Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 28 minuta, Aleksandar Sh. je napisao:

Brate koliko rupa u zakonu , poenta priče je da ti auspuh zadovolji nivo buke na tehničkom . 

Pa koliko motora samo NEMA fabricki izduv ???

Sta sad neko će da skida izduv koji se čuje kao fen sa prigušivačem jer nije fabricki i da kupuje fabricki samo zato sto treba da tako bude na slikama ??

Druže, SVI motori su nekad imali fabrički izduv. Ako je bilo para za aftermarket izduv koji se obično samo dere sa slabijim performansama, onda če budu pare i za "oriđiđi" izduv......ako je želja za registracijom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ok druže gde da nađeš auspuh fabricki za motor iz 90tih koji je promenio pet vlasnika i svaki put je do sad redovno i regularno registrovan ? 

Ili recimo čoperi koji su imali samo cevke tipa Harley itd .

Kapiram ja sustinu ali ova država ima mnogo veće probleme po pitanju motora i ucesnika u saobraćaju nego da li je neki auspuh ispod ili izvan norme decibela . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
4 minutes ago, Aleksandar Sh. said:

Ok druže gde da nađeš auspuh fabricki za motor iz 90tih koji je promenio pet vlasnika i svaki put je do sad redovno i regularno registrovan ? 

Ili recimo čoperi koji su imali samo cevke tipa Harley itd .

Kapiram ja sustinu ali ova država ima mnogo veće probleme po pitanju motora i ucesnika u saobraćaju nego da li je neki auspuh ispod ili izvan norme decibela . 

Vrlo je prosto... Nemaš odgovarajući deo, ne možeš da prođeš tehnički, ne možeš da registuješ i da voziš. Lepo prodaš motor u delove i kupiš nov, pošto si pun para jer plaćaš najjeftiniji hleb i struju. Nema cile-mili. Plati ili idi pešice. 

 

I posle kažu da ne sme da se piše o politici. Ovo je politika koja nas direktno pogađa. Nabijanje nameta od strane države je "primenjena" politika koja se odražava na našim grbačama.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, Alekre said:

Prvog kog vrate zbog dodatne opreme odmah motorima svi ispred skupstine. Bolje dok ne pocnu da atestiraju ljude da su od oca i majke a ne slucajno od ljudi reptila, vanzemaljaca i nindža kornjača.

 

Možda bi i trebalo to da se uvede, pa da sagledamo realno stanje. Većina u ovoj zemlji kao da je nastala ukrštanjem ovce i zlatne ribice.

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 6 sati, Alekre je napisao:

Prvog kog vrate zbog dodatne opreme odmah motorima svi ispred skupstine. Bolje dok ne pocnu da atestiraju ljude da su od oca i majke a ne slucajno od ljudi reptila, vanzemaljaca i nindža kornjača.

   Treba da se uvede i godišnji lekarski pregled, ali samo psihijatriski i ne za vozače već za ove što su na vlasti ( od poslanika pa na gore ) i koji nam donose kojekakve zakone kojima nam izvlače novac iz džepova. Plus za preletače i sve koji su menjali stranke - onoliko lekarskih pregleda godišnje - koliko su stranaka promenili i da sve to plaćaju iz svog džepa. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 7 sati, brdy je napisao:

Iz razgovora sa predavacem posto me je ova tema zanimala, covek mi je tako objasnio. Da gledam kad radim motore d imaju fabricke auspuhe, da osiguram sebe, sa slikama. Jer ce u buducnosti saobrcajac kad posumlja u buku tvog motora, moze da te uputi na kontrolni ptegled ranije je bio vanredni, nivo buke mora da bude u granicama sa plocicom, u suprotnom je vozilo neispravno.

 

Svojvremeno sam nešto iščito i način merenja buke je problematičan u realnim uslovima, tj. u vožnji, mada je sve moguće izglasati, jednako ko što se dešava sa merenjem brzine van tolereancije. Postoji zakonski maksmalni nivo buke a fabrički je u većini ispod, ali postoje izduvi koji se zvanično prodaju kao rezervni deo, imaju fabričku šifru a glasnost povećana ali  ne prelazi zakonski okvir, primer BMW-a gde se gde je nekoliko auspuha nuđeno kroz godine, sad je i Akra uvršten i pri kupovini novog motora može da se bira uz doplatu. Sad, motor se kupi iz salona i doplati za Akru, prodavac ga naruči za 5 dana i ugradi ali naravno da ne može da prekuca ili prepravi fabričku pločicu da  bi uneo povećaje decibela, sve znači normalno i legano a kod nas će da bude izvrnuto. Jednako je i za gume, na prvoj slici Mišelin a stavi se Metzeler koji može   istim aršinom da smatra ne originalnim. Jednako je i za niz stvari ala kreš barovi i nosačii kofera pa i oni sami, motor može da se kupi potpuno go a naknadno ugradi sve to kupljeno kao origialan deo na kome nema nikave oznake, primer BMW kreš bara ili enduro sedišta. Dobio sam  uputsvo  za tehnički pregled motora iz Engleske, naročita pažnja sa strogim instrukcijama stoji za pregled točkova, naročito žičanih i kroz to se vidi suštinska briga za bezbednost u saobraćaju, a ne glupost da li se diskutabilno izmerena buka razlikuje sa pločicom. Inače nisam pristalica otvorenih izduva jer je većina kontraproduktivna po rad agregata a i po USA analizama su negativan bezbedonosni faktor, samo se zalažem za logiku i razum čega sve manje ima uopšte.                                         

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Mene su vratili sa tehničkog zbog bisaga i slikanja .  

Na drugom su mi rekli da za motocikle još uvek nemaju poligon. 

Sedim čekam da prođe kiša pa da krenem drugi krug.  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, hard_rock je napisao:

To sa auspusima je glupost, zivi bili pa videli...

Glupost nego sta.umesto da iskljuce iz saobracaja G2d koji  rasteruje komarce oni se bave nebulozama.Kras barovi.nosaci kofera itd.takodje glupostiRenomirane svetske firme prave dofatnu opremu a ona ne prolazi.Sta je sa tank torbom ili krovnim nosacima na autu?Na tehnickom neispravni a na ulici ispravni?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
2 minutes ago, Jašim said:

 Mene su vratili sa tehničkog zbog bisaga i slikanja .  

Na drugom su mi rekli da za motocikle još uvek nemaju poligon. 

Sedim čekam da prođe kiša pa da krenem drugi krug.  

 

Nisi mogao sa ih demontiras za te potrebe na licu mesta?

Jesu li ti ponudili to kao opciju?

Pa to je glupost cista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Nazvao da zakažem... rekli da ne treba ... došao - čekao - istekla mi pauza... ispizdeo... jbg.   

Bisage su male i lako se skidale al je torba velika ;)   , idemo u drugi krug za koji dan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
6 minutes ago, Mitlar said:

Хвала што у овој и свакој теми пишете на латиници како би Они Који Имају а живе далеко могли без мучења да уживају у подсмеху ситне раје бураније балканске.

Komentar ti nije ali uopšte primeran ni prikladan. Ni mestu ni temi. Vređa. Има нас који смо тамо негде, још увек се потписујемо ћирилицом, умемо и да је читамо, и да је пишемо, који се њоме и након много година потписујемо и који је сматрамо веома лепим писмом а све то и даље не значи да се купамо у парама, све обављамо без трунке нервозе и без Мице Шалтеруше код које је увек ФТ1П. Не дижи повику на вука док лисице месо једу. Нити смо ми, који нисмо у Србији, нити је ћирилица крива што је у Србији још доста тога неуређено. И немој да те гуја уједе па да помислиш како се подсмевам људима са којима сам хлеб и судбину дуго, дуго делио!

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 20 minuta, štampar je napisao:

Ма заврши то код бата Ђоке,што се малтретираш:D

 Radim pa sam  ograničen sa vremenom , pošalji mi broj bata Đoke da  zakažem . 

 

Inače Dunav tehnički ( isti direktor/ izvor info za Ša - Lo)  : ...skidaj sve što nije fabrički ...  :sampion:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Radi se o tome da su voluntaristi još jednom kreirali pravnu nesigurnost (oh, iznenađenja!), pa sada tehnički pregledi prosto neće da rizikuju, kako ih ne bi inspekcija (čiji uposlenici svoj posao prečesto doživljavaju kao inkviziciju i izvor neoporezovanih prihoda) u perspektivi može biti nešto zezala. :)

 

Šta učiniti? Sesti na motor i zeeen.

 

Uh, ali kako kada nije registrovan?

:D

 

Ili ipak, sledeći put kada dođe na red, mrdnuti guzu, promisliti i delati olovkom... Ah da, "svi su isti" kazaće sada već neko... :D

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Cilj cele ove igre je krajnje jednostavan. Da se svi kreditno zaduzimo, previse je onih koji se voze a nisu na lizingu i kreditu. Gde to ima u svetu da si vlasnik vozila 1/1 a banke trpe.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Radi se o tome da su voluntaristi još jednom kreirali pravnu nesigurnost (oh, iznenađenja!), pa sada tehnički pregledi prosto neće da rizikuju, kako ih ne bi inspekcija (čiji uposlenici svoj posao prečesto doživljavaju kao inkviziciju i izvor neoporezovanih prihoda) u perspektivi može biti nešto zezala.
 
Šta učiniti? Sesti na motor i zeeen.
 
Uh, ali kako kada nije registrovan?

 
Ili ipak, sledeći put kada dođe na red, mrdnuti guzu, promisliti i delati olovkom... Ah da, "svi su isti" kazaće sada već neko... 
 
Свака ти је на месту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
pre 49 minuta, Ninja66 je napisao:

Cilj cele ove igre je krajnje jednostavan. Da se svi kreditno zaduzimo, previse je onih koji se voze a nisu na lizingu i kreditu. Gde to ima u svetu da si vlasnik vozila 1/1 a banke trpe.

 

Tako je! Pravda za banke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 54 minuta, Ninja66 je napisao:

Cilj cele ove igre je krajnje jednostavan. Da se svi kreditno zaduzimo, previse je onih koji se voze a nisu na lizingu i kreditu. Gde to ima u svetu da si vlasnik vozila 1/1 a banke trpe.

prvi korak su vozila, drugi korak su nekretnine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja