno počinje da liče na nešto gore od puke sprdnje i nesposobnosti. Kad nešto razmislim i Hiću i Dučea su u početku smatrali klovnovima koji su, eto, uveli malo reda - pa im se poneki "ispad" tretirao kao nešto na šta se zažmuri.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Kolegi @drs visokog obrazovanja ne nedostaje, to znam. Ali ovakav "ministarski talenat" me je ostavio bez reči...

Jedno ovakvo remek delo iz oblasti rada i izrabljivanja je u opasnosti da bude plagirano i što je još strašnije da se nađe u skupštinskoj proceduri?:lol3:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Danas sam svratio u AMSS u Ruzveltovoj u Beogradu, gde sam prethodnih nekoliko godina radio tehnički i registraciju, i postavio pitanja oko potencijalnih "problema" sa svojim motociklom. Rekao sam da imam na prednjem faru ksenon sijalicu, i lice koje vrši tehnički pregled je počelo da pravi facijalne ekspresije da bi to mogao biti problem, i bez da nešto kaže ja sam pitao Šta da radim i on mi je rekao zamenite sijalicu, ksenoni su zabranjeni. Zatim sam pitao za kofer i nosače, a on je pitao Da li kofer može da se skida, ja sam rekao da može ali nosači pretpostavljam da ne (inače nosače za kofer je na mom motociklu radi Seba). Onda je rekao Ništa, ostavite tako kako je. I pitao sam još da li motor treba da je čist, jer moj je malo isprljan od prolazaka kroz vodu na putu usled izlivanja vode, iako ne vozim po kiši nikada, i on je rekao Slikamo vozilo sa pet strana, mora da bude čist, ne sme da bude blatnjav. Tako da ću pre tehničkog prebrisati zaprljane delove sa nekoliko mokrih krpa, jer nemam vremena za detaljno pranje, a i s obzirom da je za skoro celu sledeću nedelju najavljena mestimična kiša, a registracija mi ističe 5. avgusta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

a kako doterati čist auto na tehnički tokom zime kada bude bljuzga, so, prljav sneg?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Predlazem da se uvede novo pravilo: tehnicki sme da se radi samo po suncanom danu, na temperaturama izmedju 21,3 i 27,6 stepeni, atmosferski pritisak iznad 1002 mbar, vlaznost vazduha ispod 75%.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 29 minuta, mrle je napisao:

a kako doterati čist auto na tehnički tokom zime kada bude bljuzga, so, prljav sneg?

ja ne mogu da verujem sta ti pitas!?

pa jednostavno, odes u perionicu sa zenom ili operes auto ispred kuce, , osusis auto, udjesh u isti, zena uzme onu siroku stresh foliju, i obmota ceo auto. u slucaju da pada kisa ili sneg, moras angazovati decu da drze rasirenu ciradu iznad kola kako bi ista zastitila. prethodno pitas na tehnickom da li su radi da ti oni pomognu da skinu foliju kako bi izasao, ako nisu radi ili ako bi da naplate a skupo je, dodje zena taksijem i skine. i voalá - cist auto na tehnickom!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Danas sam bio na tehnickom, ispred nas su coveku poklonili zeton za pranje (u sklopu tehnickog) jer je auto bio prljav, nekoliko glupih razloga sam danas cuo koji su doveli do toga da automobli ne prodje tehnicki, ne znam....ovi izgleda misle da mi imamo plate kao u Nemackoj jer verovatno ONI imaju pa nam je lako da kupimo nove automobile koji nemaju ni ogrebotinu na sebi..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pretpostavljam, onako razmišljajući zdravom logikom, da je nivo čistoće koje vozilo treba da poseduje prilikom tehničkom pregleda, mora biti na tom nivou da se može dobro pregledati bez da se ostavlja mogućnost propusta. Isto tako i na slikama se mora jasno videti da je auto ispravno tj limarija zdrava i da se to može nedvosmisleno dokaZati i tim slikama.

Pretpostavljam da su ovako ‘stroge’ mere upravo zbog dosetljivosti pojedinih kako da iskoriste rupu ;)

Ali ajde da ne ulazim u raspravu dalje, država u kojoj vlasnik tehnickog pregleda može da napravi razliku izmedju proći i ne proci pregled i zaslužuje ovako nelogično rigorozne mere.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

moje kontanje ove novonastale situacije; ovi od gore doneli neki zakon ali ostali nedoreceni...ovi ispod njih (inspekcije) nemaju pojma sta su ovi od gore smislili i hteli da kazu. izmedju njih i nas je tehnicki, koji tek nema pojma sta i kako da radi, ali zbog velikih zaprecenih kazni i zabrana rada na nekoliko meseci idu na najsigurniju mogucu varijantu, a to je odbiti sve sto iole lici na pogresno.

gazda tehnickog pregleda u mom komsiluku kaze da je za 4 razlicite stvari zvao inspektora, da pita kako da se postavi u odredjenoj situaciji, i sva 4 puta dobio odgovor 'veruj mi ni ja ne znam, probaj da nazovesh nekog od mojih kolega, mozda neko zna nesto cvishe"

nesto u svakom slucaju treba da se promeni. voze se skarabudzi, cjelave gume, pogresne dimenzije, bez retrovizora, registrovano gomilu vozila bez da je videlo tehnicki pregled...naravno, ne moze ovako kako je trenutno, ovo je bezobrazluk, ali kao sto sam gore vec napisao, mislim da je iz straha da ih ne zatvore jer ne znaju sta i kako da rade...

kvalitetan tehnicki mora da postoji, zbog nasih glava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Radim na teh.p, 8 godina, do sad se radilo po pravilniku i 86 godine, koji se postovao 10 %, ovaj radikalni skok je dosao od jednom zbog uskladjivanja zakona sa EU.
Stim sto su nas samo odvukli na jedno predavanje kod ovih iz Agencije, koje je trajalo 2,3 sata. Zapamti sad sve stvari za to kratko vreme bez ikakve obuke, inspektori dolaze cesto u kontrolu na nedeljh dana, ranije su dolazili dva puta godisnje, a i njih kad nesto pitas blage veze nemaju, bas sam im danas postavljao pitanje oko onih traka za obelezavanje, ne umeju da ti daju pravi odgovor.
Nama su ruke vezane, 50%, se vozila vracaju i moraju da se zavedu kao neispravna.
Sto jedan moj kolega rece, nismo vise Tehnicki Pregled, postali smo estetski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Nesto razmisljam citajuci dogadjaje kolega, svi trk na vracanje kilometraze. Kad bi mogla u minus da se otera pa da budemo mirni po desetak godina :)

 

Auto ti presao 310 000km, spustis kilometrazu na 75000, vozis auto par godina i prodas pre nego li dodje na 160 000 :D

 

Da ne pominjemo i da nisu bas pokrili scenario gde neko mora da zameni instrument tablu jer se spalila i da stavi novu ali nova ima neku drugu kilometrazu.... al ce tu da bude jebade :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Postoji problem i kod onih vozila gde kad se slika km koja je u digitalnom formatu, a pored nje gore one lampice zanabs, check engine i ostalo, moraju da idu kao neispravna, sad ne znam dal moze to softverski da se resi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja