Jump to content

Moto Zajednica

A2 naked savet

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow VT 750

Krecu i meni slatke muke. Kupovina prvog motora. Do sada najjaci motor (skuter) sto sam vozio bio je Piggio Liberty 125.

Dvoumim se izmedju super sports i nakeda. Naked mi deluje kao bolj varijanta jer je dosta udobniji, polozaj sedenja je mnogo bolji i opusteniji. Koji motor mi savetujete za pocetak? 

Razmisljao sam i o kupovini novog, ali se iskreno bojim..sa motora cu pasti sugurno, negde cu ga ocesati, masku polomiti, u sustini  osteticu ga, a novom motoru vrednost drasticno pada. 

Motori koji me trenutno najvise privlace su

KTM Duke 390

BMW G310

Kawasaki Z300

Sta biste mi vi preporucili kao vozacu pocetniku? Visok sam 177

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

KTM duke 390 super izgleda. Imas i Ninju 300/250, cbr250... 

 

Mada ja bih gledao da uzmes nesto jeftinije posto ces prerasti za godinu-dve. Imas dosta motora od 500 kubika koji se vode na A2 .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow VT 750

Motor cu prerasti svakako, ali on ostaje kod mene tj. kod devojke. Takav je plan.

Klinacki san mi je Ninja 636, tako da me sve vise privlaci Kawasaki. Bilo da je Ninja 300 ili Z300. 

Voleo bih radje Ninju 300, ali je dosta agresivniji polozaj sedenja, pa ne znam koliko je to pametno za mene pocetnika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ja bih poceo sa naked Z300 ili Honda CB 500FA.  Verovatno pre sa Hondom, ako moze da udje u budzet. KTM 390 mi neakako odbojan (ruzniji) i mislim da slabije drzi cenu od prva dva.
Od sportaka bio je da se uzme Njinja 400 prosle godine, delovao mi bas dobro, ali sada ga nesto nema u ponudi cini mi se. 
Ako ce motor ostati devojci, onda razmisli(te) da li i nju zanima vise R ili naked varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

KTM 390 je odličan, vidjam lika svaki dan prelazi Pupinov most, motor je prelep ... Ne izgleda kao 300-400ccm, deluje veći..
Pretpostavljam da je kvalitetnije izrade od ta dva koja si spomenuo...

Mada bi ja za te pare preskočio te sve modele i uzeo Hondu Nc 700 tako nešto, mislim da može sa A2



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

https://www.bikez.com/motorcycles/ktm_390_duke_2018.php

Motor 150 kg, 1 cilindar. Ja sam nekako vise za 2 cilindra ako dajes 5000 EUR.

 

https://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_z300_2017.php

Kawa 168kg 2 cilindra, meni mnogo lepsi, ali moguce da KTM uzivo "deluje" veci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Verovatno jeste za vecinu, ali ako covek razmatra njinju 300, a tema je u naked,  meni  se cini da Honda CB500 deluje kao najbolji kompromis.


Moj savet je da ne kupujes novi nego motor star 1-5 godina. Ima da se nadje u oglasima 3500-4000e, samo treba upecati primerak. Za prve 2 godine vrednost padne dosta, a posle nije tako strasno.

 

Evo jedan uslikan na malom sajmu prosle godine

 

20171029_120723.thumb.jpg.1019e9960fadb831bfec6f01f3373c31.jpg



 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ja bih ti na ličnom primeru savetovao da kupiš nov, zašto da ne, ali samo ako misliš da ćeš imati dosta vremena za vožnju, tj. ako ćeš prelaziti puno kilometara. Tada je nov opravdao sebe, jer ćeš preći puno kilometara ne brinući o kvarovima. Evo ti moj lični loš primer, pa će ti biti jasno. Ja sam 30. avgusta 2011. kupio Yamahu YBR 125 10Ks za 2615 evra sa popustom za keš i prodao je 2016te u maju za 1400 evra, doduše dosta brzo za nekih 2-3 nedelje na oglasima. Nikad nisam pao, motor neogreban, ali niko neće da da veće pare za mali motor. A znaš kolko sam prešao ukupno? 3600 km. Izračunao sam da sam za gorivo potrošio manje od 150 evra, a na amortizaciju i registraciju i redovan servis 10 puta više.

Prodao sam ga jer sam kupio malo veći motor, yamahu od 250cc i 21KS, ali mislim da sam imao još dosta mesta za napredak u vožnji na manjoj kubikaži.

I moj savet ti je da počneš na slabijem motoru. Kao što neko reče, neke stvari jednostavno ne možeš da naučiš na velikom motoru, nego samo na manjem, kao što i vožnju bicikla možeš da naučiš samo na bicikli a ne na motoru. Tako da te podržavam da kupiš neki manji, i pošto imaš love i nov nije loša opcija, ali kako nikome nije do razbacivanja novcem, bolje kupi neki 3-5 godina star.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Shadow VT 750

CB500 sam isto merkao. Moracu da sednem na svaki od njih i vidim koji mi najvise odgovara. Realno sta god da kupim bicu presrecan

Koliko me godisnje ceka troskova za redovam servis?

Mali bih sam radio, ali veliki me brine

 

Za pocetak ne zelim nista jace od 35kw. Vozac sam automobila vec 4 godine (za neke je ovo nista) I znam kakav sam bio balavac za volanom kad sam 1. put seo..pa pred devojkom po gasu, pa u drustvu..sve to dodje na svoje..zato i ne zelim nista jace..da ne moze bas toliko da me povuce :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja