Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
2 hours ago, Mile123 said:

Zanima me da li ima neki interesantniji put BG-Valjevo od Obrenovac-Ub-Valjevo ili Ibarske?

Skoro sam prošao pa predlažem ovu rutu:

 

Dobar asfalt, lepa priroda i relativno neopterećeni putevi.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
On 8/2/2018 at 1:45 PM, dragan_alumiroi said:

Skoro sam prošao pa predlažem ovu rutu:

 

Dobar asfalt, lepa priroda i relativno neopterećeni putevi.

Prosao danas. Super. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Ja bih da preporučim put do Kopaonika ali ne preko Brzeća ni Jošaničke Banje, već skroz niz Ibar do pred samo Kosovo pa onda levo 20km prelepim putem i sa prelepim pogledom. 

 

https://goo.gl/maps/py67VhgnNPQ2

 

46QnCLu.jpg

 

Asfalt po Kopaoniku odličan! 

 

Deonica od Brusa ka Goču se renovira, tako da je jedna deonica sveže asfaltirana, a jedna pod još teškim makadamom.

 

Put preko Goča solidan, isti kao i do sada, ali oprezno, previše rizle po putu...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Pre par starnica rekao sam da cu pisati malo po malo o putevima u MKD

Najnovije je da je deonica autoputa od Stobi do Gevgelije napravljena i pustena u upotrebi. Put je stvarno dobro napravljen na moje iznenadjenje, na pojedinim deonicama potseca na onaj autoput u Albaniji, najvise one dugacke krivine. Toliko sam se zaneo za praznik (Ilinden, 2gi August) da onako lagano se vozim sa suvozacem i u sred krivinu me nesto natera da pogledam brzinometar. Upasih se, celih 220 a mislio sam jedva 180 sto je i saputnica kasnije potvrdila da nije imala pojma da sam vozio 220.

Znaci drugovi, povuce vas put, tako da da ne bi imali probleme sa pandurima obratite paznju na taj detalj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Put do Dojran je promenjen, odnosno ranije je bilo jedva 170km iz Skoplja, sada je 190. KAKO?

Pa ova nova deonica te nosi sve do Gevgelije, pa tamo se iskljucis od autoputa i skreces levo prema Dojranu umesto desno prema Gevgelije.

Deo od tog iskljucenja pa do sledeceg skretanja za Dojran je blagi uzas. Od rupe, pa do stoke na putu. Da ne napominjem posto je to lokalni put da sa svih strana izlaze kamikaze u autima, traktorima i sl. Tih 20km je potrebno jako pazljivo da se vozi. Zadnjih 15km je pa uzitak kroz prirodu i stanje puta je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Od valjeva do Osecine prelepo, nov asfalt od prosle godine krivine, ludilo. Od Osecine do Pecke prosek Srpskih puteva, put sa dosta poljoprivredne mehanizacije. Od Pecek do LJubovije, pristojan put, na momente vrlo uzak.

Ako je vec predlog Ljubovija, onda Valjevo do Krupnja, sve odlican put, mozda nekih 1-2km ispred Krupnja blago valovit i od Krupnja uradjen nov put za Ljuboviju preko Mackovog kamena. Prelepa priroda i prelep asfalt. Malo samo 3-4km sa pocetka od Krupnja je put ispod proseka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Da li je prečica od Požege do Divčibara preko Tometinog polja asfalt ili makadam?

 

Pozega-Divcibare.jpg

Promenio član sasha
Ubačena mapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

U kakvom je stanju put Zaječar-Negotin-Kladovo? Prolazio bih tuda po mraku, pa sam hteo da izbegnem Dunavsku magistralu jer ću se njom vraćati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 8/18/2018 at 1:53 PM, nikvuksa said:

U kakvom je stanju put Zaječar-Negotin-Kladovo? Prolazio bih tuda po mraku, pa sam hteo da izbegnem Dunavsku magistralu jer ću se njom vraćati...

Ja sam pocetkom sezone prosao delom tog puta (Kladovo-Negotin, a deo do Zajecara sam isao preko Rajackih pimnica), a prosao sam ga i prethodnih godina par puta...za moj standard, put je korektan, nije opterecen, moze bas lepo da se vozi, asfalt se krece od odlicnog pa do malo losijeg, ali nigde nije previse tragican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bili prikolicom do Kosjerića na Kepijadu sad za vikend.

Vrlo brzo po izlasku iz Valjeva je skinut sloj asvalta u dužini od 100-150m ali ništa strašno. Ostalo je relativno ok, talasasto na jednom delu. Od raskrsnice za Divčibare uredan asvalt. Mnogo krivina i serpentina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Honda Dominator
4 hours ago, moreplovak said:

Jesu jos radovi od Bilece prema Vilusima?

 

Jesu..

Mislim da vise nema totalnih obustava saobracaja, samo povremeni zastoji, ali ovo treba provjeriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
On ‎8‎.‎8‎.‎2018 at 12:23, Crven Ban je napisao:

Od valjeva do Osecine prelepo, nov asfalt od prosle godine krivine, ludilo. Od Osecine do Pecke prosek Srpskih puteva, put sa dosta poljoprivredne mehanizacije. Od Pecek do LJubovije, pristojan put, na momente vrlo uzak.

Ako je vec predlog Ljubovija, onda Valjevo do Krupnja, sve odlican put, mozda nekih 1-2km ispred Krupnja blago valovit i od Krupnja uradjen nov put za Ljuboviju preko Mackovog kamena. Prelepa priroda i prelep asfalt. Malo samo 3-4km sa pocetka od Krupnja je put ispod proseka.

Interesuje me ovaj novi put od Krupnja preko Mačkovog kamena do Ljubovije, da li se njime može doći do Sokolskih planina tj. manastira sv.Vasilija Ostroškog tj. da li je asfalt i kuda ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Mislim da sa tog puta nema skretanje za taj manastir, koliko znam skretanje je sa puta Pecka-Ljubovija sa prevoja Proslop. I poslednji put kad sam tu isao bio je makadam. Ako uspem nesto vise da saznam javicu na vreme samo mi napisi okvirni datum do kada ti informacija treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Ako mogu da se nadovežem na post komšije Crven Bana:

 

Manastir sv. Vasilija Ostroškog se nalazi u bliskoj okolini pl. vrha Rožanj (973mnv) iznad Pecke.

Do njega se  dolazi širokim makadamskim putem iz Pecke, i put je dužine 12 km. 

Manastir sv. Vasilije Ostroški - Google maps - klik

Moguće je doći i sa prevoja Proslop, ali ta ruta podrazumeva vožnju u enduro stilu. Put ne postoji u pravom smislu, već se od poslednjih kuća u selu Carina, vožnja nastavlja kroz livade i obodima šuma. Pa ko voli...

 

Sveža informacija za put Mačkov kamen - man. Sv. Vasilija Ostroškog na Rožnju (voženo 25.08.18 iz pravca Pecke prema Mačkovom kamenu): ruta Krupanj - Mačkov kamen - Šljivova - man. Bogoštica, Rožanj je u poslednjih 7 km neasfaltirana, makadam je na momente vrlo loš, u kombinaciji sa zemljom (nije za asfaltno orijentisane motore) 

 

Ako si možda mislio na manastir Sv. Nikolaja Srpskog  (u narodu poznat kao ''Soko grad'') onda sa Mačkovog kamena voziš bez problema, Crven Ban je već napisao... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Hvala na odgovorima, namera mi je bila da jedan budući vikend iskoristimo i u rutu ubacimo obilazak Mačkovog kamena i Sokolsku planinu, tj. manastir Sv.Nikolaja Srpskog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja