Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 13 sati, Astral je napisao:

@vortex4borg pisi naravno. Zanimljive trase treba upisati gde god da su.

OK, pisacu o onome sta znam a da nije zastarelo.

 

U principu u MKD su svi putevi osim autoputa sa pukotinama i zakrpljene. Koristi se jeftin asfalt i taj je dobar mozda 1-2 god i nakon toga pocinju muke solomonske.

Prvo za autoput, ima deo autoputa na nekih 20-22km OD granice sa Grckom prema Veles na kom motoristi treba/mora da budi jako pazljivi. Radi se o udubljenjima koji naprave sa auto, motor skokne (znaci nije rupa nego udubljenje). Tih i nije problem ako si na pravcu, ali u krivinu te izbace iz ramnoteze i ispravis krivinu. Ovo i nije tako opasno ako se vozi normalno iako te seccne, ali sa vecim brzinama moze da bude jako opasno (vec se desilo). Tako da ljudi, ako picite jako posto je autoput, na ovom delu usporite na 120 i procicete bez problema. Ostatak autoputa je u dobrom stanju.

Autoput Skoplje - Gostivar (preko Tetovo) je odlican, narocito sekcija Sk-Te. Tu su brze, jako brze dugacke krivine i ako nema policije spicka se 40km u manje od 15min.

Kada pricam o krivinama i autoput, racuna se autoput i deo Skoplje - Veles gde ima super krivina ali posto uvek ima prometa, potrebno je vise paznje. Krivine su manje u poredbi sa prethodnjim li i tu se dere koleno i 50km opet se predje za nekih 15-20min. Ustvari, to je nama iz Skoplja omiljeni deo i vozi se svake nedelje do jezero Mladost na kaficu.

Gradi se autoput i ispred Stip, koji zbor radova i nije nesto dobar, rizla i rupe, makadam i zemlja, plus jjak bocni vetar u 90% slucajeva treba jako da se pazi kako se vozi taj deo.

Novi autoput se gradi da poveze i Kumanovo sa Stip preko Sveti Nikole. Jos uvek nije puten u prometu pa nema info za to.

Dok stari put Stip-Sv. Nikole je jako zanimljiv, a i priroda nije losa, pa uz kruzing brzinu obore se krivine bez nekih problema. Paznja, stoka na putu redovno.

Posto sam poceo sa magistralnih puteva, pisacu u posebnom postu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aj da podelim i ja jednu rutu kroz Makedoniju...

Pre neku godinu, vracam se sam iz Grcke motorom, i odlucim da pronadjem nesto drugo, u odnosu na autoput kojim idem stalno. Put je fenomenalan, kvalitet asfalta od dobrog do odlicnog, predeli veoma lepi...pravi put za uzivanje. Guzve nema uopste, tako da moze da se vozi pristojnim tempom. Dobar deo je pokriven sa streetview, pa moze i da se pogleda kako izgleda i put i priroda.

 

https://goo.gl/maps/wBLTSkowukr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bismo na jednoj turi do Divcibara danas, pa da prenesem utiske. Bg- Ar- Mionica- Divcibare. Sasvim korektno sve osim samog prilaza Divcibara nekih 5-6 km dosta lose. Povratak preko Va- Osecina to je top. E sad Osecina- Koceljeva je ocaj i izbegavati u sirokom luku. Dalje do Uba i Obrenovca sve korektno.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Braco, prijatelji, planiram put na crnogorsko primorje, ali preko BiH. Cilj mi je da obidjem Visegrad i Trebinje jer nikad nisam bio tamo. Jel je upoznat neko kakav je put na pravcu Visegrad-Foca-Bileca-Trebinje? 

Da naglasim da vozim naked, da me ne navuku ovi endurasi na tanak led :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Prosli skoro pre mesec dana. Put kao put skroz korektan, nema greske, samo je malo bilo rizle na putu tamo oko Gacka tu se treba cuvati i vrlo moguce tu naleteti na goveda na putu treba biti oprezan.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd

Pazljivo od Visegrada, kroz tunele, vecina je neosvetljena a na ovom delu izbledela horizontalna signalizacija verujem da je za nocnu voznju tesko, jer vise se ne vide linije ngo sto su vidljive. Ako nije sta promenjeno, prosao sam u Aprilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jel isao neko skoro do Ohrida? 

Idem sad u Subotu sa drugarima na vikend pa posle picimo na Lefkadu (automobil). 

Nedoumica mi je da li ici obilaznicnom oko Skoplja preko Tetova ili Veles-Bitola ?

Ja sam vise za Tetovo,mada sam cuo da je bolje ici auto putem preko Velesa?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Pre 8 sati, Astral je napisao:

Jel isao neko skoro do Ohrida? 

Idem sad u Subotu sa drugarima na vikend pa posle picimo na Lefkadu (automobil). 

Nedoumica mi je da li ici obilaznicnom oko Skoplja preko Tetova ili Veles-Bitola ?

Ja sam vise za Tetovo,mada sam cuo da je bolje ici auto putem preko Velesa?

 

Uobicajeno je da se ide Skopje-Ohrid preko Tetovo/Gostivar/Kicevo

Ali, ... ALI posto si sa motorom, moj vrh je da se ide Skopje-Tetovo-Gostivar-DEBAR-Struga/Ohrid.

Put DO i OD Debra je prav uzitak. Uz put posetis i vec pomenute stvari, Vodopade DUF i manastir Sv Jovan Bigorski.

Put preko Veles i Bitolj ...... prvo je duzi, drugo imas jako dugo autoputa, i iako je priroda isto tako lepa, ipak navijam za put preko Debar.

Naravno, ocekujem da se javis kada budes u Skoplju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Uobicajeno je da se ide Skopje-Ohrid preko Tetovo/Gostivar/Kicevo
Ali, ... ALI posto si sa motorom, moj vrh je da se ide Skopje-Tetovo-Gostivar-DEBAR-Struga/Ohrid.
Put DO i OD Debra je prav uzitak. Uz put posetis i vec pomenute stvari, Vodopade DUF i manastir Sv Jovan Bigorski.
Put preko Veles i Bitolj ...... prvo je duzi, drugo imas jako dugo autoputa, i iako je priroda isto tako lepa, ipak navijam za put preko Debar.
Naravno, ocekujem da se javis kada budes u Skoplju
Hvala za savet. Tako sam i mislio, cuo sam da je put od Tetova do Ohrida zaista lep.
Mislim da si me pogresno razumeo. Idemo kolima sa drugom i drugaricom koji ne voze motore, a letujemo zajedno cesto pa se moramo prilagodjavati prijateljima.

Poziv cu zapamtiti ali za drugi put. Sada moram samo da se zahvalim. :) ali ce mo se sigurno jednom sresti. Bg ili Sk sve jedno je :)

Jos jednom, veliko hvala! :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Pozdrav svima!

Da li se neko skoro vozio ovom deonicom? Kakvo je stanje puta (Vlaška - Nemenikuće - Veliki Crljeni)? 

Uobičajno mi je polazna tačka bila drugačija, tako da mi sada navigacija predlaže ovaj deo puta. 

Vlaska - Crljeni.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Odličan, samo sto bih ti predlozio da ides na Sibnicu, Mirosaljce, Junkovac pa izadjes u Crljane. 90% puta je nov asfalt ove godine radjen. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Sutra krecemo darga mi i ja u mini avanturu.

 

Plan A je ici do Valjeva obici Tesnjar i Markovu stolicu pa preko debelog brda na rogacicu bajinu bastu mitrovac a u nedelju preci granicu u B.Basti pa se spustiti do etno sela Stanisic i preko Sabca kuci.

 

Plan B je otici  do etno sela Stanisic preko Obrenovca i Sapca pa se drugom strane drine voziti do B.Baste, a u povratku ici na valjevo preko D.Brda.

 

Zanima me da li ima neki interesantniji put BG-Valjevo od Obrenovac-Ub-Valjevo ili Ibarske? 

 

Kakav je put uz drinu od Bijeljine do Perucca?

 

Usput da li je neko skoro prelazio granicu sa ovlascenjem sa R. Srpskom, imam zeleni karton na starog vlasnika i ovlascenje da upravljam vozilom u zemlji i inostranstvu overeno kod notara od strane prodavca mislim da moze al bolje da pitam nego da se iznenadim :neznam: 

 

@Arso Sto se D.Brda tice ima nanosa sljunka i blata ponegde jer svaki dan pada kisa juce prosao burazer tuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 28 minuta, Mile123 je napisao:

E to je lepa vest :jee:

Za plan A ti je bolje voziti od B. Baste do Loznice, jer je nov asfalt, pa u Loznici preci u R. Srpsku...

Odatle do Bijeljine imas 35km

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Beograd - Mladenovac - Arandjelovac - Valjevo. Tu odes na Gradac, popijes kafu i sejk od maline sa sladoledom od vanile (kafana Vajati). A ako neces sejk onda bilo gde uz reku. Valjevo - Loznica.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja