Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Neću reći ništa što već nije rečeno, ali evo informacija iz jedne agencije iz Čačka.

Trenutno je situacija da sve što nije fabrički na motoru mora posedovati atest od ovlašćene organizacije za ispitivanje. 

Ali opet, rečeno mi je, obzirom da je meni sledeća registracija tek u februaru naredne godine, da će mnogo vremena i proći do tada, tako da pitanje do kada će ovako ostati i kako će se u budućnosti primenjivati ta odluka...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
ajde mogu da poskidam svasta sa motora, ali sediste??!!Odakle mi originalno jbt
Sediste nece biti problem sigurno, vracajte fabricke topove ko ima kad idete na teh. zbog slika koje ostaju, dosta kontrolora nema blage veze o motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prvog kog vrate zbog dodatne opreme odmah motorima svi ispred skupstine. Bolje dok ne pocnu da atestiraju ljude da su od oca i majke a ne slucajno od ljudi reptila, vanzemaljaca i nindža kornjača.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nema nista ni od nosaca kofera ni od protesta ispred skupstine,na zalost,mi smo kao narod mazohisti.

Apsurd su mi npr kuke za vucu (izvinte za OFF,poredjenja radi) ako nema atest tj potvrdu o ispitivanju ne moze,moze kazu samo fabricka a nijedna fabrika ne pravi kuke svoje nego npr BOSAL homologuje kuku za odredjeni model, e sad vozila koja su pregledana prilikom uvoza (kazu ljudi amss potvrda) i imala kuku ona je upisana u uverenje o ispitivanju i to vozilo je mora imati na teh (bez obzira ako neko realno nema potrebu za kukom pa je skine) ali ta kuka prilikom pregleda nije ispitana nego samo konstatovana da je na vozilu.

Bem li ga,pa ti sad radi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
4 hours ago, Due said:

A licemerna EU nema nikakav problem da svoj otpad plasira u Srbiju. Pa onda diktira uslove pod kojim će se on koristiti. 

A mi se tobož pridržavamo tih uputstava. Samo kad treba da se otmu pare. 

Hipokrizija sveopšta.

Ništa tu ne diktira EU i ne zahteva ove gluposti.To su samo lažna opravdanja naših vlastodržaca da nametnu još nameta pod izgovorom da je to tražila EU do vremena kad budu stvarno morali usaglasiti sa EU standardima.Ali kako vidimo lepo oni naučili kako da igraju i sve to lepo izbegavaju a nama "objasne" da to traži EU. Videli smo i nedavno kako znaju da uguše gradjanske proteste pa sad imaju odrešene ruke.Ovo je početak videćete šta će još sve smisliti u narednom periodu a sve "na zahtev EU" i naravno zbog "naše bezbednosti"

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 20 minuta, bocca_bastard je napisao:

Pa ni top nemam. Ko zna od kada ovaj motor nema fabricki top, a ni lonac dole i ko zna sta jos

aaaa pa moras kupis fabricke...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad ću opet ispasti nepopularan iako razumem probleme kad se nema sredstava, ali..

- zar nije vreme da se stane na kraj malverzacijama švercera prilikom uvoza auta
- zar nije vreme da se stane na kraj muljanju sa km i prepravljanju kome i kako odgovara
- zar nije vreme da se vozilo koje je zaista nebezbedno da se napokon isključi iz saobracaja do daljnjeg?

Ne može se očekivati da se ukine muljaža ako nam i samim odgovara otvorena opcija. Vidim priliku za tehničke preglede - ko odradi godišnji tehnicki pregled dobija gratis ili za simboličnu cifru vanredni pregled.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 5 minuta, Savan je napisao:

Sad ću opet ispasti nepopularan iako razumem probleme kad se nema sredstava, ali..

- zar nije vreme da se stane na kraj malverzacijama švercera prilikom uvoza auta
- zar nije vreme da se stane na kraj muljanju sa km i prepravljanju kome i kako odgovara
- zar nije vreme da se vozilo koje je zaista nebezbedno da se napokon isključi iz saobracaja do daljnjeg?

Ne može se očekivati da se ukine muljaža ako nam i samim odgovara otvorena opcija. Vidim priliku za tehničke preglede - ko odradi godišnji tehnicki pregled dobija gratis ili za simboličnu cifru vanredni pregled.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

samo da se prijavim.....pre nego što krene lavina.....:Mina:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Stampar oprema se proverava svakih sest meseci,zaista se proverava ali je Yugo naj specificnije vozilo sa kojim sam se sreo (generalno Zastavini putnicki modeli) ,nateras na valjke i npr leva strana koci jace,isteras,predjes preko valjaka bez zaustavljanja (simuliras Srpsku magistralu) vratis se,desna koci jace,ponovis postupak i uglavnom iz treceg puta koci ujednaceno. :na_glavi:

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

@štampar  potpuno si u pravu ali je u ovim sada merama planirano da se reši i to.  

U celoj ovoj zavrzlami najgore će proći tehnički pregledi, mi ćemo dati par hiljada više i terati dalje a oni će imati ogromna ulaganja i neizvesnu sudbinu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Хахахаха...ха...
 
Ало бре,докле ће те ви са трулог декадентног запада да нас гледате као криминалце,разбојнике,преваранте,терористе ,кољаче... итд.?3:
 
Лепо рекох овде живи поштен и нормалан свет,мало гунђамо због неког тамо техничког прегледа као и због још којекаквих непопуларних мера које држава уводи да исцеди парице и набије их себи у гузицу али ми смо жилав народ који је навикао и на горе...преживећемо и ово...
 
Ајте молим вас...у Лозници има тридесетак ''техничких прегледа'' и ни један није исправан те прво треба њих преконтролисати.А ко њих контролише?Нико јер би досад сви били затворени....
 
И сад ће они мом ''југу'' из 86-е да проверавају техничку исправност?Па то је добар виц3:
 
А зашто тако говорим?
Ево зашто:
 
Променим ја пре пар година дискове и плочице на предњим точковима јер су лоше кочили а онда скренем на један ''технички преглед'' и замолим да ми провере кочнице.Љубазни неки људи,кажу да то не кошта ништа и натерају ауто на ваљке...
 
И гле чуда,коче точкови али неравномерно-десни ''хвата боље'' него леви али то није битно јер оба точка коче ваљано.Ја неверујући у то што причају одем на други ''технички преглед'' кад тамо-леви точак ''хвата боље'' него десни али све у свему то је скоро па ''довољно добро''..
 
Не да мени ђаво мира па скренем и код трећих.А тамо-''леви не кочи уопште'' а десни само 50 % ??
 
Какву опрему имају наши тех.прегледи?Колико стару?Кад је задњи пут проверавана њихова опрема?
 
 
Ne brinite se bazdari se redovno oprema i debelo placa, a kad dodju iz instituta ne udare samo pecat, nego odrade ljudi svoj posao. A ove stvari sto pricate mislim da malo ima i naduvavanja cele price sa vase strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, brdy je napisao:
Pre 1 sat, bocca_bastard je napisao:
ajde mogu da poskidam svasta sa motora, ali sediste??!!Odakle mi originalno jbt

Sediste nece biti problem sigurno, vracajte fabricke topove ko ima kad idete na teh. zbog slika koje ostaju, dosta kontrolora nema blage veze o motorima.

Aj malo pojasni kakva ste uputstva dobili,ja to vidim ovako auspuh je zamenski deo ako stavis Akrap-a koji je proizveden u nekoj fabrici auspuha i prosao tamo neke ateste i homologacije i predvidjen je kao zamenski deo za neki motocikl sta je tu problem?Pa i na autu zamenis auspuh pa sve u redu.Sta je njima problem sa topovima?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Aj malo pojasni kakva ste uputstva dobili,ja to vidim ovako auspuh je zamenski deo ako stavis Akrap-a koji je proizveden u nekoj fabrici auspuha i prosao tamo neke ateste i homologacije i predvidjen je kao zamenski deo za neki motocikl sta je tu problem?Pa i na autu zamenis auspuh pa sve u redu.Sta je njima problem sa topovima?
Koliko jace se cuje taj akrap ili drugi u odnosu na fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Samo buku mjere, možeš ga i sam napravit dok god liči na nešto i u granicama je dozvoljene buke

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ajde da vidim kako će da me nateraju da vratim fabricki auspuh na motor iz 1996 godine ako kažem da ga nemam :na_glavi:

Msm iako ga imam motor je kupljen u Yugoslaviji i registrovan poslednje 22 godine. 

Msm da je ovde cela priča oko buke auspuha ,a ne koji je model . Dakle samo prigusivace i ćao . 

Ali generalno sve će to još hiljadu puta da prođe i da se menja tako da se ja ne bih mnogo nešto stresirao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Akrap sam napisao samo iz razloga sto je proizvidjac,auspuh koji nije pravljen u garazi,naravno moze biti bilo koji drugi sa atestima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Akrap sam napisao samo iz razloga sto je proizvidjac,auspuh koji nije pravljen u garazi,naravno moze biti bilo koji drugi sa atestima
Jel imamo svi plocicu na ramu, jel pise na njoj buka izrazena u db i na kolko obrtaja, e sad kad promenis top jer se menjaju i db ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Iz razgovora sa predavacem posto me je ova tema zanimala, covek mi je tako objasnio. Da gledam kad radim motore d imaju fabricke auspuhe, da osiguram sebe, sa slikama. Jer ce u buducnosti saobrcajac kad posumlja u buku tvog motora, moze da te uputi na kontrolni ptegled ranije je bio vanredni, nivo buke mora da bude u granicama sa plocicom, u suprotnom je vozilo neispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A kako on misli da ti na tehnickom odredis nivo buke?Ti ces traziti da na motoru bude fabricki auspuh a neko stavio tisi od fabrickog

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
I sta ce saobracajac,da salje na vanredan tehnicki na kom ne moze da se izmeri nivo buke.
Svaki tehnicki da bi mogao da dobije dozvolu, mora da ima opremu za rad u koju spada i merac buke. Do sada je samo sluzio za pokazivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Brate koliko rupa u zakonu , poenta priče je da ti auspuh zadovolji nivo buke na tehničkom . 

Pa koliko motora samo NEMA fabricki izduv ???

Sta sad neko će da skida izduv koji se čuje kao fen sa prigušivačem jer nije fabricki i da kupuje fabricki samo zato sto treba da tako bude na slikama ??

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

A mene samo interesuje onaj deo gde nas vozači automobila jedino registruju kada se čujemo .

A sada više nećemo smeti ni da se čujemo pa će da bude nisam te ni video, a ni čuo ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 51 minuta, štampar je napisao:

Хахахаха...ха...

 

Ало бре,докле ће те ви са трулог декадентног запада да нас гледате као криминалце,разбојнике,преваранте,терористе ,кољаче... итд.?:lol3:

 

Mi sa trulog dekadentnog zapada ne gledamo na vas kao na ......................(ono što si naveo sam).............., več zauzmemo najbolje pozicije sa kokicama i neizmerno se zabavljamo pri čitanju postova i teorijama zavere. Iskreno, najviše me je namučio tvoj post na ćirilici, koju preskačem. Ako ti nije teško, drugi put piši latinicom da ne gubim vreme.......;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja