Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

U subotu sam krenuo iz Novog Sada da vidim kakav je taj put do Zmajevca na Fruškoj gori. LM puče mi kaiš na pola mosta slobode. Juče sam zamenio kaiš i danas sam otišao na Frušku goru. Od Iriškog venca do Zmajevca je urađen novi put. Na upravljaču se non-stop osećaju vibracije. Presvukli su asfalt ali to ništa nije poravnati. Mislim da veći motori sa turing i enduro ogibljenjem neće tu osećati neke probleme. Veći problem je što u 90% krivina ima tucanika kojim je posipana bankina. Koji je razlog za to ne znam, mislim da ga je kiša spirala na put. Zato pažljivo dok se to ne reši samo od sebe jer verujem da neće rešiti onaj ko treba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Nakon dugo vremena danas ponovo prođoh putem #150 od Aranđelovca do Ljiga. Na nekih 2,5Km od brane na Garaškom jezeru naiđoh na ove znake i naravno odmah uočim znak "Moto izazov" (Moto challenge)? Zakočim, skrenem desno i nakon nekoliko minuta vožnje videvši da lokalni put nema veze ni sa čim, okrenuh se nazad i nastavih svojim putem...

 

Da li taj put vodi ka nečemu zanimljivom ili...? Zna li neko o čemu se radi, pošto ni uživo a kasnije ni na Gugl mapi ne videh ništa izazovno? :)

 

20200813-161827-edited.jpg

 

20200813-161500-edited.jpg

 

20200813-161453-edited.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Da li su zavrseni radovi od Cacka ka Uzicu i Mokroj gori?

Mislim da mi je brza varijanta tuda ka visegradu nego preko debelog brda i B.baste. znam da je lepse i to mnogo ali krecem popodne iz bg a ne preferiram nocne voznje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
15 hours ago, zemunac72 said:

Da li su zavrseni radovi od Cacka ka Uzicu i Mokroj gori?

Mislim da mi je brza varijanta tuda ka visegradu nego preko debelog brda i B.baste. znam da je lepse i to mnogo ali krecem popodne iz bg a ne preferiram nocne voznje. 

Прошао прекључе Уе - Ча. На изласку из Уе је један привремени семафор, раде банкину... Тунел још увек затворен. Све остало кул што се тиче пута. 
 

14 hours ago, DraganNS said:

Nisu, ali nije strašno, ne čeka se dugo (par minuta). Imaš na AMSS mapu radova... 

WWW.AMSS.ORG.RS

 

Има гужве али се нађе увек неки беОграџанин који изазива

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Da li neko zna kakvi su putevi od mosta 51. Divizije (ako se još tako zove) na Dunavu između Bezdana i Batine do Apatina? Koliko se sećam postoje dve varijante. Jedna ide nasipom, a postoji i drugi put koji ide ispod mosta skroz na obali i ulazi u šumu i ide pored Dunava.

 

Ovo je taj koji ide pored same obale.

 

https://www.google.rs/maps/@45.8446107,18.8607841,3a,90y,202.35h,85.48t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipPxd5pbRsgvK_ZPRKKTFsuUFjXyXyjvpv19C-6O!2e10!3e11!7i5120!8i2560

 

A ovaj levo je taj koji nastavlja nasipom.


https://www.google.rs/maps/@45.8449875,18.8624866,3a,75y,156.61h,79.25t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipPTBsoLtATCFkq0JXKDb0ohivzcQChAlnC4hAJ5!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPTBsoLtATCFkq0JXKDb0ohivzcQChAlnC4hAJ5%3Dw203-h100-k-no-pi2.2402368-ya148.5607-ro-0.71305984-fo100!7i5120!8i2560

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Zna li neko kakav je kvalitet puta na Ceru? Mislim pre svega na deonicu po grebenu, ali i one manje puteve što se sa strane penju po njemu, a na guglmapsu se mogu videti i neki mali koji vijugaju sa strane. Jesu li ti mali uopšte asfaltirani i da li se mogu proći bez off-road guma...

Razmišljao sam se sledećeg vikenda da krenem donde, ako vreme dozvoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Zna li neko da li je put  Nova Varos - Sjenica zavrsen ??? Ljeto 2019 prolazili motorima i katastrofa, zastoji, prasina, ma uzas .... nije vrijedno dok ne bude zavrsen . Hvalaaaaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
33 minutes ago, Zeleni 65 said:

Zna li neko da li je put  Nova Varos - Sjenica zavrsen ??? Ljeto 2019 prolazili motorima i katastrofa, zastoji, prasina, ma uzas .... nije vrijedno dok ne bude zavrsen . Hvalaaaaaaa

Završen i savršen...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Intruder C1800
5 hours ago, doktor said:

Završen i savršen...:takoje:

Prošao sam tuda pre mesec i po dana. Savršen put! Nasuprot onom od Sjenice do Ivanjice - lepa priroda, ali očajan put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 5 sati, MirjanOil je napisao:

Prošao sam tuda pre mesec i po dana. Savršen put! Nasuprot onom od Sjenice do Ivanjice - lepa priroda, ali očajan put.

Postoje dva puta od Sjenice ka Ivanjici, onaj preko Kušića, koji nije loš i onaj , atraktivan za nas koji vozimo enduro motore, koji od Sušice ide preko Golije i kod Međurečja spaja sa ovim prethodnim.

0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Melenci
  • Motocikl: Intruder C1800
7 hours ago, Arso said:

Postoje dva puta od Sjenice ka Ivanjici, onaj preko Kušića, koji nije loš i onaj , atraktivan za nas koji vozimo enduro motore, koji od Sušice ide preko Golije i kod Međurečja spaja sa ovim prethodnim.

0.jpg

Išao sam tim preko Kušića. Od Sjenice nekih 4-5km do skretanja za Uvac nije loš, ali posle kreću zakrpe na zakrpine zakrpe. Vozim kruzera i negde oko Kučića sam morao da stanem da vidim da li je sve ok sa motorom i ženom... ;)
Ovaj drugi preko Duge poljane nisam probao zato što sam proverio na mapama i tamo nema asfalta na nekim mestima, pa nisam hteo da rizikujem. Intruder nešto ne voli gravel...:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 58 minuta, MirjanOil je napisao:

Išao sam tim preko Kušića. Od Sjenice nekih 4-5km do skretanja za Uvac nije loš, ali posle kreću zakrpe na zakrpine zakrpe. Vozim kruzera i negde oko Kučića sam morao da stanem da vidim da li je sve ok sa motorom i ženom... ;)
Ovaj drugi preko Duge poljane nisam probao zato što sam proverio na mapama i tamo nema asfalta na nekim mestima, pa nisam hteo da rizikujem. Intruder nešto ne voli gravel...:P

I ja sam mislio da nema asfalta preko Golije, pa sam kontaktirao šumara koji radi na tom terenu. Put je, opet posmatrano iz ugla enduraša, prilično dobar, čak su neke delove letos presvukli novim asfaltom, ali i da je makadam zbog one lepote ne treba žaliti truda. Naravno Intruder nije pravljen za takve zajebancije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
21 hours ago, Zeleni 65 said:

Zna li neko da li je put  Nova Varos - Sjenica zavrsen ??? Ljeto 2019 prolazili motorima i katastrofa, zastoji, prasina, ma uzas .... nije vrijedno dok ne bude zavrsen . Hvalaaaaaaa

Nova Varoš-Sjenica ,vozio sam u septembru 2020, asfalt je perfektan. Sada je među najboljim deonicama za moto vožnju.
Ima nagiba, krivina, široko, šume i priroda okolo.

Kumanica-Duga Poljana (put preko Golije), avgust 2019 bio u radovima sa teškom mehanizacijom, kopali u dubinu i širinu. Tada sam jedva prošao od zemlje i prašine, čuo sam da je urađen sada i da je odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Od Duge Poljane ka skijalistu Golijska reka  je bilo makadama oko 20km cini mi se, a posle pri samom spustu ka Ivanjici jos par km makadama.

Ali to je makadam koji prolazi kroz sela , ljudi koji zive tamo ne koriste samo terence da bi saobracali tom dzadom. Dobar je put, ali nije za sportace. Like

Ali nekad bude snega gore oko tog starog skijalista u periodu kad mu vreme nije.

Primer, jedne godine  sam prolazio preko Divcibara. Put je na oko  1000mnv, nije bilo snega uopste.

Na Goliji isti dan od 1300mnv pocinje da se vidja sneg oko i po putu, da bi na Golijskoj reci i prema  Dugoj poljani bilo preko 65cm snega. Daleko se vracati odozgo, proverite kod policije Ivanjica ili Sjenica, AMSS pojma nema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Da li neko zna da li je put od Valjeva do Jelove Gore preko Lelića, Taora i Varde asfaltiran u celoj dužini?  Ne mogu da vidim najbolje na satelitskom snimku.
 

82307AF7-9F18-4B02-BD46-8C64D8FB99B3.jpeg

Promenio član Sveti Atila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 7.5.2021. at 22:28, Sveti Atila je napisao:

Da li neko zna da li je put od Valjeva do Jelove Gore preko Lelića, Taora i Varde asfaltiran u celoj dužini?  Ne mogu da vidim najbolje na satelitskom snimku.

Prošao sam tuda pre jedno 2 godine, od Užica do Valjeva. Bio je pola asfalt pola makadam i to naizmenično po par kilometara. Bilo koji enduro prolazi, ja sam išao sa GS-om sve sa ženom. 

Kakav je sad put - ne znam. 

Promenio član mradomir
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Kakav je put  Soko Banja - Boljevac - Brestovacka Banja - Zagubica - Majdanpek. Moze li to sa maxi skuterom ? Hvalaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 1 minut, Zeleni 65 je napisao:

Kakav je put  Soko Banja - Boljevac - Brestovacka Banja - Zagubica - Majdanpek. Moze li to sa maxi skuterom ? Hvalaaaa

Put od Soko Banje do Boljevca (preko Rtnja) je dobar, stim što se ispred naselja Rtanj račva i može da se ide desno (direktno u Boljevac), a može i levo (kroz naselje Rtanj i izlazi se na put Paraćin-Zaječar kod motela Balašević). Preporučujem ovu drugu opciju. 

Od Boljevca za Brestovačku Banju može da se ide magistralnim putem do Selišta, pa onda levo prema Boru, pa onda opet levo (prema Borskom jezeru i Žagubica), a može i ranije da se odvoji od magistralnog puta i da se ide preko Bogovine i Zlota do Banje. Ovaj put je sa dosta "zakrpa" i rupa, ali je (po meni) mnogo zanimljivih od magistralnog). 

Put od Brestovačku Banje do Žagubice (preko Crnog vrha) je izuzetno lep i zanimljiv za vožnju, ali ima i nešto deonica sa "zakrpama" (mada ništa drastično). 

Što se puta od Žagubice prema Majdanpeku tiče (preko Laznice i Debelog luga), poprilično je "rupičast" i pun je zakrpa, ali su predeli izvanredni. Od Majdanpek pa nadalje (prema Kučevu) put je  izvanredan. 

U svakom slučaju svi ovi putevi su prohodni za maxi skuter. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
5 minutes ago, zika56 said:

Put od Soko Banje do Boljevca (preko Rtnja) je dobar, stim što se ispred naselja Rtanj račva i može da se ide desno (direktno u Boljevac), a može i levo (kroz naselje Rtanj i izlazi se na put Paraćin-Zaječar kod motela Balašević). Preporučujem ovu drugu opciju. 

Od Boljevca za Brestovačku Banju može da se ide magistralnim putem do Selišta, pa onda levo prema Boru, pa onda opet levo (prema Borskom jezeru i Žagubica), a može i ranije da se odvoji od magistralnog puta i da se ide preko Bogovine i Zlota do Banje. Ovaj put je sa dosta "zakrpa" i rupa, ali je (po meni) mnogo zanimljivih od magistralnog). 

Put od Brestovačku Banje do Žagubice (preko Crnog vrha) je izuzetno lep i zanimljiv za vožnju, ali ima i nešto deonica sa "zakrpama" (mada ništa drastično). 

Što se puta od Žagubice prema Majdanpeku tiče (preko Laznice i Debelog luga), poprilično je "rupičast" i pun je zakrpa, ali su predeli izvanredni. Od Majdanpek pa nadalje (prema Kučevu) put je  izvanredan. 

U svakom slučaju svi ovi putevi su prohodni za maxi skuter. 

 

Hvala za detaljan odgovor. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Kakav je put, i koji je najbolji, Valjevo - Sarajevo? Google kaže Valjevo - Osečina - Ljubovija... Kuda dalje, na Romaniju i Sokolac ili nekim drugim putem? Kažem najbolji, mislim najbrži. Internet veli da je to 4 sata vožnje automobilom, za motor nema opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre sat vremena, Jupiter je napisao:

Kakav je put, i koji je najbolji, Valjevo - Sarajevo? Google kaže Valjevo - Osečina - Ljubovija... Kuda dalje, na Romaniju i Sokolac ili nekim drugim putem? Kažem najbolji, mislim najbrži. Internet veli da je to 4 sata vožnje automobilom, za motor nema opcija.

Ne znam kakvi su drugi putevi, ali kao info, prošle godine sam prošao kolima preko Zvornika, Milića, Han Pijeska, Sokolca do Sarajeva, put je bio sasvim ok i za auto sa malo tvrđim ogibljenjem. Jedino su bili aktuelni radovi oko Milića, ali pretpostavljam da je to sad gotovo i da je asfalt dobar. Pazi se policije oko Han Pijeska.

Promenio član Sveti Atila
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja