Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Društvo, koji je najbolji put od Požege do Valjeva? Planiram da obiđem Divčibare, pa gledam kojim bih putem mogao. Nikada nisam bio tu. Neki okvirni plan je preko Duškovca do Divčibara, a zatim do Kaone i desno ka Valjevu. Međutim, iGo mi trenutno tu deonicu obeležava crvenom bojom, a nisam trenutno siguran šta to znači:

 

1.thumb.jpg.cfca31b71f63f414c8ce933c14bc0d74.jpg

 

Kakav je taj put? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500
pre 4 minuta, vasa.93 je napisao:

Društvo, koji je najbolji put od Požege do Valjeva? Planiram da obiđem Divčibare, pa gledam kojim bih putem mogao. Nikada nisam bio tu. Neki okvirni plan je preko Duškovca do Divčibara, a zatim do Kaone i desno ka Valjevu. Međutim, iGo mi trenutno tu deonicu obeležava crvenom bojom, a nisam trenutno siguran šta to znači:

 

1.thumb.jpg.cfca31b71f63f414c8ce933c14bc0d74.jpg

 

Kakav jetaj put? :)

Nije los put ima par jačih krivina i to je to. Prolazim tuda sa kombijem svakog ponedeljka poslovno. Ako ides od Pozege ka kosjericu stoji ti tabla da ne mozes ka divcibarama ali ti cepaj slobodno rade neki mostić ali ima alternativa pored nasuli nekih 15m makadama. Imas dobar izvor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 8/24/2019 at 4:09 PM, vasa.93 said:

Društvo, koji je najbolji put od Požege do Valjeva? Planiram da obiđem Divčibare, pa gledam kojim bih putem mogao. Nikada nisam bio tu. Neki okvirni plan je preko Duškovca do Divčibara, a zatim do Kaone i desno ka Valjevu. Međutim, iGo mi trenutno tu deonicu obeležava crvenom bojom, a nisam trenutno siguran šta to znači:

 

1.thumb.jpg.cfca31b71f63f414c8ce933c14bc0d74.jpg

 

Kakav je taj put? :)

Nemoj ici od Divcibara ka Valjevu preko Kaone. Put se mozda jos uvek radi,a i pun je rupa i nije bas interesantan. Idi kroz centar Divcibara, pa se spusti ka Mionici, ali ne idi do Mionice vec jedno 10km pre na Bogdanicevom brdu skreni levo, onako ukoso. Imas putokaz. Nov je put. Ides direkt u Valjevo, a dalje je samo 2,5km od pravca preko Kaone.

Od Tometinog Polja imas lepe krivine i solidan asfalt do Divcibara cca 7km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Јел се нешто побољшало од пролећа на овамо на деоници Мионица-Дивчиваре?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Moze se od Cacka i preko Prijevora ,kroz kanjon Cemernice i izlazi se u Leusicima na T raskrsnicu, desno je za Takovo, levo kroz Pranjane, Druzetice, Kamenicu, Bogdanicu do Duskovaca gde se desno ide ka Divcibarama, levo ka Jezevici i Pozegi. Naravno i tu postoji nekoliko varijacija za zeljene pravce, kroz Miokovce za Druzetice, al je put krpljen, iz kanjona Cemernice pored rudnika za centar Pranjana pa dalje.

O makadamima ne govorim, njih tek ima mnogo.

 

Od Mionice do Divcibara nista novo, osim sto su popravili par deonica novim asfaltom, sredili klizista, a put je vrlo dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Jel isao neko skoro motorom put u Hrvatskoj od Popovace (iskljucenje sa autoputa Beograd - Zagreb) preko Gline, Slunja do Korenice?

 

U kakvom je stanju ima li neko informacije. 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 58 minuta, Pingvin37 je napisao:

Jel isao neko skoro motorom put u Hrvatskoj od Popovace (iskljucenje sa autoputa Beograd - Zagreb) preko Gline, Slunja do Korenice?

 

U kakvom je stanju ima li neko informacije. 

 

Hvala

Proslog leta zakacio Slunj-Licko Petrovo selo-Bihac, sasvim pristojno, ako je od kakve pomoci. Mada je za ocekivati da je i ta tvoja deonica pristojna. Isto sam prosao i deonicu Senj-Bihac nisam imao zamerki. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 23.4.2020. at 14:01, Pingvin37 je napisao:

Jel isao neko skoro motorom put u Hrvatskoj od Popovace (iskljucenje sa autoputa Beograd - Zagreb) preko Gline, Slunja do Korenice?

 

U kakvom je stanju ima li neko informacije. 

 

Hvala

Prošao autom pre godinu dana i upisao pod "obavezno" za turu sa motorom.

 

Deonicu treba podeliti na dva dela i to:

 

Prvi deo: Popovača - Vojnić,

Dobar put, prelepa priroda, nešto kao Šumadija.

Cesta dobra, nije opterećena saobraćajem ali potrebno je voditi računa o sporednom putevima i ograničenjima, jer je dosta lokalnog stanovništva i traktora koji ne "žure" nikuda.

 

Drugi deo, magistralni put br.1 - Slunj - Korenica, tzv. Lička magistrala

Odličan magistralni put, dosta opterećen u sezoni i praznicima. Širok pregedan, uz ograničenja kroz naseljena mesta.

Priroda jedinstvena jer se prolazi kroz Nacionalni park Plitvička jezera i kroz Liku.

 

Ukoliko se ne ide preko Bosne ili CG, po meni najbolja ruta ka srednjem Jadranu i Dalmaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Pre dve godine sam istina prolazio, ali tad je polovina puta bila bukvalno asfaltirana par dana pre toga. Verujem da nije mogao skroz da propadne za dve godine a kompletno je bila renovirana jedna deonica. 
 

Koliko se sećam Ušće - Studenica je svakako dobro, pričam o deonici ispred same Ivanjice. 
 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 7 minuta, nikvuksa je napisao:

Pre dve godine sam istina prolazio, ali tad je polovina puta bila bukvalno asfaltirana par dana pre toga. Verujem da nije mogao skroz da propadne za dve godine a kompletno je bila renovirana jedna deonica. 
 

Koliko se sećam Ušće - Studenica je svakako dobro, pričam o deonici ispred same Ivanjice. 
 

 

Sutra ako ne bude kiše planirao sam krug Čačak - Maglič - Studenica - Ivanjca - Guča - Čačak, pa ću javiti u kakvom stanju je ovaj put. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Put je u ok stanju, ima zakrpa ali nista strasno. Bilo je odrona koji su sanirani tokom prosle godine.  Ima dosta uspona sa serpentinama na obroncima golije, meni je super za laganu voznju i uzivanje u prirodi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Prođoh kolima danas ali da prenesem par utisaka. 
 

Put Nova Varoš - Sjenica, od Aljinovića do Sjenice, pre dve godine je bila veoma bolna (za zadnjicu) deonica. Ne znam kada je renovirana možda i prošle godine ali put savršen, na nivou pravih modernih saobraćajnica. Krivina na krivinu, odličan asfalt presvučen u komadu bez krpa, zakrpa, krivine odlično obeležene, svuda metalne i betonske bankine, stvarno za preporuku svima da odvozaju. Bilo mi je uživanje danas voziti i kola a kamoli motor. 
 

Jedna važna napomena, kada idete ka Sjenici 5-6 km pre Sjenice naićićete na kratke radove sa semaforom, ali nakon toga opet nova deonica puta i onda parče od 30m šljunka bez asfalta bez ikakvog prethodno upozorenja. Ako neko ide ovih dana oprezno jer je ta deonica dosta brza a ako naletite u punoj brzini na taj šljunak, teško dobro da se završi. 
 

Toliko od mene, srećan put svima! 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Danas prosao i zaista prijatno iznenadjen putem od Aljinovica do Sjenice, perfektno za voznju. Ivanjica - Usce vise nego solidan, Sve u svemu vrhunski dan bez kapi kise i predjenih 600 km.

 

https://goo.gl/maps/jMroKTvpN8YScHuSA 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Do skoro jedan od najgorih puteva.

Prelepi predeli su ponovo dostupni.

Novo asfaltirana deonica od Kuceva do Majdanpeka.

 :takoje::takoje::takoje:

Deonica je puna odlicnih krivina za voznju pun gas. 

Nema saobracaja, slabo je opterecena.

Gas,gas i samo gas :BJBmoto:

O prirodi koja je okruzuje,reci su suvisne. 

Deonica:

staticmap?center=44.43611429%2C21.672228
WWW.GOOGLE.COM

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Kako preko Golije i okoline

 

staticmap?center=43.29110858%2C20.036704
GOO.GL

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

U prošlu nedelju sam prošao putem od Studenice preko Golije do Ivanjice, put je solida, tu i tamo ima suženja i zakrpa ali u suštini za moju kamilu je bio dobar. Ima malo serpentina na usponu i spustu niz Goliju ka Ivanjici ali ništa strašno, pod uslovom da se ne zalećeš. Uostalom zavisi šta voziš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Od Prekobrda, gde pise Najlepsi pogled sa Golije (pa i navise) do kruznog toka dole u naselju je neasfaltiran put posut tucanikom, pa zahteva oprezniju voznju. Ja sam pre 2 godine provozao Fazerom tuda. Izuzetni predeli, pa verujem i da bih ponovio.
Gornji put, preko Studenice je asfaltiran i solidan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
50 minutes ago, JevtaNS said:

Kako preko Golije i okoline

 

staticmap?center=43.29110858%2C20.036704
GOO.GL

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

 

Prošao sam baš ovim putevima prošle godine, a pre 20-ak dana sam bio na Odvraćenici. Taj put sa pogledom što kolega reče (od Odvraćenice do Jankovog Kamena) je baš tada asfaltiran, videli smo mašine, trebalo bi da je već završen. Dalje od Jankovog kamena prema Dugoj Poljani je takodje bio makadam, ali dobar. Od Duge Poljane kada se spustiš niz serpentine prema Novom Pazaru, i ubrzo nakon skretanja sa tog puta je takođe jedno parče makadama, ali isto solidnog.

Od Duge Poljane do Sjenice, solidan sa kraćim delovima starog iskrpljenog asfalta.

Sve u svemu, ima po negde makadam, ali je priroda fenomenalna. Makadam je takvog kvaliteta da ga prolazim u paru sa ženom, i ne bi trebalo da budu razlog odvraćanja da se ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja