Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Malopre sam bio na tehnickom pa.da vam prenesem svoje iskustvo...
Motor slikan sa covekom koji vrsi tehnicki, sa vise strana, zapisane dimenzije guma (nzm zasto, kaze treba), svetlosna sig proverena, nisam.sig da je gledao brojeve sasije i motora, mozda dok.nisam gledao i to je to.
Izvolite uplatnice i cao, 18k, reg na 6 mesecu ne moze nije nesto doneto zakonom, bla bla...
Tehnicki je bio besplatan posto sam.sve takse platio kod njih, i to je to.

Imam cras padove, imam nosac kofera pozadi, nista me nisu ni pitali ni pomenuli... rekose mi samo.da od pon pocinju da vaze nove cene tehnickog pregleda.
U pitanju je AMSS.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

E ovo volim da pročitam, TAČNE INFORMACIJE, sa nagadjanjima bi otišli ko zna gde.. Ja mogu da dodam da su meni pre mesec i jače (pre novih pravila) stavljali motor i na valjke (tačnije ja sam sedeo i kočio) možda jer je bio novo otvoreni tehnički.. I video sam da ima program za motocikl gde uključuje samo jedan valjak i meri kočenje prednje i zadnje..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

I da, i km su upisali..

@bocca_bastard Jesam :) jes' bilo malo nezgodno prvi put, jer sam pritisnuo prednju verovatno malo jače pa me je izbacilo iz valjaka, ali drugi put laganica i prednja i zadnja..još mi ovaj što radi kaže "koči kao putnički auto".. Ja pitam jesam li prošao, on kaže 98% kočenje.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pojma nemam kako će se gledati aftermarket izduvi, ali sam ubeđen da će, nakon kraćeg lutanja na relaciji zakonodavac - tehnički pregled, nosači kofera i slično biti tretirani najnormalnije kao i nosači kofera ili bicikala na kolima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 13 sati, đunta je napisao:

 

Svojvremeno sam nešto iščito i način merenja buke je problematičan u realnim uslovima, tj. u vožnji, mada je sve moguće izglasati, jednako ko što se dešava sa merenjem brzine van tolereancije. Postoji zakonski maksmalni nivo buke a fabrički je u većini ispod, ali postoje izduvi koji se zvanično prodaju kao rezervni deo, imaju fabričku šifru a glasnost povećana ali  ne prelazi zakonski okvir, primer BMW-a gde se gde je nekoliko auspuha nuđeno kroz godine, sad je i Akra uvršten i pri kupovini novog motora može da se bira uz doplatu. Sad, motor se kupi iz salona i doplati za Akru, prodavac ga naruči za 5 dana i ugradi ali naravno da ne može da prekuca ili prepravi fabričku pločicu da  bi uneo povećaje decibela, sve znači normalno i legano a kod nas će da bude izvrnuto. Jednako je i za gume, na prvoj slici Mišelin a stavi se Metzeler koji može   istim aršinom da smatra ne originalnim. Jednako je i za niz stvari ala kreš barovi i nosačii kofera pa i oni sami, motor može da se kupi potpuno go a naknadno ugradi sve to kupljeno kao origialan deo na kome nema nikave oznake, primer BMW kreš bara ili enduro sedišta. Dobio sam  uputsvo  za tehnički pregled motora iz Engleske, naročita pažnja sa strogim instrukcijama stoji za pregled točkova, naročito žičanih i kroz to se vidi suštinska briga za bezbednost u saobraćaju, a ne glupost da li se diskutabilno izmerena buka razlikuje sa pločicom. Inače nisam pristalica otvorenih izduva jer je većina kontraproduktivna po rad agregata a i po USA analizama su negativan bezbedonosni faktor, samo se zalažem za logiku i razum čega sve manje ima uopšte.                                         

Druže, dozvoli da ti pojasnim tu stvar.....

naravno da postoji zakonski maksimum buke (u slo je 84 db ako se ne varam) i merenje nije nimalo problematično. Čak ga policije u EU izvode na terenu sa posebnom spravom . Spravu (neka vrsta mikrofona) stave  na metar od ose motora, upališ motor i digneš na obrtaje koji pišu na auspuhu (ili homologaciji) i rezultat u decibelima mora biti isti kao na auspuhu ili homologaciji (zato nema vađenja dB kilera). U slučaju da se brojke ne poklapaju, sledi kazna (400 eur) , a ako ima policajac slab dan, onda je kazna+šlep služba+sudija za prekršaje+....(ubaci sam po potrebi ali nikako ispod 100 europljana). kad kod novog motora biraš aupuh sa doplatom, onda dolazi motor homologiran kao celina sa novim auspuhom. Zamena auspuha sa drugim originalnim opet zahteva upis u homologacijski karton (naravno se sve to plača...). Ako prodavac sam ugradi takav auspuh, onda pre predaje motora kupcu prodavac sam odradi homologaciju auspuha na novo vozilo.Prosto ko pasulj, samo puno skuplje od pasulja.....

Pre nekog vremena je bilo bolje da si kod kuče zaboravio saobračajnu dozvolu nego homologacijski karton, jer si za zaboravljenu saobračajnu platio kaznu od 50 europljana, a za zaboravljenu homologaciju policajac je mogao da ti odredi vanredni tehnički pregled naravno sa šlep službom što je puno više evro zelembača.....

da skratim....saobračajna dozvola je papir kojim dokazuješ da si uredno platio sve dađžbine i da je motor legalan za učešče u saobračaju. Homologacijski karton je papir, kojim dokazuješ da su sve naknadne prerade,dorade,nadgradnje rađene na tom istom motoru legalne i u skladu sa važečim propisima. Bez toga papira (ili bez da je stvar upisana u taj karton) nadležni organ smatra da si ugradio,preradio,nadgradio neoriginalne odnosno neprimerene stvari na tvoj motor i kao takav nije legalan za učešče u saobračaju.Što znači da si i kršio zakon i ladno može da te isključi iz saobračaja i napiše kaznu (i to je još najmanje....)

I kao što si napisao: "loud pipes saves lives" ne pije vodu, več stvaraju pometnju u saobračaju unatoč kontra mišljenu za razliku od recimo ABS-a, koji dokazano spašava živote....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 10 sati, lomitelj je napisao:

Komentar ti nije ali uopšte primeran ni prikladan. Ni mestu ni temi. Vređa. Има нас који смо тамо негде, још увек се потписујемо ћирилицом, умемо и да је читамо, и да је пишемо, који се њоме и након много година потписујемо и који је сматрамо веома лепим писмом а све то и даље не значи да се купамо у парама, све обављамо без трунке нервозе и без Мице Шалтеруше код које је увек ФТ1П. Не дижи повику на вука док лисице месо једу. Нити смо ми, који нисмо у Србији, нити је ћирилица крива што је у Србији још доста тога неуређено. И немој да те гуја уједе па да помислиш како се подсмевам људима са којима сам хлеб и судбину дуго, дуго делио!

Druže, ne vredi......neki to ne mogu da shvate.Mene njegov post nije uvredio. Ali mi je zato njegov post rekao puno više o njemu samome nego to što je hteo da kaže.......maske padaju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Da li kod nas postoji "homologacijski karton" i da li postoji ustanova koja može da uradi homologaciju na primer naknadno ugrađenog auspuha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 8 sati, štampar je napisao:

Немој тако,лепо је човек замолио да не пишем ћирилицом јер га много смара да чита а иначе са великим задовољством и уз кокице прати ову тему...како да му не изађем у сусрет кад је тако културно замолио?Ево види :

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mi sa trulog dekadentnog zapada ne gledamo na vas kao na ......................(ono što si naveo sam).............., več zauzmemo najbolje pozicije sa kokicama i neizmerno se zabavljamo pri čitanju postova i teorijama zavere. Iskreno, najviše me je namučio tvoj post na ćirilici, koju preskačem. Ako ti nije teško, drugi put piši latinicom da ne gubim vreme.......;)

.....................................................................................................................................................................................................

 

Naravno da sam lepo zamolio......jer gospodin se rađa a ne stvara. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, mradomir je napisao:

Da li kod nas postoji "homologacijski karton" i da li postoji ustanova koja može da uradi homologaciju na primer naknadno ugrađenog auspuha?

To moze samo ABS,kao i sve ostale nadogradnje,ateste ... kako god dobija se uverenje o ispitivanju a procedura je:auspuh koji stavljas mora biti homologovan i sa pratecim papirima zatim trazis saglasnost od (BMW u tvom slucaju) tj pises im molbu da zelis taj i taj auspuh da stavis na taj model,kada dobijes saglasnost ides u centar za ispitivanje vozila (AMSS,FTN ...) placas njima i ABS-u i dobijes uverenje koje nosis posle sa sobom,vrlo prosto i jeftino. :neznam:

@BanditVA unesena ti je manja masa vozila od stvarne, 98% moze imati F1,GP motocikli i skoro nista vise na svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

A šta ćemo recimo sa mojim motorom koji nema nigde na ramu niti na fabričkom izduvu koji decibeli treba da budu na kojim obrtajima ? 

Pricam o motoru koji nema ni fabricki nikakve euro norme već samo utisan auspuh da zadovoljava propisnu glasnocu odnosno 80db .

Dakle čak i na auspuhu samom piše da je namešten tako da ne krši većinu federalnih zakona (USA market) ali nije napisano niti na kojim obrtajima niti koji je maksimum . Pretpostavljam da je u normalnoj vožnji oko 80db . Šta više piše da stavljanje bilo kog drugog auspuha može dovesti do povećanja decibela i kršenja propisa u nekim državama.

 

Dakle ja suštinski mogu da stavim bilo koji izduv koji zadovoljava normu drzavne glasnoce jer time ne remetim nikakav propis koja je sama Yamaha tada izdala . 

U prevodu sam tehnicki pregled bilo gde može da ti izmeri glasnocu izduva i da te pusti ili ne pusti .

Dok sa homologacijom ti izbegavaš to testiranje i imaš papir da ti auspuh ispunjava norme glasnoce .

Ali daleko smo mi od tog zakona i propisa u banana državi , prvo mora da se pozabavi ova zemlja sa pogibijom motorciklista nepažnjom drugih ucesnika u saobraćaju.

Oni nas ne vide uopšte , a kada stavim prigusivac na auspuh ni ne čuju me više puta ja testirao lično da uporedim . A kad ne stavim svi čuju i sklanjaju se ili bar obrate pažnju . Zato me mani tih propisa da buka ugrozava saobracaj jer me iskreno boli ona stvar da li nekome smeta u kolima dokle god me čuje i provali da sam tu i da me ne iseče i ne kaže standardno “nisam te video” 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Danas ortak bio da produzi registraciju za prikolicu za prevoz 1 auta,prosle godine ukupna reg. oko 3000 dinara,od cega je tehnicki bio 1200 din ,ostalo takse,sada tehnicki 4800 din plus ostale takse ,pocelo je guzicarenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Evo sta znaci homologacija . 

U prevodu ako je nemaš nisi legalan na putu ako ne zadovoljavaš norme glasnoce . 

Sto opet znaci ako te izmere svaki put na tehničkom i ne prelazis glasnocu ti zadovoljavaš norme makar imao auspuh iz šupe .

Homologation means that the exhaustmeets the legal requirements of sound limit, making it fully legal to be ridden on the streets without taking the risk of getting a penalty from the authorities.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja na XT imam 'auspuh iz šupe'. Totalno i potpuno prazna konzerva, preglasna. Tako sam kupio motor i ko zna kad je to stavljeno. Nekad davno je bila to ozbiljna naprava ali su ga iskopali vlasnici pre mene. Naravno, nikakve oznake se ne naziru.

Izm. ostalog, meni samom je taj lonac preglasan i hteo bih da ga utišam.

Naći original je nemoguće, kao i kupovina poznatih marki :D Znači, samo da ga napunim i/ili ušrafim db kiler.

Koliko decibela je ta norma glasnoće kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

88 db ali to je izuzetno tesko napakovati da bude blizu granice,nekada tisi "probija" granicu i obrnuto. Dok ne izmeris ne znas na cemu si,ja nikada ne mogu da ocenim a merio x puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 15 minuta, Aleksandar Sh. je napisao:

Evo sta znaci homologacija . 

U prevodu ako je nemaš nisi legalan na putu ako ne zadovoljavaš norme glasnoce . 

Sto opet znaci ako te izmere svaki put na tehničkom i ne prelazis glasnocu ti zadovoljavaš norme makar imao auspuh iz šupe .

Homologation means that the exhaustmeets the legal requirements of sound limit, making it fully legal to be ridden on the streets without taking the risk of getting a penalty from the authorities.

Druže, dozvoli malu ispravku, da ne bi neko plačao kazne bez veze.....

Ako se ne varam, homologacijski karton je počeo da se izdava oko 1997 godine od strane nekih proizvođača motornih vozila (ne svih proizvođača, neki recimo MotoGuzzi za neke modele čak i u 2002 godini nije izdavao homologacijski karton). Pre toga homologacijski karton nije postojao, neki proizvođači su pisali te podatke na tablice na ramovima, neki na samim auspusima, neki nikako, tako da ako poseduješ takav motor (gde nigde ne piše koja je buka auspuha kod kojih obrtaja), niko ti ništa ne može, osim ako si prekoračio zakonski maximalno dozvoljenu buku (u slo je 94dB ako se ne varam, ne znam koliko je kod vas). I nije baš tačno da smeš da staviš bilokoji homologirani auspuh na bilokoji motor. Auspuh koji ima homologaciju za recimo Yamahu Fazer 600 kubika godište 2006 ne možeš staviti na recimo Hondu CBR600 godište 2006, jer je taj auspuh homologiran samo za Yamahu, iako su iste kubature,itd....(samo primera radi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znači, u mom slučaju je dovoljno samo da utišam do tih 88dB (na leru ili na xxxx rpm??) koliko sam razumeo?

U pitanju je XT iz potpisa i mislim da u originalnom stanju nigde ne piše glasnoća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Aleksandar Sh. je napisao:

Zato me mani tih propisa da buka ugrozava saobracaj jer me iskreno boli ona stvar da li nekome smeta u kolima dokle god me čuje i provali da sam tu i da me ne iseče i ne kaže standardno “nisam te video

90% isecenih je imalo glasne izduve.

Ja sam pre za glasnu sirenu da ciljano "nerviram".

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pa

pre 8 minuta, lord_oblivion je napisao:

Znači, u mom slučaju je dovoljno samo da utišam do tih 88dB koliko sam razumeo?

U pitanju je XT iz potpisa i mislim da u originalnom stanju nigde ne piše glasnoća.

Druže, misliti ili znati su dve različite stvari.......

Ako stvarno nemaš negde na ramu pločicu gde ti to piše, onda nema šanse da bilogde dobiju taj podatak o glasnosti izduva.Znači auspuh koji je ispod zakonske granične vrednosti kod vas bi trebao biti OK.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

@bdada lik koji je radio tehnički je pročitao sabraćajnu i predpostavljam da je uneo tačnu kilažu.. Zašto bi kod nas normativ za 100% kočnice bio u odnosu na F1 ili GP.. Novi diskovi, nove pločice, zamenjeno ulje u celom sistemu i razradjeni klipovi bi trebalo da bude 100% ili u mom slučaju 98%.. Hoćeš da kažeš da nov auto ili motor kod nas na tehničkom bi imao kočnice 50%? To možda na tehničkom gde ti radiš ili držiš.. i još jednom ponavljam da je tehnički na kom sam bio novootvoren sa komplet svom opremom NOVOM!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 1 sat, Aleksandar Sh. je napisao:

Oni nas ne vide uopšte , a kada stavim prigusivac na auspuh ni ne čuju me više puta ja testirao lično da uporedim . A kad ne stavim svi čuju i sklanjaju se ili bar obrate pažnju . Zato me mani tih propisa da buka ugrozava saobracaj jer me iskreno boli ona stvar da li nekome smeta u kolima dokle god me čuje i provali da sam tu i da me ne iseče i ne kaže standardno “nisam te video” 

Druže, više puta istraženo i dokazano da glasni auspusi ne doprinose sigurnosti u saobračaju, čak suprotno. Sa druge strane kaciga fluorescentne boje, moto oprema fluorescentne boje, ABS,ASR i ostala pomagala bitno poboljšavaju saobračajnu sliku. I sam si napisao da te ne vide, a ne da te ne čuju. Neko ko ti dolazi nasuprot te neče čuti ma koliko glasan auspuh imao, ali če te zato videti ako budeš imao flourescentnu kacigu i flourescentnu jaknu.

U Francuskoj je nošenje jakni sa fluorescentnim delovima čak zakonski obavezno. Ako nemaš takve jakne, moraš kupiti i staviti neke fluorescentne naramenice da noču svetliš. To važi i za strance iako su samo u prolazu kroz državu, i oni moraju da kupuju i navlače te naramenice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, bmw je napisao:

Svojvremeno sam nešto iščito i način merenja buke je problematičan u realnim uslovima, tj. u vožnji,

 

Pre 3 sati, bmw je napisao:

Druže, dozvoli da ti pojasnim tu stvar....

 

Naravno da dozvoljavam, ali kao audiofil vrlo dobro poznajem akustiku i način merenja zvučng pritiska u labaratorijskim uslovima i životnim i koliko spljne interfernce naizgled banalnog uticaja mogu činiti amplitude.

 

Pre 3 sati, bmw je napisao:

Spravu (neka vrsta mikrofona) stave  na metar od ose motora, upališ motor i digneš na obrtaje koji pišu na auspuhu (ili homologaciji) i rezultat u decibelima mora biti isti kao na auspuhu ili homologaciji (zato nema vađenja dB kilera). U slučaju da se brojke ne poklapaju, sledi kazna

 

Ja ne branim glasan izduv ni malo, ali branim princip logike i razuma. Recimo, maksimalni zakonski okvir je tih 84 db u Sloveniji, na pločici piše 80 a izmeri se 82, i sad je takav auspuh nelegalan i podleže kazni iako je 2db tiši, naprosto nenormalno.

 

Pre 3 sati, bmw je napisao:

Zamena auspuha sa drugim originalnim opet zahteva upis u homologacijski karton

 

I sad se kupi originalni auspuh pod šifrom za BMW star 20 i kusur godina i  nije isti ko na nekoj slici a potpuno ispunjava zakonsku normu, jel to znači da i kočione pločice, sijalice, osgurače,... moramo homologirati. Predpostavka je da svaka roba na tržištu podleže određenom ispunjenju standarda  zakonima propisanih, ala nemački TUV, JUS itd. i nebuloza je od kupaca zatevati vršenje atestiranje, naravno, ukoliko se ne radi van  okvira fabričke homologacije, primerice, druge dimenzije točkova od fabrički predviđenih. Tehnički pregled ima zadatak da utvrdi tehničku ispravnost vozila u zakonskim normativima, zato se tako i zove uostalom, a ovakvim načinima se pretvara u čisto birokratski formalizam.    

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja