Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 2.7.2018. at 20:26, štampar je napisao:

Тако је....код нас нажалост мотор никад неће бити резервни део ....увек ће да нас дрндају због броја мотора:neznam:

 

Nece uvijek, vec dok ne izumru Titovi pioniri koji su sad na vlasti. <_<

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 55 minuta, brdy je napisao:
Pre 1 sat, Jašim je napisao:
 Na JTD 1,9  broj je bio negde dole , nikad ga niko nije mogao pročitati na tehničkom.  Vozio sam ga par godina i jednom prilikom registacije , pitam : GDE JE ?     Jeb te se i ti i  tvoj broj , jesi ćorav , vidiš da se ne vidi !   
  

Odmah ispod poklopca, sa desne strane tackasti brojevi, lako uocljivi, e sad ti sto ga nikad nisu mogli naci govori o njihovoj strucnosti.

Možda na nekom jtdu, dok ne probaš na Multipli da zameniš grejač. Motor zarotiran 180 stepeni, grejači dođu negde kod nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Možda na nekom jtdu, dok ne probaš na Multipli da zameniš grejač. Motor zarotiran 180 stepeni, grejači dođu negde kod nogu.
Pitanje je bilo za jtd, koji se nalazi u punticima, stilu, alfama itd, a taj pobacaj auto industrije ne racunam u vozila, kod nje je sve i onakao naopako.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja dodjem na tehnicki sa motorom i decko me pita gde se nalazi broj motora... :lol3::care:

I takav ce sada da me dribla sto mi vozilo nije oprano pred tehnicki pregled... Eh majko...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ауто вам је прешао више од 160.000 км?

9. јула 2018. Економија Оставите коментар

 

Возила која су прешла више од 160.000 километара мораће два или више пута годишње да иду на технички преглед, без обзира на старост.

Како се сазнаје, то правило биће уврштено у нови Закон о безбедности у саобраћају, чије ће писање почети на јесен.

Возачи аутомобила старијих од 15 година, за које су била предвиђена два техничка прегледа годишње, тек су одахнули пошто је укинута ова одредба која је требала да ступи на снагу 5. јула, али ће их нешто слично сачекати највероватније већ од следеће године. Али не само њих, већ све возаче чији су аутомобили прешли више од 160.000 километара, а таква је већина и на улицама и у продаји.

Наиме, у МУП-у већ припремају нови закон, у коме ће једна од новина бити управо дупли технички прегледи, само по другачијем критеријуму.

Начелник Управе саобраћајне полиције Небојша Арсов објашњава да ако Србија жели у Европску унију мора да се прилагоди условима.

„Директива Европске уније је да возила са пређених 160.000 километара имају два или више техничких прегледа годишње. Тако је већ на Западу и то ћемо морати да урадимо у наредном периоду. У октобру или новембру кренућемо са писањем новог закона, што значи да би 2019. или 2020. године могао да се нађе на дневном реду Скупштине Србије“, истиче Арсов.

Нови Правилник о техничком прегледу, који је прошле недеље ступио на снагу, требало би да доведе и до “природне селекције” возила.

„Један број возила ће да нестане из саобраћаја, јер њихови власници неће моћи да исправе недостатке. Рецимо, поправка лимарије “југа” кошта 500 евра, а цена тих возила је свега неколико стотина евра. Такође, од 5. јула 2021. године сва возила ће морати да имају катализаторе, а њихова уградња ће власнике коштати практично колико и возила“, објашњава Арсов и додаје да је просечна старост путничких возила у Србији 16,6 година.

Милан Вујанић, професор на Саобраћајном факултету, сматра да мера која предвиђа више техничких прегледа годишње за возила која имају више од 160.000 пређених километара није тако драстична као недавни предлог о дуплим техничким прегледима за возила старија од 15 година, који је на крају укинут.

„Возачи у Србији у просеку годишње пређу између пет и осам хиљада километара, што значи да неће морати сва возила старија од 15 година више пута годишње на технички преглед. Овом мером највише ће бити погођена службена и комерцијална возила, пре свих аутобуси и камиони“, наглашава Вујанић.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sledece godine  na oglasima svi polovnjaci ce imati oko 110 000km na satu umesto dosadasnjih magicnih 170 000 i 32 000km za motocikle.

A gospoda sto skidaju kilometraze ce se usrati od posla/para.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Mislim ovo je ok. Lako cemo pre*ebati sa 20€, vraticu ga na 12 000km i reci da ga je moj djed vozio do tramvajske stanice, crvenim slovom samo jer se tada ne radi nista pa on ni ne hoda da se nebi ogresio. Za svaki slucaj,nece da rizikuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nije to zbog para već zbog bezbednosti...

Kada počiste krševe koji čine najveći deo voznog parka u Srbiji otvoriće im se crna rupa u budžetu.

Onda će kola koja su prešla 20+ hiljada kilometara ići dvanaest puta godišnje na tehnički.

Zbog bezbednosti, naravno.

A licemerna EU nema nikakav problem da svoj otpad plasira u Srbiju. Pa onda diktira uslove pod kojim će se on koristiti. 

A mi se tobož pridržavamo tih uputstava. Samo kad treba da se otmu pare. 

Hipokrizija sveopšta.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, brdy je napisao:

Jebu i ne vade, voli srbin dobar sex pa to ti je.

Dobar sex je kad jebes i uzivas,ovo je silovanje,zakonom dozvoljeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
Pre sat vremena, Astral je napisao:

Mislim ovo je ok. Lako cemo pre*ebati sa 20€, vraticu ga na 12 000km i reci da ga je moj djed vozio do tramvajske stanice, crvenim slovom samo jer se tada ne radi nista pa on ni ne hoda da se nebi ogresio. Za svaki slucaj,nece da rizikuje.

Ali kako ces sa kilometrazom koju su ti vec upisali na tehnickom?Ne znam dali su nekog za to zezali?Ako nisu onda je najbolje vec sada vratiti kilometrazu dok nisu poceli slikanje.Mada ce verovatno traziti i carinske papire pa uporedjivati...Ma pametna banda pravi zakone ali mi smo navikli da trazimo rupe u zakonu :sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 minutes ago, Mondial said:

Ali kako ces sa kilometrazom koju su ti vec upisali na tehnickom?Ne znam dali su nekog za to zezali?Ako nisu onda je najbolje vec sada vratiti kilometrazu dok nisu poceli slikanje.

Pa nisu mi upisali. Tehnicki pola auta u Srb nikada nije ni videlo. Za 2000 din koliko kosta usluga agencije ti si prosao.

Sad kad krenu da slikaju. Bice drugacije,mozda.

Zato sad odes i skines jedno 200 000 sa sata i eto ga. 

Cudo uvoza iz Evropske unije.

Cim udje u Srb ima duplo manju kilometrazu. Iako je carinjen sa 460 000. Sad ima 180 000. 

Eto tako,desava se to. 

P.s. moj auto svake godine ide na tehnicku jer ja tako zelim. Zelim uslugu kada nesto placam.

Ali 100%sam siguran da mi nisu upisali kilometrazu. 

Nisu mi ni svetlosne snopove umerili nikad. 

Samo kocnice i teraj.

Tako je kod mene...

Mozda negde drugde nije..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ali kako ces sa kilometrazom koju su ti vec upisali na tehnickom?Ne znam dali su nekog za to zezali?Ako nisu onda je najbolje vec sada vratiti kilometrazu dok nisu poceli slikanje.Mada ce verovatno traziti i carinske papire pa uporedjivati...Ma pametna banda pravi zakone ali mi smo navikli da trazimo rupe u zakonu :sampion:
Vrlo lukavo mondial.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da . Ja cu definitivno vratiti sat na 70000 i drzati ga ukljucenog samo kad idem na more, To je oko 2000 km godisnje. Ostalih 355 dana iskljucim i nema sanse da prevalim kriticnu cifru.

Mislim,ako ovako nastave,a nema razloga da se to ne desi,ja cu sa 400000 na satu raditi tehnicki jednom mesecno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Kada sam produzavao registraciju za motor rekao mi je da mu kazem koliko je presao (ja sam mogao da mu kazem da je presao i 300 km)Ali ne znam da li su do sada upisivali i drugima kilometrazu?Lako je za one ko ima ispod 150 hiljada ili za one koji uvoze oni ce ocas posla da skinu kilometrazu ali oni koji vec imaju 300 hiljada i upisana im je kilometraza dali je to kod njih ostalo u evidenciji ili ce mozda progledati kroz prste kad pocne slikanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Svi uvezeni posle 19.04.2014 su u bazi podataka ABS a svi  teh. su sada umrezeni sa bazom i tu postoji km kada su pregledani,za starije prikupljaju podatke tj slika se km sat,znaci sada je pravi trenutak za vratiti km sto cu ja prvi uraditi koliko sutra,strasno se jezim na izjave tipa "u EU je ..." pa iz tog razloga odo traziti mali srafciger :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ponasaju se kao da ljudi namerno voze starudiju. Toliko su se zapatili da vise ne znaju gde zive, u kojoj zemlji, medju kojim ljudima.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
13 minutes ago, Alekre said:

Ponasaju se kao da ljudi namerno voze starudiju. Toliko su se zapatili da vise ne znaju gde zive, u kojoj zemlji, medju kojim ljudima.

Kako je ovo bolno tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Surovo je tačno da su oni potpuno svesni gde žive i sa kakvim ljudima.

Nekoliko puta sam pročitao onaj "nacrt predloga dopune" zakona i zaključio da se oni baš ne trude da prikriju da nas tretiraju kao budale.

Elem, dva puta tehnički, takva je direktiva (i dva puta pare), samo ga nećemo zvati ovako već onako.

Iliti nije kita nego penis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Astral je napisao:

Kako je ovo bolno tačno.

Pa oni ne znaju ni posto je hleb,posto je krompir,kila mesa... Oni zive u jednom sasvim drugom svetu... Pa jel rekao onaj da je kila 'leba 25 dinara u Srbiji... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 3 minuta, stari roker je napisao:

Pa oni ne znaju ni posto je hleb,posto je krompir,kila mesa... Oni zive u jednom sasvim drugom svetu... Pa jel rekao onaj da je kila 'leba 25 dinara u Srbiji... 

 

Znaju oni odlično.. Samo nas prave budalama i muzu... Pre neki dan reče neki ministar na tv-u "..... pa šta ako ne idete  s porodicom na more? Mi smo vam obezbedili posao a ne more..... !!!# " E to im jeste cilj da naprave zombije koji će da rade samo za koru hleba i račjne koje opet plaćaju državi i da nemaju viška da odvedu decu na more tj. da radimo za njih da oni mogu da vode svoju decu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Meni caleta odbili na tehnickom zbog plina, iako ima regularno sve papire i atestirano je, nije plin od njegovog auta zaveden u tamo neki registar i ne moze dok ne stigne neko odobrenje. Cekamo ga vec tri dana. Inace auto ima regularan i legalan plin vec 6 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Vec sam na ovom forumu vise puta pisao sta mislim o drzavi,da se ne ponavljam...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Veliki je prelaz od kako se do sada radilo, na ova nova pravila. Mi sto radimo na tehnickim pregledima smo najvise najebali, hocemo da pustamo ljude znamo mi dobro da narod nema para da sredjuje vozila, ali ne smemo ni mi vise. Inspektori nas kontrolisu svakodnevno. Juce smo za dlaku izbegli zatvaranje, jedan reno je imao nedostatak koji nismo primetili, ali on jeste, polomljen zadnji brisac, i astra g zadnja stop svetla nisu fabricka, nego ona nabudzena a vozilo takvo proslo ispitivanje.
Cim dodju prvo traze slike.
Uz velike molbe smo prosli sa opomenom, da ubuduce obracamo vise paznje. Jedva cekaju da nekog zatvore.
50 posto vozila je neispravno, kome ide na ruku sve ovo, mehanicarima i autolimarima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja