Jump to content

Moto Zajednica

Troskovi uvoza

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Video sam da ima post na ovu temu, ali od pre 6 godina.

Da li neko zna otprilike za motor koji se uvozi kolika je carina i svi troskovi?

Recimo da motor kosta 2500€ i nalazi se u Svajcarskoj..carina, prevoz, itd..do koliko bi kostalo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
7 hours ago, Nixaaa said:

Video sam da ima post na ovu temu, ali od pre 6 godina.

Da li neko zna otprilike za motor koji se uvozi kolika je carina i svi troskovi?

Recimo da motor kosta 2500€ i nalazi se u Svajcarskoj..carina, prevoz, itd..do koliko bi kostalo? 

Pripazi dobro kod uvoza motora iz Svajcarske da ne bude da ga ne mozes registrovati

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja takodje gledam motor u inostranstvu (Italija), brat zivi tamo i ima druga koji se bavi uvozom vozila. Juce smo se culi u vezi jednog motora kaze da prevoz i spedicija izlazi oko 200e, ne znam da li je tacno, danas treba da se cuje sa vlasnikom i da ide da pogleda motor ako se ne proda posto pre njega dolazi jos jedan kupac, pa kao ne ode ovih dana cu znati tacne informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: ZX6R, CB1000F
On ‎28‎.‎6‎.‎2018‎. at 7:13, hard_rock je napisao:

Pripazi dobro kod uvoza motora iz Svajcarske da ne bude da ga ne mozes registrovati

Molim te da nam objasniš na šta treba da obratimo pažnju. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
29 minutes ago, Koki said:

Molim te da nam objasniš na šta treba da obratimo pažnju. Hvala

Pa desava se da motori iz Svajcarske ne mogu da prodju AMSS ovde, valjda zbog homologacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nije zbog homologacije nego je to snaga koja se u Ch "skida" onda dobijes nepoklapanje saobracajne dozvole sa fabrickim podacima i ne mozes dobiti potvrdu od ABS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U Švicarskoj je najnormalnije reduciranje snage na 35kw.
Kupiš odmah veliki motor sa 35kw, kad stekneš uvjete skineš blokadu i piči dalje, ne moraš kupovati dva motora dok položiš vozački..
Imaju loš standard pa im je zakonodavac to omogućio, kao i registraciju dva vozila na jedne pločice...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Problem je i sa težinom vozil registrovanog u Švajcarskoj, jer oni u težinu dodaju još 75 kila (kao prosečnu težinu vozača) i onda se težina vozila iz saobračajne ne podudara sa fabričkom težinom vozila.

Meni (pre triipo godina) nisu praqvili problem oko težine prilikom "atestiranja", ali nekima sada prave problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Jbg-a moraju vas necim handriti oko uvoza kad nema ogranicenja na starost. U bosni je ogranicenje na starost, ali zato nema tih zajbencija kao kod vas. Ugovor-faktura, saobracajna, homologacija i zavrsen posao oko carinjenja vozila. Samo imaju malo vise posla oko papira oni koji uvoze Evropska vozila oko dokaza porijekla, tj. da je vozilo proizvedeno u EU sto ih oslobadja od carine. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

Cairna do 50ccm je 8%, od 50 do 800 je 5%,preko 800 je 8%

Na to sve ide PDV 20%

Vrednost se uzima iz kataloga AMSS-a

Uvek stavite nizu cenu u fakturi jer carina poveca za prevoz(100-200e)

Faktura od firme treba da je overena pecatom i potpisana

Kupoprodajni ugovor sa fizickim licem overen kod notara

Ima tu jos dosta stvari,ako treba objasnjenje tu sam

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
7 hours ago, Utjerivac said:

Jbg-a moraju vas necim handriti oko uvoza kad nema ogranicenja na starost. U bosni je ogranicenje na starost, ali zato nema tih zajbencija kao kod vas. Ugovor-faktura, saobracajna i homologacija i zavrsen posao oko carinjenja vozila. Samo imaju malo vise posla oko papira oni koji uvoze Evropska vozila oko dokaza porijekla, tj. da je vozilo proizvedeno u EU sto ih oslobadja od carine. ;)

Pa isto je i ovde uglavnom  kad se uvozi motor iz EU nema problema ali Svajcarska nije u EU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
On 6/28/2018 at 8:26 AM, JankelA said:

Ja takodje gledam motor u inostranstvu (Italija), brat zivi tamo i ima druga koji se bavi uvozom vozila. Juce smo se culi u vezi jednog motora kaze da prevoz i spedicija izlazi oko 200e, ne znam da li je tacno, danas treba da se cuje sa vlasnikom i da ide da pogleda motor ako se ne proda posto pre njega dolazi jos jedan kupac, pa kao ne ode ovih dana cu znati tacne informacije

 

Ja sam platio dovoz sa svim papirima iz Verone 200e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 8 sati, zika56 je napisao:

Problem je i sa težinom vozil registrovanog u Švajcarskoj, jer oni u težinu dodaju još 75 kila (kao prosečnu težinu vozača) i onda se težina vozila iz saobračajne ne podudara sa fabričkom težinom vozila.

Meni (pre triipo godina) nisu praqvili problem oko težine prilikom "atestiranja", ali nekima sada prave problem.

 

Nema nikakvih problema sa težinom, upisuje se težina bez vozača. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

Nema veze odakle je motor,ako je prepravljen na 35kw a nema prepravka upisana u saobracajnoj  ili atest,ne moze da se dobije AMSS homologacija, a carini se.

Carina i PDV su isti bilo odakle da se uvozi.

Jedino za motore proizvedene u EU moze da se trazi EUR1 koji oslobadja carine

IZ SAD je zabranjen uvoz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, pin2003 je napisao:

SAD je zabranjen uvoz

Zabranjen uvoz tj carinjenje ili mislis na nemogucnost dobijanja potvrde od ABS?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

Ne carini se uopste,ima dopis carini koji zabranjuje carinjenje automobila,,autobusa,kamiona jer ne koriste euro standard a za motore zbog nemogucnosti dobijanja homologacije

Do skoro je moglo da se carini ali sad vise ne jer su se posle zalili ljudi i trazili povracaj carine i pdv

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Naravno da nije zabranjen uvoz iz USA ne znam odakle tebi takve informacije. 

Nema nikakve veze odakle se uvozi vozilo ako zadovoljava EU standarde, po toj logici nijedan BMW X3, X5, X6, Harley ...... i gomila drugih nebi se mogli nikako uvesti u Srbiju jer su svi proizvedeni u USA.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

BMW X3, X5, X6 proizvedeni u SAD ali za evropsko trziste

Ne mogu vozila proizvedena za Kanadsko i SAD trziste

Odnosno,ako recimo urade homologaciju u Nemackoj i registruju onda bi trebalo da moze,bar je do skoro moglo ali se to ne isplati

Nasa Agencija za homologaciju nece da radi homologaciju vozila iz SAD pred carinjenje i onda carina ne moze da carini.Glupo ali istinito i tako je od kad je uveden euro3 standard

Za motore iz SAD je moglo do skoro a onda je Agencija pocela da ne daje homologaciju za vec ocarinjene motore i to je stalo

A informacija je odatle sto se time bavim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ne znam čime se baviš ali ovo što si sada rekao je totalna glupost i nema blage veze sa životom. 

Nije lepo da ovakve stvari iznosiš na forumu jer će ti ljudi poverovati, ne znaju svi da pojmovi koje ti koristiš (npr. "Agencija za homologaciju") uopšte ne postoje u Srbiji.  O uvozu prvo u Nemačku pa onda se tamo nešto dogodi pa ovamo neću ni trošiti reči jer to tek totalna glupost.

 

Izinjavam se na malo težim rečima ali užasno me nervira kad neko ovde laže ljude koji samo pokušavaju da obezbede sebi dva točka.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: YAMAHA FZ8

Zove se Agencija za bezbednost saobracaja i oni izdaju homologaciju za vozila pa onda skratimo (spediteri-carinski zastupnici) na Agenciju za homologaciju.

OK,ja sam ocarinio hiljade automobila ii motora,ali nema veze,necu u raspravu i to u prvom postu:))

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ja sam odustao od motora koji sam gledao, u pitanju je bila Husqvarna TE250 2005god, ima problem sa strujom i cena je 500e, ali nalazi se skoro na samom jugu IT, a brat zivi na severu, 400e su trazili samo za prevoz do njegovog grada, tako da mi se nije isplatilo, ali jos uvek trazim nesto pa ako nadjem javljam informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, Protulsr je napisao:

 

Nema nikakvih problema sa težinom, upisuje se težina bez vozača. 

Ova tvoja tvrdnja nije tačna!

Po fabričkim podacima BMW R1100GS težak je 243kg, na sertifikatu za uvoz vozila u srbiju (COC) takođe piše 243kg, u švajcarskoj saobraćajnoj je upisano 318, a isto (318 kg) je upisano i na uverenju za ispitivanje vozila (izdate od strane Agencije za bezbednost saobraćaja), a što je na kraju upisano i na srpskoj saobraćajnoj dozvoli za moj motor.

Ukoliko ne veruješ mogu da okačim fotografije svih dokumenata koje sam naveo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
pre 2 minuta, zika56 je napisao:

Ova tvoja tvrdnja nije tačna!

Po fabričkim podacima BMW R1100GS težak je 243kg, na sertifikatu za uvoz vozila u srbiju (COC) takođe piše 243kg, u švajcarskoj saobraćajnoj je upisano 318, a isto (318 kg) je upisano i na uverenju za ispitivanje vozila (izdate od strane Agencije za bezbednost saobraćaja), a što je na kraju upisano i na srpskoj saobraćajnoj dozvoli za moj motor.

Ukoliko ne veruješ mogu da okačim fotografije svih dokumenata koje sam naveo.

 

 

 

Verujem ti naravno, verovatno je motor ranije uvezen dok se nisu usaglasili šta ustvari hoće da upisuju.

Problem je bio u odnosu snaga/masa koji nije mogao nikako biti tačan ako se računa sa vozačem, zato se od nove godine za motocikle upisuje masa bez vozača i u COC i na pregledu prilikom uvoza. 

Sva vozila koja su trenutno tako registrovana će biti tolerisana do ispravke greške.

 

Kod nas je uvek problem u neusaglašenosti institucija i u večitim tumačenjima zakona, naravno na kraju mi nagrabusimo jer smo na kraju lanca.

A kad smo kod idiotskih unosa u sabraćajnu nisam ni ja bolje prošao, imam dva motocikla jedan ima dve osovine a drugi ima nula :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Točno je kako u ch prometnoj težinu praznog vozila čini i vozač od 75kg

Evo moj primjer

56e1a81a04ae2435079b7e058f972e57.jpg

Podatci iz prometne


48c2ca6518f9b3183966aba4481f9dee.jpg


Iz vikipedije


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja