Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
13 minutes ago, djolji said:

Kakav je put od Brzeća do Kuršumlije, put br.212,213, da li je asfalt i u kakvom je stanju?

Išao sam ja pre jedno mesec dana, sa svraćanjem u Lukovsku Banju.

Put je u delu od Brzeća dobar do skretanja za L.B. a posle je onako, ima pristojnih delova, ali i oštećenih. U suštini, ništa što ne bi moglo da se proveze. Sve je asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Cela Banja dugačka par stotina metara. 2 hotela, jedan na početku, drugi na kraju...možda bi bilo zanimljivo za kupanje, ima bazen na terasi...mi svratili malo u prolazu, kad smo već tu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi, u sredu idem do Petrovca na Mlavi da pogledam i probam jedno odelo koje sam rezervisao, pa sam kontao kad sam vec gore da odem do Djerdapa, vozim do Donjeg Milanovca i onda se spustim dole do Bora, pa dalje preko Rtnja i Sokobanje se vratim kuci. S tim u vezi imam par pitanja.. Prvo, od Cuprije do Petrovca mogu da idem preko Svilajnca i Despotovca. Koji put je bolji? Drugo, kakav je put od Donjeg Milanovca do Bora, posto tu nikada nisam prosao? I za kraj, video sam da dosta ljudi u predlozima za putovanja hvali put Petrovac-Zagubica-Bor.. I ta varijanta mi odgovara, vidim da ima bas dosta krivina sto mi se jakoo svidja, je prosao neko skoro tuda, kakvog je kvaliteta put? Unapred Hvala!

 

Aleksinac-Petrovac-Djerdap-Bor-Aleksinac

1591984851_.thumb.png.d62e7a3456992dff5715b8d1b227a96f.png

 

Aleksinac-Petrovac-Zagubica-Borsko jezero-Aleksinac

423772662_1.thumb.png.07fe5b279e79b68aeebcf8478190da04.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ovakako kako si ga nacrtao svakako ideš preko Svilajnca. :D Od Despotovca do Petrovca je super asfalt, ali od Ćuprije do Despotovca ima malo i truckavog puta. Meni ne smeta, više puta sam prolazio tuda, ali znajući tebe, trebaće ti pola dana... :D Dalje od Petrovca preko Žagubice se ne sećam kakav je tačno put, ali kada su u tom kraju šteta bi bila propustiti put preko Kučeva i Blagojevog kamena. Ta deonica je rekao bih biser tog kraja. Problem je možda što ako nakon Blagojevog kamena kreneš ka Majdanpeku i dalje ka Donjem Milanovcu, tu imaš lošije deonice (lošije nego ka Despotovcu). Ne znam da li bi moglo preko Jasikova prema Boru. Tj. moglo bi, ali ne deluje kao idealan asfalt. Od Donjeg Milanovca ka boru je put sasvim dobar. Možda pomalo dosadan, ali je asfalt okej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da se nadovežem: Bor - Žagubica preko Crnog vrha jako loš  (deo od B. jezera do Bora je Ok), Ćuprija ka Despotovcu nije savršen ali i meni je bio OK.

A da koriguješ drugu rutu pa preko Ćuprije na Despotovac pa Petrovac, Kučevo, Majdanpek. Od Majdanpeka do D. Milanovac možeš putem 33 (kada sam išao pre 3 nedelje popravljali su ga jer je bio  u jako lošem stanju) ili preko Klokočevca (prosečan). Posle ka Kladovu i dalje kući na jug Negotin, Zaječar... Ako ti nije previše 500+ km za jedan dan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 6 sati, vasa.93 je napisao:

Ovakako kako si ga nacrtao svakako ideš preko Svilajnca. :D

Znam, znam, nego nisam hteo da smaram sa dve slike iste rute.. Kod Ćuprije se racvaju dva puta, jedan ide preko Despotovca (kraci desetak km) a drugi preko Svilajnca :)

 

Pre 6 sati, vasa.93 je napisao:

Meni ne smeta, više puta sam prolazio tuda, ali znajući tebe, trebaće ti pola dana... :D 

Znamo se :lol3::lol3:Tvoje i Mladenovo "nije tako lose" i "ne smeta mi" je za mene nocna mora :D

 

Pre 5 sati, DraganNS je napisao:

Ako ti nije previše 500+ km za jedan dan. 

Ogranicen sam vremenom, cekam ortaka da zavrsi sa poslom.. Mozemo da krenemo tek oko 10-11h a gledamo da se vratimo negde do 18h. Pored toga da ostavimo dovoljno vremena da pogledam, probam odelo, napravimo usput pauze, vidimo nesto, iskuliramo itd.. Zbog toga se ogranicavamo na nekih +- 400km.

 

Hvala na informacijama momci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Asfaltiran, sasvim korektan, krivudavi put. Priroda je vrlo lepa. Od mesta Milentija do Brzeca mozda ces i pre stici preko Brusa ali ti si odabrao interesantniji, i put kojim se redje ide.

U Krivoj Reci svrati u Crkvu u kojoj su nemci (dabogda i oni goreli) zapalili puno mestana.

Svrati i u seosku prodavnicu i popij sok. Uz put imas puno predivnih malinjaka pa se zasladi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Tražeći informacije o putevima za vikend turu po Negotinskoj krajini, naleteo sam na ovaj Youtube kanal - Srpski Putevi. Ima dosta deonica po Srbiji obradjenih, pa verujem da se može doći do korisnih informacija koje nam mogu obezbediti ugodnu i bezbednu vožnju.

https://www.youtube.com/channel/UCJWy1j6dbppya6sBhDlsvBw/videos

 

Screenshot 2020-07-23 at 11.01.48.png

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Juče prodjoh tim putem, samo u suprotnom pravcu, put je OK, od Grčka je malo okrpljen, onaj stari bledi asfalt, a par kilometara pre Jošaničke Banje je dobar.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
On 20.7.2020. at 15:49, SkoMy je napisao:

I za kraj, video sam da dosta ljudi u predlozima za putovanja hvali put Petrovac-Zagubica-Bor.. I ta varijanta mi odgovara, vidim da ima bas dosta krivina sto mi se jakoo svidja, je prosao neko skoro tuda, kakvog je kvaliteta put?

Ljudi, prosao sam pre 2 dana putem Petrovac-Žagubica-Bor pa samo da vam prenesem utiske, mozda neko bude uskoro planirao tuda.. Deonica Petrovac-Žagubica je top! Ne znam kada je onaj put radjen, ali asfalt je nov, ravan kao staklo. Pored toga od 40-tak km, cca 30km su konstantno krivine.. Vecina su "lakat", 60-80km/h. Vodite racuna samo ne retko sam u sred temena krivine vidjao kamencice, rizlu, pesak itd. Sto se tice deonice Žagubica-Borsko jezero put je daleko losiji, za moje pojmove i stil voznje ocajan. Oko samog Crnog Vrha bukvalno ima deonica gde je krpa, na krpi pa preko toga zakrpa. Bukvalno nemoguce je te zakrpe motorom obici koliko ih ima. Te deonice sam vozio oko 50km/h, a steta krivine su odlicne, pogled dobar.. Bio bi to strasan put za voznju. Neposredno ispred Borskog jezera par km je dobar put. Borsko jezero-Bor, odlican.

 

Toliko od mene, valjda ce nekome ko ovuda planira ovo biti od koristi. Pozdrav!

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
Pre 3 sati, Biker-Boy je napisao:

Zna neko kako stoji put Zmajevac-Iriski venac koji se nanovo asfaltira??

Trebao je da se otvori u proslu subotu, ja sam naisao iz pravca rakovca, stoji zatvoren, pitam zar nije trebalo da je danas otvoren? Covek iz obezbedjenja mi rece da se pokvarila neka masina za znakove, pa ce verovatno sutra otvoriti, a ti derane teraj pun gas, i ako neko pita iz sume si dosao, nisi prosao pored mene.

Sam na putu a nisam smeo ni pola gasa, napadalo sa drveca neki polen, cvet (je%em li ga sta je) pa u kombinaciji sa malo mokrim asfaltom klizi kao djavo.

Tako da trebalo bi da je otvoren, a i ako nije motorase i bicikliste pustaju da prodju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Prolazio sam tamo u utorak prosle nedelje i bio je otvoren :neznam:

Rekao bih da je kvalitet uradjenih radova losiji nego deonica Venac - Banstol. I u krivinama je jos uvek bilo rizle od radova. U svakom slucaju bolje nego sto je ranije bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Prošao prekjuče sa ekipom sa Mišeluka: otvorena je deonica do Zmajevca, lepa za vožnju, ima na više mesta rizle ali su mi opasniji trkači u kavezima koji se pojave iznenada u nepreglednoj krivini, vozeći sredinom ne baš širokog puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Zna li neko kakav je put Aleksandrovac - Jošanička banja i dalje prema Baljevcu na Ibru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pisalo se o tom putu ovde, makar do Jošaničke banje:

 

On 7/23/2020 at 11:47 AM, velvetwolf said:

Asfaltiran, vrlo dobar.

Odlicna i jeftina pastrmka u kafani - Velez u Josanickoj banji.

 

Od banje do Baljevca na Ibru je takođe dobar put. Kratka je relacija, ali je asfalt okej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
18 hours ago, Arso said:

Zna li neko kakav je put Aleksandrovac - Jošanička banja i dalje prema Baljevcu na Ibru?

Sve je dobar put, bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, doktor je napisao:

Sve je dobar put, bez problema.

Hvala vam svima na informacijama. Rešio sam da u narednim danima posetim Koznik pa mi je malo glupo da se vraćam istim putem zbog čega sam se odlučio za ovu rutu kojom nikada nisam prošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Brus -Aleksandrovac deonica je prelepa. Predeli su neverovatni. Asfalt nov.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 14 minuta, Astral je napisao:

Brus -Aleksandrovac deonica je prelepa. Predeli su neverovatni. Asfalt nov.

 

Čujem da nije baš bezbedan budući da mnogi seku krivine i prelaze u suprotnu traku kao što se nedavno desilo kada je dtradao devetnaestogodišnji momak na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja