Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stvarno mi nije jasan taj cirkus sa slikanjem na tehničkom pregledu. Jel smo dotle dosli da sve mora da se slika, kome se ne veruje? I šta onda, neko će da pregledava sve te slike? I šta ima crashbar veze sa tehnickim, a šta topcase?

Jadno!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovde u N. Sadu, slikaju već nekoliko godina, mada se to uglavnom svodilo na slikanje motora kod automobila da bi se videlo dal imaju ugrađen plin , mada slikali su mi i motocikl ( ja ih pitao dal će i mene da slikaju - da se nakezim, rekli da im moja slika ne treba ). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Imam jednu komicnu situaciju. 

Drug ima 2 auta, jedan radni (polu raspadnuta Mazda323) i jedan paradni (Mercedes).

Ode on na tehnicki sa Meckom, dobar dan,dobar dan. Ja bih da registrujem,moze nema problema..

Posto kod nas u kraju tehnicki prolaze svi koji imaju tockove na broju, on ode kod momka sto radi pregled i zamoli ga da uradi sve stavke pregleda (izduvni gasovi,snop svetla,trap...) , a ne samo kocnice kao uobicajeno..  Na taj zahtev se oba tehnicara zaduzena za pregled pogledase ko u Indijskoj seriji,nije im jasno,sta se sad desava?

Gledaju ga dali je iz neke unutrasnje kontrole,sta se to zbiva. Odgovore posle krace pauze, naravno da nema problema,da se to sve podrazumeva i kako oni to samo tako detaljno i rade. I on i ja vec 10+ godina registrujemo sva vozila tu, tako da znamo kako izgleda pregled i to je do sada uvek islo na obostrano zadovoljstvo, meni ne koci zadnji levi tocak,njima jedna kokakola ili kafa i to bude sve ok.

Prekontrolisu oni auto i na kraju pregleda ga pitaju jel on iz ABS ili tako neke agencije?

On pocne da se smeje,kaze ma jok, idem sl. nedelje na more pa bih da auto bude ispravan i ako nadjete  nesto da odem i popravim pre mora. 

Tu i oni pocnu da se smeju i ispricaju za ova nova pravila oko registracije kako ce biti rigorozni. Kako nema vise napukla soferka, rdjav auto,udaren,slomljena pozicija i divlja kuka za vucu. 

Rekose i da ce se pregledi zakazivati i da ce trajati 2h. I da ce samo 4 pregleda dnevno raditi po rasporedu. 

A njegova Mazda nije oprana od 2011, puna alata i kablova, moj auto dimi na iberlauf, zabrinusmo se malo. 

Videcemo kako ce se situacija odvijati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vala i treba malo reda da se uvede. Da svi imaju soferke kroz koje se vidi, signalizaciju koja radi i sve retrovizore.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Kod mene na tehnickom odavno(par godina)vec slikaju-i to meni kazu da se sklonim a stane jedan od radnika njihovih da bude u kadru,i mere izduvne gasove,a sad cujem da je to novo:neznam:,a kakve veze ima dodatna oprema na motoru nije mi jasno,bio prisutan u Sloveniji na tehnickom,lik sa 3 kofera na gs-u naterao u one sine-nije skidao nista:stabre:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre sat vremena, piki je napisao:

Kod mene na tehnickom odavno(par godina)vec slikaju-i to meni kazu da se sklonim a stane jedan od radnika njihovih da bude u kadru,i mere izduvne gasove,a sad cujem da je to novo:neznam:,a kakve veze ima dodatna oprema na motoru nije mi jasno,bio prisutan u Sloveniji na tehnickom,lik sa 3 kofera na gs-u naterao u one sine-nije skidao nista:stabre:.

Dokle god nam onaj Jokanovic kroji kapu bice tako nakaradno.Na kraju ce motori da stoje kod njih negde na parkingu koji cemo placati po dnevnoj tarifi a mi cemo posle toga morati da pisemo zahtev uz placenu taksu i overen kod notara da bi uz njihovu pismenu dozvolu okrenuli dva kruga.Majku im ..bem barabsku.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Dokle god nam onaj Jokanovic kroji kapu bice tako nakaradno.Na kraju ce motori da stoje kod njih negde na parkingu koji ce mo placati po dnevnoj tarifi a mi ce mo posle toga morati da pisemo zahtev uz placenu taksu i overen kod notara da bi uz njihovu pismenu dozvolu okrenuli dva kruga.Majku im ..bem barabsku.
Glagol hteti u futuru I glasi:
1. ja hoću, ću
2. ti hoćeš, ćeš
3. on, ona, ono hoće, će

1. mi hoćemo, ćemo
2. vi hoćete, ćete
3. oni hoće, će

Tako da se enklitički, kraći oblik ovog glagola uvek piše zajedno, a ne odvojeno. 

Mi ćemo doći na vreme

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 13 sati, Interceptor BP je napisao:

Na SAT-u je bilo da su tražili iz asocijacije tehničkih pregleda da bude 3000 din. plus troškovi koje će imati prema ABS ali niko nije potvrdio da je odredjena najniža cena.Posle se pojavili i pravnici koji tvrde da je protivustavno da država ili bilo ko odredjuje najnižu cenu.

Sto ne odrede ako je tako najnizu cenu npr. malina i svega ostalog zbog cega narod strajkuje

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

S druge strane to je dobro...krševi neće se registrovati,jer se popravka ne isplati,oslobadjaćemo se loših auta,samim tim i vazduh čistiji...možemo izvoziti krševe i mi jednom...npr. izvozimo na Kubu ili Južnu Afriku,pardon Centralnu Afriku...i svima lepo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 13 minuta, brdy je napisao:

Glagol hteti u futuru I glasi:
1. ja hoću, ću
2. ti hoćeš, ćeš
3. on, ona, ono hoće, će

1. mi hoćemo, ćemo
2. vi hoćete, ćete
3. oni hoće, će

Tako da se enklitički, kraći oblik ovog glagola uvek piše zajedno, a ne odvojeno. 

Mi ćemo doći na vreme
 

Ok

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:

Znači pola Srbije će ponovo autobusom...al' će da se prevoznici smeškaju...

I autobusi idu na teh. znaci Srbija pesaci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako se iste prakse primenjuju i za autobuse onda je zaista bolje da se pešači.

Ili bajsom, odlična alternativa za lokalne potrebe.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Aman odakle vama te informacije ? 

Jedina stavka će biti da vam se motor ne dere kada dolazite tj da ne bude previše glasan jer će onda morati da se meri sa DB meračem u krajnjem slučaju staviš fabricki pa promenis drugi auspuh ako ti se dernja custom. 

A opet sa neke trece strane znam da neće da drkaju motore jer Vladimir Jovanovic prvo ide na to da ako se motor pregleda bude ispravan tipa kočnice gume itd , a kada automobili (vozači istih )budu imali više svesti o nama onda možemo da se pozabavimo bukom i nekim EU pravilima .

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Zato sto je on jedina osoba koja se iole nešto brine o motorciklistima i jedina osoba u Srb koja nešto može da izdejstvuje dobro za nas 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da,oblacite full opremu ukoliko ste u studiju i mozete dobiti malu brosuru ljudi bez ruku sa prosutim crevima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ako se iste prakse primenjuju i za autobuse onda je zaista bolje da se pešači.

Ili bajsom, odlična alternativa za lokalne potrebe.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Da, u Holandiji ravnoj...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sta, malo uspona ce te dokrajciti? Gde god ima uspona posle mora doći i nizbrdica. ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nekada se sa novinama u papirnoj formi moglo obrisati dupe a sada u elektronskoj neznam cemu bi jos mogle posluziti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kakva bre crna novina :  "  Kao i do sada, proveravaće se kočnice, trap, farovi, oprema, a novina je da će se identifikovati broj šasije, broj motora i kubikaža.  "  

  Još pre 40 godina kad sam registrovao moj prvi motor, su na tehničkom gledali ( identifikovali ) brojeve motora i rama ( šasije ) i tako je bilo svo vreme do pre neku godinu kad su motor vozila proglasili za rezervni deo pa ga nisu upisivali u saobraćajnu ( nije upisivan vidljivo, al je ipak bio upisan - kad se očita saobraćajna, bude i on ) .  Eto, izmisliše toplu vodu i na konto toga poskupeše tehnički ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja