Jump to content

Moto Zajednica

kymco agility 50

Recommended Posts

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

zna li neko gde moze da se kupi kit za povecanje snage na 80ccm za ovaj skuter i koliko li to kosta,ovako mnogo slabo ide.Zvao sam nekoga sa Zvezdare ali je prodao korejske sad ima neke jeftinije valjda kineske kopije a to mi se ne svidja kao ideja.Svaka pomoc je dobrodosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Kymco odlicno ide i sa 50ccm,verovatno ti nesto drugo nije u redu.Na njemu je CDI sa blokadom  ako ga nisi menjao to je verovatno uzrok zasto slabo ide.Inace kvalitetan kit kosta podosta na primer na 100ccm je oko 280e(cilindar,klip,glava sa ventilima) a na 85ccm oko 140e(cilindar +klip) oba kita su Naraku dok Airsal na 100ccm kosta oko 70e(cilindar+klip).Sva tri kita mogu nabaviti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pretpostavljam da je 2t u pitanju. Čak i da staviš tu neku "kinu" neće to biti tako loše, samo što neće biti dovoljno.

Kako je već rečeno može to fino da ide i u originalu, pa bi možda dobro bilo da to neki pismeni majstor pregleda, pre nego što izdvojiš lovu za nešto što je samo jedna kockica u priči "bolje će da ide".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima ih i jednih i drugih.

4T 50 ne bih kupio nikada, kako god da se zove...a još manje petljao da ide brže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

4t je masina ide 45 do 50 km na sat i malo je mrtav lepo radi mirno ali sporiji od gradskog busa sto je opasno hoce da me izguraju na trotoar kad obilaze malo mu fali jos desetak ili petnaest km pa da bude super ya grad.Postojao je korejski cilindar i klip ya 3000din al je sve prodao sad ima neke kineze za 2400din zato i pitam ima li neko ideju ko je to radio na svom skuteru.A moyda bi sa skidanjem te blokade dobio to sto mi treba samo da mi objasnite kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Zaboravi na povećanje kubikaže, nije isplativo i ne dobijaš ništa posebno.

CDI se može "odblokirati" tako što iz njega izvučeš pink žicu koja vodi do dekla variatora.

Treba pogledati da li imaš prsten u variatoru, takođe.

Ja imam Kineza 50cc 4T i naravno da nije jak, ali ide preko 65 km/h sa skinutom CDI blokadom.

Isključivo zbog potrošnje sam ga uzeo, troši tačno 2,5 litara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Kymco nije kinez i sasvim drugaciji je cdi na njemu nego na kinezima.Nema nikakvih zica sa njega da vire,kao sto sam vec rekao samo drugi cdi bez blokade pomaze.Usput povecanjem kubikaze dobija se podosta ali sa pravim delovima,stavljanje samo kineskog cilindra sa klipom ne dobija se nista posebno.Kvalitetan kit sa odgovarajucom glavom i bregastom je vec nesto drugo,sa takvim kitom 4t parira firmiranim 2t skuterima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Vidi, imam baš takav Kymco Agility 50, sa točkovima 12'', kupljen nov u radnji 2006. Na drugom servisu, na 1000 km, su mi skinuli blokadu, odnosno promenili čauru na varijatoru. Sada ide do 65 km/h po satu, realno nekih 56-7. To ti je realno stanje, više od toga jednostavno ne može, a da bude bezbedno za mašinu. Meni radi kao sat od prvog dana, troši 2,5 litara, uglavnom se vozi pod punim gasom po gradu i meni je to dovoljno za NS. Savetujem ti da ga pregledaš, dovedeš u ovo stanje i uživaš. Skidanje blokade tipa sečenja CDI-ja testerom i slično ne savetujem, takođe ni pomenute kitove, ubićeš ga načisto. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

moj je 2010 god kako da ga onda odblokiram meni bi to oko 60km na sat bilo dovoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

danas sam se provozao bez tablica malo zeza me kilometar sat nece preko 20 da pokazuje ali mi se cini da ide oko 60 na sat dobro povlaci i nista ne diram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Ja isto vozim taj Kymco 4t 50cc i ide ko zmaj. 55km/h na satu sa blokadama. Kupio ga novog prosle godine. Samo cu da mu promenim prsten na varijatoru i ne pipam nista vise. Za grad i okolinu dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

popravljen km sat pokazuje 65 i cini mi se da se ne muci na toj brzini a 55 sa malo oduzetim gasom mu najbolje prija,odlican skuter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kupio sam agility 50 4t sport 2008g presao nesto malo.Prodavac kaze da blokade nisu skidane,skuter ide 45km h.Gde su sve blokade ?Karburator ispod poklopca membrane neka plastika?Varijator neki prsten na osovini koja neda kaisu  da sidje?Jel to sve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

izgleda samo mehanicke blokade na mom iz 2008 .bio sam kod majstora da skine mehanicke blokade nazubljena bolcna na varijatoru i jos jedna nije zeleo da kaze koja.Skidao je sediste i otvarao karburator,mozda je to bila dizna.Rezultat osetno bolje vuce ,krajnja brzina 65 km h.po negovom caigeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco agility 50 4t
On 28. 6. 2018. at 22:12, konstruktor je napisao:

Samo drugi CDI bez blokade resava problem.

Hvala ti za savete,vidim da imaš dosta iskustva sa tim skuterom,i ja imam taj skuter.gde da kupim taj cdi bez blokade?

Meni se dešava da čak i nizbrdo neće da pređe 55 pod punim gasom kao da ga koči nešto...

IMG-20221004-WA0004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja