Jump to content

Moto Zajednica

"Srednja brzina" i poštovanje iste

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 2 sati, Singularitet je napisao:

Negde u martu. Autom. 144 prosek na deonici B.Brdo - Batočina.

3.000 rsd, ili pola iznosa u roku od 8 dana.

:lol:  :lol:  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 20 minuta, Šumadinac je napisao:

:lol:  :lol:  :lol:

A ne ne, ovo je scenario druge voznje, na zalost sa ruznim zavrsetkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Jbg, desilo se, žurio sam taman toliko da svesno teram tih cca 150, odakle je prosek uz kamione i laganje sata spao na 144km/h. Očekivao sam da stigne i nisu me izneverili :sampion:

Vozač iz suprugine firme takođe dobio čestitku pred Novu Godinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Mislim da je do +30km/h od prekoračenja ova kazna, što bi reklo nekom se isplati da plati 1500 dinara i da stigne da završi neki posao ako kasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ja sam pazario doplatnu kartu 3,000 RSD (1,500 / 8 dana) na relaciji Šimanovci - Adaševci (Šid), jesenas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Mislim da je ovo spravica koja nas skljocne i tamo negde u neki komp posalje podatak o vremenu... Vidim da je ima skoro na svakom prilazu rampi, plava, specificna. Jer se vreme ne meri od uzimanja kartice, vec od vremena nailaska...

 

WWW.TATTILE.COM

Tattile new range of license plate readers was born with the aim to meet the growing needs of the ITS sector...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Iskreno nisam poštovao ograničenja na autoputu ni kolima ni motorom u poslednjih godinu dana, uglavnom idem oko 150 160. Za sada nisam dobio ni jednu kaznu...samo da mi ne stigne odjednom :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ako vozis 150-160 po satu nisi iznad 130 prosek po GPS-u. Ja pre nekoliko meseci BG - Pojate 150 okruglo prosek i nista jos uvek xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, Miroslav91 je napisao:

Ako vozis 150-160 po satu nisi iznad 130 prosek po GPS-u. Ja pre nekoliko meseci BG - Pojate 150 okruglo prosek i nista jos uvek xD

Kod većine brzinomera postoji odstupanje od stvarne brzine od oko 10% (a preko 100km/h se zadrži na oko +10km), tako da sa brzinom od140 (po brzinomeru) gotovo da nema šanse da pređemo prosek od 130. Mađutim sa 150-160km/h, ili nešto nije u redu sa tvojim brzinomerom, ili ti nadležni sakupljaju prijave pa da ti pošalju odjednom (da se ne traumiraš više puta).

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Pri toj brzini, koleZi došle čestitke za oba pravca na relaciji Bgd - NS.

Prosek mu bio 138 km/h.

Išao je službenim kolima, sa TAG-om, i uredno stigle obe kazne na firmu (naravno zna se ko je vozio tada vozilo).

Tako da ako nema nekih usporavanja u vidu radova na putu ili čestih kočenja zbog sporijih vozila u levoj traci, i na kratkoj relaciji, lako je napraviti prosek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Kad sam rekao za sebe 150 prosek racunao sam od vremena ulaska do vremena izlaska sa naplatnih rampi - 147 km za nekih 58-9 minuta, imam kamericu u kolima pa sam tacno video vreme na snimku. Tempomat je bio na 170 neko vreme a posle sam povecao na 180.

 

Kad vozim 140 po satu GPS mi kaze 130, a uvek ima po nekoliko kocenja zbog kamiona koji se preticu pa onda neko vreme brzina padne i na 90 tako da msm i ako se vozi 150 ne bi trebalo da prosek bude preko 130.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Moja srednja brzina pre 20-ak dana bila 2km/h...3000 din.-u roku od 8 dana 1500...prelazio uličicu razgovarajući mobilnim...ne sa dve trake nego ona sa jednom za skretanje u desno...:grr:....još proš'o pored saobraćajca...konj...ma nikad se ne bih setio...doduše nikad i ne prelazim sa dve trake razgovarajući mobilnim ali ona mala...3 koraka i već preš'o...ali...dobar dan,dobar dan...itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Ja mislio da se meri samo Bg-Ns. U prethodna 3 meseca sam isao sigurno 20-25x Pojate - SD i Bg i nista mi nije stiglo, sad ne znam gleda li se kombi pod 100km/h ili 130km/h kao i putnicka, znam masu ljudi koji voze preko ogranicenja i ne stize nista. Ne znam na koju foru je stiglo za Batocinu @Singularitet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Pod 130 za sada... Uvek sam negde oko 125-130 na proseku sa kombijem. Nikad nista nije stiglo i dalje ne stize, a prosle godine sam stizao i po minut dva ranije od dozvoljenog vremena. 

Al od kad sam primetio da nicu one cudne plave kamere na svim prilazima, pogledam koje vreme je dozvoljeno za deonicu koju vozim i usporim neki km pred iskljucenje... Npr danas, Bgd - Kuzmin, dozvoljeno 28min, kod Omv pumpe pred iskljucenje olabavim i na iskljucenju vozim lagano i taman se pojavljujem na 28:30, 29min...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

E pa onda je to, znaci mere svuda onda za putnicka vozila, prosle godine kad je pocelo kao merenje na naplatnoj rekose da se meri samo od Bg-a na gore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
3 hours ago, lakistrike95 said:

Ja mislio da se meri samo Bg-Ns. U prethodna 3 meseca sam isao sigurno 20-25x Pojate - SD i Bg i nista mi nije stiglo, sad ne znam gleda li se kombi pod 100km/h ili 130km/h kao i putnicka, znam masu ljudi koji voze preko ogranicenja i ne stize nista. Ne znam na koju foru je stiglo za Batocinu @Singularitet

Ja popio i to je to. Cajgeri lažu oko 5 do 10 km/h na tim brzinama i preko toga padaš.

E sad, priča se da čas mere, čas ne... Bem li ga. Meni stiglo. Čak se priča da isključuju u letnjoj sezoni zbog gomile stranaca i nemogućnosti da ih sve jure, ali meni nije do šale jer deonicu Batočina - Vrčin teram oko 4 puta nedeljno, pa ne bih da mi stigne 80 kazni u paketu za par meseci. Tempomat na 135 i mirna Bačka.

 

Edit: Pre merenja sam godinama vozio u rasponu od 180 do 200. Možda i bolje ovako, mada mi dođe da zaspim ponekad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre 19 sati, zika56 je napisao:

Kod većine brzinomera postoji odstupanje od stvarne brzine od oko 10% (a preko 100km/h se zadrži na oko +10km), tako da sa brzinom od140 (po brzinomeru) gotovo da nema šanse da pređemo prosek od 130. Mađutim sa 150-160km/h, ili nešto nije u redu sa tvojim brzinomerom, ili ti nadležni sakupljaju prijave pa da ti pošalju odjednom (da se ne traumiraš više puta).

Možda mi daju popust na količinu ...:lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Jel probao neko da obori kaznu za prosecnu brzinu na sudu na foru bilo nas je trojica u kolima i menjali smo se bla bla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja