Jump to content

Moto Zajednica

Trackday #6 na Navak stazi, 08. jul 2018.

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Kapiram da je organizacija iz godine u godinu bolja.

 

Koliko je meni poznato, a obisao sam par staza u inostranstvu, nigde ne postoji opcija odlaganja celog dogadjaja zbog loseg vremena. Istina niko ne proverava na kakvim gumama izlazis na stazu, ali zdrav razum nalaze da imas kisne gume za tu priliku ako hoces da se vozis.

 

Na mnogim stazama ima vulkanizer koji naplacuje svoje usluge, izuzetak je Serez koji ima usluzno-besplatnu masinu.

 

Sto se sedenja tice uglavnom postoji neki kafic ili restoran. Usluzne stolice i slicno nigde nisam video (ne racunam tribine). Tako da, bravo za organizatora sto se trudi vezano za to.

 

Naravno da ne mislim da je sve idealno i vidim da ima velikih nedostataka, ali sada ne bih o tome.

 

Sugestija koju imam, a verujem da nije preskupa je vezana za ormarice sa utikacima za struju. 

Imam utisak da ih je nedovoljno tako da se dosta ljudi prikljucuje na jedan produzni kabl, te samim tim losije rade grejaci i dolazi do pregrevanja produznog. Cak videh da se jedna motalica zapalila u nedelju.

Jos koji ormaric ili pak na postojece dodati jos uticnica ako postoji mogucnost bi dobro doslo.

 

Dosta sam se praviJo pametan.

Pozdrav!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Opaska vezana za produzni kabl. Odmotajte produzni do kraja da ne dolazi do indukcije. Manje se greje i smanjuje se rizik da se zapali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
Pre sat vremena, FritzTheCat je napisao:

Sugestija koju imam, a verujem da nije preskupa je vezana za ormarice sa utikacima za struju. 

Imam utisak da ih je nedovoljno tako da se dosta ljudi prikljucuje na jedan produzni kabl, te samim tim losije rade grejaci i dolazi do pregrevanja produznog. Cak videh da se jedna motalica zapalila u nedelju.

Jos koji ormaric ili pak na postojece dodati jos uticnica ako postoji mogucnost bi dobro doslo.

 

Sugestija je apsolutno na mestu. Već neko vreme ovo se nalazi (između ostalog) na listi unapređenja o kojima pričamo sa vlasnikom staze.

 

Ono što možemo da uradimo mi, uradićemo sigurno (recimo zamerka oko nedostatka monterke/demonterke za gume je apsolutno opravdana i trudićemo se da po tom pitanju ne čekamo na vlasnika staze, ali investicione stvari ne možemo bez dogovora sa njima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1
6 hours ago, severian said:

Ako ne grešim da ste u pitanju bili Vi, mislim da Vam je organizator obezbedio stolicu u roku od 30 sek pošto ste izneli zamerku? ......

.........Vama se izvinjavam za neprijatnost, ali i verujem da smo veoma brzo reagovali. 

 

 

Definitivno je bilo tako - jedna divna i uvek prijatna dama kratke crvene kose (obicno sedi za stolom gde se štampaju vremena) je istog momenta skočila, pronašla i donela mi drugu stolicu. Do te mere me je oduševila svojim gestom da sam se osetio i pomalo neprijatno što se toliko iscimala zbog mog negodovanja...Veliki pozdrav za nju!

 

Severian, govorio sam načelno o tom problemu jer bih voleo da se pitanje elementarnog komfora sistemski reši. Na personalnom nivou u direktnim međuljudskim kontaktima naravno da nema problema jer ste očigledno ekipa kvalitetnih ljudi koji se trude da naprave dobru stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • Motocikl: Ducati 1098s

Definitivno puno pohvala za gospođu kratke crvene kose.

Puno mi je olakšala prvi put na Navaku. Također svi redari su bili više nego srdačni i pristupačni.

Ekipa je bila top, pomogli su nam skinuti motore sa prikolice, pa ih opet staviti gore. Kolega i ja bi vjerojatno još uvijek tamo vezali gurtne da nije bilo pomoći. :care:

Ostao sam pod dojmom da je organizacija vrhunska na Navaku.

Tako da se sigurno vidimo i 29.07. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Na hungaroringu i slovakiji vulkanizer ima na prikolici sve što mu treba + prodaje nove gume i raznu opremu za motore (heblove, nogostupe, kvik šiftere, kratak gas, slajdere za kolena, razne sprejeve...).  Što je jako korisno. 

Samo utera prikolicu, podigne stranicu i radionica spremna. 

 

Jedino što točak morate da demontirate sami. 

 

Treba samo naci nekoga ko ima interes da radi taj deo posla. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Realno, Navak ne verujem da ima zelje i potrebe da bude trkacka staza. Staza jeste ali trkacka nije. Iz svih ovih razloga koje smo nabrojali i koje bismo jos nabrajali a samim tim previse ocekivali. Mislim da se treba fokusirati na neki minimum koji Organizator moze da priusti kao i mi sami kako bi smo bili zadovoljniji. 

Vec je jednom nudjena usluga zamene guma ali se neko nije dogovorio, jer taj drugi neko ko je trebao da dodje morao je da plati svoje prisustvo ...

Da sad ne ulazim u stvari koje ne bi trebale da me interesuju, masina i covek za zamenu guma je korak napred. U ovom momentu nastresnica kao investicija bi bila na nivou naucne fantastike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
23 hours ago, Mephisto said:

Definitivno je bilo tako - jedna divna i uvek prijatna dama kratke crvene kose (obicno sedi za stolom gde se štampaju vremena) je istog momenta skočila, pronašla i donela mi drugu stolicu. Do te mere me je oduševila svojim gestom da sam se osetio i pomalo neprijatno što se toliko iscimala zbog mog negodovanja...Veliki pozdrav za nju!

 

On 7/10/2018 at 10:25 PM, eomer said:

Definitivno puno pohvala za gospođu kratke crvene kose.

Puno mi je olakšala prvi put na Navaku. Također svi redari su bili više nego srdačni i pristupačni.

Ekipa je bila top, pomogli su nam skinuti motore sa prikolice, pa ih opet staviti gore. Kolega i ja bi vjerojatno još uvijek tamo vezali gurtne da nije bilo pomoći. :care:

Ostao sam pod dojmom da je organizacija vrhunska na Navaku.

Tako da se sigurno vidimo i 29.07. 

 

 

Mephisto, eomer  hvala!

 

Neki od vas me već znaju, viđamo se pre svega nedeljom ujutru na prijavama i povremeno čujemo telefonom, a za one koji me još ne znaju da se predstavim.

Ja sam Maja, nick name na forumu makikt.

Za sva pitanja koja imate na TD, eventualne probleme ili problemčiće, želje i slično , možete mi se obratiti.

Ukoliko na neko ne znam odmah odgovor u kratkom roku ću ga saznati i prosledniti vam.

Ne garantujem da će sve želje biti ispunjene ali se trudimo da one moguće budu i ispunjene.

Meni se možete prijaviti i na licu mesta uplatiti termin ukoliko ima slobodnih mesta, što je najčešće slučaj samo u intro grupi.

Tu sam da pomognem da Trackday svima bude što prijatniji, da se svi dobro zabavimo i uživamo u onome zbog čega smo pre svega ovde - u vožnji.

Možete me najčešće naći kako je Memphisto rekao, kod stola gde se štampaju vremena ili negde u blizini.

Svakako ćete me lako pronaći, crvena kratka kosa ;)

 

Pozdrav svima!

Vidimo se 29. jula na TD7, pa dalje redom ... :)

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja