Jump to content

Moto Zajednica

Troskovi uvoza

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Jagodina-Zurich
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125

Evo i ja da dodam nesto.U decembru sam iz svice doterao Yamahu Majesty 125 2004 god.Troskovi su sledeci.250e prevoz,carina 150e,ulazni papiri na granici oko 50e,80e amms.15e prevod saobracajne.I 360 din ovlascenje kod notara da moze da ga carini u moje ime.Carina zavisi koliko vredi po katalogu a ne koliko si ga platio.Ja sam za moj dao 250e.Takodje obavezo ti treba kupoprodajni ugovor.Ako kupujes od pravnog lica treba da lupi pecat na ugovor.Posle toga ti ostaje samo registracija.To su troskovi.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

Ako nekom od clanova treba pomoc oko uvoza,sracunavanje troskova iz kataloga ili savet oko papirologije,moze slobodno da me kontaktira.

Saveti su besplatni,naravmo:))

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Aj da i ja dodam posto sam ja poseban slucaj ( ja sam uvezao motor iz Ruuumunije jbt ). Posto je moj motor tajvanac ( imaju neka pravila oko toga koji deo delova mora da bude proizveden u EU), za njega je to malo skuplje. Al eto cisto moj primer: Ja sam uvezao Kymco Downtown 2010, njemu je kataloska cena bila nesto kao 1100e. Mi smo stavili nizu cenu od toga jer valjda ako stavis visu u ugovoru , onda ti se racuna ta visa, ako stavis nizu , razuna se kataloska ako sam dobro razumeo. Troskovi carine i poreza i sve to oko uvoza ( s homologacijom ) su me izasli nekih 470 e ( napominjem to je dosta jer nije motor EU... ). Ja sam ga vozio otud tako da mi prevoz nije mnogo izasao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

Na robu iz Tajvana ima 70% uvecanje postojece carine!

Samo za robu iz EU sa dokumentom EUR1 moguce je ostvariti carinsko oslobodjenje(5 ili 8% je carina na motore,zavisno od ccm3) i onda se placa 20%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Računaj onda ovako: BMW R1200GS Adv, 1170 ccm, 92kW, od 2015 na ovamo. Još nešto od informacija? Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

OK. Po tome ispada da mi je bolje otići u DE kupiti motor iz ove godine sa svime što želim i ispašće me jeftinije nego da ga ovdje kupim ispod cijene, prema trenutnom stanju na oglasima (PA)...

Još samo da te zamolim, ako te ne mrzi da mi kažeš da li je cifra i koliko drugačija za 2018. godište?

Hvala na informaciji. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

Ovo ti je obracun za 2015.godiste

Mora da bude registrovan bar 6 meseci da se ne bi racunao kao nov. Kad je novo vozilo u pitanju troskovi su veci,tako da ti preporucujem 2017.da je prva registracija

Za cenu je sad kasno a i idem na odmor

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja