Jump to content

Moto Zajednica

Saobracajni udes i postupanje sluzbenog lica...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Jutros oko pola deset na "sajmu" na semaforu gdje se ukljucuje Ruska ulica, u ljevoj traci u pravcu Ade ciganlije, krecuci drugi u koloni sa semafora na zeleno, odozada me udario bjeli kombi, izbio korman iz ruke, zabacio u desno, na srecu motor se ugasio i zaustavio, a ja ostao na motoru...

Nakon inicijalnog soka, stavim motor na copavu, sidjem, dodjem do kombija i pitam vozaca sto to uradi, a on kaze "pa nisam te vidio, gledao sam onog ispred"... Krenem nazad ka motoru da pogledam motor, mislim se da vadim zapisnik il da zovem saobracajnu, i sve to nebi bilo strasno,  da se odnekud tu nije pojavilo "sluzbeno lice" u civilu, izaslo iz bjelog policijskog "punta" i vicuci na  mene "ko si ti odakle ti pravo da zaustavis saobracaj..." i tu pocinje moj drugi i veci sok u kojem sam jos uvjek...

Da sad nebi pisao ponovi sve cjeli dan na poslu a i kad sam dosao kuci prevrcem po glavi dogadjaj i osjecam se ko popisano govno... te odlucim poslati e-mail na adrese institucija predsjednika vlade, mup, ministarstvo pravde, i ministarstvu za ljudska prava sa naslovom kao i ova tema sledeceg sadrzaja:

 

Dana 25.06.2018. u jutro, oko 09:30 casova na semaforu u raskrsnici ulice Bulevar Vojvode Misica sa ulicom Ruska, stojeci sa motociklom, u levoj traci iz pravca centra ka Adi Ciganliji, prilikom kretanja na zeleno svetlo na semaforu,  doziveo sam udarac sa zadnje strane u motocikl od strane NN lica, vozaca belog kombi vozila. U trenutku udarca ispred mene na semaforu u koloni je bilo jedno crveno vozilo, marke ford, tipa pick-up. Od udarca odzada, motocikl i ja na njemu smo se zaneli, iz ruku od siline udarca ispao mi je upravljac i rucica kvacila koju sam u tom trenutku polako popustao da bi krenuo, i motocikl se ugasio, te sam se zaustavio i nekako ostao uspravan na motociklu izbegavsi pad i moguce vece povrede i materijalnu stetu na motociklu.
Nakon par sekundi nakon pocetnog soka, stavio sam motocikl na bocnu nogaru, sisao sa motocikla, prisao belom kombi vozilu i pitao vozaca sto me udari i sto to uradi... na sta je on odgovorio da me nije video.
Malo pribran iz soka, krenuo sam nazad ka motociklu i poceo da razmisljam o tom da zovem saobracajnu policiju, ili da izvadim "Izvestaj o saobracajnoj nezgodi" kad se u tom trenutku ispred mene pojavilo sluzbeno lice u civilnoj odeci, pokazujuci "znacku" i drzeci u ruci "motorolu" vicuci "ko si ti da zaustavljas saobracaj" i pocelo da pokazuje da preparkiram motocikl desno na trotoar. U tom trenutku sam uocio deset metara ispred sluzbeno policijsko vozilo "fiat punto" kojim se lice dovezlo, Sluzbeno lice je trazilo od mene "dokumenta"... Jos pod utiskom prethodnog soka rekao sam licu "dobar dan, i pitao koje dokumente zeli?" Na to je lice odgovorilo "Sve" istim povisenim tonom kao i ranije, i bez odgovora na moje "dobar dan." Rekao sam kako sam upravo doziveo gore opisani dogadjaj saobracajnu nezgodu - udes i da "nisam ja zaustavio saobracaj" nasta je lice uzevsi moju licnu kartu, saobracajnu i vozacku dozvolu reklo, "Ne znam ja tu nisam bio i nisam video". Nekoliko ocevidaca koji su tu na semaforu cekali da predju ulicu su mu potvrdili da me je beli kombi u koloni na semaforu udario odzada, no sluzbeno lice se nije na to obaziralo,  i otislo je u sluzbeno vozilo i u njemu nesto pisalo, i pretpostavljam vrsilo "proveru" putem radio veze.
Nakon toga mi je reklo da je "sve uredu" i objasnilo da "ne mogu ja da zaustavljam tako saobracaj" i da zbog toga mogu dobiti "prijavu" i biti kaznjen.
Citav dan na poslu i sad kod kuce, razmisljajuci o dogadjaju i postupku sluzbenog lica se osecam kao neko cija su prava ugrozena njegovim postupkom, sluzbene radnje i postupanja onemogucena, kao i moja mogucnost pravne nadoknade i zadovoljenja onemogucena. Umesto da je lice pozvalo saobracajnu policiju putem sluzbene radio veze, obezbedilo mesto udesa, zadrzalo oocevidce i ucesnike pomogne pri eventualnim sledecim koracima u istraznim radnjama i uvidjaju, svojim neadekvatnim postupanjem je omelo sve to i uradilo suprotno.
Zbog svega gore navedenog i opisanog, osecam se kao gradjanin nizeg reda, cija su prava grubo povredjena, i ugrozena, te Vas molim da istrazite sve okolnosti povodom ovog dogadjaja, da se ovakve ili slicne stvari nebi desavale i rusile mir i sigurnost gradjana, ugled drzave, policije, i same institucije pravde jednakosti i zakona.

Srdacan pozdrav,
Dragan

 

Sad cekam odgovor i nadam se da se ovo ili slicno nesto nece nikom desiti ili ponoviti.

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

A kako se sve završilo? Mislim jesi li sačekao policiju ili se dogovorio sa likom. Taj može da se dere kolko oće… došlo je do udesa zna se postupak... sačekaš policiju itd... kao i kod drugih udesa. Pa šta ako se dere..... u jednoj sličnoj situaciji isto neki u civilu srao..drao se.. došli saobraćajci, on nastavio i oni ga udaljili tipa "klega ako nemaš neka posla nastavi dalje...".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Dok je on mene "obradjivao" zivot ide dalje... drugi ucesnik otisao, svedoci se razisli a on mene isprovjeravao vidio da sam cist i pustio... zato se i osjecam posrano i izmaltretirano i izmanipulisano, mada mu to vjerujem nije bila namjera... A moje mogucnosti pravne, gradjanske, moralne i ljudske ukinute njegovim postupkom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Još si dobro prošao, na žalost tako je (očigledno je pomislio da si deo tek ugašenih protesta oko goriva, pa je verovatno zato reagovao oštro, po zadatku :) ).


 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ima li stete na tvom motociklu? Jesi li bar zapamtio tablice vozila koje te je udarilo?

Da si imao kameru pa da snimis sve...ne verujem da ce ti odgovoriti na dopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Можда да провериш како стоје са камерама објекти који су у близини, такође, можда постоје и полицијске (градске) камере ту.

 

Када се већ пише свима, баци мејл и министру унутрашњих послова, директору полиције и одељењу за законитости у раду (унутрашња контрола), неће да шкоди.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Mogu kolege MUPovci da me isprave ako grešim, ali mislim da imaju obavezu da na svaku poruku odgovaraju? Slao sam im neke nebitne mejlove davno, i dobijao uredno odgovore... Istina posle 3-4 nedelje, odštampane i pečatirane pa skenirane, ali u svakom slučaju mi stigoše...

 

Sa jedne strane, ne nadam se preterano da će bilo šta biti u ovom slučaju, ali sa druge strane, ako ne kažemo ništa u ovakvim slučajevima, nikada se neke stvari neće unormaliti (pa barem bilo samo "dobar dan"). Tako da - hvala od mene što si odreagovao, a nisi rekao "a ko ga šljivi"!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre sat vremena, dkk je napisao:

Dok je on mene "obradjivao" zivot ide dalje... drugi ucesnik otisao, svedoci se razisli a on mene isprovjeravao vidio da sam cist i pustio... zato se i osjecam posrano i izmaltretirano i izmanipulisano, mada mu to vjerujem nije bila namjera... A moje mogucnosti pravne, gradjanske, moralne i ljudske ukinute njegovim postupkom...

 

i dalje mi nije jasno kako si to dozvolio tako naivno.... Ne znam šta sad pišeš bilo kome kad ti nisi postupio kako treba... Ako je taj koji te udario otišao bez da se javi tebi ili tom liku... koji i ne mora da znači da je bio policajac.. zašto nisi zatražio njegove podatke.. ako ti ne da .. zoveš policiju... šta ima on da te pušta ili ne... pa ne može da ti glavu otkine pa da ga toliko repektuješ.. sve mi to deluje pomalo šuplje... Sada se pozivati na NN koji te udario.. NN koji se predstavio kao policajac.. NN svedoke.. NN lice mesta a ti otišao... Ne znam na koga u stvari hoćeš da se žališ..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Полицајац никако не може бити НН. Поред тога што се зна ко је где распоређен, такође постоје подаци о томе ко је кога и када (а можда и зашто) проверавао у систему.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
pre 9 minuta, Zuba87 je napisao:

Полицајац никако не може бити НН. Поред тога што се зна ко је где распоређен, такође постоје подаци о томе ко је кога и када (а можда и зашто) проверавао у систему.

 

Izvinjavam se na nepreciznosti.... policajac je bio, kako sam shvatio u civilu, nije se legitimisao, sem što je verovatno rekao da je policajac ili tako nešto, kolega motorista ne zna njegove podatke, a pogotov ne zna   gde je rasporedjen, a ako je u civilu to ne zna ni "interpol" ( to se malo šalim i karikiram) a nisam siguran ni da ga je proveravao u sistemu već se samo drao da ostavi utisak. Zato i kažem NN

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Колико сам схватио из писанија (а мрзи ме да поново читам, као и Вас, предпостављам :) ), показао је легитимацију, а колега му је видео белог пунта крај пута, на тротоару или тако нешто. 

Не знам, мислим да је могуће наћи га, али сматрам проблемом доказати све наведено, ако нема камера које снимају ту локацију.

 

Очигледно је колега "одлепио" и жели да тера даље, те само покушавам идејама да помогнем, колико је то могуће.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Kolega nije "odlepio", i nije stvar u teranju dalje... sustina problema je to da "ovlasteno sluzbeno lice" svojim postupanjem je umesto pomoglo i resilo problem, odmoglo i ubilo moguce resenje problema, a cak nije bilo ni saobracajac, i ovo sam sve napisao da bi skrenuo paznju na stvaran problem. Na srecu ja nisam dobio, bar mislim nikakve fizicke povrede (malo zabacena glava - cimnut vrat sto me je proslo u roku 15-20 min) a nismo pali ni ja ni motor prostom refleksnom reakcijom tela i ucescem srece tako da neke materijalne stete nije ni bilo. nesto savijena plastika na zadnjem blatobranu koja se skoro vratila sama i ispucala gumena zavjesica... sto je beznacajno....

A stvaran problem je da smo dozvolili da nam rade svi sve, pod okriljem raznih floskula, i niko se vise ne vodi zdravim razumom, logikom i istinom...

Bez obzira sto sam rekao da je bio udes, sto su to dva, tri svedoka takodje potvrdila on je video samo zaustavljanje saobracaja za koje je bio ovih dana izdrilovan da spreci po svaku cenu...

Sistem koji treba nas da stiti, to ne radi vec nas zlostavlja, maltretira i ugrozava.

Meni kao razumnom, postenom, obicnom ljudskom bicu savjest ne dozvoljava da to precutim i pustim tek tako... prosto imam potrebu da reagujem i pokusam da nesto uradim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Па да, то сам и рекао :)

 

Зато што сматрам да си (сте) у праву, зато сам и поменуо камере и коме још да пишеш (пишете) мејл.

 

На жалост, у праву су и Драган и Сашац да је тада требало истрајати и не дозволити застрашивање, да су сада мале шансе да се нешто уради...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
1 hour ago, dkk said:

A stvaran problem je da smo dozvolili da nam rade svi sve, pod okriljem raznih floskula, i niko se vise ne vodi zdravim razumom, logikom i istinom...

Bez obzira sto sam rekao da je bio udes, sto su to dva, tri svedoka takodje potvrdila on je video samo zaustavljanje saobracaja za koje je bio ovih dana izdrilovan da spreci po svaku cenu...

Sistem koji treba nas da stiti, to ne radi vec nas zlostavlja, maltretira i ugrozava.

To sto si napisao je upravo sustina,surova istina sadasnjeg trenutka.Mozes zamisliti koliki je strah onih koji su onako burno reagovali na proteste vozaca zbog cene goriva i ovih koji ih verno opsluzuju.Nije njih briga ni za ciji zivot,za bezbednost i zakone.Gledaj to i ovako,preziveo si bez posledica,uverio si se gde zivis kao i vecina gradjana,i ne odustaj od svog nacina borbe ma koliko sada izgledalo nemoguce.Ajd,svako dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sad je sve skoro pa gotovo,ali ako si bar zapamtio tablice na puntu,odes pa licno prijavis slucaj i naravno navedes malo vecu stetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Postupio si neiskusno. Osnovna stvar kad doživiš udes sa motociklom ( naročito kad nisi kriv ) je da sedneš il legneš na asvalt i ko god da te nešto pita - kažeš da ti nije dobro i da te boli glava i vrat. I da neko pokuša da te pomeri - odmah počneš da jaučeš i kukaš kako te bole leđa i kičma. Zahtevaš od prisutnih da zovu hitnu pomoć . Tad ni ovaj što te je udario ne bi mogao da pobegne ( ležiš ispred njegovog vozila ), morala bi da dođe saobraćajna policija da napravi uviđaj, ti bi dobio pristojnu sumu novca od osiguranja, a bio bi malo i na bolovanju i to sa 100 % platom jer pretpostavljam da si išao na posao, a to se onda računa kao povreda na radu .  I da, ovo " službeno lice bi mogao da crkne od muke ! 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Na zalost drumska lisica je u pravu, jer ovde posten covek drugacije ne moze da dodje do pravde u ovom trulom sistemu gde svaki babun moze da dobije znacku i izigrava policajca...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800
1 hour ago, drumskalisica said:

Postupio si neiskusno. Osnovna stvar kad doživiš udes sa motociklom ( naročito kad nisi kriv ) je da sedneš il legneš na asvalt i ko god da te nešto pita - kažeš da ti nije dobro i da te boli glava i vrat. I da neko pokuša da te pomeri - odmah počneš da jaučeš i kukaš kako te bole leđa i kičma. Zahtevaš od prisutnih da zovu hitnu pomoć . Tad ni ovaj što te je udario ne bi mogao da pobegne ( ležiš ispred njegovog vozila ), morala bi da dođe saobraćajna policija da napravi uviđaj, ti bi dobio pristojnu sumu novca od osiguranja, a bio bi malo i na bolovanju i to sa 100 % platom jer pretpostavljam da si išao na posao, a to se onda računa kao povreda na radu .  I da, ovo " službeno lice bi mogao da crkne od muke ! 

Ako bi tako postupio nebi bio ni posten, ni normalan i bio bi jedan od njih... a ja sam davno odlucio u zivotu vodjen vaspitanjem i primerom boljih da tako necu... Sistem te i tjera da postanes takav, neposten i necist i a tako izgubis pravo na istinu i pravdu... svi mi u sebi imamo osjecanje za istinu i pravdu u sebi i samo je pitanje dal cemo ga slusati i sljediti ili necemo, izbor je individualan, i odluka takodje. Kad vecina postane oni sto slusaju i sljede to osjecanje bice i bolje za sve...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa, vidi, nisam ja rekao ništa nepošteno da uradiš, jednostavno da digneš malo frke da bi ostvario svoja prava. Vidiš, ja sam takođe vaspitan da budem pošten i pozitivan i uvek polaziim od toga da su svi ljudi dobri i pošteni, al me život uverio da nije baš tako .  Da se vratimo na tvoj udes , da budemo pošteni, taj govnar što te je udario je zaslužio da dođe policija, da napravi uviđaj, da dobije prijavu sudiji za prekršaje, da mu se sudi, i da na suđenju ti kao oštećeni i svedok tražiš od suda da mu se oduzme vozačka dozvola i da se taj govnar uputi o svom trošku na lekarski pregled, jer je slep - sam ti je rekao da te nije video !  

   Pazi, stojite na semaforu, ti si ispred njega na metar - dva i on tebe ne vidi i udara. Pa kad te ne vidi na par metara, zamisli šta će se desiti sutra kad mu ti il neko drugi bude išao u susret, a on te ne vidi pa te iseče. Eto, prošle godine kamionet tako iseče kolegu tu negde u Novom Beogradu i kolega ostade bez noge - jel to pošteno. 

  Nekako mi se nameće misao da su vozač kombija i taj policajac nekako povezani ( il su rođaci, il je ovaj u kombiju vozio nešto za ovog policajca il nešto treće ) i da je taj policajac namerno stao, došao i napao tebe ( a ti još u šoku od tog što ti se desilo ), pokazao ti značku na brzinu, terao te da se skloniš odatle iako su mu očevidci potvrdili da se dogodio udes. Sve u svemu - zbrzao te, kombi otišao, taj policajac otišao, svedoci otišli , a ti sad pišeš mejlove predsedniku vlade, mupu, ministarstvima i ljudskim pravima tražeći pravdu i poštenje - pa ne bih baš rekao da je to pošteno ! A još ćeš da imaš traumu od svakog belog kombija kojeg budeš susreo na ulici ili putu . 

 

   Evo ti pa pročitaj o slepom vozaču belog kamioneta :    

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja